PDA

View Full Version : Протеини



alfara
06-02-2006, 13:42
Здравейте на всички :D Искам да ви попитам нещо за протеините. Ако може да ми разясните дали е хубаво да се пият. Да не са нещо вредни? :| Какви точно да си взема и прочие. Мерси много за оказаната помощ :-D

MiRaCuLiXbb
06-02-2006, 15:52
Не са вредни, след 30-40г само това ще ядат хората. Какво да си вземеш зависи от целите ти.

alfara
06-02-2006, 16:07
ами искам за повечко сила и визуален ефект :D

MiRaCuLiXbb
06-02-2006, 16:49
Има хиляди протеини, препоръчвам ти високо %-тен суроватъчен. Около 70-80+ белтък на 100гр.
Колко кг си, колко си висок? Дебел ли си, слаб ли си? Тренираш ли? Колко пари можеш да отделиш за протеина- има от 30лв за килограм до 100лв. и повече.
ПП Каквото и да избереш, не купувай от българска фирма!

...SPaIkI...
06-02-2006, 19:11
mi az li4no blaskam proteini otdavna i sa mn polezni na naturalna osnova sa nema ni6to vatre koeto da ti navredi edni ot nai hubavite sa SUPER MASS2000 ILI GOLDMASS :D EDINSTVENOTO KOETO MOGAT TI NAPRAVAT E MASA MA TREA DA QDE6 STABILNO I DA BLASKA6 STABILNO :D INA4E NI6O NEMA TI STANE

...SPaIkI...
06-02-2006, 19:13
6TO NE BALGARSKA FIRMA BRATLE PLS KAJI

MiRaCuLiXbb
06-02-2006, 20:13
Правихме изследване на един 90%-тен според фирмата протеин. Излезе 46... Смятай кви лайна слагат вътре. Българска работа. Секи гледа да те мине, а контрол нема никакъв. Ето темата ако ти се чете, интересно е:
http://www.bb-team.org/forum/viewtopic.php?t=13880

alfara
06-02-2006, 20:51
Ами висок съм 1.76, 55 кг (малко нали, въпреки че ям като разпран:)) бих си позволил до 40 лв. Ще блъскам мноо яко. Можеда ми кажеш и ква марка да си взема. А супермасс 2000 не са ли много силни?

MiRaCuLiXbb
06-02-2006, 20:55
Вземи си на biotech 70-80%-тен. Струва около 35лв. Не си давай парите за гейнер/с 40-50% протеин/ защото е безмислено. Въглехидратите си набавяй от храната.
55кг на 176см са супер малко. Явно въобще не ядеш като разпран. Ако искаш напиши какво ядеш за 1 ден и ще ти помогна да си съставиш подходящ хранителен режим. Не каза тренираш ли? Колко пъти в седмицата?

alfara
06-03-2006, 08:15
Да, тренирам. Почти всеки ден, но по някой път пропускам. Обаче не блъскам много-гледам да не се претоварвам. А яденето и на мен много ми се струва странно. Ям си по 4-5 пъти на ден и не малко. Сутрин по един банан после в училище я кроасан я некъв сандвич; на обяд в къщи неква манджа или чорба с 2 филии хляб; следобед филия с лютеница/салам/нещо друго; за вечеря квото намеря. По принцип много не си падам по месото и почи не ям. Иначе ям свинско/пилешко/телешко и тн. Не наддавам почти никви кг. а сам във височина. А и съм спортен тип, не лежа цял ден на кревата или не седя пред компютъра. Може би от това не успявам да вдигна кг. Кажи ми какво да ям за да натрупам маса за развиване.
ПП Мерси много за отзивчивостта ти :D

MiRaCuLiXbb
06-03-2006, 13:09
Да, тренирам. Почти всеки ден, но по някой път пропускам. Обаче не блъскам много-гледам да не се претоварвам. А яденето и на мен много ми се струва странно. Ям си по 4-5 пъти на ден и не малко. Сутрин по един банан после в училище я кроасан я некъв сандвич; на обяд в къщи неква манджа или чорба с 2 филии хляб; следобед филия с лютеница/салам/нещо друго; за вечеря квото намеря. По принцип много не си падам по месото и почи не ям. Иначе ям свинско/пилешко/телешко и тн. Не наддавам почти никви кг. а сам във височина. А и съм спортен тип, не лежа цял ден на кревата или не седя пред компютъра. Може би от това не успявам да вдигна кг. Кажи ми какво да ям за да натрупам маса за развиване.
ПП Мерси много за отзивчивостта ти :D
Ъъъ, братле туй ако му викаш ядене. Това го изяждам на половин закуска. Аз примерно преди закуска ям много плодове, след това за закуска 2 филии с шунка, 6 цели яйца, 1 кисело мляко и 2 банана. След 3 часа пак 2 филии хляб с шунка и 100гр сирене и половин литър мляко. После преди обяд праскам 1 протеин и 1 кисело мляко. Обядвам обилно с 300гр месо, ориз/картофи и зеленчуци и т.н... На всяко ядене пия по литър вода, тоест 7-8минимум.
Така се качва, то твойто е нищо.
Значи ако ти се спазва строг хранителен режим ще ти напиша, иначе може да спазваш само някои съвети, с които ще постигнеш желаната маса.
1. Пий мляко, 1 литър на ден ако можеш е перфектно.
2. Яж кисело мляко 2-3 кофички
3. Яж много хляб
4. Пий много вода /5-6литра на ден/
5. Протеин пий веднага след хранене
6. Тренирай тежко и бързо/максимум час в залата/
7. Избягвай всякакви странични физически дейности./ако те канят да играеш футбол стой на врата :) /
Сега месото, хляба, картофите, ориза, рибата, яйцата и млякото са ти основни неща в диетата. Наблягай на тях. Яж пожелание колкото искаш зеленчуци и плодове, последните само на гладно и предимно сутрин. С плодове не се увличай, защото бързо засищат, а не са особено хранителни.
Последен съвет, не си мисли, че като си сит си си набавил всичко необходимо и няма нужда да ядеш повече. Тъпчи се яко.

alfara
06-03-2006, 13:44
Ми ок започвам така да правя. Сега кат съм в даскалото не ми се ще н а15 мин да ми се пикае, затова ще пия по по-малко вода. Казвали са ми, че протеина се пие след закусването, а други разправят преди тренировка. На кой да вярвам?

MiRaCuLiXbb
06-03-2006, 14:14
Протеина 30-40минути преди пренировка и веднага след нея е най-добре. Но може да го пиеш по всяко време след хранене, за да си набавяш допълнително белтък на тялото. След ядене се пие, защото по принцип подобни храни те засищат и после не можеш да ядеш нормална храна.
Аз пия протеин и в 3-4 часа през нощта смятай. :lol:
Просто на всеки 3-4 часа трябва да си набавиш протеин и ако не можеш да се храниш взимаш на прах. А след тренировка ти трябва за по-бързо възстановяване. След тренировка има един отрязък от 3-4 часа през който тялото се нуждае от много енергия и градивен материал/тоест трябва да се яде прости захари и протеин/ Ако учиш биология подробно мога да ти обясня и защо.

alfara
06-03-2006, 19:35
Уча биология и мисля, че знам отговора, но може би ти по-добре ще ми го разясниш. А днес некъв ми вика, че трябвало да тренирам по няколко пъти на ден за максимален резултат. Но аз не съм много сигурен #-o

MiRaCuLiXbb
06-03-2006, 22:16
Уча биология и мисля, че знам отговора, но може би ти по-добре ще ми го разясниш. А днес некъв ми вика, че трябвало да тренирам по няколко пъти на ден за максимален резултат. Но аз не съм много сигурен #-o
Хаха, тва па е най-големата глупост. Трябва да тренираш максимум, ама максимум 4 пъти на седмица. 3 пъти на седмица с базови упражнения е перфектно. И то по 1 час на тренировка. Повече от това, още повече че сега започваш, ще доведе до претрениране и застой.

Amerik
06-04-2006, 09:26
Q i na mene mi obqsnite to4no kak da prote4e edin moi den. Stawam, zakuswam posle w kolko 4asa trening i tn.