PDA

View Full Version : ovulaciq



Miracle`Girl
05-24-2006, 13:14
zdraveite,
iskam da pitam koga e ovulaciqta 14 dena sled kato ti doide ili kato ti doide i kato minat 2-3 dena togava ili ...koga ?i ako mi e idvalo veche 2 meseca sled akta i to dosta obilno dali e vyzmojno da sum bremeena ??
pls help:(

dan dan dan
05-24-2006, 14:50
Ami spored men e 14 dena sled kato ti doide,osven tva shtom ti e doshlo veche opredeleno ne si bremenna.:)

SunnyG
05-24-2006, 15:05
po vaprosa s ovolaciqta ne sam i az mnogo v chas,no tova za bremennostta..znachi shtom dva meseca ti e idvalo i ti e techalo obilno znachi nqma problem.za da si nai sigurna obache si napravi test zashtoto sashtestvuva i taka narechenata "svetna bremennost" pri koqto dori da si bremenna prodaljavash da otdelqsh qicekletki.Tova se sluchva izkliuchitelno rqdko no pak shtom si imash samneniqta po dobre si npravi edin test i da si spokoina ili da vzimash merki na vreme..

Miracle`Girl
05-24-2006, 15:24
emi da ama az pone znam che ako si bremenna i primerno imash cvetna bremennost menstruaciqta e mnogo malko i e 1-2 dena pochti nezabelejima...nzn

bloody_angel
05-24-2006, 19:20
Овулацията настъпва 24 до 36 часа след повишаването на количеството на Лутеинизиращия хормон – средно 14 дни преди края на цикъла. Това повишаване е много бързо, голямо и продължава кратко време – само 1-2 дни. Затова то се нарича “Пик на ЛХ”. След като количествата на ЛХ се увеличат, започва процеса наречен овулация, а фазата от месечния цикъл – овулаторна фаза. Под негово въздесйтвие налягането на течността в яйчника, се увеличава което довежда до спукването на фоликула през следващите 40-48 часа :!: .

`Death`Whore`
05-24-2006, 19:28
A "цикъл" е времето от началото на една менструация до началото на следващата.