PDA

View Full Version : Учене



Roxy
05-30-2006, 16:19
Кажете някви методи за ефективно запомняне на информация?Аз например си пиша най-важното от уроците и така ги запомням.
И дайте някъв съвет за химията щото съм много зле.Изпуснах 2 години,а то при химията гадното е че всичко е навързано.Теорията мога да я науча(трудно) ама разни преходи,уравнения,изомери и т.н. са ми пълна мъгла.Искам да се боря за 5,а и за 3 не знам.Странно как някои хора и те нищо не знаят,а изкарват 6

П.С. Може да ви се стори,че темата е писана от няква луда зубрачка,ама като се замисля сигурно доста хора имат този проблем

^^_MaLkoTo_InChi_^^
05-30-2006, 16:20
Кажете някви методи за ефективно запомняне на информация?Аз например си пиша най-важното от уроците и така ги запомням.
И дайте някъв съвет за химията щото съм много зле.Изпуснах 2 години,а то при химията гадното е че всичко е навързано.Теорията мога да я науча(трудно) ама разни преходи,уравнения,изомери и т.н. са ми пълна мъгла.Искам да се боря за 5,а и за 3 не знам.Странно как някои хора и те нищо не знаят,а изкарват 6

аз ги запомням в час :wink:

Roxy
05-30-2006, 16:25
аз ги запомням в час :wink:

е да ама ти не знаеш кво става в наште часове,то е няква лудница и не се издържа с такива малоумни лигльовци.Имам чувството,че съм в училище за деца с умствени увреждания.Честно

^^_MaLkoTo_InChi_^^
05-30-2006, 16:35
аз ги запомням в час :wink:

е да ама ти не знаеш кво става в наште часове,то е няква лудница и не се издържа с такива малоумни лигльовци.Имам чувството,че съм в училище за деца с умствени увреждания.Честно

уф като спомена умствени увреждания в нашия клас има един такъв и много се дразня че не са го пратили в съответното училище . От нашия клас също за пълни лигльовци повечето и само шумат ама пак се се помни нещо :) като за 5-6

Roxy
05-30-2006, 16:38
ама тоя е трагичен случай,щото баща му явно е спонсор на даскалото и няма как да го изгонят.и другите бебета барабар с него

If4eto
05-30-2006, 19:55
Кажете някви методи за ефективно запомняне на информация?Аз например си пиша най-важното от уроците и така ги запомням.
И дайте някъв съвет за химията щото съм много зле.Изпуснах 2 години,а то при химията гадното е че всичко е навързано.Теорията мога да я науча(трудно) ама разни преходи,уравнения,изомери и т.н. са ми пълна мъгла.Искам да се боря за 5,а и за 3 не знам.Странно как някои хора и те нищо не знаят,а изкарват 6

П.С. Може да ви се стори,че темата е писана от няква луда зубрачка,ама като се замисля сигурно доста хора имат този проблем
E,organi4nata himq specialno ne e tolkova trudna materia(pone za men),az dosega vinagi sam imala 6-ci.Ako ti trqbva pomo6t,pitai,6te ti obqsnq.A za prehodite i izomerite ti trqbvat himi4nite svoistva,koito v u4ebinicite obiknoveno negi obqsnqvat,a kato ne moje6 da slu6a6 v 4as,vapreki golqmoto si jelanie ve4e naistina stava trudno.Spoko,pitai tuka i 6te izkara6 5.

saninka91
05-30-2006, 20:06
Кажете някви методи за ефективно запомняне на информация?Аз например си пиша най-важното от уроците и така ги запомням.
И дайте някъв съвет за химията щото съм много зле.Изпуснах 2 години,а то при химията гадното е че всичко е навързано.Теорията мога да я науча(трудно) ама разни преходи,уравнения,изомери и т.н. са ми пълна мъгла.Искам да се боря за 5,а и за 3 не знам.Странно как някои хора и те нищо не знаят,а изкарват 6

П.С. Може да ви се стори,че темата е писана от няква луда зубрачка,ама като се замисля сигурно доста хора имат този проблем
E,organi4nata himq specialno ne e tolkova trudna materia(pone za men),az dosega vinagi sam imala 6-ci.Ako ti trqbva pomo6t,pitai,6te ti obqsnq.A za prehodite i izomerite ti trqbvat himi4nite svoistva,koito v u4ebinicite obiknoveno negi obqsnqvat,a kato ne moje6 da slu6a6 v 4as,vapreki golqmoto si jelanie ve4e naistina stava trudno.Spoko,pitai tuka i 6te izkara6 5.

himiq e nai gadniq predmet !!!!!!!!!

djigi
05-30-2006, 21:55
И аз като реша да Науча (не да зубря) си изваждам най-важното на едно листче и си го чета преди лягане, направило ми е впечатление, че нещата, които ми се случват точно тогава ги запомням най-добре.

Пък за химията - пробвай с разни стихчета, текстчета... като това за формулата на алкохола "...дай още пет...", сещаш ли се (аз не го знам, иначе бих го написала) Доказано е, че хората помнят по-дълго и лесно нещо, което е в рима или поне има ритъм!

Loshotia
05-31-2006, 12:32
Така: първо химията въобще не е гаден предмет, ми е най лесната наука!


Иначе за научаването: няма нещо,което да не може да бъде научено или запомнено, всичко е до желание. Ако искаш можеш да го направяиш, но ако не искаш ще си намериш 300 причини да не го направиш. Иначе аз, когато уча трябва да е пълна тишина и да се съсредоточа върху материала - да мисля само за него и да се опитам да вникна. Иначе при химията освен да седнеш и да навасваш двете загубени години друг начин не виждам

donkihot
05-31-2006, 18:37
ooo ximiq.ujas imam mn gadni problemi s gospojata ama i nashiq klas e edin lud ama taq himi4ka az ne moga da q gledam am 4e si prepisvam na kontrolnite -da ama na nas tq ne ni obesnqva shtoto mn ni mrazi[to e vzaimno de] pak i nqma koi da mi obesni i kvoto u4a ot u4ebnika tva e

ProstoAz
06-02-2006, 12:56
Като уча попринцип някой урок го чета бавно и вниквам във смисъла, след това го чета още веднъж по-бързо и готово. :lol:

По химия не можеш ли да накараш някой твой съученик/приятел/роднина да ти обясни нещата, които не разбираш?
И аз по химия съм много зле (имам 2 и 3 този срок), но си хванах един от класа да ми обяснява и сега съм готова г-жата да ме изпита и да искарам 6. :lol:

Roxy
06-02-2006, 16:37
мързела надделява в мен.шума не ми пречи.единствения ми проблемен предмет е химията.на контролните с пищови учебници и кво ли не и изкарвам 4ки.просто тва дет го дава никъде го няма и трябва да ги разбираш работите,щото просто няма откъде да препишеш :?