PDA

View Full Version : паскал?.. аиде 9-токласниците помагайте



fti4ka
05-28-2006, 08:37
абе хора във вторник имам приравнителен по информатика и ще ме изпитват на паскал а па аз нищо не помня.. :( я който е по-просветен да се изкаже.. мерси

05-28-2006, 08:46
Otvarq6 u4ebnika po informatika i u4i6 algoritmi,operatori s pred,sleduslovie,operator for i takanatataka.Zadaljitelno trqbva da znae6 semantika i sintaksis ina4e zada4ite ne varvqt .Dano sam ti pomognala s ne6to.Priqtno u4ene

fti4ka
05-28-2006, 08:53
Otvarq6 u4ebnika po informatika i u4i6 algoritmi,operatori s pred,sleduslovie,operator for i takanatataka.Zadaljitelno trqbva da znae6 semantika i sintaksis ina4e zada4ite ne varvqt .Dano sam ti pomognala s ne6to.Priqtno u4ene

ако имах учебник мислиш ли че щех да пускам теми за паскал?

Fena
05-28-2006, 09:41
Е добре, кажи на какво ще те изпитват, какво точно учите?
Не сме гадатели тук :-D

fti4ka
05-28-2006, 09:52
на тея if циклите и там другите дето се учат в у-ще абе сичко съм забраила кво да ви кажа то не че някога съм го помнила... пфф абе в краен случай и тройка ще вържа с помощта на изпитващата..

Fena
05-28-2006, 10:05
Ще ти напиша сгеа обясненията на операторите и циклите, което мисля че ще ти е достатъчно за тройка :roll:





Условен оператор

Синтактична диаграма:

-> IF -> Булев израз -> THEN -> Оператор (-> ELSE -> Оператор) ->

Частта в скобите не е задължителна, демек можеш да минеш и без ELSE.
Пример за употреба на условния оператор: Ако "А" е по-голямо от 0. тогава направи-еди-какво-си. (А ако "А" не е по-голямо от 0, направи еди-какво си)

If A>0 then writeln('А е по-голямо от 0") else writeln('A не е по-голямо от 0"


ох...трябва да излизам сега. После ще ти ги допиша и останалите......ти много късно си се сетила...


:evil: