PDA

View Full Version : Борусия Дортмунд си откупи отново стадиона



teenkopele
05-30-2006, 14:08
Борусия Дортмунд си откупи отново стадиона

30.05.2006

Спорт НетИнфо

Футбол Германия

Германският футболен клуб Борусия Дортмунд направи още една крачка към излизането от тежката финансова криза като сключи сделка за откупуването на стадиона си.
Борусия спечели Шампионската лига през 1997 година, но оттогава постепенно започна да затъва и миналата година регистрира дългове от 89 милиона евро, което е рекорд в историята на Бундеслигата. Клубът обаче успя да получи одобрението на акционерите в Комерцбанк и ще откупи дела на банката във Вестфаленщадион. Финансовата институция го притежава на 51.2 процента.

Американската компания Моргън Стенли зае на Борусия Дортмунд 79 милиона евро за срок от 15 години. От тях 57.2 милиона евро са ангажирани в сделката с Комерцбанк. По този начин обаче клубът сам ще се разпорежда с приходите от реклама и билети на стадиона.

Миналата година Борусия намали задълженията си с една четвърт и се очаква през следващите сезони да спестява поне по още 5 милиона евро, тъй като ще погасява само заема си към Моргън Стенли и няма да плаща по 17 милиона евро наем за стадиона.

Остатъкът от парите от Моргън Стенли отиват за погасяване на други належащи плащания, както и за покупка на нови играчи, тъй като Борусия се раздели с чешките си звезди Ян Колер и Томаш Росицки.

Клубът започна да изпитва огромни финансови затруднения, когато направи най-скъпата селекция в Бундеслигата, а след това не успя да се класира за комерсиалната Шампионска лига.

Sapphir
05-30-2006, 21:20
Абе тази секция за спортни новини ли е ? :shock:

Sapphir
05-30-2006, 22:04
не, за козметика е...

А така ли било? Аз за миг от секундата си помислих , че е секция където се обсъждат и дискутират спортни теми, а не секция за спортни новини.

Fena
05-30-2006, 22:08
Тоя пак ли откачи...

Sapphir
05-31-2006, 08:34
ами дискутирай бе...
кой ти пречи??


човека пуска новина и ние започваме да я дискутираме...
ест. появяват се някакви "разбирачи", които плещят глупости и се правят на велики и тогава им казваме: Sod off fockin' devil's cunts...

Ти ми пречиш с малоумието си.

Sapphir
05-31-2006, 09:34
харесва ми, че съм такава важна част от живота ти...
дали чалгарската ти душица нон- стоп се чуди каква тъпня да измъти, за да успееш да се заядеш с мен?? :lol:

О ,да, важна част си , няма спор! Ако не беше толкова зле , щях да те помоля да се Ожениш за мен , принце на моите мечти! :---)

gigi_00
05-31-2006, 14:16
Е врвеме беше

Sapphir
05-31-2006, 20:19
и аз те обичам... :wink:

Да, знам. И аз изгарям от любов по теб. :smt007