PDA

View Full Version : Много спешно ми трябва едно есе..



dont-speak
06-04-2006, 00:21
Трябва ми есе на тема "В какво се състои ценноста на литературата за мен" за вторник , но аз съм много зле с есетата , съчиненията и тем подобни. :cry:
Моля ви ако някои може да ми помогне, ще съм му много благодарна наистина. =D>

П.С. -> в есето може да се включат произведения или части от литературата за седми клас. :)

06-04-2006, 07:40
tq vashta rabota se nqkoi drug da e svurshi , to ne stava taka sqdash si na guza i po4vash da pishesh :) kato ti e trudno neshto prosto trqbva da vlojish pove4e vreme za da ti se olesni :)

sherry
06-04-2006, 11:04
Леле,толкова е хубава тази тема!Как може да не ти идват идеи?
Нямам време да ти помагам,имам прекалено много да уча,а и вече обещах друго есе да пиша....Но ти си седми клас.
Започни с увод,който съдържа това,че всеки човек трябва да се развива като личност,да се запознава с различните култури,с различните епохи,че литературата е тази,която ни дава душевна храна,помага ни да израстнем като личности,да разберем повече за живота на прадедите ни,да се потопим в една различна атмосфера.Да обрисуваме героите във въображението си,да станем ние самите герои дори!Литературата е много важна за всеки един човек и именно заради това трябва да четем и да вникваме в написаното...То казва толкова много!
После напиши за стиховете на Ботев...Примерно за "На прощаване".Спомени за факта,че в него е засегнат мотива за робството в неговите морални и физически норми.В това стихотворение е разкрита историята на миналото на нашия род,благодарение на тази литературна творба,ние можем да се докоснем до миналото,да надзърнем в тревогите,смелостта,страда нията на предшествениците ни!Ето затова е толкова важна литературата!После можеш да споменеш за "Ангелинка".В това прозиведение е разказана историята на първата любов,чистата,детска,краси а любов.Това е най-хубавото чувство и четейки за трепетите на малкото овчарче и за грозноватата,но добра леля Дъмша,ние откриваме идеята за красивото,истинското....във душата,а не във външния вид!Абе засегни ползата от литературата,това,че тя е важна за всеки човек,че ни помага да намерим себе си,да се учим от действията на героите,да си извличаме поуки...После напиши заключение,което обобщава всичко.Успех :D