PDA

View Full Version : Венерическа болест или инфекция ?



BatL.
05-27-2006, 20:39
Здравейте,
Явявам се с проблем и то голям поне според мен.
Въпроса ми е отнесен до по компетентните или поне до тези които са се упарили.

С приятелката ми ходим вече близо 3 месеца. Още от началото започнахме да правим по редовно секс, но след месец и нещо изведнъж се появи някакъв проблем при мен. Започна да ми пари като уринирам и като го хвана от края и го дърпам до главата излиза някакъв секрет. След няколко дни започна да ми прави леки петанца по слипа. Шашнах се и отидох при доктор СТАРНСКИ в медицинска академия и той каза, че съм хванал КАТАР и ми изписа AZITROX. Пих го аз 3 дни защото са 3 хапчета в опаковката и приятелката ми го пи защото така каза той, обаче нещо не ми помогна особенно много и после отидох при един частен доктор койото се занимава с тези неща. Той ми изписа витамин Б комплекс, бисептол и доксициклин. Поразмина ми след като ги изпих така поизчистих се. Питам приятелката ми имаш ли проблеми, някакви симптоми и тя ми казва не и ми казва че не ми е изневерила кълне се, плаче, ама може ли да се вярва на жена? Така временно оставих сичко под съмнение и след като ми беше минало и спрях антибиотиците правихме пак секс и пак хванах същото но тя не беше пила бисептола, доксициклина и витамина преди това. Та аз минавам пак през процедурата с 3 те хапчета докато ми мине.

ТА вапроса ми е: Понеже доктор СТРАНСКИ ми каза да не бързаме да се караме защото това може да е някаква инфекция породена от незнаино какво при нея или при мен а не от секс с друг партнйор а доктора които дефакто ме излекува каза, че се предава само и единственно по полов път реших да се консултирам с вас?
Кажете ми :Има ли варянт проблема да е породен от инфекция течение или нещо или е 90% сигурно че е спала с друг ?
А също на нея като и идва има страшни болки, чак аулин пие.

Много ще съм Ви благодарен на всичките ако ми дадете отговори на проблема каквито и да са те .

djigi
05-28-2006, 07:57
Не съм от тази група: "Въпроса ми е отнесен до по компетентните или поне до тези които са се упарили.", обаче се порових и изнамерих това:

Възпалителни промени настъпват при гонорея (трипер), хламидиална инфекция, гъбички. Гонореята, която предизвиква възпаление на лигавицата на маточните тръби, се лекува с антибиотици, стига организмът да не е станал резистентен към тях. Те блокират възпалителния процес, но пък могат да причинят сраствания, съответно запушване на маточните тръби, обяснява проф. Налбански. Това не може да бъде излекувано напълно дори по оперативен път. При мъжа тази полово предавана инфекция води до катар, т.е. до възпаление на пикочопровода. Това може да запуши пътя на сперматозоидите и съответно да наруши или унищожи оплодителната способност на мъжа.

BatL.
05-28-2006, 14:21
Да де ама има ли вероятност това да се е зародило при нея или при мен без да сме правили секс с други ?

djigi
05-28-2006, 15:14
По принцип трипера е инфекция предавана по полов път, но като се рових намерих, че
Извънполовото заразяване става по индиректен път чрез различни предмети: бельо, изтривалки, гърненца, столове и други. Малки момиченца се заразяват при спане в едно легло с болни от гонорея, както и в детски заведения, където може да възникне и гонорейна епидемия.
В случаите на заразяване по време на родов акт инфекцията засяга очите и гениталите на новороденото.
Все пак след като се е "заклела" защо не й вярваш?

Chiana
05-28-2006, 15:30
Може и да не е спала, бе човек... Айде стига си я тормозил горкото момиче. Тя щеше да си признае. Стига ся... може да се е заразила от друго... Вярвай й.

batkodoki
05-28-2006, 16:31
Това е мн често срещан проблем, но малцина са склонни да го коментират, защото винаги ина две страни - чисто соматичната /физиологичната/ + чисто психологическата.

Нека започнем по-отдалеч : влагалището на жената си е малка вселена в която щастливо си живеят поне 50 вида микроорганизми и това именуваме нормална флора на средата. влагалището е и органа с най-висока киселинност в човека /след стомаха!/. когато равновесието м/у тези микроорганизми се наруши по някаква причина / нарушение на алкално-киселинния баланс, или вземане на антибиотици или сулфинамиди или антибактериални средства или "бабешки" някакви промивки с разни небалансирани разтвори/сода за хляб, или лимонтозу или кока-кола или...каки ли не безумия.../, или промивки с разни "маркови" уж хигиенни препарати(като тия на AVON например) - водят до нарушение на естествения баланс м/у микроорганизмите и някой от тях се размножават прекомерно докато други измират. среса също има значение, но крайния резултат е т.н "бяло течение"/и НЕ е вярно, че е нормално вс жена да го има!/ и сходни проблеми в половия партньор.

сега конкретно:

Винаги мн се дразня когато се предписва каквото и да е без да се направи елементарната микробиологична проба за чуствителност на проблемния агент! процедурата е проста - просто се взема капчица от секрета и се изследва. винаги НАСТОЯВАЙТЕ за това!!!-не могат да ви откажат, още повече че това е правило! с удуволствие бих лишил от права лекар предписващ "на сляпо" каквото и да е антимикробно средство, когато може просто да направи антибиограма!/у нас колкото и да говорим - това е станало идиотска практика. правилото се спазва само докато им дадем специалност, после....../

Гневя се и когато се изписват макс "модерни" и скъпи средства като azitrox-а точно насляпо! / доксициклина е решил проблема /условно/, но има недостатъка да срува лев-два, за разлика от азитрокса...../

и така: под антибиотичния чадър на доксициклина+сулфонамидит - са били създадени условия за подтискане на патогенна или свръхактивна нормална флора. Б-компекс съдейства за развитието и нормализирането на нормалния микробиологичен баланс.
лично аз бих включил и курс нолицин, с оглед избягване на рецидив /какъвто явно е налице/ и за протекция на Момчето от последващ евентуален орхиепидимит с непредсказуеми последици относно фертилните му възможности.

този тип проблеми НЕ са безобидни, и мн често имат критични далечни последици!-затова и си позволих да бъда досадно многословен :)


в заключение: ПРЕЗЕРВАТИВА - спестява много от тези неприятности. ползвайте го! ;)

djigi
05-28-2006, 17:51
Извинявай, batkodoki, можеш ли да да кажеш с една дума - дали задължително момичето е имало друг полов контакт, от където е пипнало трипер, който после е предала на приятеля си и е станал катар или тя си го носи наследствено това? Просто и на мен ми стана доста интересно. А м/у другото, според мен, не е станал рецедив.

batkodoki
05-28-2006, 17:57
когато чрез микробиологочната проба КАТЕГОРИЧНО се диагностицира това на което казваш "трипер" - няма какво да обсъждаме!!! там вс е ясно

тава е И едно от съображенията да настоявам да ИЗИСКВАТЕ антибиограма!!!

batkodoki
05-28-2006, 18:00
бтв - рецидив си е! заповядай във Факултета да ти обясна защо:) но не носи студентска книжка - ще те пратя на ликвидация одма ;)

djigi
05-28-2006, 18:07
Добре, ще попитам по друг начин. Трипер може ли да се предаде без полов контакт при възрастни хора?
И защо да е рецидив? Той казва, че му е минало, после пак са правили секс, но тя не е пила тройната комбинация т.е. заразил се е отново...както и да е, това не ми е чак толкова интересно.
И м/у другото ще си донеса книжката пък :smt016

batkodoki
05-28-2006, 18:22
КАК диагностицира, че е "трипер" ?

да, рецидив е защото след антибиотичния/неподходящ!-азитрокс/ чадър клиниката се е проявила в усилен мащаб(както и трябва да се очаква), и това е класическа реконтаминация по мощ.

харесвам "сербез" докторите - донеси Книжката, но това си е невежество...бе ще те питамееее... :)

djigi
05-28-2006, 18:28
Ох, поредния ми пост несвързан с темата, ама както казах по-горе ми стана интересно....тЪ, въпросът(Трипер може ли да се предаде без полов контакт при възрастни хора?) няма нищо общо със случката, нужно ли е да пусна отделна тема, за да получа отговор?

batkodoki
05-28-2006, 18:54
ДА! МОЖЕ! когато се касае за гонорея. може да се прихване от : тоалетна чиния/за жени/ от вещи или предмети контактуващи с половите органи /по-често на жени, отколкото на мъже/. основния начин си остава гениталния контакт. penis in ore! penis in vagine! penis in anus!....

ДА, МОЖЕ!- но това са редки куриози, теоретичната вероятност най-често се реализира чрез полов контакт от типа vagina-penis, или penis-ore с последваща контаминация на "новия" партньор.....

BatL.
05-28-2006, 19:48
Значи може да е една от ретките възможностти ?
Защото аз и вярвам, до сега не ме е лъгала за нищо а и всичко си споделяме и общо взето сме почти непрекъснато заедно.
За сега благодаря на отговорилите, но ако имате още какво да кажете с удоволствие ще го прочета.

Отново сърдечно Ви благодаря

batkodoki
05-28-2006, 20:33
дайте да се разберем ведъж завинаги!!!!

ние тук НЕ издаваме опрощения комуто и да е! просто коментираме фактологията - ако я има!

и дали някой/я спи и с други - изобщо не е предмет на коментар.

когато обаче почтено момче изпадне в тази ситуация - препоръчам му курс с нолицин + да заобича презервативите

05-28-2006, 21:00
Виш сега като го правим само 2 мата защо са нужни презервативи ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????

Това
03-13-2007, 12:43
Пич имам същия проблем самоче на мен ми почна да ми се появява след 5я месец а знам,че не ми кръшка!1вия път беше леко сега и аз имам Катар!Знаеш ли от какво се получава?От бялото течение преди цикъл убедих се че е от това мноо е шит!Пикането е много трудно ама много!Знам к'во ти е и аз съм така не ти кръшка от бялото течение е имате малко разлика в хормоните и тя предполагам е по малка и ти си много оязвим на инфекций!Споко сега и аз пия хапчета да се оправям!

Rossonera
03-13-2007, 12:58
Пич всичко което ти се случва с тази мацка ми се случва и на мен с мойта!Всичко си споделяме постояно сме заедно а аз се съмнявам,че ми изневерява!Имах лек проблем с пениса сега имам Катар!Всичко,което си писал съм го изживял!Трее се видим знаеш ли :wink:

GROOSA
05-13-2007, 19:11
Здравейте,
Явявам се с проблем и то голям поне според мен.
Въпроса ми е отнесен до по компетентните или поне до тези които са се упарили.

С приятелката ми ходим вече близо 3 месеца. Още от началото започнахме да правим по редовно секс, но след месец и нещо изведнъж се появи някакъв проблем при мен. Започна да ми пари като уринирам и като го хвана от края и го дърпам до главата излиза някакъв секрет. След няколко дни започна да ми прави леки петанца по слипа. Шашнах се и отидох при доктор СТАРНСКИ в медицинска академия и той каза, че съм хванал КАТАР и ми изписа AZITROX. Пих го аз 3 дни защото са 3 хапчета в опаковката и приятелката ми го пи защото така каза той, обаче нещо не ми помогна особенно много и после отидох при един частен доктор койото се занимава с тези неща. Той ми изписа витамин Б комплекс, бисептол и доксициклин. Поразмина ми след като ги изпих така поизчистих се. Питам приятелката ми имаш ли проблеми, някакви симптоми и тя ми казва не и ми казва че не ми е изневерила кълне се, плаче, ама може ли да се вярва на жена? Така временно оставих сичко под съмнение и след като ми беше минало и спрях антибиотиците правихме пак секс и пак хванах същото но тя не беше пила бисептола, доксициклина и витамина преди това. Та аз минавам пак през процедурата с 3 те хапчета докато ми мине.

ТА вапроса ми е: Понеже доктор СТРАНСКИ ми каза да не бързаме да се караме защото това може да е някаква инфекция породена от незнаино какво при нея или при мен а не от секс с друг партнйор а доктора които дефакто ме излекува каза, че се предава само и единственно по полов път реших да се консултирам с вас?
Кажете ми :Има ли варянт проблема да е породен от инфекция течение или нещо или е 90% сигурно че е спала с друг ?
А също на нея като и идва има страшни болки, чак аулин пие.

Много ще съм Ви благодарен на всичките ако ми дадете отговори на проблема каквито и да са те .

помогна ли ти БИСЕПТОЛ+ДОКСИЦИКЛИН+Б Комплекс ??? и как ги пи на какви дози,че май и аз съм оцапал свещите...

ProstoAz
05-13-2007, 19:17
Темата е стара!