PDA

View Full Version : Въпросче за IRC (UniBg)



Just_One_Girl
06-05-2006, 20:41
Някой ще ми обясни ли нещо, че май съм останала назад с материала...?
Значи... откога може в UniBg да съществуват имена на канали на кирилица, в имената да има интервали и името вместо с # да започва с & ? :shock:

_Dare_Devil_
06-05-2006, 20:45
Ау...и аз за 1-ви път го чувам това...трябва да вляза да видя малко какво става там :)

piFka_LP
06-05-2006, 20:46
i az tui za 1 put go chuvam..trqa porazgledam :) i togaz shti kaja

WILD__BOY
06-05-2006, 20:47
Доколкото съм запознат е невъзможно!! :shock: :shock: :shock: Ма зависи, ако ЮниБГ са правили някви промени и са станали мастъри на С++.

Just_One_Girl
06-05-2006, 20:52
Ми и аз знаех, че е невъзможно, ама на! Преди малко гледам whois на един познат - пича си кисне в канал #Велико-Търново. Отварям аз channel list (/list) и кво гледам най-отдолу, канали на нашенски, интервалчета, ендчета... А пък аз като пробвах да вляза в канал #brym brym ме пусна в канал #brym :)

DarthRevan
06-05-2006, 20:54
intervala se pi6e po drug na4in kato e v ime na kanal....alt+160 ili alt+0160 ne pomnq...

WILD__BOY
06-05-2006, 20:54
Ми и аз знаех, че е невъзможно, ама на! Преди малко гледам whois на един познат - пича си кисне в канал #Велико-Търново. Отварям аз channel list (/list) и кво гледам най-отдолу, канали на нашенски, интервалчета, ендчета... А пък аз като пробвах да вляза в канал #brym brym ме пусна в канал #brym :)

Данеби да има специален символ за ' '(интервала) ? Провай с %. Аз нe ползвам IRC и за това не съм запознат.

06-10-2006, 18:53
Някой ще ми обясни ли нещо, че май съм останала назад с материала...?
Значи... откога може в UniBg да съществуват имена на канали на кирилица, в имената да има интервали и името вместо с # да започва с & ? :shock:

Относно кирилицата може да се създават канали и да се регистрират, псевдоними НЕ може.

В името не може да има интервал по никакъв начин, а в каналите ALT + 03232.

& е знам за локален канал, т.е потребителите ползващи един и същи сървър ще се виждат един друг, ако седят в един и същ канал започващ с &, ако потребител от друг сървър влезне в същия канал, то той ще вижда само потребителите от неговия сървър които са в канала.

Just_One_Girl
06-10-2006, 23:27
Аха мерси. Тва някакви нововъведения ли са или просто аз съм ги изтървала за всичкотот това време, загубено в IRC :D

06-11-2006, 17:00
Аха мерси. Тва някакви нововъведения ли са или просто аз съм ги изтървала за всичкотот това време, загубено в IRC :D

Има ги от много години насам.