PDA

View Full Version : Нещо повече за Депилиращите кремове...



Lord Vader
06-01-2006, 17:49
Мммм...Кажете нещо повече за тези кремове..Как точно действат? Имат ли някакви странични ефекти? Отразяват ли се на кожата по някакъв начин? Вредни ли са? Какви марки депилиращи кремове има? От къде могат да се купят? Колко струват?
:-D
Сори ако темата се повтаря...ама аз поне не намрерих...

Moderated by miloto
т.1 от Правилника :!:

missito_
06-01-2006, 18:39
Ами купуват се от аптеките или от магазините за козметика.Ами различно струват.по принцип окоо1-2 лв.но на вийт май са по-скъпи.по принцип трябва да се пробва първо на малка част от кожата за да се види дали след това ще има сърбежи или други някакви старнични ефекти.:)

ucTuHcKa
06-01-2006, 19:20
По принцип не са вредни. Но трябва да си направиш тест за чувствителност, на сгъвката на ръката например, да сложиш малко, да постоиш 5-10 минути и да видиш дали мястото ще се зачерви. Ако това стане НЕ е препоръчително да използваш продукта, ако не - давай смело.
Що се отнася до марки - има много различни видове (продават се по аптеки, магазини, общо взето навсякъде):
- български, струват между 2-3 лева, за тях не съм чувала много добри неща - нямали ефект, но незнам това си е строго индивидуално;
- чуждестранни, (Вийт, Стреп и т.н.) струват между 6-10 лв. Аз лично ползвам Стреп (7-8 лв.) и съм много доволна;
Как действат ли? - Ами нанасяш крема с нещо като шпатулка, седиш 15-20 мин., после с помоща на същата тази шпатулка го премахваш и вече нямаш косми, за някакъв период от време (средно 3-4 дена). :mrgreen:
По принцип не се отразяват зле на кожата, но трябва да внимаваш ако имаш някакви ранички по нея. 24 часа след депилация не трябва да я излагаш на слънце - вредно е.
Дано да съм ти помогнала. :)

^sladyranka`
06-01-2006, 20:49
A be tiq kremove az mn m ne gi ovajavam.. Po princip navsqkade gi ima i ne sa mn skapi .Ima po 3,4,5,6 leva .Est. 4e si ima strani4ni efekti,az si bqh izgorila kra4eto s edno takova i posle cql mesec dokato mi mine ama dori i da stane ne6to takova spoko to se maha,ne ostava beleg!Emi probvai i 6te vidi6 :) ai uspeh

Бозата
06-01-2006, 22:40
Казаха ми,че по-голям ефект имало с едно като дезодоранд-пръскаш и след това с вода го измиваш и нямаш ядове поне за 2 седмици \:D/ и струвало около 10лв. Аз търся нещо такова да си купя тъй като съм m и искам да си махна космите от краката :P

ucTuHcKa
06-02-2006, 11:26
Казаха ми,че по-голям ефект имало с едно като дезодоранд-пръскаш и след това с вода го измиваш и нямаш ядове поне за 2 седмици \:D/ и струвало около 10лв. Аз търся нещо такова да си купя тъй като съм m и искам да си махна космите от краката :P

Знам ги, но чак две седмици много ме съмнява. :-k
Все пак пробвай и кажи какъв е ефекта, че ми стана интересно.

Бозата
06-02-2006, 23:12
Ами сега да взема пари и ще го пробвам и ако стане ще Ви кажа ;)

angelche
06-04-2006, 20:25
две седмици едва ли :-k
ползжам такива кремове и наи-много 4 дни да издарйа а тези които се маьат с вода са супер всичко пада а докато кремовете на места мойе да останат някакви косамчета,но с водата са по-скапи единственото бг по-добро е на ELEA а от другите на STREP VEET са гола вода цените са наи-различни почват от 2 и стигат до 15,15 лв е едно на веет което се чака само 3 мин

GGGGGGG
06-04-2006, 21:18
Казаха ми,че по-голям ефект имало с едно като дезодоранд-пръскаш и след това с вода го измиваш и нямаш ядове поне за 2 седмици \:D/ и струвало около 10лв. Аз търся нещо такова да си купя тъй като съм m и искам да си махна космите от краката :P

Дадададада то ако имаще такова да държи 2 седмици тоя,който е измислил т'ва тряа да получи нобелова награда.Мноого се съмнявам да е за 2 седмици за жалост :( И все пак,ако някои знае нещо по вапроса да сподели :lol:

Anelia_15
06-15-2006, 21:22
az polzvam i sum mnogo dovolna

`Death`Whore`
06-15-2006, 21:53
В обезкосмяването има 1 правило: или боли, или космите израстват на следващия ден. Двете неща не се съчетават!!