PDA

View Full Version : Въпрос за Dr. Smurph



Gost555
05-22-2006, 07:09
Здравейте Dr. Smurph и всички останали във този форум прочетох всички теми до сега но ми беше малко ! Искам да попитам Dr. Smurph
какво може да ми каже за Pearly Penile Papules от какво се получава вредно ли е , гъбички ли са и лекува ли се и ако да с какво се лекува, опасно ли е за партниорката и така нататака ! Защото до сега от тези теми които прочетох имаше доста с бели пъпчици по главичката на пениса ! Благодаря за отговора предварително !

01-17-2007, 06:58
Здравейте Dr. Smurph и всички останали във този форум прочетох всички теми до сега но ми беше малко ! Искам да попитам Dr. Smurph
какво може да ми каже за Pearly Penile Papules от какво се получава вредно ли е , гъбички ли са и лекува ли се и ако да с какво се лекува, опасно ли е за партниорката и така нататака ! Защото до сега от тези теми които прочетох имаше доста с бели пъпчици по главичката на пениса ! Благодаря за отговора предварително !

01-17-2007, 09:39
Не съм Dr. Smurph обаче ще ти кажа даже и метод за премахване.Така това са мастни образувания и не са вредни, даже помагат, но е гадно когато някое момиче незнае и тръгваш да се обясняваш, никаква опастност няма за партньорката, според лекарите е добре да не се опитваш да ги премахваш, но кой ги иска тея гадинки...така метода е с паста за зъби, преди лягане слагаш около ръба на главичката, където се намират и може да сложиш и тоалетна хартия да не изсушаваш другата кожа, и така всяка вечер, някъде след 3-тия ден трябва да видиш, че вече изчезват...като четох за това повечето хора са си ги премахнали с maclean whitnening, но на мене не ми са търсеше и слагах astera, тя не щипе много, но има ефект, бе за най-сигурно ако можеш си намери maclean, защото там пишеше, че един е пробвал с друга паста, но нямало ефект и като си взел тази му се премахнали, ако случайно не ти се премахнат, поне ще намалеят.Ще ти се образува коричка, която е по-добре да я оставиш сама да си падне.
Айде успех !

batkodoki
01-17-2007, 15:18
Не съм Dr. Smurph обаче ще ти кажа даже и метод за премахване.Така това са мастни образувания и не са вредни, даже помагат, но е гадно когато някое момиче незнае и тръгваш да се обясняваш, никаква опастност няма за партньорката, според лекарите е добре да не се опитваш да ги премахваш, но кой ги иска тея гадинки...така метода е с паста за зъби, преди лягане слагаш около ръба на главичката, където се намират и може да сложиш и тоалетна хартия да не изсушаваш другата кожа, и така всяка вечер, някъде след 3-тия ден трябва да видиш, че вече изчезват...като четох за това повечето хора са си ги премахнали с maclean whitnening, но на мене не ми са търсеше и слагах astera, тя не щипе много, но има ефект, бе за най-сигурно ако можеш си намери maclean, защото там пишеше, че един е пробвал с друга паста, но нямало ефект и като си взел тази му се премахнали, ако случайно не ти се премахнат, поне ще намалеят.Ще ти се образува коричка, която е по-добре да я оставиш сама да си падне.
Айде успех !


бе вашата простотия край няма!!!

виждал съм резултата след самоволно прилагане на разни "изпитани и сигурни" средства за "махане на онези неща по ръбчето". все така по съвет на разбирачи дечурлигите ползват какви ли не боклуци: ацетон, резорцин, пасти за зъби, лакочистители, разни треви отделящи "мляко", сребърен нитрат, боя за обувки, че един пикльо се беше сдобил по някакъв начин и пробвал с течен азот ......и какво ли още не...

резултата варира в широки граници: от снижена чувствителност на главичката, хипер кератични промени по гланса с промяна на вида и обема, през труднозаздравяващи язви, до гангренозни изменения на спонгиозното тяло при резорбция в кръвния ток на апликирания боклук!

ако НОРМАЛНИТЕ папили по короната на гланса не нарастват бързо и прекомерно много - няма защо изобщо да се тревожите за тях! ако все пак имате някакви притеснения - идете при дерматолог, който ще прецени дали се налага някаква интервенция и каква.

и един съвет - при мастурбация ползвайте някаква "смазка":бебешки олио или гел или слюнка дори. прекомерното сухо триене стимулира растежа на "тези неща", които в общия случай са нормални. с различна степен на изразеност се намират при всички мъже в полово зряла възраст.

01-17-2007, 15:54
Ами какво да кажа, прави си да, на по-малките им препоръчвам да не ги изпробват тези методи, но на мене ми писна и реших да пробвам това с пастата за зъби и съм доволен, макар да знам че има голяма вероятност пак да се появят, но ще видя. За повече информация, който разбира английски http://www.hpvfaq.com/answers.asp?questionid=10814&answers=1
Пак повтарям, не го пробвайте, ако имате съмнения или сте малки, за да не стане по-голяма беля !

DrSmurph
01-17-2007, 17:44
бе вашата простотия край няма!!!

ако НОРМАЛНИТЕ папили по короната на гланса не нарастват бързо и прекомерно много - няма защо изобщо да се тревожите за тях! ако все пак имате някакви притеснения - идете при дерматолог, който ще прецени дали се налага някаква интервенция и каква.

и един съвет - при мастурбация ползвайте някаква "смазка":бебешки олио или гел или слюнка дори. прекомерното сухо триене стимулира растежа на "тези неща", които в общия случай са нормални. с различна степен на изразеност се намират при всички мъже в полово зряла възраст.

Samo shte dobavia che pearly penile papules ne vrediat nikomu i edinstveniat im nedostatuk e chisto kozmetichen! Obiknovenno s uvelichavane na vazrastta na individa, stavat vse po-nezabelejimi!

ultra
01-18-2007, 06:51
Искам да попитам по-компетентното мнение,това всъщност не са ли някакъв вид брадавици?
Защото сайта,който остави един от гостите е на HPV-човешки папилома вирус.А това от където и да го погледнеш си е заразно.За незнаещите това са кокоши тръни,кондиломи,брадавици, олуски и др.такива израстъци..да не говорим и за херпесите по устните и гениталиите...
Та питам това един вид брадавички ли са?
Не,че имам подобен проблем,момиче съм,но чисто информативно.

batkodoki
01-18-2007, 22:59
Искам да попитам по-компетентното мнение,това всъщност не са ли някакъв вид брадавици?
Защото сайта,който остави един от гостите е на HPV-човешки папилома вирус.А това от където и да го погледнеш си е заразно.За незнаещите това са кокоши тръни,кондиломи,брадавици, олуски и др.такива израстъци..да не говорим и за херпесите по устните и гениталиите...
Та питам това един вид брадавички ли са?
Не,че имам подобен проблем,момиче съм,но чисто информативно.

изглежда вие сте от "знаещите", но се радвайте, че не студирате при мен. иначе и на ликвидация не бих ви пуснал щом асоциирате VHS с HPV :)
а сега сериозно:
- за херпесите /това, което именувате "стреснушки"/ са следствие от VHS, Herpes simplex hominis. това е вирус с два типа и локализации, като тип I e известен като "горен", т.е манифестира предлекционно по лицето, а тип II - като "долен" и локализира предимно по перианалната област и гениталиите. важно е да разберете, че носителството на VHS не може да се санира с нито едно от известните до момента антивирусни средства! вируса веднъж намерил у вас гостоприемство - ще си го носите цял живот, а кога и дали ще рецидивира активно зависи от много фактори, които сега няма да обсъждаме.

- за HPV, критичното което може да ви се случи е кондиломи причинени от вируси тип 6,11,16,18,26-29,30,31,32,41. кондоломите и всяко СЪМНЕНИЕ за тях налагат преглед при спец!колегата тук беше дал достатъчно атрактивни линкове по темата - вижте ги. а и темата е била многократно обсъждана за да се връщам кум нея. прочетете. само ще вметна, че кондиломите неправилно именувани "полови брадавици" са крайно упорито страдание и налагат творчески подход и висок професионализъм от лекуващия лекар за постигане на трайни резултати.

- по въпроса за нормалните структурни образования /когато те са нормални, а не кондиломни огнища!/ по гланса на пениса - необходимото и достатъчно е казано в постовете по-горе.

- а що се касае до това, което именувате най-общо "брадавици" (без да са ясни вашите критерий за псевдотермина) и които били ВИНАГИ и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО гадно,страшно и опасно нещо само защото имали нещастието да не пасват на естетическите ви идеали - съветвам ви, още сега да отидете до огледалото и мнооооооооого хубаво да огледате отблизо ЕЗИКА си например. отгоре и отдолу. и ако без специални средства не намерите множество анатомически нормални образувания по него, които по вашите критерии са "брадавици", значи имате проблем със зрението най-малко.
поздрав!

ultra
01-18-2007, 23:49
Искам да попитам по-компетентното мнение,това всъщност не са ли някакъв вид брадавици?
Защото сайта,който остави един от гостите е на HPV-човешки папилома вирус.А това от където и да го погледнеш си е заразно.За незнаещите това са кокоши тръни,кондиломи,брадавици, олуски и др.такива израстъци..да не говорим и за херпесите по устните и гениталиите...
Та питам това един вид брадавички ли са?
Не,че имам подобен проблем,момиче съм,но чисто информативно.

изглежда вие сте от "знаещите", но се радвайте, че не студирате при мен. иначе и на ликвидация не бих ви пуснал щом асоциирате VHS с HPV :)
а сега сериозно:
- за херпесите /това, което именувате "стреснушки"/ са следствие от VHS, Herpes simplex hominis. това е вирус с два типа и локализации, като тип I e известен като "горен", т.е манифестира предлекционно по лицето, а тип II - като "долен" и локализира предимно по перианалната област и гениталиите. важно е да разберете, че носителството на VHS не може да се санира с нито едно от известните до момента антивирусни средства! вируса веднъж намерил у вас гостоприемство - ще си го носите цял живот, а кога и дали ще рецидивира активно зависи от много фактори, които сега няма да обсъждаме.

- за HPV, критичното което може да ви се случи е кондиломи причинени от вируси тип 6,11,16,18,26-29,30,31,32,41. кондоломите и всяко СЪМНЕНИЕ за тях налагат преглед при спец!колегата тук беше дал достатъчно атрактивни линкове по темата - вижте ги. а и темата е била многократно обсъждана за да се връщам кум нея. прочетете. само ще вметна, че кондиломите неправилно именувани "полови брадавици" са крайно упорито страдание и налагат творчески подход и висок професионализъм от лекуващия лекар за постигане на трайни резултати.

- по въпроса за нормалните структурни образования /когато те са нормални, а не кондиломни огнища!/ по гланса на пениса - необходимото и достатъчно е казано в постовете по-горе.

- а що се касае до това, което именувате най-общо "брадавици" (без да са ясни вашите критерий за псевдотермина) и които били ВИНАГИ и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО гадно,страшно и опасно нещо само защото имали нещастието да не пасват на естетическите ви идеали - съветвам ви, още сега да отидете до огледалото и мнооооооооого хубаво да огледате отблизо ЕЗИКА си например. отгоре и отдолу. и ако без специални средства не намерите множество анатомически нормални образувания по него, които по вашите критерии са "брадавици", значи имате проблем със зрението най-малко.
поздрав!

Ок,разбрах зa разликата между HSV и HPV.Общото между тях е,че ги предизвиква вирус.
За брадавиците е по същия начин!Нали уж се деляли на няколко вида,друг е въпроса дали са естетически "хубави"-все от вирус се хващат!
Питах за тези pearly penile papules .От какво се получават,с тях ли се раждат мъжете?И да поясня още веднъж,видях в сайт за ХПВ да се коментират и от там помислих,че е нещо вирусно!

batkodoki
01-19-2007, 02:16
Ок,разбрах зa разликата между HSV и HPV.Общото между тях е,че ги предизвиква вирус.

г-це, вашият мозък /както вс човешки/ се храни САМО с прости захари. глюкозата с която се храни мозъкът ви носи свойствата на многовалентен алкохол.

-водката/джина/скоча /ракията....еtc... са алкохол.

-по вашата логика ОБЩОТО между тях е че са АЛКОХОЛИ.

-следователно по вашата логика ВАШИЯТ мозък се храни САМО с РАКИЯ!

-sic!

p.s за мен темата е изчерпана в този си формат.

благодаря.

ultra
01-20-2007, 09:40
Ок,разбрах зa разликата между HSV и HPV.Общото между тях е,че ги предизвиква вирус.

г-це, вашият мозък /както вс човешки/ се храни САМО с прости захари. глюкозата с която се храни мозъкът ви носи свойствата на многовалентен алкохол.

-водката/джина/скоча /ракията....еtc... са алкохол.

-по вашата логика ОБЩОТО между тях е че са АЛКОХОЛИ.

-следователно по вашата логика ВАШИЯТ мозък се храни САМО с РАКИЯ!

-sic!

p.s за мен темата е изчерпана в този си формат.

благодаря.

Оффф не ми се прави на много умен.
Въпроса ми е конкретен,а ти не можеш да отговориш на него.

HSV и HPV -само имената са достатъчно ИЗБОЖДАЩИ очите,а ти пак си знаеш твоето!
От кво се получават херпесите? ОТ ВИРУСИ.
От какво се получават плоските брадавици,генитални и др? ОТ ВИРУСИ.
Какво е общото между тях? ВИРУСИ!!!

Питах КОНКРЕТНО от какво се получават тези Pearly Penile Papules ,а ти просто реши да се правиш на интересен.Ок,така да бъде!То и без това има достатъчно инфо в и-нет и достъпна за хора без мед.образование.Като ти гледам реакциите и нервните изблици не се различаваш от повечето съществуващи ГП-та.Жалко,че здравето ни е поверено на такива...като теб! Срам и позор! :shock: :shock: :shock:


ЧОВЕШКИ ПАПИЛОМАВИРУС

Condylomata acuminata, която се причинява от ХПВ, е най-често срещаната вирусна ППБ в света. Ежегодно се заразяват повече от 30 млн. души. ХПВ принадлежи към същата група вируси, които причиняват кожните брадавици, но е и тясно свързан с интраепителните неоплазми. Повечето ХПВ инфекции протичат субклинично или латентно, което означава, че те не са директно видими, и че могат да се диагностицират само с помощта на лабораторни тестове. Видимите признаци на заболяването са кондиломите, болестта на Bowen, боуеноидна папулоза, тумори на Buschke Lowenstein и генитален карцином. Въпреки че мъжете и жените са еднакво възприемчиви към инфекцията, при жените рискът от развитие на рак от ХПВ е много по-висок. ....
.................................................. ..............................................

ГЕНИТАЛЕН ХЕРПЕС

Гениталният херпес е една хронична, за цял живот инфекция, която засяга около 80% от възрастните хора. Съществуват 5 различни вида херпесни вируси. Въпреки че всички те се разпространяват чрез директен кожа–кожа контакт, само херпес симплекс 1 (HSV1) и херпес симплекс 2 (HSV2) се смятат за ППБ. Исторически ХСВ1 причинява херпеса на устата, но все по-често се среща и при генитални инфекции. Това вероятно се дължи на промените в сексуалните практики. Засега херпесът е нелечимо заболяване. То може да съществува асимптоматично или да идва и да си отива периодично през целия живот на човек. Повече са хората, които носят безсимптомно заболяването....


Ако не си запознат си отвори учебниците и се запознайте един с друг...

01-20-2007, 10:22
Спокойнооо...извинена си, пак е добре, че си признаваш, че си блондинка :D

ultra
01-20-2007, 22:35
Спокойнооо...извинена си, пак е добре, че си признаваш, че си блондинка :D
Аз съм си мнооооого спокойна,щот съм блондинка и не си тормозя главата със сложни въпроси.Ти като се имаш за много умен що не ми отговориш какво са РРР???
Щот до сега така и не разбрах от какво се получават.... :smt120

01-21-2007, 07:39
Е не се имам за чак толкова умен, но щом казваш :lol:, иначе всеки мъж ги има тези мастни образувания, но при някои те са изразени доста повече.

ultra
01-28-2007, 11:44
Е не се имам за чак толкова умен, но щом казваш :lol:, иначе всеки мъж ги има тези мастни образувания, но при някои те са изразени доста повече.

Ами можеше да спестиш всичкото това писане и да го напишеш по-рано. :roll: