PDA

View Full Version : Как да се съсредоточа?



Валя
06-03-2006, 17:05
Хора,дайте ми съвет!Имам страшно много да уча,особено сега в края на годината,но не мога да се съсредоточа!Като седна да уча и се разконцентрирам,мисля за съвсем други неща,сещам се да направя нещо друго и зарязвам учебника!!!!!!!Не мога да науча,не мога!Дайте ми някакъв сувет,знам че щеи се стори глупава темата,ама...А самите вие как учите,как се съсредоточавате,какво правите!Аз не мога,просто не става! ???

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

В.
06-03-2006, 17:07
Оп,сори пуснала съм темата в грешен раздел!Съжалявам!Все пак искам съвет :)

ProstoAz
06-03-2006, 17:29
Просто си го постави за цел. Трябва ти воля. Няма друг начин.

Иначе и аз не мога да се хвана да уча... :lol:

RoyTheReaper
06-03-2006, 17:32
Пий ГинкоПрим на Милко Тошков, или някакъв друг препарат който да съдържа Гинко.

DeVoi4eTo
06-03-2006, 18:19
mi prosto si kaji dokato ne si nau4a nqq da praq ni6to ili pyk az si praq ne6tu kat grafik ;) primerno sybota ili nedelq si pi6a ot tolkova do tolkova u4a po tva i tva.izolirai se ot vsqkvi drugi misli ili znai6 kvo na men li4no mnogo mi pomaga pyrvo da legna da se naspq ako sym 1 smqna i mn lesno mi vyrvi u4enieto ;)

strawberry1988
06-03-2006, 22:24
naloji si volqta i ne misli za stani4ni raboti dokato u4i6.znam 4e e trudno no nikoi nqma da go napravi vmesto teb

Jessika_MG
06-03-2006, 22:44
Abe momi4e tova e kato redovnata fraza na na4alnite u4itelki "ne moga da ti naleq ni6to v glavata s funiq".Kak nqkoi dr 6ti dava syveto ako ti postoqnno se razkoncentrira6.Ne moje nikoi da zapovqda na syznanieto ti

midnight...
06-03-2006, 23:08
зависи от теб и как си свикнала да учиш, няма формула за това

teenkopele
06-03-2006, 23:33
зависи от теб и как си свикнала да учиш, няма формула за това

Така е. :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-04-2006, 20:15
mi purvo ne trqq si kazvash "ne moga nishto nqmada nau4a i t.n" men kato mi e sku4no i sum razkoncentrirana go 4eta nqkolko puti dadenoto neshto i sled 5-q put mi stava int` i si go nau4avam

Black_Witch
06-05-2006, 14:54
Цаката да не мислиш за друго е да осмисляш какво четеш!!!!
Не може да четеш отгоре,отгоре и да очакваш да запомниш нещо.Имам същия проблем с ученето и това ми помага 100%-тово.
Осмисляй всяко изречение,всяка дума...представяй си го,иначе си е зубрене според мен.А със зубрене-само за 1-2 дни остава в главата.

Brrrrrrrrrrrrr
06-05-2006, 15:15
Хора,дайте ми съвет!Имам страшно много да уча,особено сега в края на годината,но не мога да се съсредоточа!Като седна да уча и се разконцентрирам,мисля за съвсем други неща,сещам се да направя нещо друго и зарязвам учебника!!!!!!!Не мога да науча,не мога!Дайте ми някакъв сувет,знам че щеи се стори глупава темата,ама...А самите вие как учите,как се съсредоточавате,какво правите!Аз не мога,просто не става! ???

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

Vij sega :
1)Ne se zanimava6 s televiziq i tem podobni
2)Otiva6 na nai osamotenoto mqsto v aprtamenta (kushtata)
3)Ima6 silna volq

KASMET!!!

mojedasumu4enikamamiegolq
06-06-2006, 16:52
ЙОГА!!! Йогата му е майката, учи една година упорито Йога и за следващата няма да имаш никакъв проблем, нито за каквито и да е изпити били те кандидат студенски, или други. Ще се научиш да контролираш какво да мислиш, много е практично пък и ще се научиш да учиш :) послушай ме