PDA

View Full Version : Заслужава ли си да живеем в България???



In4iTu_
06-04-2006, 21:43
Заслужава ли си да живеем в тази скапана старана?!Заслужава ли си всеки ден да умира по един невинен човек...Днес това е братовчед ми - утре ще е някой друг...Да, преди малко разбрах, че е бил убит и заровен в някаква гора с лепенка на устата. "И какво от това" ще си кажете вие..."всеки ден умират хора", да така е...но умират НЕВИННИ хора...А уж ще ставаме европейска страна...не заслужаваме...Защо в часовете по география даскалката ни казва (когато бяхме на урока за населението на България) : "Защо толкова млади хора получават добро образование тук, а еимгрират в другите страни, защо младеждта си отива..така България ще остане пуста"...Тогава си мислех, че тя е права - че не трябва младите българи да напускат...но сега осъзнавам, че не е така.Тя не е права - какво да правят младите тук?!?! Да чакат да ги гръмнат някакви мафиоти ли???Защо? НЕ!
Няма смисъл...Според мен тази скапана държавица трябва да изчезне от лицето на Земята...Всички "българи" трябва да избягат от това гнездо на мафиоти, които убиват всеки ден....Да, тук получаваме много по-добро образование отколкото в Америка например, но това дава ли ни основание да останем тук? Като получим добро образование ще забогатеем, а после някакъв мафиот ще ни гръмне нали? Затова призовавам всички да се махат от тук...Нямаме бъдеще в тази страна. Благодаря, че прочетохте всичко това - в момента форума е единствения ми отдушник :!:

Stasi`f`
06-04-2006, 21:52
Lele,naistina e potresavashto tova,koeto napisa.No vse oshte ima neshta,za koito da jiveem :roll:

The Interceptor
06-04-2006, 21:53
Първо съжалявам за случилото се ...

Оттам нататък ... не размисляваш правилно. Да, весеки има право да живее добре и да се чувства сигурен. ДРугаде сигурно в това отношение е много по добре отколкото в България. НО, какво ще стане ако всеки започне да си казва това? Без държава ли ще останем? ЧОВЕК НЕ МОЖЕ ДА БЯГА ВЕЧНО ОТ ПРОБЛЕМИТЕ! Решението е те да бъдат решавани! Да, всеки знае къде са проблемите на държавата. Управляващите партии също, но никой не си мърда пръста. Те само чакат парите да влизат в джобовете им и щтракат с пръсти. Нали гледам понекога Народното събрание ... Има няма 20-тина души в залата и те си четат вестниците ... е ... какво да очакваме.... :evil: И младите като гледат и си казват на изборите че няма да гласуват, а проблема е точно там. Щом се сърбали попарата на някоя партия, защо да я връщаме отново на власт? Трябва да се гласува и да се дава път на нови партии с ново мисляне, не че от тях ще получим кое знае какво, но нещата може да са по-добри. така че в общи линии ние сме си виновни за всичко. За скапаната държава, за мръсните улици, за убийствата, грабежите и т.н. Но всичко започва от Управлението.

06-04-2006, 21:53
Наистина се чудя как да отговоря на този пост. Ако моят братовчед беше убит, определено нямаше да пиша в някакъв миризлив тийн форум, но както и да е.

Сега, съжалявам за загубата, но се изказваш прекалено крайно. Мислиш си че тия неща не стават и в други страни ли? Държавата ни е абсолютно деградирала. ФАКТ. Но това не значи, че трябва да се загърби, трябва да се оправи. И ние сме тези, върху, които лежи тази отговорност.

06-04-2006, 21:57
навсякъде по земята умират невинни хора...ако си мислиш че не умират и в Америка...жестоко се лъжеш...иначе съжалиявам за братовчед ти...

teenkopele
06-04-2006, 22:25
съболезнования за загубата...

но аз лично имах възможност да поживея и на Запад... където е абсолютно същото...

разбери едно нещо за алчността и злобата няма държавни граници и тези неща се случват навсякъде...

в Америка ще те застрелят, защото си в грешния квартал...
в Африка се раждаш обречен да умреш от глад и в мизерия
в Близкия Изток убит от войници или терористи...
в Русия в престрелка между бандити
в Китай защото не вярваш в партията

навсякъде е едно и също...

Пускам телевизора отново новини!
Отново атентати, престъпления, войни!
Отново гинат хора от болести и глад!
О, господи, нима живея в този кървав ад?

Във миналото златото погуби много хора.
То беше на дявола основната опора.
За него толкова невинна кръв се е проляла,
че цялата планета без остатък би заляла.

Много добре казано! Аз също имах възможност да живея на запад, и както каза експлойтед, същото е. :wink:

Моите съболезнования!

Juicy Music
06-04-2006, 22:38
алтернативата е стани мафиот и убий ти, вместо те теб.

MiRaCuLiXbb
06-04-2006, 22:46
Да, тук получаваме много по-добро образование отколкото в Америка например, но това дава ли ни основание да останем тук?
Тази информация е мноооооооооого стара и отдавна не е вярна. Тук образованието вече е на много по ниско ниво.

в Америка ще те застрелят, защото си в грешния квартал...
в Африка се раждаш обречен да умреш от глад и в мизерия
в Близкия Изток убит от войници или терористи...
в Русия в престрелка между бандити
в Китай защото не вярваш в партията

Ае извинявай, ама това са пълни глупости! Много филми гледаш братле или просто имаш много, ама много лош късмет... :)
В Америка нищо няма да ти се случи, живял съм там, брат ми живее и учи в момента. И двете ми сестри живеят там от доста години. Това е идеална държава и ако сам не си създаваш проблеми никой няма да ти ги създаде. В Китай с пръст нема те пипнат. Тази държава е най-бързо развиващата се в момента и скоро ще стане може би най-добрата за живеене. Това за Русия е от некой филм подозирам. :wink: В Африка има бедни страни, но скоро и те ще ни минат по богатсво, защото се развиват, а ние се самоунижоваме.

FikyScHetOo
06-04-2006, 22:49
Много съжалявам...трудно е, но трябва да успеем да живеем. Нима ако живееш в американски грас със 10 км еднакви бели къщички, където всичко е мирно и еднакво, щеше да намериш истинската обич. Много съжалявам, и аз съм губила близък човек, но мисли положително. Всяко зло за добро. Мен това ми даде шанс за изява, на теб ще ти даде друго. Няма лошо да си излееш яда някъде. Наистина помага

06-04-2006, 22:49
Странно на мен пък хора живяли в разни предградия на големите градове в Америка ми разправят, че им се налагало да минат през някои от "кварталите" и не са ги приели много радушно "гангстерчетата" там. Русия наистина не е много сигурна страна. Живял съм там.

MiRaCuLiXbb
06-04-2006, 23:01
емииии хубаво...
само, че и аз имах възможността да се насладя на демокрацията в САЩ...
в Китай... я надигни глас и разкритикувай партията...
в Африка... кой ще ни задмине- избрана прослойка търгуваща с диаманти и природни богатства, докато обикновените хора измират...
там се поинтересувай колко СПИН има също...
за Русия ми е разказано... не мога да потвърдя...
E то и тук хората ще започнат да измират от глад скоро. :( И не само от глад, ами и от мръсотия и отрови. България си е направо сметище на Европа във всяко отношение. Аз ви казвам, в момента, в който се присъединим към ЕС и ще се разпадне. Досега в историята който се е обединил с нас не е просъществувал. И това не е смешно, а трагично. В тая ограбена държава ще останат да живеят само цигани и турци, като последните ще я изкупят малко по малко. Нема друга подобна държава в света, тук е нещо невероятно просто.
ПП СПИН има в много в Африка, но след 10-15г всичко ще е различно. Докато тук след 10-15г ще е сметище.

Neko_Dream
06-04-2006, 23:08
В момента България е на път да стане част от толкова важният Евро Съюз... хубаво, браво на нас... йей... но все пак всяка държава има един и същ проблем - хората. Е навремето не са мислили толкова задълбочено, как след 50 години ще се виждат някакви подобрения, а са действали. "Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем!"
дано само да не вземе на всички да им писне и тогава няма да има никакви проблеми...
Все пак, държавата си ни е родина! Борили сме се за нея, въпреки че сме с нищожно малко население. Рано или късно всичко ще се нареди. Но няма да се случи, докато вие сте живи. Някъде там в бъдещето ще се види - сега трябва да се действа за нас си, но не и да обричаме следващите поколения на нашият избор. Нека и те имат такъв!

MiRaCuLiXbb
06-04-2006, 23:17
В момента България е на път да стане част от толкова важният Евро Съюз... хубаво, браво на нас... йей... но все пак всяка държава има един и същ проблем - хората. Е навремето не са мислили толкова задълбочено, как след 50 години ще се виждат някакви подобрения, а са действали. "Има човек, има проблем. Няма човек, няма проблем!"
дано само да не вземе на всички да им писне и тогава няма да има никакви проблеми...
Все пак, държавата си ни е родина! Борили сме се за нея, въпреки че сме с нищожно малко население. Рано или късно всичко ще се нареди. Но няма да се случи, докато вие сте живи. Някъде там в бъдещето ще се види - сега трябва да се действа за нас си, но не и да обричаме следващите поколения на нашият избор. Нека и те имат такъв!
Оптимист си, но мога с две ръце да ти подпиша, че нищо няма да се подобри! Само виж кой ни управлява. Само виж милионерите начело на водещите фирми, които обират народа без капка свян и без да може никой нищо да им каже. Само виж мафиотите дето владеят повечето градове, купили полицията и недосегаеми за закона. А от другата страна са множащите се цигани, източващи парите на държавата за помощи. И накрая турците, които вече са купили половин България. В момента колкото и да не ти се вярва в някои градове и села ако незнаеш турски не можеш да си купиш хляб. :evil:

favor_91
06-05-2006, 07:03
леле съжалявам за братовчед ти :roll: :? определено тук във България образованието е по качествено от америка или т.н. но не мисли че и там няма мафиоти...че и там няма лочи и злобни хора :!: ИМА разбира се...има ги по целия свят дори и в Блгария..животът е един и същи навсякъде просто там има по добри условия за него..но защо да напускаме...не виждам голяма разлика м/у нашата страна и другите ? америка например...да се страхувам там от самолети..бомби и терористи........ :-& :-k :shock: :?

midnight...
06-05-2006, 09:53
съжалявам за загубата...
а относно това дали си заслужава да се живее тук - ами да, всеки с много бачкане може да успее
не мислете че ако отидете в друга държава и парите ще ви идват всеки месец като по поръчка без да си мръднете пръста
хората навсякъде работят еднакво.
престъпността си е престъпност и за нея отново няма националности, това че някъде я има повече, а другаде - не, не е гаранция за нищо.

teenkopele
06-05-2006, 14:51
съжалявам за загубата...
а относно това дали си заслужава да се живее тук - ами да, всеки с много бачкане може да успее
не мислете че ако отидете в друга държава и парите ще ви идват всеки месец като по поръчка без да си мръднете пръста
хората навсякъде работят еднакво.
престъпността си е престъпност и за нея отново няма националности, това че някъде я има повече, а другаде - не, не е гаранция за нищо.

Това, което каза за парите, е вярно. Мога да го потвърдя от личен опит. :wink:

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 16:19
не мислете че ако отидете в друга държава и парите ще ви идват всеки месец като по поръчка без да си мръднете пръста
хората навсякъде работят еднакво.
Ае не мога разбера вие излизате ли въобще навън, имате ли си идея въобще от нещо в тая държава. Парите щяли да идват всеки месец по поръчка без да работиш?? Че кой е казал подобно нещо?! Става дума, че там ще работиш за 10 пъти повече и няма да ти взимат 80% за данъци. Има огромна разлика! Тук в България бачкаш неква престижна работа, некъв добър хирург си примерно и получаваш колко? 500лв и още некви мизерни премиики. В чужбина за една операция можеш да вземеш 20хиляди $. А тук с тия 500лв кво ше напраиш първо? Парно - 100лв, ток 50лв, вода, телефон, смет и още куп простотии. Ако имаш кола требе да я поправяш всеки месец сети се защо. И кво остава накрая. 0. Тук 60-70% от хората една свързват двата края. Къде ще сравняваш България с другите европейски страни. Въобще няма място за сравнение.

определено тук във България образованието е по качествено от америка или т.н.
Ае извинявай ма ти нормален ли си? Туй си го чул от някъде, но това е било преди 15-20г. В момента обучението в България е мноооого по-зле отколкото навсякъде другаде. Примерно медицината. Ми че наща медицина вече няма нищо общо с тая в Америка. Там наще методи са ги забравили вече. Се едно е друг свят. Там лекарства дето тук ги продават спокойно и са ... модерни...там не се произвеждат от години и са обявени едва ли не за отрова/имам конкретни примери/
Не напразно хората отиват да се специализират в Америка. Там са най-добрите специалисти във всички области. А наще дипломи къде ги признават? Нийде.

In4iTu_
06-05-2006, 16:59
леле съжалявам за братовчед ти :roll: :? определено тук във България образованието е по качествено от америка или т.н. но не мисли че и там няма мафиоти...че и там няма лочи и злобни хора :!: ИМА разбира се...има ги по целия свят дори и в Блгария..животът е един и същи навсякъде просто там има по добри условия за него..но защо да напускаме...не виждам голяма разлика м/у нашата страна и другите ? америка например...да се страхувам там от самолети..бомби и терористи........ :-& :-k :shock: :?

Да, сигурна съм, че не само в България има мафиоти и т.н. Не мислете, че съм някакво глупаво момиченце, което мисли, че като излезе от "нашата скъпа родина" ще му се наредят нещата.Напротив.Разбирам, че навсякъде трябва да бачкаш като луд за да ядеш...но там е по-различно - както казаха вече там хората вземат най-малко два пъти по-големи заплати от нашите. Да навсякъде има опастност, но тук опастността идва от самите нас.

Имаше доста постове, в които се оспорваше фактът, че в България образованието е на по-високо ниво, затова искам и аз да си изкажа мнението по този въпрос като исползвам достатъчна аргументация: Според мен информацията изобщо не е стара, напротив - дори е много актуална. Излизала съм извън страната и исках да посетя едно училище.Знаете ли какво правят децата в четвърти клас там? А тук? ТАМ имат нещо като програма...днес рисуват, утре пеят, на другия ден излизат на разходка в парка и т.н...А ТУК в четвърти клас децата учат като луди, защото това им се явява нещо като основа за бъдещето...В четвърти клас ние учим таблицата за умножение - те я учат в 7-ми...Така, че не ми ги разправяйте тея, че в чужбина имат много по-добро образование от нас

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 17:10
Имаше доста постове, в които се оспорваше фактът, че в България образованието е на по-високо ниво, затова искам и аз да си изкажа мнението по този въпрос като исползвам достатъчна аргументация: Според мен информацията изобщо не е стара, напротив - дори е много актуална. Излизала съм извън страната и исках да посетя едно училище.Знаете ли какво правят децата в четвърти клас там? А тук? ТАМ имат нещо като програма...днес рисуват, утре пеят, на другия ден излизат на разходка в парка и т.н...А ТУК в четвърти клас децата учат като луди, защото това им се явява нещо като основа за бъдещето...В четвърти клас ние учим таблицата за умножение - те я учат в 7-ми...Така, че не ми ги разправяйте тея, че в чужбина имат много по-добро образование от нас[/i][/b]
Хмм как да ви го обясня...явно като за по-тъпички или... Хммм, затруднихте ме.
Ае пилета сладки... за вас обучението до 7 клас ли е?????? До 12 клас ли е?????????????? Ахахахахахах. Средното образование ли е водещото в развитието на една държава? Завършваш 12 клас и вече си обучен да водиш страната си към нови висини? Важното ниво на образование за една държава е висшето! Вишистите са хората, които са водещата сила на една държава. Броят и нивото на специалистите са важните. В България това ниво е ниско! Броят е малък. Тук не останаха специалисти по нищо разберете! Нека сме по-добре в 4-ти клас. Но какво от това. Какво можеш да правиш след завършено средно образование? Таксиджия, продавач, някакъв бизнес малък и безперспективен? Какво?

In4iTu_
06-05-2006, 17:30
Имаше доста постове, в които се оспорваше фактът, че в България образованието е на по-високо ниво, затова искам и аз да си изкажа мнението по този въпрос като исползвам достатъчна аргументация: Според мен информацията изобщо не е стара, напротив - дори е много актуална. Излизала съм извън страната и исках да посетя едно училище.Знаете ли какво правят децата в четвърти клас там? А тук? ТАМ имат нещо като програма...днес рисуват, утре пеят, на другия ден излизат на разходка в парка и т.н...А ТУК в четвърти клас децата учат като луди, защото това им се явява нещо като основа за бъдещето...В четвърти клас ние учим таблицата за умножение - те я учат в 7-ми...Така, че не ми ги разправяйте тея, че в чужбина имат много по-добро образование от нас[/i][/b]
Хмм как да ви го обясня...явно като за по-тъпички или... Хммм, затруднихте ме.
Ае пилета сладки... за вас обучението до 7 клас ли е?????? До 12 клас ли е?????????????? Ахахахахахах. Средното образование ли е водещото в развитието на една държава? Завършваш 12 клас и вече си обучен да водиш страната си към нови висини? Важното ниво на образование за една държава е висшето! Вишистите са хората, които са водещата сила на една държава. Броят и нивото на специалистите са важните. В България това ниво е ниско! Броят е малък. Тук не останаха специалисти по нищо разберете! Нека сме по-добре в 4-ти клас. Но какво от това. Какво можеш да правиш след завършено средно образование? Таксиджия, продавач, някакъв бизнес малък и безперспективен? Какво?

Дадох само пример с това за 4-ти клас.Естествено, че не мисля, че обучението е до 12 клас...Хората се учат цял живот и пак умират недостатъчно научени..Така че много умни човече не ме учи до кога учат хората.А това "явно като за по-тъпички " го приемам като лична обида :mrgreen:

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 17:35
Имаше доста постове, в които се оспорваше фактът, че в България образованието е на по-високо ниво, затова искам и аз да си изкажа мнението по този въпрос като исползвам достатъчна аргументация: Според мен информацията изобщо не е стара, напротив - дори е много актуална. Излизала съм извън страната и исках да посетя едно училище.Знаете ли какво правят децата в четвърти клас там? А тук? ТАМ имат нещо като програма...днес рисуват, утре пеят, на другия ден излизат на разходка в парка и т.н...А ТУК в четвърти клас децата учат като луди, защото това им се явява нещо като основа за бъдещето...В четвърти клас ние учим таблицата за умножение - те я учат в 7-ми...Така, че не ми ги разправяйте тея, че в чужбина имат много по-добро образование от нас[/i][/b]
Хмм как да ви го обясня...явно като за по-тъпички или... Хммм, затруднихте ме.
Ае пилета сладки... за вас обучението до 7 клас ли е?????? До 12 клас ли е?????????????? Ахахахахахах. Средното образование ли е водещото в развитието на една държава? Завършваш 12 клас и вече си обучен да водиш страната си към нови висини? Важното ниво на образование за една държава е висшето! Вишистите са хората, които са водещата сила на една държава. Броят и нивото на специалистите са важните. В България това ниво е ниско! Броят е малък. Тук не останаха специалисти по нищо разберете! Нека сме по-добре в 4-ти клас. Но какво от това. Какво можеш да правиш след завършено средно образование? Таксиджия, продавач, някакъв бизнес малък и безперспективен? Какво?

Дадох само пример с това за 4-ти клас.Естествено, че не мисля, че обучението е до 12 клас...Хората се учат цял живот и пак умират недостатъчно научени..Така че много умни човече не ме учи до кога учат хората.А това "явно като за по-тъпички " го приемам като лична обида :mrgreen:
Не съм искал да те засегна, но просто е смешно да вярвате, че сме по-добре в обучението от Америка. Та осъзнайте се...

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 17:40
Хмм как да ви го обясня...явно като за по-тъпички или... Хммм, затруднихте ме.
Ае пилета сладки... за вас обучението до 7 клас ли е?????? До 12 клас ли е?????????????? Ахахахахахах. Средното образование ли е водещото в развитието на една държава? Завършваш 12 клас и вече си обучен да водиш страната си към нови висини? Важното ниво на образование за една държава е висшето! Вишистите са хората, които са водещата сила на една държава. Броят и нивото на специалистите са важните. В България това ниво е ниско! Броят е малък. Тук не останаха специалисти по нищо разберете! Нека сме по-добре в 4-ти клас. Но какво от това. Какво можеш да правиш след завършено средно образование? Таксиджия, продавач, някакъв бизнес малък и безперспективен? Какво?

не съм съгласен- в България е пълно с висшисти, които могат да си хванат дипломата и да си ибършат гъза с нея, защото просто висшето образование просто не струва...
цялото "следване" е една велика смешка, като се толерира посредствеността, а се потиска оригиналното мислене...
Да бе имат диплома. По какво имат диплома? Някое смешно висше.
Всеки който е учил нещо свястно/ компютърджии се търсят, лекари.../отива да работи в чужбина. И то не ти гледат дипломата там, а какво можеш. В това отношение също сме мнооооооого по-зле от другите държави.

MiRaCuLiXbb
06-05-2006, 17:46
дам...
и все пак имаме доста способни момчета и момичета, за които ще е най- добре да учат в чужбина, а не да слушат брътвежите на изкуфели преподаватели, които още са в 70-те...
Така е.

air_J
06-05-2006, 18:15
Абе, зимата бях в Испания и не видях нито един българин, които да искаше да се върне за постоянно в България (някои искаха за по седмица-две, а някои не искаха и да чуят за България), а се запознах с поне 20 пълнолетни българи. Та аз самия на 24 юни летя за Испания и ще работя няколко месеца там и ще ми е кеф, защото ще бачкам за някакви пари (макар малко за тамошните стандарти, и все пак достатъчни), а не като миналото лято като бачках на морето - 4-5 пъти излизах за 2 месеца, лишавах се от всичко възможно, сцепваха ме от бачкане и накрая - 50 кинта назад се върнах! :-({|=

EnJoY ThE LoVe
06-06-2006, 10:15
horata sa kazali 4e e naidobre da jivee6 v svoqta rodina.Ina4e naistina e tujno tova koeto napisa. :?

Dr. Kazimbutt
06-06-2006, 12:01
Ако искаш да живееш като човек - отиваш в чужбина. Ако искаш да живееш като животно - оставаш в България.

Аз си обичам държавата, колкото и да е спакапана. Но ще дойде един ден, в който ще съм се оженил и ще имам деца. Ще искам най-доброто за тях, а то определено не е в родината ни.


И то не ти гледат дипломата там, а какво можеш. В това отношение също сме мнооооооого по-зле от другите държави.
Не съм съвсем съгласен с тебе. За да работиш добра работа, от която се печелят прилични пари, ти трябва и диплома. Ако нямаш, няма и работа. Но е истина, че в чужбина гледат дали си разбираш от работата. Не е като в България. Тук има много народ с купени дипломи, които практикуват професията си, само че не разбират нищо от нея.

Sapphir
06-06-2006, 19:51
Виновни за това полужение в страната са управляващите и хората,които са ги избрали. Един вид самата страна няма вина , понеже е неодушевен предмет.
Колкото до образованието мога да ти кажа , че въобще не съм на твоето мнение. В България няма добро образование, няма добра образователна система, 80-90% от учителите не са на ниво, оценъчната система куца, с една дума нищо не е наред..
Колкото до Америка , не съм била там , но имам роднини,които казват , че за турд там се плаща (тук неможе да се говори за такова нещо в повечето случаи), което незначи , че и там няма прецакани , има разбира се, но въпроса е , че там съотношението им е по малко.

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-09-2006, 09:10
mi tova 4e ima oshte hora v stranata koito nqmat namerenie da napuskat durjavata ne zna4i li 4e si struva vse pak da jiveem tuk i da prava si bulgariq e takava... nno si e na6a rodina . kakvo iskash da kajesh 4e ako imash vuzmojnost bi si trugnala i nqma da ti e mu4no za nikoi?!?!?!?

In4iTu_
06-09-2006, 12:11
a[N]DT[k]a]mi tova 4e ima oshte hora v stranata koito nqmat namerenie da napuskat durjavata ne zna4i li 4e si struva vse pak da jiveem tuk i da prava si bulgariq e takava... nno si e na6a rodina . kakvo iskash da kajesh 4e ako imash vuzmojnost bi si trugnala i nqma da ti e mu4no za nikoi?!?!?!?

[i]Ще ми е мъчно за хората, които обичам...но не и за страната...за какво да ми е мъчно - за липсата на правосъдие? за политиците, които нищо не правят? за мафиотите, които се размотават с черните си коли ? Ами не...няма да ми е мъчно...И ще си тръгна при първа възможност....