PDA

View Full Version : Шевченко подписа четиригодишен договор с Челси



teenkopele
06-01-2006, 14:23
Шевченко подписа четиригодишен договор с Челси

01.06.2006

Спорт НетИнфо

Футбол Англия

Украинският нападател на АС Милан (Италия) Андрей Шевченко подписа договор с Челси, съобщи шампионът на Англия по футбол в своята официална страница в Интернет.
Челси съобщи, че договорът е за четири години и за рекордна сума, която обаче не бе обявена. Според британските медии сумата е 30 милиона лири (42 милиона евро).

"Аз съм тук заради предизвикателството и заради удоволствието да играя в английския шампионат. Преминах от един голям клуб в друг и вече съм член на английския шампион. Аз съм щастлив, че Челси успя да приключи преговорите преди световното първенство. Ще мога да замина за Германия спокоен и горд, че съм играч на Челси", каза украинският нападател пред клубния сайт.

"Андрей винаги е бил моят първи избор за Челси. Досега това не беше възможно, но вече е реалност", заяви португалският мениджър на Челси Жозе Моуриньо.

"Нямаше нужда да се срещаме и да го убеждавам да премине в Челси, продължи Моуриньо. Нямаше нужда и да говорим много време за това, което очаквам от него. Целият свят знае какъв играч е Андрей, без всякакво съмнение тактически той ще се адаптира към системата на игра на Челси".

На 26 май Андрей Шевченко съобщи, че напуска АС Милан след седем сезона, прекарани в клуба от Милано. Украинският нападател изтъкна "семейни причини" като отказ да продължи договора си до 30 юни 2011 година, както му предложи ръководството на АС Милан. През 1999 година "Шева" премина от своя роден клуб Динамо (Киев) в АС Милан и вкара 173 гола.

Андрей Шевченко е роден на 29 септември 1976 година в Двиркившиня (бивш Съветски съюз, сега Украйна). Играе в Динамо (Киев) от 1994 до 1999 година и е шампион на Украйна през 1995, 1996, 1997, 1998 и 1999 година и носител на купата на Украйна през 1996, 1998 и 1999 година.

С фланелката на АС Милан украинският нападател спечели Шампионската лига през 2003 година и Суперкупата на Европа през 2003 година, шампион е на Италия през 2004 година и носител на купата на Италия през 2003 година. Шевченко е най-добър голмайстор на италианското първенство два пъти - през 2000 и през 2004 година.

Андрей Шевченко е носител на "Златната топка" на френското списание "Франс футбол" за най-добър играч на Европа през 2004 година.