PDA

View Full Version : можете ли да ми помогнете?



biker-rider
05-23-2006, 10:08
плс ако някои случаино може да напише някоя приказка измислена от себе си.....ама да е неква детска
тва не е ебавка.........
говора сериозно мноо ми треа!
за даскалото е!

SheLLia
05-23-2006, 10:50
сега ще ти напиша есето ми по философия пак свързано с приказка излислена от мен ама не се смейте много :smt016
така .... темата е "Който няма собствено мнение винаги противоречи на чуждото"
Мисля,че има как да се поспори по този въпрос.Ще дам няколко примера със съвременната версия на Червената шапчица.
Имало едно време червена шапчица.Един ден майка и и казала да отиде при баба си,обаче и казала също да не минава през гората,защото там я дебнал големия вълк,ето тук червената шапчица решила да тръгне през гората за по-пряко,защо е тръгнала през гората?Да не би да няма собствено мнение?Не,искала да стигне по-рано,за да не изпусне сериала по Нова телевизия,това означава че не винаги противоречиш когато нямаш собствено мнение.След това вълкът срещнал червената шапчица и я попитал къде е тръгнала,а тя нали е честно момиченце си признала,нямало момичето мнение по въпроса и и дошло това на акъла,за какво да лъже?Горкият вълчо кой знае от кога не беше ял,искал и една мръвка и я отпратил по дългата пътека.Отишъл вълчо при бабата,почукал.Бабата попитала "кой е "? , а вълчо казал:-"аз съм Милко Калайджиев и съм дошъл да ти попея"
-"влез" казала бабата "ключът е под прага".Тук няма спор,бабата си имала собствено мнение по въпроса и не спор,за това отишла на топло в търбуха на вълка.След малко пристигнала баретката(баретката,защото е минала през Търговският център "в средата на гората" и там имало промоция)все пак имала собствено мнение - искала е да си купи баретка,въпреки заповедта на майка и.И така влезнала баретката и вълчо събрал внучката и баба и на едно място.По същото време минал ловецът покрай кущата на бабата за малко бърканица,както правел всеки ден.Влиза Киро(така се казвал ловецът) и Вълчо като го видял и станал:- "айде бе човек от кога те чакам,знаеш ли как ми е тежко на корема!Айде вади ги тия и да си хода в гората"
-"Не,първо ще ти тегля един бой и тогава"-казал Киро.Това означава че ловецът си имал собствено мнение и решил да му противоречи.И така вълкът казал: "кво ще ме биеш ся като всичко върви по сценарий,дай да поиграем трънка и който бие на неговото ще е".Вълчо и той си имал собствено мнение и решил да поспори,и той знае какво иска.И почнали да спорят.От тарбуха на вълка не се чувало никакъв звък,защото двете моми нямали никво мнение по въпроса.И така след дълъг спор се разбрали двамата да отидат в местната кръчма в гората "Мечата яма" да се почерпят за сметка на вълка.След като бабата излезнала ядосана че пропуснала серияла "дързост и красота" и като взела пушката бой , бой , като се поизморила седнала с внучката си на по чаша бърканица и дошло време за следващият сериал.В същото време ловецът и вълът се напили за загубата на ЦСКА и започнали да буйстват след което се озовали в ареста и всички били доволни и щастиливи...... :-D :-D :-D :-D

biker-rider
05-23-2006, 20:36
есето ти е супер :wink:
ама на мен ми требва нещо като '''''Имало едно време или пьк нещо друго.......
приказка която не е писана до сега в нито една книжка за приказки!
инече наистина еСето ти е хубаво!
ако може некои да се опита приемам сякакви прикаски само без ценизми :!: :wink:

`Death`Whore`
05-23-2006, 20:44
И да е приказка, и да не е детска. Приказката е предназначена за деца, иначе се нарича разказ.

biker-rider
05-25-2006, 22:43
are we nema li nekoi koito da napi6e pone 5 reda deee
pls mnoo mi trea taq "prikazka"
sroka mi e do ponedelnik
6e zagazq!!!