PDA

View Full Version : Пак "само приятели"



:(
05-28-2006, 08:31
Запознах се преди известно време с едно момиче и от приказка на приказка станахме мого добри приятели. Започнахме да си споделяме всичко и след няколко месеца вече имах чувството, че знам за нея повече от майка и и баща и. Аз видях една част от нея, която показва на много малко хора. Тя е изключително чувствителна и мила - невероятен човек, в който аз ,както обикновено се случва, се влюбих. Незнам дали съществува приятелството между половете, но ми се струва невъзможно да видиш подобна вътрешна красота в някой, без да започнеш да го обичаш. Известно време се въздържах да и го признавам, за да не съсипя едно прекрасно приятелство. Един ден, докато се разхождахме и си приказвахме, аз и казах,че съм се влюбил в нея. Тя ме гледа много дълго и накрая каза, че при други обстоятелства би тръгнала с мен, но не иска да загуби такъв невероятен приятел, защото с гаджето не може да говори по същия начин, както с един приятел. След тази случка отношенията ни не изхладняха ни най-малко. Един ден излязохме на кафе с нейни приятелки и аз и моя най-добър приятел. В крайна сметка стана така, че се забиха 2мата най-ценни хора ,извън семейството, в живота ми. В началото реших, че така по-лесно ще угаснат чувствата в мен и ще остане само приятелството, но не - само започнах да я ревнувам и да плача по цели вечери. Сега съм отчаян - с нея никога няма да бъдем повече от приятели, но не мога да си намеря друга. Знам, че е глупаво, но всяка закачка с друго момиче ми се струва като изневяра от моя страна - някак си мозъка ми отказва да остави на страна тези чувства. Усещам как не искам те да изчезнаг, колкото и болка да ми носят. Сега не мога да бъда с нея, но не мога да мисля и за друга.

sladkoto_neli
05-28-2006, 08:39
не се отчайвай.знам колко е гадно да имаш чувства към някого а той да баде с много скъп за теб човек.чувството е ужасно но не се тормози явно неможеш да я забравиш но поне се опитай да се успокояваш че щом тя е щастлива и ти трябва да си щастлив.щом тя е пренебрегнала чувствата ти към нея значи и ти можеш.знам че ще ти е трудно но се опитай да я забравиш и да запазиш поне приятелството което имате.в момента може да ти зучи невазможно да я забравиш но след време ще осазнаеш че така е по добре.надявам се да я преудолееш.УСПЕХ!

SLADKI64E 92
05-28-2006, 08:48
не се отчайвай.знам колко е гадно да имаш чувства към някого а той да баде с много скъп за теб човек.чувството е ужасно но не се тормози явно неможеш да я забравиш но поне се опитай да се успокояваш че щом тя е щастлива и ти трябва да си щастлив.щом тя е пренебрегнала чувствата ти към нея значи и ти можеш.знам че ще ти е трудно но се опитай да я забравиш и да запазиш поне приятелството което имате.в момента може да ти зучи невазможно да я забравиш но след време ще осазнаеш че така е по добре.надявам се да я преудолееш.УСПЕХ!
=D> =D> =D> napalno sam saglasna

DevilWish
05-28-2006, 08:50
Tова ,че не искашп чувствата да изчезнат при полужение,че те сами те напускат си е живо самонавиване.Успокой топката.
И на мен моята най-добра приятелка ми отне този,който харесвах без капка жал,но сега са ми толкова яки да ги гледам двамата и се радвам,че се събраха.

05-28-2006, 08:54
Tова ,че не искашп чувствата да изчезнат при полужение,че те сами те напускат си е живо самонавиване.Успокой топката.
И на мен моята най-добра приятелка ми отне този,който харесвах без капка жал,но сега са ми толкова яки да ги гледам двамата и се радвам,че се събраха.

Незнам защо реши, че ме напускат сами. Не ме напускат изобщо вече 2ри месец. Случвало ми се е да се самонавивам но сега усещането е друго - просто ми се струва, че ако спра да я обичам никога няма да намеря такъв прекрасен човек.

CVETELLINA
05-28-2006, 08:59
много е трудно да преодолееш една любов,а и в твоя случай се отнася за най-добрия ти приятел и за момичето,което обичаш...много е гадно,но по-добре е да запазиш приятелството си отколкото да го развалиш с връзка,която рано или късно ще приключи..така че опитай се да я забравиш,ще ти е трудно,но ще успееш,срещай се с други хора.И дано имаш късмет да си намериш добро момиче и да си запазиш приятелството.Успех :wink:

sometimes_
05-28-2006, 09:36
Недей да се самоизмъчваш така. Ти вече си приел нещата такива, каквито са, сега остава само да се "излекуваш" от чувствата си. Недей да мислиш толкова за нея, излизай и с други момичета, без да си втълпяваш, че това е изневяра. Ако стоиш в къщи и плачеш постоянно за нея, няма да промениш нещата, така че...си намери друго момиче ( знам, че е лесно да се каже, трудно да се изпълни, но не е невъзможно!) и след време чувствата към нея ще изчезнат.
Успех! \:D/

Незнаен
05-28-2006, 10:01
Момче и при мен макар и на 20 години нещата седят така. Срещам се с момиче излизаме няколко пъти тя ми се доверява излива си душичката на мен и с течение на времето аз се привързвам и влюбвам в нея но аз или тя предпочита повече приятелството и за това от година и половина сам си самичък. Въпреки че имам нужда от нежност от някого на когото мога да разчитам да се смея с него и тн. Вярно е че имам много приятели и тн но вътрешно съм самотен объркан и самоизмъчващ се. Така 4е вдигни глава и погледни напред

:(
05-28-2006, 10:42
Момче и при мен макар и на 20 години нещата седят така. Срещам се с момиче излизаме няколко пъти тя ми се доверява излива си душичката на мен и с течение на времето аз се привързвам и влюбвам в нея но аз или тя предпочита повече приятелството и за това от година и половина сам си самичък. Въпреки че имам нужда от нежност от някого на когото мога да разчитам да се смея с него и тн. Вярно е че имам много приятели и тн но вътрешно съм самотен объркан и самоизмъчващ се. Така 4е вдигни глава и погледни напред

Това все едно го написах аз. Странното е, че и аз искам просто малко нежност, искам просто някой да ме прегърне и да ме успокои. Но не - пак съм си сам.

Chiana
05-28-2006, 12:31
Просто тя не те е харесвала и не е искала да те отреже. Понякога жените провокираме мъжете да ни харесват, без ние да имаме чувства. Ей така просто да бъдем харесвани. Правим го несъзнателно и инстинктивно, в природата ни е. И на почти всяка жена й е ясно когато "най-добрият й приятел" я харесва. Затова ако тя имаше чувства към тебе, щеше отдавна да е тръгнала с тебе, без да й пука за приятелството ви, повярвай ми. Защото с гадже можеш да си говориш на много повече теми, отколкото с приятел.
Така че при всички тия неща няма смисъл да се тръшкаш за нея, ами да потърсиш любовта в лицето на друго момиче. Повярвай ми, отначало може да си спомняш за твоята любов, но когато опознаеш другото момиче и ще се влюбиш в нея. :wink:

teenkopele
05-28-2006, 12:44
Много кофти се е получило, но какво да се прави. Не винаги подобни чувства са споделени. :?
Колкото и трудно да звучи, ще трябва да се примириш с тази мисъл и да продължиш напред. Друго момиче ще срещнеш, дори и след време, но ще срещнеш. :wink:
Това, че не сте си развалили приятелството е много хубаво, защото истинските и добри приятели се срещат изключително рядко. :)
Успех. :wink: