PDA

View Full Version : Рокля на Versace



temenuga
05-29-2006, 08:22
Знаете ли приблизително колко струва една официала рокля на Versace,Gucci или Cavalli :-k
Питам ви и дали мога някъде от България да си закупя....за бала ми догодина ](*,)

temenuga
05-29-2006, 08:24
http://www.liniastandart.com/img/krst5_15.jpg

temenuga
05-29-2006, 08:25
да ми кажете цена на тази: http://www.liniastandart.com/img/krst7_15.jpg

djigi
05-29-2006, 15:33
Не знам защо държиш на марката като така и така е за една вечер. Иначе миналата година на едно момиче и бяха донесли от не знам си къде рокля точно на Versace, беше изключително обикновена, черна, дълга рокля за 6000 долара... Защо не минеш през CCS, ЦУМ, Витошка и да разгледаш

TSecret
05-29-2006, 17:20
otidi v turciq,dubai ili italiq da si kupi6 roklq na versage!

temenuga
05-29-2006, 17:55
znaete li dali sa hubavi roklite na astela atelie i virginiq zdravkova atelie???cenite pak li sa kosmi4eski????za6toto mi trqbva po-dostypno do hilqda-2 hilqdi lv

djigi
05-29-2006, 18:35
Ох, не знам защо си се шашнала от сега да си търсиш рокля. Имаш толкова много време да обиколиш магазините и да разбереш дали са "хубави" и колко струват!

dan dan dan
05-29-2006, 20:34
Ох, не знам защо си се шашнала от сега да си търсиш рокля. Имаш толкова много време да обиколиш магазините и да разбереш дали са "хубави" и колко струват!
Съгласна съм.До другата година едно,че модата ще е друга,а и вкуса може да ти се промени.Така че,не бързай,имаш време,но не мисля,че за 1-2 хиляди лева може да си намериш рокля на Versace.Все пак,решенията са си твои.Успех в търсенето!!!

a_curious_girl
05-30-2006, 14:37
На версаче са скъпи наистина-поне 3000лв мисля,но не съм много запозната.Иначе наистина не е ли малко раничко,освен това доста магазини тепърва можеш да обиколиш.Все ще си намериш рокля до другата година за бала! :wink:

Jamalska
05-30-2006, 15:26
1000-2000 лева е "по-достъпна"...а стига бе...ако тряа сама ще си ушия рокля(ако реша да ида с рокля) ама няа да дам толко пара...
Защо не си намериш от някъде модел и не си направиш нещо сама или не идеш на шивачка

Roxy
05-30-2006, 16:32
otidi v turciq,dubai ili italiq da si kupi6 roklq na versage!
да бе ква е тая измислена марка versace.само naik ribok s.over и т.н.и защо не мога да разбера хората ходат да си купуват очила в скъпарски магазини.ми то по сергиите има dior,armani,gucci,chanel и т.н. за по 10-12лв.
а най-новия магазин,който откриха до нас има парфюми за по 5 лв. на chartiel #4,hugo boyss,lacrosse,jurp и т.н.егати якото :-D

a_curious_girl
05-30-2006, 16:44
Е то на тия парфюми може да пише и Gucci ама какво от това!Не виждам да е чак толкова яко защото една приятелка точно от такива "готини" евтини парфюмчета беше станала на пъпки и получи невероятен сърбеж.А пък за очилата по сергийките нямам думи.Не бих си купила такива очила,пък какво остава да ги нося!Тва ако го носиш често така ще ти развали очите.Специално за очила не бих допуснала да си взема някакви,които не са от оптика и не съм сигурна в качеството им.Трябва да се внимава с очите......

А по темата чудя се защо наистина толкова скъпа трябва да бъде роклята.Може и шивачка да ти я ушие,така е най-добре защото хем си избираш модел който би искала,хем ще ти е точна по размер

Roxy
05-30-2006, 16:59
Е то на тия парфюми може да пише и Gucci ама какво от това!Не виждам да е чак толкова яко защото една приятелка точно от такива "готини" евтини парфюмчета беше станала на пъпки и получи невероятен сърбеж.А пък за очилата по сергийките нямам думи.Не бих си купила такива очила,пък какво остава да ги нося!Тва ако го носиш често така ще ти развали очите.Специално за очила не бих допуснала да си взема някакви,които не са от оптика и не съм сигурна в качеството им.Трябва да се внимава с очите......

А по темата чудя се защо наистина толкова скъпа трябва да бъде роклята.Може и шивачка да ти я ушие,така е най-добре защото хем си избираш модел който би искала,хем ще ти е точна по размер

явно не усети иронията в поста ми

a_curious_girl
05-30-2006, 17:09
може..........сори все пак

Glezlata
05-30-2006, 18:09
Za6to ne si haresa6 modela i da si q poru4a6 da ti q u6iqt? Nikade nqma da pi6e 4e ne e ot nai skupite marki,nali? :D

TSecret
05-30-2006, 19:12
niama nikav smisal da se vzima ne6to originalno na versace,gucci,armani i tn za6toto vsi4ko turski bokluci sas s takvia marki i vsqko mom i4e ima dankii na edna o tqh.. predi 2 sedmici se orasih i si kupih originalni i mai niama smisal ot tva 6toto pak izglejdat da sa po4ti ot sergiqta.. i kvo kat e originalna-ni6to!!!!!!! samo det sa rasi6 kat idiot!

Roxy
05-30-2006, 19:17
niama nikav smisal da se vzima ne6to originalno na versace,gucci,armani i tn za6toto vsi4ko turski bokluci sas s takvia marki i vsqko mom i4e ima dankii na edna o tqh.. predi 2 sedmici se orasih i si kupih originalni i mai niama smisal ot tva 6toto pak izglejdat da sa po4ti ot sergiqta.. i kvo kat e originalna-ni6to!!!!!!! samo det sa rasi6 kat idiot!

ами първо сам си го знаеш че е оригинално.второ по оригиналните няма огромни надписи и шарении D&G и трето хората които наистина разбират от мода ще разберат че си с оригинални дрехи-то просто си личи по качеството,по самия дизайн.
аз съм за маркови дрехи с космични цени,щото като имаш пари закво пък да не си ги купиш.а пък ако нямаш ще трябва да се примириш че тези неща са недостижими в момента

TSecret
05-30-2006, 19:38
dobre de az nemgoa da razbera za66to kato ima6 pari i trqbva da si kupi6 bluska primerno za 500lv i danki za 2000???? a za roklqta na bala mislia 4e niama smisal da se hvarlqt pove4e ot 10000 lv pri vse 4e 6te q nosa niakolko 4asa!

Отговор
05-30-2006, 19:56
Не сте в ред,за една вечер рокля за 2000лева..

Roxy
05-30-2006, 20:10
dobre de az nemgoa da razbera za66to kato ima6 pari i trqbva da si kupi6 bluska primerno za 500lv i danki za 2000???? a za roklqta na bala mislia 4e niama smisal da se hvarlqt pove4e ot 10000 lv pri vse 4e 6te q nosa niakolko 4asa!

една две блузки може.но повече няма смисъл.абе всеки си харчи парите както прецени за най-добре.някои например дори да имат пари мислят че няма смисъл да си купуват скъпи дрехи ми си купуват коли или де да знам

Sapphir
05-30-2006, 20:42
Не винаги най-скъпото е и най-хубаво! Ти може да си дадеш 1000-2000 лева за рокля уж "Версаче" и тя пак да не е версаче ! Лайф съкс !
А ,и аз никога не бих дала толкова много пари за парче плат , пък ако ще и мойта любима кралица Виктория да я е ушила..

Srgov
06-05-2006, 13:38
Еми повечето не бихте дали, за т'ва и никога няма да ги имате тия пари... Човек, който не може да разбере, защо друг човек не би дал 2000лв. за рокля, не виждам как би ги спечелил. Ама успех все пак де...

snooppy_f
06-05-2006, 14:12
Ти етикета ли ще си го носиш?

lori
06-06-2006, 07:55
да ми кажете цена на тази: http://www.liniastandart.com/img/krst7_15.jpg
to4no tazi roklq vidqx v markovia butik na versa4e vav stara zagora za 580 lv

temenuga
06-10-2006, 07:31
Seriozno li za 580 lv?????samo za taka suma li????v stara zagora...........zna4i,nali samo v sofia ima6e mag.na versace ili az byrkam?????

dan dan dan
06-10-2006, 08:21
Хич не ми се вярва за 580 лв рокля на Versace,сигурно е имитация някаква защото гледах скоро в някъв вестник,че най-евтината на Versace е 3000$

Грималди
06-10-2006, 13:41
Само да ви кажа, специално за Стара Загора, а вие си правете изводите за София. Моя позната работи в завод "Наталия" в СтЗ, където шият, забележете, оригиналните дрехи Tom Taylor (нали се сещате, Том Тейлър откриха бутик миналата година в СтЗ) и ощв 4-5 подобни световноизвестни марки, сред които и Версаче. Дори и да си намериш такава рокля в София, гарантирам ти, че ще е шита някъде в покрайнините на София. :mrgreen: Хех, ще се изкефя да се ръснеш 2 бона за един парцал, който всяка добра шивачка може да ти ушие за не повече от 500, айде, 600 лева. Да не говорим, че едва ли ще я облечеш повече (при все, че моята си я носих поне 4 пъти, но аз имам нужда от официални тоалети във връзка с работата си).
Айде, и умната с марките, да не се окаже, че се ръсите за етикети, които нямат никаква стойност. (Том Тейлър - хехе... \:D/ )

Sapphir
06-10-2006, 14:56
Да и аз видях една фанела Том Тейлър в Илиянци за 11 лева :)

06-10-2006, 15:10
А, не, не...не говоря за Илиянци - говоря за БУТИК ма Том Тейлър в СтЗ, за който моята позната каза, че шиела дрехи. И цените в този бутик не са 11 лв, а са си съвсем "европейски" - т.е. искат ти пари само за етикета с марката, а всъщност дрехата е шита на около 5 км от там. Ми предпочитам да си пише "Наталия" (името на завода), поне ще знам, че наистина е оригинално.

dan dan dan
06-13-2006, 12:01
znaete li dali sa hubavi roklite na astela atelie i virginiq zdravkova atelie???cenite pak li sa kosmi4eski????za6toto mi trqbva po-dostypno do hilqda-2 hilqdi lv
Определено са много добри.Най-вече на Виргиня Здравкова,най-добрите български фирми.Ама да ти кажа чувала съм че цените май са космически както казваш ти.

10-15-2006, 20:02
Be hora vie razbirate li ne6to ot moda.AZ sam 4ovek koito se zanimava mnogo seriozno i moga da kaja dori profesionalno i kato 4eta napravo se udivlqvam.PArvo razlikata mejdu kakvato i da e stoka (mejdu originalna i ne) e cenata.Sled tova ka4estvoto, koeto ... razlikata e ogromna.zna4i da vi kaja.Bqh si kupil obuvki na GOLA za 140 lv i gi nosih 2 godini i 4ak togava zapo4naha da mardat.SLed tova hodih na specializaciq v New York i ot tam si kupih DOlce&Gabanna za 565$(mnogo sa mi hubavi4ki.)Ta tezi DOlce gi imam ve4e 4 godini i go nosq pone vednaj na sedmica.PRosto nqma mradvane .I kojata e kakto si be6e na vitrinata.DRugata razlika e use6taneto.Ima drehi i aksesoari koito imat istoriq i sa legendi i koito mnogo hora kazvat 4e sa "gradski mit".Predstavi si kakvo udovolstvie da nosi6 4anta ot koqto e bila psnata predi 7 godini v limitirano proizvodstvo na Prada i ti q ima6 4ak sega.ZAslujava si 4500$.Povqrvaite mi.Vzemete se obrazovaite be hora.

10-16-2006, 07:53
Госпожицата дето пишеше за Том Тейлър кво толкова се учудва?Много от известните марки шият дрехите си в Бг,заради еФтината работна ръка.И всичко си е марково.И платовете и материалите,които използват.
Онзи ден гледах по тв-то за маратонките Асикс.Тя си била японска марка ама ги произвеждали в Китай.Както и почти всички други маркоподобни.Именно поради тази причина,която написах по-горе.
Тъй,че госпожицата която си търси рокля за бала,ако държи прекалено много може да отиде примерно до Италия и да си купи рокля от някой известен дизайнер.Само,че трябва да знае,че там цените са още по-високи от Българските.
Примерно в ехххх мама му забравих града..онзи дето се шият много булчински роклии еххх..как му беше името,сериозно,забравих го,та ТАМ могат да ти ушият рокля каквато си поискаш(булчинска,абитурие нска...)-ако ще и да е от 20 см.плат или с 30 метра шлейф отзад.Каквато си пожелаеш.И цените са доста приемливи.
Мойта си я купих от един пловдивски бутик за 98 лв.(преди 5 години и повече),а гаджето ми и приятелите му като ме скиваха и щяха да им изхвръкнат очите да зяпат :smt037

ULTRA

temenuga
10-16-2006, 08:51
Госпожицата дето пишеше за Том Тейлър кво толкова се учудва?Много от известните марки шият дрехите си в Бг,заради еФтината работна ръка.И всичко си е марково.И платовете и материалите,които използват.
Онзи ден гледах по тв-то за маратонките Асикс.Тя си била японска марка ама ги произвеждали в Китай.Както и почти всички други маркоподобни.Именно поради тази причина,която написах по-горе.
Тъй,че госпожицата която си търси рокля за бала,ако държи прекалено много може да отиде примерно до Италия и да си купи рокля от някой известен дизайнер.Само,че трябва да знае,че там цените са още по-високи от Българските.
Примерно в ехххх мама му забравих града..онзи дето се шият много булчински роклии еххх..как му беше името,сериозно,забравих го,та ТАМ могат да ти ушият рокля каквато си поискаш(булчинска,абитурие нска...)-ако ще и да е от 20 см.плат или с 30 метра шлейф отзад.Каквато си пожелаеш.И цените са доста приемливи.
Мойта си я купих от един пловдивски бутик за 98 лв.(преди 5 години и повече),а гаджето ми и приятелите му като ме скиваха и щяха да им изхвръкнат очите да зяпат :smt037

ULTRA
q dai snimka na roklqta ti i kaji imeto na plovd butik

ThePainIsReaL
10-16-2006, 21:07
Примерно в ехххх мама му забравих града..онзи дето се шият много булчински роклии еххх..как му беше името,сериозно,забравих го,та ТАМ могат да ти ушият рокля каквато си поискаш(булчинска,абитурие нска...)-ако ще и да е от 20 см.плат или с 30 метра шлейф отзад.Каквато си пожелаеш.И цените са доста приемливи.



Да не би да говориш за Асеновград :mrgreen:

ultra
10-17-2006, 07:04
ThePainIsReaL: =D> =D> Точно Асеновград!!! хихихи

Вие ме накарахте да ровя из архивите :mrgreen:
Значи магазина им се намира на ул.Княз Батенберг 48.Значи понеже не съм от плд и не мога точно да обясня,ама магазина се намира точно в центъра,още в началото на фешънската улица в ляво.(и това,ако беше обяснение самооо).Като си я купих и и трябваше малко дообработка,щот на мен не ми харесваха някои неща и ме пратиха в ателието им и там безплатно ми я скъсиха и други неща.Ако не се лъжа също и шият по поръчка.Все пак това беше преди 5 години и не си спомням подробности.Имам и визитката :) и от там давам напътстивя :) хехе
Магазина се казва " ROSSINA" ,а ателието им е на ул.Оборище 35

Снимки не знам как да ви прикача,ама ако някой има желание,мога да му пратя на мейла :) пишете на лични.

bubkata_Mi
06-06-2007, 16:31
hmm to hubavo vs se obqsnqvate za butici,no nikoi ne kaza dobyr 6ivach,koito moje da u6ie roklq za bal...

Glezanka
06-06-2007, 19:16
Pokrai tez balowe wsichki stawat psixicheski nestabilni ... za kwo ti e roklq za neznam si kolko ewro na nqkoq "izwestna" marka sled kato mojesh da si kupish suwsem obiknowenna ot BG...I oshte otsega mislish za roklqta si ... momiche ti za izpiti sigurno ne mislish tolkowa kolkoto za roklqta ...

Barbie
06-06-2007, 20:12
Магазин на Версаче в Стара Загора? :-s До колкото знам, Версаче за сега са открили само един магазин в България - в София, ул. Леге - и то само за аксесоари. Роклите на Виргиния Здравкова са над 2000лв - естествено зависи от конкретните ти желания.

Относно това, че маркови дрехи се шият в България - това не ги прави по-малко маркови. Ако не в България, ще се шият в Турция или в Китай - евтина работна ръка. Но моделът е на фирмата, платовете са качествени. И все пак ми се струва безмислено да се дават толкова пари, за нещо, което маже да се намери и по-евтино (въпреки че аз уча мода и в момента явно богохулствам :-D ) Хващаш моделчето и намираш шивач, който да ти го ушие точно по мярка - тъкмо ще може да се съобрази с всичките ти желания. :-)

06-06-2007, 22:11
Магазин на Версаче в Стара Загора? :-s До колкото знам, Версаче за сега са открили само един магазин в България - в София, ул. Леге - и то само за аксесоари. Роклите на Виргиния Здравкова са над 2000лв - естествено зависи от конкретните ти желания.

Относно това, че маркови дрехи се шият в България - това не ги прави по-малко маркови. Ако не в България, ще се шият в Турция или в Китай - евтина работна ръка. Но моделът е на фирмата, платовете са качествени. И все пак ми се струва безмислено да се дават толкова пари, за нещо, което маже да се намери и по-евтино (въпреки че аз уча мода и в момента явно богохулствам :-D ) Хващаш моделчето и намираш шивач, който да ти го ушие точно по мярка - тъкмо ще може да се съобрази с всичките ти желания. :-)

tochno tva shtiah da kaja ama gledam si me izprevarila.. vii kude mislite che shiat tomtaylor,mango,benetton. po skoro drehata e falshiva ako pishe made in italy shtoto vsichkite gi praat v kitai india i ne znam si kyde shtoto e evtina rabotnata ryka...inache dizaina,platovete i vsichko e s visoko kachestvo i osven tva tam ima tehnici deto slediat vsichki iziskvania da se spazvat

06-06-2007, 22:13
Магазин на Версаче в Стара Загора? :-s До колкото знам, Версаче за сега са открили само един магазин в България - в София, ул. Леге - и то само за аксесоари. Роклите на Виргиния Здравкова са над 2000лв - естествено зависи от конкретните ти желания.

Относно това, че маркови дрехи се шият в България - това не ги прави по-малко маркови. Ако не в България, ще се шият в Турция или в Китай - евтина работна ръка. Но моделът е на фирмата, платовете са качествени. И все пак ми се струва безмислено да се дават толкова пари, за нещо, което маже да се намери и по-евтино (въпреки че аз уча мода и в момента явно богохулствам :-D ) Хващаш моделчето и намираш шивач, който да ти го ушие точно по мярка - тъкмо ще може да се съобрази с всичките ти желания. :-)

tochno tva shtiah da kaja ama gledam si me izprevarila.. vii kude mislite che shiat tomtaylor,mango,benetton. po skoro drehata e falshiva ako pishe made in italy shtoto vsichkite gi praat v kitai india i ne znam si kyde shtoto e evtina rabotnata ryka...inache dizaina,platovete i vsichko e s visoko kachestvo i osven tva tam ima tehnici deto slediat vsichki iziskvania da se spazvat

to i v pld ima niakav magazin det prodavat niakvo versace ama e niakav outlet i to nikoi ne kupuva ot tam i sigurno drehite sa na 100 godini

06-07-2007, 06:00
hmm to hubavo vs se obqsnqvate za butici,no nikoi ne kaza dobyr 6ivach,koito moje da u6ie roklq za bal...
след като всички сте толкова компетентни ,повечето занимаващи се с мода, защо не препоръчате добри шивачи ,например тези които шият за Том Тайлър и тн или някой, за който знаете че е добър.... 8) 8) :-D

Loshotia
06-07-2007, 16:28
А ако роклята не е на една от изброените марки какво ще се случи- няма да завършиш може би? И за какво ти е тая рокля- за да кажат ейййй тая е с рокля версаче....моля ти се! Тази рокля ще я носиш една вечер, после ще я захвърлиш- ще захвърлиш няколко хиляди лева. Ти ли ще си я купиш? Знаеш ли как се изкарват пари? Аз работя от скоро и трябва да ти кажа, че само един човек, който няма представа какво е да се изкарват пари може да има подобни капризи.

Иначе какво от това, че бенетон, манго и том тейлър се шият в България. Повечето така правят- малко плащат на шивачите- много взимат за дрехите. Пък и по добре, че тук се шият, поне на българи се плаща, макар и малко

Kianna
06-07-2007, 19:44
Ау...ау..2000 хиляди лева,че 10000 ли не беше..
Моята рокля ми я уши шивачката ми,много доволна съм,защото съм направила над 10 проби(ако бях при някоя "професионална" от бутик щях да имам 1-максимум-2 проби);също така съм 1000% сигурна,че в цяла България няма 2ро момиче като моята рокля;абсолютно по мярка ми е;изработена е много прецизно-а не да ми стърчат конци оттук и оттам и още колкото си искате причини..

Радвайте се на вълненията около избора на рокля и т.н.,защото самата бална вечер минава адски бързо! :wink:

krem4et0
06-07-2007, 20:03
Най-скъпата ми дреха е 140лв-балната ми рокля и обра преди 3 години точките. В гардероба си нямам скъпи дрехи, но винаги съм стилна и облечена с вкус, дори и полата ми да е от 20 лв, а потничето от 10. Какъв е смисълът да си купиш парцал за 2000 лв като не знаеш по какъв повод да го облечеш, с какви обувки и чанта да ги съчетаеш или ако е пола или панталон с каква блузка да го облечеш. Стилът не идва от цената на дрехите, а от умението на човек да ги съчетава с вкус и от това да поддържа винаги собствен стил!

06-07-2007, 20:30
Ау...ау..2000 хиляди лева,че 10000 ли не беше..
Моята рокля ми я уши шивачката ми,много доволна съм,защото съм направила над 10 проби(ако бях при някоя "професионална" от бутик щях да имам 1-максимум-2 проби);също така съм 1000% сигурна,че в цяла България няма 2ро момиче като моята рокля;абсолютно по мярка ми е;изработена е много прецизно-а не да ми стърчат конци оттук и оттам и още колкото си искате причини..

Радвайте се на вълненията около избора на рокля и т.н.,защото самата бална вечер минава адски бързо! :wink:

би ли казала коя е шивачката ти и къде да я намеря

Kianna
06-07-2007, 21:37
Ами..като за начало е добричлийка,ти от къде си?

Kianna
06-07-2007, 21:39
Най-скъпата ми дреха е 140лв-балната ми рокля и обра преди 3 години точките. В гардероба си нямам скъпи дрехи, но винаги съм стилна и облечена с вкус, дори и полата ми да е от 20 лв, а потничето от 10. Какъв е смисълът да си купиш парцал за 2000 лв като не знаеш по какъв повод да го облечеш, с какви обувки и чанта да ги съчетаеш или ако е пола или панталон с каква блузка да го облечеш. Стилът не идва от цената на дрехите, а от умението на човек да ги съчетава с вкус и от това да поддържа винаги собствен стил!



ТОЧНО!

gaJl_ka
06-08-2007, 18:53
temenuga написа:
да ми кажете цена на тази: http://www.liniastandart.com/img/krst7_15.jpg

to4no tazi roklq vidqx v markovia butik na versa4e vav stara zagora za 580 lv

vidqla si ti sigyrno samo za prezramkata e bilo cenata
abe hora stiga sega momi4eto e popitalo dali znaem cenata ikazvame i da ili ne verni seki si pi6e koto iska ama se pak...koit si ima pari si kopuc=va koito nema -ne

SisSi
06-09-2007, 09:12
ДA,Галка-права си!!!! момичето искаше да знае цената на роклята или дали можи да я намери в България,или поне някой да и препоръча ШИВАЧ, който да я ушие тц тц тц :-D

Jamalska
06-09-2007, 10:55
http://img185.imageshack.us/img185/8977/modle201js1.th.jpg (http://img185.imageshack.us/my.php?image=modle201js1.jpg)
а за да стане такава една рокля шивач може ли да я направи или някой трябва да я боядиса?...ка става знаете ли?