PDA

View Full Version : Bulgarian Football Dream Team `94



Fena
05-27-2006, 21:06
Надали има много хора в България, които да не знаят за успехите на националния ни отбор по футбол през 1994-та година.
В тази тема мисля да напиша как, кои хора и по какъв начин стигнаха до четвъртото място в света. :)






http://www.expertfootball.com/history/dream/bul94_big.jpg


Прави от ляво на дясно: 10. Наско Сираков, 3.Трифон Иванов, 9. Данчо Лечков, 1.Боби Михайлов(капитан), 6. Златко Янков, 7.Емо Костадинов, Димитър Пенев(треньор)
Клекнали: 20. Красимир Балъков, 5. Петър Хубчев, 8. ХРИСТО СТОИЧКОВ, 4. Цанко Цветанов, 16. Илиан Киряков


Нападатели

Лидера на отбора несъмнено беше Христо Стоичков, играч на FC Barcelona (exploitedteen 8)). Като ляв нападател/крило, Стоичков покриваше голяма част от терена, и бележе винаги във важни за отбора моменти. Напред, той беше подпомаган от играчите на ЦСКА, Любо Пенев(мисля че всеки знае за случката с него и "супата" :lol:) и Костадинов. Пенев, който е племенник на на треньора Димитър Пенев, бече център нападателя на отбора. С впечатлавящ ръст от 1.90м, той играеше важна роля във повечето от въздушните двубои. Костадинов беше дясно крило, работата му която беше същата като на Стоичков, само че от другата страна. Неговата впечатляваща скорост и движения, караха често играчите от противниковия отбор да го фаулират.



Полузащитници

Постояннството и упоритостта в играта на Стоичков, мотивираше съотборниците му да играят като един много добър колектив (Това което на нас ни липсва в момента - лидер в отбора). Това беше още по-убедително с играта на Красимир Балъков, на когото това беше първата изява на световно ниво. Балъков покриваше огромна част от терена. Почти всички топки минаваха през него. Пасовете му също бяха точни. Йордан Лечков "изплува" като техничаря на отбора. С неговите умения с топката, Лечков лесни си проправяше път между играчите. А прическата му го правше още по-атрактивен. Отбранителния полузащитник Златко Янков играеше като сянка зад Балъков и Лечков.




Защитници

Трифон Иванов беше най-видния от защитниците. Неговото умения да отнема топката, му помагаше да неутрализира някои от най-добрите нападатели във Футбола по онова време. Киряков и Цветанов работиха от двете страни на Трифон. Отличната скорост на на стопера Хубчев му позволяваше да се включва актвно в атаките на отбора.



Вратари

Боби Михайлов беше незаменима фигура в отбора на България. Имаше в актива си над 100 международни мача, но в зряла вече за футбол възраст, беше заменен от талантливия гологлав Здравко Здравков.


Треньор

Българския треньор Димитър Пенев имаше добри умения да ръководи отбора, особено когато става въпрос за "химията" на отбора. Преди да поеме националния отбор, той имаше впечатляващи успехи в софийския клуб ЦСКА. Пенев вкара много от предишните си колеги, както и племенника си Любо Пенев в националния отбор. Решение, за което беше много критикуван по онова време.


Засега е това, утре ще пусна още информация :)

Fena
05-27-2006, 21:30
Христо Стоичков изпълнява пряк свободен удар към вратата на Германия


http://www.expertfootball.com/history/dream/bul94_shot_1b.jpg




Балъков финтира аржентинеца Диего Симеоне

http://www.expertfootball.com/history/dream/bul94_shot_2b.jpg




Лечков дриблира между трима гръцки защитника :shock:

http://www.expertfootball.com/history/dream/bul94_shot_3b.jpg



Радостта след елиминирането на Германия на четвъртфинала....незабравим о 8)

http://www.expertfootball.com/history/dream/bul94_shot_4b.jpg

05-27-2006, 22:38
Брей,впе4атлен съм!Аз '94-та съм бил съвсем детски гъз и не си спомням много(тогава ми се бе6е с4упило говоре6тото Ме4о Пух :cry: :cry: :cry: )и за тва тая информацийка ми бе6е полезна :lol:

rosskata
05-28-2006, 00:55
:lol: Малеее голям купон беше! Аз бях втори клас и много обичах да гледам мачове, но наште ме гонеха в другата стая да гледам, а не с тях, защото постоянно ги разпитвах...

:roll: Я си представете как гледате мач като България- Мексико например, и в най- напрегнатия момент някво хлапе ви бута- тате, мамо, какво стана сега? Защо дават червен картон... А какво е засада? :lol:
И така де, гледах си ги в другата стая...

Мама тогава уши знаме и ни правеше бял, зелен и червен крем в купички. А след мача с Германия освен че играхме хора пред блока до среднощ, в кварталното магазинче колата беше безплатна... Страшен купон!

Само съжалявам,. че не бях по- голяма, за да мога напълно и изцяло да се насладя на момента... ](*,) ](*,)

п.с Това ми беше 1994-ия пост :mrgreen: Егати съвпадението...

ycMuBkaTa
05-28-2006, 01:21
И аз си спомням каква радост беше. По цял ден гледахме мачове кажи речи. Бях нарисувала с боички няколко знаменца. А на мача с Германия точно преди гола спря тока - не се шегувам! И ние с наще излязохме на терасата и един човек извика, че казали по радиоточката, че са вкарали гол и аз толкова се зарадвах и подскочих, че щях да се метна директно от терасата. Баща ми ме хвана за блузата в последния момент. Беше страхотна емоция:) Никога няма да забравя онова лято. :)

Dr. Kazimbutt
05-28-2006, 10:15
Капитана на отбора, Димитър Пенев, беше незаменима фигура в отбора на България. Имаше в актива си над 100 международни мача, но в зряла вече за футбол възраст, беше заменен от талантливия гологлав Здравко Здравков
Аз ли съм се побъркал, или тогава капитан и вратар на отбора ни беше Боби Михайлов?

Fena
05-28-2006, 10:23
Да, объркал съм се. Извинявам се много :roll:

teenkopele
05-28-2006, 15:17
Славни времена за българския футбол!

gigi_00
05-28-2006, 16:47
Най добрия отбор на Бългаиря събиран някога :) ако направим у сега такаъв отбор може и да стигнем до финал.