PDA

View Full Version : Гаснене на монитор



ErinEverly
05-27-2006, 01:24
Имам още един проблем - с монитора. Изключва сена известно време, без никой да знае причината за това. Просто черен екран, а се води че е включен. Може ли да е от някоя програма??? Досега сме нямали такъв проблем, а и мониторът ни е хубав - елджи, голям екран, абе страхоте. Трябва да разбера къде е проблема, обаче. Баща ми работи работа, където лесно могат да го оправят, но трябва да разберем къде е проблема преди това. Уиндоуса беше скоро преинсталиран, така че не е в това проблема. Някакви предполовения???

SheLLia
05-27-2006, 07:07
desctop -> desen buton -> properties -> screen saver -> settings -> turn off monitor ako otmetkata e na 10 minuti primerno ti davash na never i shte se opravi.ot tova trqbva da e problema ako sym te razbrala pravilno

05-27-2006, 07:23
на моя монитор съшто става понякога така.Аз си мисля че от охлаждането,заштото това става след като играя или е вклучен 12 часа. :twisted: .Пробваи да му сложиш едно малко вентилаторче отзад. :D :smt040

The Interceptor
05-27-2006, 07:58
огледай отзад дали кабелите са добре включени. но вероятно мониторът ти е за сервиз

05-27-2006, 09:52
Ами и моя се изключва, ако примерно не се ползва половин час...преди това си се включва скрийнсейвъра. Мисля, че е нормално - за предпазване на екрана.

gigi_00
05-27-2006, 11:27
И на мене ми беше станало така изклучва се сам и го занесох на ремонт да видят какво има и някаде имаше слаба запойка.И го оправиха.
А ако е нещо от windowsa нз

Labelle
05-27-2006, 12:03
Не схващам какъв е смисъла да знаеш проблема преди да го занесеш на сервиз, и как въобще някой може да знае какво му е преди да го е погледнал. Причните може да са много (дори скъпата техника понякога дава дефекти). Най добре си го заведи на сервиз, хората ще ти кажат какво му е , може ли да се оправи, колко ще струва и чак тогава ще го оправят. Спомням си че веднъж ''компетентни'' приятели ми бяха казали, че ми е гръмнал процесора за два месеца събрах нужните пари и като го заведох на ремонт (след 2месечно чакане) се оказа , че системата изключвала заради някакво тъпо вентилаторче на цена 12 лева. Така че по-добре се обърни към някой наистина компетентен.

DeSsY`
05-27-2006, 12:34
Абе той като ти се изключи отдолу лампичката каква става? Моята от зелена става оранжава. Нищо ти няма на монитора, а просто си оправи настройките като не искаш толкова често да ти се изключва.

jotyxa
05-27-2006, 15:51
Проблема е точно че си инсталирала уиндолса и си си истрила Dislay Drivers , иначе нищто му няма на монитора ти и не си даваи парите на сервизи :) просто си изтеглясх Dislay Driver за видео картата ти инсталираш ги и няма да имаш проблем :D :D :D

EnJoY ThE LoVe
06-07-2006, 19:06
Vijte sq i az imah su6tiq problem na stariq si komputur :? Postoqnno mi gasne6e ili mi6ata ili klaviaturata ili kamerata ili mikrofona 6tot imam vsi4ko det moje da se slaga na edin komp i go zanesoh na remont i te mi kazaha 4e e ot tova,6tot sum go prenatovaril i si vzeh posle nov i za sega nemam problem. :)

Brrrrrrrrrrrrr
06-13-2006, 20:49
На мен ми се изключва ако не играя половин час но аз така съм си го направила нарочно.

aMf1
06-14-2006, 08:09
ммм до колкото аз съм чувала като си се изключи монитора, компютърът работи на по-слаб режим (т.е. май по малко ток консумира некво токова) :-k

SweetBunny
06-14-2006, 08:17
Ax...i az predi imah tozi problem :roll:
I kato mi se izkliu4i monitora...i spiram PC, puskam,spiram...i ot kontakta spiram...iz4akvam 10min i ve4e se opravq :lol:
V interes na istinata otdavna ne mi se e izkliu4val monitora, a predi dosta 4esti4ko :-k ...
Ina4e ako s krak bez da iskam ritneh komputura i toi blokirva i momentalno monitora se izkliu4va. Dobre, 4e teq problemi sprqha \:D/
Taka i ne razbrah kakvi bqha pri4inite za tova...