PDA

View Full Version : Moderated: Какво пиете, когато имате гнойна ангина?



eLroZo
05-31-2006, 08:46
Abe imam gnoina angina a v petak iam rojden den...q mi kajete kvi bujuli piete i vi minava...moje da se konsultirate s babi i mami xexe.....samo mi kajete kvo piete ili praite gargara...pozZzzzz.. :smt010 :smt010 :smt010

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точки 6 и 7 от правилника!
Благодаря!

djigi
05-31-2006, 08:52
Гарга* с чай от лайка със сода, топло прясно мляко със сода или налепите в гърлото се обират с нишидър.

Поправка: Хах, не "гарга", а гаргара!

Ena``
05-31-2006, 10:42
Мии моята майка ме съветваше да увия марля около пръста си, след това да сложа в/у марлята сода иии сега идва най-неприятното -> да си махнеш налепите...понеже аз отказах 10 дена бях болничка....но май това има ефект.,...стига да имаш куража да се подложиш на подобна процедура...Успех и бързо оздравяване...:)

Black_Witch
05-31-2006, 12:03
Т'ва което правиш не е много правилно да ти кажа.Аз имах много проблеми със сливиците ми.Постоянно правех ангини и мога да ти кажа,че това въобще не е шега работа и много лесно могат да се развият усложнения.Ако си болен от скоро-мажи ги със сода,въпреки,че поне според мене не помага много много.Можеш да си правиш компреси с греяна ракия примерно...или по-добре направо я пий :wink: Ше се чувстваш много по-добре.

batkodoki
06-01-2006, 22:53
никакво мазане с нищо!
навремето беше практика да се отстраняват налепите принудително - днес това не се прави, разбра се, че ангината протича много по агресивно когато механично се отстранят видимите налепи.

структурата на "сливиците" наподобява гъба, механично можете да изчистите само повърхноста, криптите си остават заети. налепите /гнойта/ са всъщност продукти на действието на вашата имунна система, на борбата и с патологичния щам създаващ проблема.
така че-никакво търкане с нищо. антибиотици!