PDA

View Full Version : ob6testvo



JaYnE
05-27-2006, 13:32
vsi4ki znaeme kak v gratskiqt transport sqkvi pensii ni 4etat morali kolko sme propadnali i kakvo prosto ni6tojno bude6te sme za na6ata strana i si mislqt 4e s tova mogat da ni promenqt.mislite li 4e Tupoto ob6testvo naistina misli za na6ite nujdi i dali naistina gi znaqt?
Thanks!

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

х
05-28-2006, 15:23
kakvi sa tvoite nujdi, koito ob6testvoto ne za4ita? ako ima problem koito moje da se opravi ot edna ili druga instituciq, usvedomi q! ako ne govorim za problemite, i ob6testvoto nqma da znae za tqh, i est nqma kak da pomogne...

zadai si po-qsno v1prosa... :-k

Labelle
05-28-2006, 15:37
Извинявам се, но не разбрах като гражданин на РБ ти не се ли чувстваш част от обществото? И ако се взимаш за аутсайдер тогава как очакваш някой да го е грижа за теб? а доколкото това , че някой ти прави някакви забележки - има едно понятие наречено "морал(етика)", етични норми за поведение (направи бърза справка с тълковния речник), когато си на обществено място тези норми е хубаво д а се спазват, за да докажеш , че си част от обществото. Гражданинът има освен права и задължения - не може да си търсиш правата ако не си изпълнил задълженията си. Препоръчително е да по прочетеш някоя друга книжка за обществото и обществените отношения, правата и задълженията на човека. (от четене никой досега не е умрял)

i'm so excited!
05-28-2006, 15:38
не разбирам какво искаш да питаш по-точно ...
длъжно ли е 'тъпото общество', както ти го наричаш, да се интересува от твоите нужди ? и какви са те въобще?
а ако 'обществото' не ти харесва- абстрахирай се от мнението му, отдели се от стадото, но и не предявявай никакви претенции и искания към него...

fti4ka
05-28-2006, 15:39
обществото сме ние бе как ще сме тъпи?! ти ако си тъп аз не съм и баба също не е.. :lol: държавата ни е тъпа мене ако ме питате.. :-k

05-28-2006, 16:15
обществото сме ние бе как ще сме тъпи?! ти ако си тъп аз не съм и баба също не е.. :lol: държавата ни е тъпа мене ако ме питате.. :-k
Как си противоречиш само. Обществото=държавата.

Communist
05-28-2006, 16:25
Ето го "учителят", слушайте exploitedteen дечица мои.... #-o
А сега сериозно. Вие сте виновни че обществото не се грижи вече за вас, вие и вашите родители си избраха демокрацията. Някога държавата (обществото) мислеше за всеки един от нас и ни хранеше, и ни поеше..... :cry:
И не обиждайте пенсионерите. Някога те са работили за майка България.

05-28-2006, 17:26
Ето го "учителят", слушайте exploitedteen дечица мои.... #-o
А сега сериозно. Вие сте виновни че обществото не се грижи вече за вас, вие и вашите родители си избраха демокрацията. Някога държавата (обществото) мислеше за всеки един от нас и ни хранеше, и ни поеше..... :cry:
И не обиждайте пенсионерите. Някога те са работили за майка България.
Удари си една ножка докато четеш "Das Kapital" и след това ела на Земята.

midnight...
05-28-2006, 17:31
обществото-това сме ние, друг е въпроса кой какво иска и дали ще го получи

Communist
05-28-2006, 18:44
естествено, че е много яко ПАРТИЯТА да ти определя живота, ама недай си боже ваште да не са активни борци и да не са комунисти...
тогава бъдещето ти е най- предопределено... както и хубаво се е грижила държавата... то не е било милиция, държавна сигурност, клеветници, Белене...

я да те питам драги ми болшевик на колко години си и изобщо знаеш ли какво е било по време на комунизма???

Да не започваме дългата тема за живота едно време... също така и да избегнем спора, нали знаеш че ние комунистите сме миролюбиви хора. Аз съм на 18 години и не съм живял по време на комунизма, но съм изчел тонове книги на тази тема, и много добре знам какъв е бил живота тогава. Много съжалявам че не съм живял под комунизъм... :(

i'm so excited!
05-28-2006, 18:49
окей, но едно е да го четеш, друго е да го изпиташ на гърба си нали така?

Communist
05-28-2006, 18:53
ахахаахаахха окееееееей...

чел бил книги... гледай и съветски филми... те са най- обективни... :lol: :lol: :lol:



а това, че комунистите са миролюбиви хора.. :smt043

Вижте какво, гледал съм толкова филми и съм чел толкова книги, че "все едно" съм живял тогава, и ми харесва. Пък и има държави примери - Куба, Китай, С. Корея и т.н. и знам какъв е живота там, аз все някога ще ги посетя. А наистина комунистите са миролюбиви, дай пример за обратното, ще го оспоря. :D

05-28-2006, 19:11
ахахаахаахха окееееееей...

чел бил книги... гледай и съветски филми... те са най- обективни... :lol: :lol: :lol:



а това, че комунистите са миролюбиви хора.. :smt043

Вижте какво, гледал съм толкова филми и съм чел толкова книги, че "все едно" съм живял тогава, и ми харесва. Пък и има държави примери - Куба, Китай, С. Корея и т.н. и знам какъв е живота там, аз все някога ще ги посетя. А наистина комунистите са миролюбиви, дай пример за обратното, ще го оспоря. :D
Абе той Ленин е бил толкова миролюбив, никакви атентати не е правил, разбриа се. Никаква революция не е разпалил той, та той е миролюбив. Иил п Сталин е бил много добър, и муха не е убрез живота си. А Пол Пот...какво можем да кажем за този ангел?

05-28-2006, 19:50
Да говоря ли за руския ми дядо, воювал на фронта как са се отнасяли с тях комунягите? Отношение като към боклуци...Разправял ми е как едни от най-добрите му приятели са били в германски плен и след като са се отървали "техните" "миролюбиви" началници ги осъждат на разстрел, за това, че са били попаднали във вражески ръце. А за това, че половин русия е била принудена да премине към канибализъм, защото копеленцатата дето били на власт са им били иззели ресурсите какво да кажа?

Communist
05-28-2006, 20:06
Явно се оформя коалицийка срещу мене.....
Аз за пореден път ще кажа че презирам Сталин за жестокостите които е причинил, той е черно петно в историята на комунизма, диктатор...
Но системата след Сталин, тя е тази която на мен ми харесва. :!:

fti4ka
05-28-2006, 22:07
обществото сме ние бе как ще сме тъпи?! ти ако си тъп аз не съм и баба също не е.. :lol: държавата ни е тъпа мене ако ме питате.. :-k
Как си противоречиш само. Обществото=държавата.

под държавата имах предвид политиците.. :-k

Labelle
05-29-2006, 00:51
обществото сме ние бе как ще сме тъпи?! ти ако си тъп аз не съм и баба също не е.. :lol: държавата ни е тъпа мене ако ме питате.. :-k
Как си противоречиш само. Обществото=държавата.

под държавата имах предвид политиците.. :-k

И все пак политиците са избрани от народа чрез гласуване. Т.е. Обществото "излъчва" политици, които съставят държавния апарат. Така че в по-широк смисъл Държава=политици=Общество

ПП: Ако се върне комунизма и аз ставам партизанин!!!

FikyScHetOo
05-29-2006, 08:39
Това е нормално, да ти мрънкат по рейсовет и т.н.
Хората са прекалено изнервени и бързат. Те пренасят проблемите си на другите и единствения им недостатък е, че трудно приемат различните. Обществото е такова каквото си го направим и не мисля за уместно да се нарича тъпо...

Sapphir
05-29-2006, 09:12
Ето го "учителят", слушайте exploitedteen дечица мои.... #-o
А сега сериозно. Вие сте виновни че обществото не се грижи вече за вас, вие и вашите родители си избраха демокрацията. Някога държавата (обществото) мислеше за всеки един от нас и ни хранеше, и ни поеше..... :cry:
И не обиждайте пенсионерите. Някога те са работили за майка България.

Ти ненормален ли си бе момче? Ти си болен нещо!
В момента знаеш ли кой управлява.. (комунисти + турци)
Как ще ни е добре.. няма да ни е добре много ясно.. В близките столетия няма да ни е добре..ама има нещо правилно и в твоето мнение Communist .. сами се докарахме на тва дередже .. след демокрацията да ни оправляват турци. Царя - испанец, ПРЕМИЕРА - руснак, президента - комунист.
ГОСПОДИ ПРЕБИРИ СИ ВЕРСИЙТЕ!

fti4ka
05-29-2006, 14:45
обществото сме ние бе как ще сме тъпи?! ти ако си тъп аз не съм и баба също не е.. :lol: държавата ни е тъпа мене ако ме питате.. :-k
Как си противоречиш само. Обществото=държавата.

под държавата имах предвид политиците.. :-k

И все пак политиците са избрани от народа чрез гласуване. Т.е. Обществото "излъчва" политици, които съставят държавния апарат. Така че в по-широк смисъл Държава=политици=Общество

ПП: Ако се върне комунизма и аз ставам партизанин!!!

да ама от всичките тъпаци избираме тея дето си мислиме че най-малко ще ни крадат.. нз дали ме разбра.. абе цялата работа е че сичките са един дол дренки.. ти така или иначе тряя да избереш някой затва гледаш да е някой дето да те краде по-малко..

fti4ka
05-29-2006, 14:48
опитах се да кажа нещо ма нищо не казах... :-k

Labelle
05-29-2006, 15:39
опитах се да кажа нещо ма нищо не казах... :-k
Аз ти разбрах идеята :) , права си :)
А за споровете в автобусите ...ми и аз съм се карала един-два пъти на някакви младежи, а не съм бабичка. Просто не мога да гледам безучаснто как някакъв пич си седи на седлаката а над него жена с дете на ръце се чуди като как да се закрепи, или седнали да пият и пушат в автобуса все едно са в кварталното кафе. Как да не мрънкам или може би трябва да отида и да ги попитам какви са има потребностите и с какво да им помогна???