PDA

View Full Version : Да бъда импулсивна,без задръжки?



Mimeto_f
05-26-2006, 12:36
Можете ли да ми дадете някакви съвети и методи,как да стана по-импулсивна,емоционална,раз крепостена,естествена..?
Винаги ми е било трудно да бъда такава,защото по принцип ми е трудно да изразявам емоциите си,не обичам прекалената показност,притеснявам се прекалено много от мнението на останалите,какво мислят за мен и как ме възприемат отстрани,не съм никак независима,въпреки че съм на 18,не приемам критики,обиждам се прекалено бързо и от най-малкото нещо,не умея да се шегувам,оше повече пък да се самоиронизирам,нямам смелостта нито опита да бъда забавна,нямам и самочувствие(въпреки че като външност съм добре),постоянно премислям нещата и правя планове отдалече,понякога съм прекалено сериозна и дисциплинирана,а това вбесява самата мен,а и хората около мен нямат нужда от такива"съвършени"хора..
Всички(момчетата нАЙ-ВЕЧЕ)харесват импулсивните и емоционални момичета,тези без задръжки..
Въпросът ми е как да постигна това?
Ще съм благодарна на всякакви идеи,за това как да променя това,което ми създава пречки и да стана такава каквато винаги съм желала..

05-26-2006, 12:52
Еми как да го постигне6?!Те такива не6та не се постигат-или си такъв или не си такъв или се прави6 на такъв, какъвто не си.Явно за тебе е третия слу4ай :wink:

r_i_k_i_t_a
05-26-2006, 13:02
Ako ne si takava nqma kak da ti pomognem nie a samo ti samata!No nali znae6 vulk kozinata si meni a nrava - ne!A ako iska6 da go napravi6 samo zaradi momi4etata po dobre nedei!6te bude tupo :roll: Vupreki 4e vseki iska vnimanie no ti moje da go postigne6 po dryg na4in! 8)

r_i_k_i_t_a
05-26-2006, 13:02
Opa sorry imah v predvid samo zaradi mom4etata!

KpuCuTo0o
05-26-2006, 13:18
Mi tova se izgrajda s techenie na vremeto, a ti ne si mogla da go postignesh, pyk i ne vseki haresva prekaleno impulsivnite hora...i tova che ne si impulsivna ne trqbva da te kara da se chuvstvash zle samo zaradi drugite.... tova, che obkryjenieto ti ne te haresva takava kakvato si trqbva da ti poskaje, che ne te haresvat takava kakvato si i, che trqbva da si potyrsish drugi priqteli.... pyk i bydi sebe si ima dostatychno drugi hora... \:D/

machoka
05-26-2006, 13:46
Да се притесняваш от това дали ще получиш одобрението на другите не те прави мишка ;)

Живеем в общество, което налага дадени норми на поведение. Ти трябва да се придържаш, т.е. да се вписваш в дадени модели и стандарти на поведение и обществена принадлежност, иначе те заклеймяват като асоциален профил, пък ти си си и такъв. Това да се съобразяваш не те прави мишка.

Заложено е в природата плюс това - мъжът прави неща, за да получи одобрението от жената и да продължи рода.

no_martyr_f
05-26-2006, 14:32
ти живееш за мнението на другите, за одобрението и прочие дивотии...
абсолютна скука...

Доста директно е казано, но е абсолютна истина, поне що се отнася до скуката. Не познавам авторката на темата, но по това, което е казала, мога да стигна до подобен извод.
Човешката психика е много сложно нещо. Не се наемам да кажа дали тя не може да се промени драстично, но пък нищо не е невъзможно, така че...
Mimeto_f, има някои неща в описанието, което ти даваш, които са характерни и за мен, та мога да ги коментирам по-обстойно - "постоянно премислям нещата и правя планове отдалече,понякога съм прекалено сериозна и дисциплинирана", например това. Не е нужно това да е отрицателна черта на характера - понякога може да е предимство. Има една мисъл - "Дозата прави лекарството" - това важи и за случая. Ако човек е прекалено импулсивен, или прекалено дисциплиниран и сериозен, той започва да става нестабилен. И тази нестабилност не е нужно да се разглежда като нещо, което дразни или пречи на околните - макар че и това може да го има - на първо място това ще ти попречи на теб самата, както ти казваш, "вбесява те".
И една друга мисъл - "Никога не позволявай на другите да определят какъв си - те всеки път ще бъркат". Никога няма да угодиш на тълпа от хора, трудно е понякога да угодиш и на един-единствен човек. И за какво е нужно? Ако правилно предполагам - може и да греша - заради тази склонност се е случвало да се възползват от теб, да им напишеш домашното, примерно, да оправиш някоя тяхна бъркотия...Цял живот ли искаш да се чувстваш като "момиче за всичко"? Извинявам се, ако не е така, както пиша, не искам да ти слагам някакъв етикет или нещо такова, просто въпросът, който ти задаваш, ми е интересен от теоретична гледна точка.
Щом си написала нещо такова, значи изпитваш потребност да се самоанализираш. Аз лично съм на мнение, че дори понякога да вижда нещата изкривени, човек сам е своят най-добър психоаналитик.
Има толкова много интересни неща, които можеш да правиш, ако оставиш за момент притесненията си относно това как те приемат хората, как изглеждаш в очите им. Според мен не е нужно да се насилваш да бъдеш "естествена, импулсивна" и т.н. - отвори очи и виж колко интересен и нов може да бъде светът, когато мислите ти не са заети с това какво мисли за тебе еди-коя си и дали не си направила сериозна грешка, като оня ден си стъпила накриво, примерно.
Човек може да е затворен и стеснителен, интроверт - аз лично съм такава, но не се чувствам по-малко човек от това, не виждам за какво - но не трябва да се оставя другите да направляват живота му. Не за друго, ами защото е много вероятно да съжаляваш за всяко решение за собствения си живот, което не си взел сам.

mnogo_sladi4ka
05-26-2006, 14:53
Мацка, няма рецепта за това.

Да ти кажа, според мен факта, че си го осъзнала, че имаш желание да го промениш говори много. Казваш, че нямаш смелост, но не е така - само си помисли колко ужасно малко са хората, които биха имали смелостта да заявят за себе си нещата, които ти пишеш по- горе.

Моят съвет е да не правиш нищо на сила, защото няма по- смешно нещо от тези мацки, които неестествено и насила се правят на разкрепостени и това се вижда от хеликоптер.

Лесно е да кажа да се радваш на живота, да не ти пука за мнението на околните (живееш си своя живот и хората в него те харесват), да не се взимаш на сериозно и т.н., но в крайна сметка това трябва да ти дойде отвътре. А, за да стане според мен първо трябва да се почувстваш достатъчно удобно с приятелите си, за да можеш да изявиш тази своя страна когато си с тях, в компания. Освен това не мисли, че всеки те гледа под лупа. И пак повтарям - имаш приятели, нали? сигурна съм, че има и много хора, на които си им симпатична, но не си толкова близка с тях и не го подозираш...

Всеки човек е уникален и могат да бъдат намерени много неща, които да харесаш в него и ти не правиш изключение, така че просто за миг допусни, че хората около теб те харесват (заради теб самата, а не заради външността ти), а поведението само ще си дойде:) А за планирането, сериозността и т.н. просто се пробвай да се носиш по течението, без усилия и гаранция, че ще ти хареса:)

sexy_dizzy
05-26-2006, 15:42
Това трябва да ти идва отвътре,явно желаеш да си неестествена,защото щом по принци не си такава,значи не можеш и да бъдеш,въпрки,че с времето е възможно да се промениш до известна степен,зависи от това,какво си преживяла и какво ще преживееш.Недей да обръщаш внимание на критиките,приеми го като начин просто да изтъкнат негативите ти,а ти казваш,че искаш да си със самочувствие.Не виждам причина да не можеш да си,твърдиш че изглеждаш добре,не се дръж прекалено надменно,но достатъчно,за да разберат,че не могат да те правят на боклук.Не знам дали разбираш какво точно имам предвид,но просто се дръж свободно,отпускай се и се наслаждавай на живота,живей ден за ден!Надявам се да съм помогнала поне малко! :smt016

cveteto
05-26-2006, 17:52
Можете ли да ми дадете някакви съвети и методи,как да стана по-импулсивна,емоционална,раз крепостена,естествена..?
Винаги ми е било трудно да бъда такава,защото по принцип ми е трудно да изразявам емоциите си,не обичам прекалената показност,притеснявам се прекалено много от мнението на останалите,какво мислят за мен и как ме възприемат отстрани,не съм никак независима,въпреки че съм на 18,не приемам критики,обиждам се прекалено бързо и от най-малкото нещо,не умея да се шегувам,оше повече пък да се самоиронизирам,нямам смелостта нито опита да бъда забавна,нямам и самочувствие(въпреки че като външност съм добре),постоянно премислям нещата и правя планове отдалече,понякога съм прекалено сериозна и дисциплинирана,а това вбесява самата мен,а и хората около мен нямат нужда от такива"съвършени"хора..
Всички(момчетата нАЙ-ВЕЧЕ)харесват импулсивните и емоционални момичета,тези без задръжки..
Въпросът ми е как да постигна това?
Ще съм благодарна на всякакви идеи,за това как да променя това,което ми създава пречки и да стана такава каквато винаги съм желала..

Az sam su6tata kato te i vse si mislq e purvo trqbva da probva6 v ku6ti ako se zaka4a6 pove4e s va6te dori tova da zvu4i detinski pomaga da se pootpusne6 v u4ili6te i pred priqtelite,za6toto va6te direktno 6te ti kajat ako po4ne6 da gii drazni6 i6te si napravi6 smetka do kude moje6 da stigne6 s "razkrepostenostta" :D

teenkopele
05-26-2006, 22:51
Искам да започна с това, че не всички момчета харесват момичета, каквито ти описа- импулсивни, без задръжки и т.н.
Различните момчета харесват различни неща у едно момиче. Едни повече характера и по-малко външността, колкото и клиширано да звучи това, други пък външността повече и така...
Има момчета, които си падат, така да се каже, по по-тихите и свити момичета, каквато казваш, че си ти. Опитвам се да ти кажа, че това, че си такава не е нито проблем, нито нещо, което трябва да промениш, за да станеш още по-харесвана.
Това да бъдеш импулсивна не може просто еййй така "щрак" и готово, вече да си такава. Просто или си или не си. Част от характера е. :wink:
Да бъдеш естествена означава да бъдеш себе си, а не да се правиш на такава, каквато не си, а в случая ти се опитваш да направиш точно това, с цел да станеш по-харесвана. Според мен, не прави това.
Не е нужно да плащаш данък обществено мнение.
Бъди себе си! Това е като цяло. :)
Успех. :wink:

03-24-2007, 18:41
Аз не знам какво си се хванала да пишеш във форум, в който хората си губят времето постоянно висейки пред компютъра, вместо да излязат навън - виж каква прекрасна вечер е. Аз лично вече няма да пиша тук, защото хорското мнение на Сульо и Пульо не ми е от първа важност. Не знам и не искам да знам какво си мислят някакви си непознати. Не ми и пука. Важните хора са тези, които познавам, приятелите, роднините и аз си. И ти мисли така.
Компютрите са за зубарите, пъпчивите, очилатите, алтернативните, сдуханите и хората с ниско самочувствие. Излез и се поразходи, без значение дали сама или с приятели, да видиш, че е по-хубаво, от колкото постоянно да киснеш в тъпи форуми.

Аз не знам какво си се хванала да пишеш във форум, в който хората си губят времето постоянно висейки пред компютъра, вместо да излязат навън - виж каква прекрасна вечер е. Аз лично вече няма да пиша тук, защото хорското мнение на Сульо и Пульо не ми е от първа важност. Не знам и не искам да знам какво си мислят някакви си непознати. Не ми и пука. Важните хора са тези, които познавам, приятелите, роднините и аз си. И ти мисли така.