PDA

View Full Version : новоредени котенца



в шок
06-06-2006, 02:28
Здравейте....имам котенца на една седмица и не знам какво да правя...Кога трябва да започна да им давам храна от консерви за малки? Кога трябва майката да спре да ги кърми? Кога им се бият ваксините обикновено?? Ох, толкова съм неподготвена...направо не знам как се съгласих... ](*,) А и сега се притеснявам да не сбъркам някъде...Някой от вас имал ли е малки котенца или знае ли какво се прави??? Ще съм ви безкрайно благодарна, моля ви....

Stasi`f`
06-06-2006, 08:01
Spoks de!Kogato si vzeh kotka,tq beshe super malka i mi se sabirashe v shepichkite,no si q hranehme s mlqko,konservi i t.nProbvai i ti,nqma nachin da ne im haresa :) A otnosno vaksinite,mislq che i sega moje da im gi biesh,no zatova se posavetai s veterinar zashtoto nesam mnogo sigurna

Qgodka_
06-06-2006, 08:15
Според мен е трябвало да се подготвиш с прочетена литература по въпроса ... има най- различни книжки на пазара, консултирай се с ветеринар, не го раздавай толкова безотговорно. За сега котетата ти ще бъдат само на мляко (храни питателно и майката ... от това зависи и здравето на котетата). Още са твърде малки за сериозна храна. Отивай на консултация при ветеринар и питай за всичко.

teenkopele
06-06-2006, 13:26
Говори с някой ветеринар. :wink:

Sweet Baby
06-07-2006, 10:10
И аз имам коте когато си го взех,не беше баш на една седмица,но аз си му давах мекце и после почнах и с котешка храна и то си свикна O:)

piko1
06-07-2006, 18:10
ако тов е първо котило на твоята котка може да загинат понеже тя не е опитна и не знае какво да прави
а сега по въпросати трябва да минат 3 седмици
те сигорно още са слепи та значи като минат тези три седмици
маиката ще започне да ги отбива единственото което ти е нужно да знаеш че след като ги отбие трябва да започнеш да ги храниш с мляко
и хляб демек попара а след това минаваш вече на обикновена храна
за котки

трябва да добавя че в никакъв случаи не трябва да пипаш котетата!!
преди да са минали 3 седмици от раждането им
иначе котката ще ги вземе за чужди и ще започне да не ги храни

П.П. Имам четири котила от котката ми здрави прави
и по луди от маиката породист европеиски тигър ахтополка
(демек морска котка аррр :mrgreen: )
много се кефя на две от тях котио си оставих
понеже станаха грамдни котки ма гиганти направо по глями са от дакела на сеседката :smt005

LoVe_RuSlAn
06-09-2006, 14:32
имах три малки и една голяма това успокоява ли те ее ти съвсем си се паникьосала я стига остави ги майка им да си ги гледа и така а до колкото ваксините трябва да попиташ някои ветеринар ас личо на моите започнах да им давам котешка храна като станаха на 2 месеца някъде :P