PDA

View Full Version : Втори юни....



strange__
06-02-2006, 20:33
Днес точно в 12:00 на територията на цяла България в продължение на 3 минути се чуваха сирените,напомнящи ни за нашите предци!Убидно ми стана,когато една съученичка ме попита какво е 2-ри юни...тези три минути,в които сякаш всички са замръзнали,когато дори колите са спрели не са просто три минутки,в които се налага да слушаме някакви си сирени!Това са 3 минути,целящи да ни накарат да се замислим за хилядите,които са жертвали собствения си живот само и само да можем ние днес да се наричаме българи,да изповядваме християнството и да носим българските си имена.... :!: Имаше едно друго момиче,което през цялото време не престана да се смее...сякаш се изсмиваше в лицето на Ботев :? Да не знаеш какво се чества на 2 юни е все едно да не знаеш какво е трети март!!! И питам аз не е ли жалко това,че в момент,когато би трябвало да се замислим за подвизите на хората,които са ни освободили ние се смееме дебилно,стоиме прави и дори не знаем защо...не е нормално просто :idea:
За тези,които не знаят Христо Ботев е виден български революционер и писател! Издава няколко вестника("Независимост","Свобода","Дума на българските емигранти","Будилник" и "Знаме"),в които публикува голяма част от стихотворенията си. Негови произведения са "На прощаване","До моето първо либе","Към брата си","Хайдути" и др. Недобре организираното и потопено в кръв Априлско въстание раздвижва духовете и в България и сред емигрантите.В Румъния се сформира чета от 200 души и Ботев е поканен да я оглави...той приема.На 16.05.1876г. четата превзема кораба "Радецки" и на следващия ден стъпва на българския бряг край Козлудуй.От там четата поема пътя към Балкана.Срещу тях се изправят редовна турска войска и башибозук. На 20.05 под скалната купчина Камарата,недалеч от връх Вола,Ботев е пронизан от вражески куршум....от този момент той се превръща в легенда :idea:
Поклон пред паметта на Христо Ботев и на всички загинали в името на свободата на България!!![/b]

MidnightScream
06-02-2006, 21:20
abeee... vqrno bee az nishto ne chuh

miloto_girl_4e
06-02-2006, 22:11
abeee... vqrno bee az nishto ne chuh

от такива ме е срам мен.... :!: [-X [-X [-X
:arrow: да, срамно и обидно е, че много хора не знаят за втори юни или забравят, или като чуят сирените не спират ..
нямате ли капка уважение, бе хора?
ако Ботев знаеше, че дава живота си за хора като вас ... май би се замислил дали си заслужава,а?
нямам думи... без коментар :-#

06-02-2006, 22:41
abeee... vqrno bee az nishto ne chuh

от такива ме е срам мен.... :!: [-X [-X [-X
:arrow: да, срамно и обидно е, че много хора не знаят за втори юни или забравят, или като чуят сирените не спират ..
нямате ли капка уважение, бе хора?
ако Ботев знаеше, че дава живота си за хора като вас ... май би се замислил дали си заслужава,а?
нямам думи... без коментар :-#
Ботев е дал живота си за България и българите!Наистина е изключително жалко,че има такива ТЪПАНАРИ,които не осъзнават това нещо и не изпитват капка уважение към този човек и хилядите,като него!Миналата година(последният ми 2 юни в даскало) един такъв идиот в моя клас се опита да се смее по време на сирените....Ами съвсем честно ви казвам отидох при него и му вкарах плътен шут в областта на прасеца,в следствие на което за малко да ме изключат,но не съжалявам,че постъпих така!
ПОКЛОН!!!

MidnightScream
06-03-2006, 00:16
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

mnogomili4kata-sf
06-03-2006, 11:47
Нямат вече уважение хората към националното ни минало,към собственото си минало...толкова хора са се жертвали,за да може сега да живеем свободно. И аз много се възмущавам от такива хора...3 минути не могат да останат на едно място да покажат,че българското ако не значи нищо сега,то поне преди време е значело...и поне с историята си трябва да се гордеем!!!