PDA

View Full Version : Нещо странно (защо големите пропушват)



rosskata
05-22-2006, 11:38
:? Защо пропушваш на 10-13 , максимум 14 години е ясно- за да се правиш на готин. И моля без възражения по тая тема.
Любопитен си. Готините от класа пушат. Интересно ти е. Пробваш. В голямото си купуваш на бройка. Достатъчно си малък дори да не помислиш за това какво става от цигарите. Не ти пука и това е... 8)

Но защо пропушват вече по-зрели относителлно хора на 18-20 и повече години. :smt017 Те са преминали периода, когато натиска от съучениците е бил най- силен. Преборили са се с ниското самочувствие, характерно за пубертета, без помощта на цигарите. Имат приятели- пушачи от години, и от тях знаят колко кофти се получава. И все пак- пропушват...

Ето това не мога да си го обясня... Предположения?? :-k

pickpocket
05-22-2006, 11:41
имат проблеми и тва ги успокоява.(тва ми е предположението)

RoyTheReaper
05-22-2006, 11:50
имат проблеми и тва ги успокоява.(тва ми е предположението)

да. или поне така си мислят. това е и причината защо някои възрастни пропушват.

ycMuBkaTa
05-22-2006, 12:04
От нерви...Вижда ми се най-логичното обяснение.
Майка ми пропуши от нерви като се разведоха с баща ми. После бързо ги спря и сега пали по 1-2 максимум на ден. Ама преди бая пафкаше и това беше причината, а тя е лекар и е ясно кви са последствията, тъй че представете си.

teenkopele
05-22-2006, 13:49
имат проблеми и тва ги успокоява.(тва ми е предположението)

да. или поне така си мислят...

Аз съм на същото мнение. :wink:

techCandy
05-23-2006, 01:20
Ами Роска, ще ти кажа защо майка ми пропуши на почти 40, това
според мен е и обяснението на нещата. Представи си следната ситуация, на работа си, стоиш примерно по 8 часа на ден пред някаква щайга, съответно имаш колеги и колежки, които са повече от колеги. Да кажем на 2 часа, цялата групичка, която харесваш, или някаква част от нея, отива да си вземе кафенце и всеки пали цигарка. Ти си непушачка, но също искаш да си починеш, да се разтовариш малко. Отиваш на пуш паузата с тях, те пушат, пият кафе и се разтоварват, ти стърчиш. С течение на времето, съзнателно или подсъзнателно по-скоро, се чувстваш някак си изолирана от цялата ситуация. Докато не дойде слънчевия ден, в който си поискваш цигара от някой, после почваш и да си ги купуваш, защо? Защото искаш да си част от колектива, защото фаса сближава, затова. Колко пъти ти се е слувало, на купон да излезнеш да пушиш на балкона, и да се заговориш с някой друг пушач? А колко пъти ти се е случвало това на балкона, ама с непушача? :)

fti4ka
05-23-2006, 01:24
не знаех че гъзарията е определящ фактор да пропушиш.... аз съм на 18 и пуша рядко и то щото ми доставя удоволствие а не за друго... иначе много се радвам че те вълнуват такива житейски проблеми.... =D> пфф

Вътьо
05-23-2006, 08:30
Щото тогава, когато тия, дет сега са на по 20 години, като са били в 6-8 клас, не е било толкова модерно и ГЪЗарско да пушиш...

tainstvenata
05-23-2006, 12:27
mi ot nervi ... i si absolutno prava za tiq na 10 do 14 ... :) vinagi e tai ... i az bqh po4nala da pusha min god ... da sa praq .. ama za 1 godina mn se promenih moje bi 6toty izlizam s dr hora .. i tai ... ina4e e typo da pozva6 da pushish za gazariq