PDA

View Full Version : Трябва ми помощ по Етика и Право



skate_warrior
06-06-2006, 13:42
Спешно ми трябват всички основни понятия в етиката и правото + обяснения за понятията.
Например: "морал- това е неписан закон.Той не се учи , а се придобива.." и т.н. Трябват ми абсолютно всички термини и понятия.
Също така много се нуждая и от информация за философите и учените , занимаващи се с проблемите на етиката и правото. Кой с какво точно се е занимавал;до какви изводи е стигнал и т.н. Много ще съм ви благодарен!

Jessika_MG
06-06-2006, 16:26
Учебник по предмета нямаш ли? Предполагам си 10 клас, в учебника всичко пише :roll:

skate_warrior
06-06-2006, 16:32
Еми може да се каже ,че нямам защото ми е друг и е някакъв стар. Уроците са много оплетени и объркани и ако тръгна да търся нещо - не го намирам... Плановете в тетрадката определено не са достатъчни за да покрият липсата на учебник...

Jessika_MG
06-06-2006, 16:35
Не сам попадала в интернет на това, което търсиш. А определенията, понятията и информацията в учебника ми е твърде много, да се опитам да ти я напиша тук. SrY

skate_warrior
06-07-2006, 14:24
Ами задължително ми трябват определенията на тези понятия:

Морал,нравственост ,етика,мотив, ценност , професионален дълг , аскеза , избор , страдание , ерос , достойнство , отговорност , закон , право на живот , разделение на властите.

Повечето ( да не кажа всичките) мога да ги обясня , но ще е хубаво ако някой не го мързи , да напише определенията както са в учебника или ако не - по някакъв по-философски начин :)

Jessika_MG
06-07-2006, 20:35
Ами задължително ми трябват определенията на тези понятия:

Морал,нравственост ,етика,мотив, ценност , професионален дълг , аскеза , избор , страдание , ерос , достойнство , отговорност , закон , право на живот , разделение на властите.

Повечето ( да не кажа всичките) мога да ги обясня , но ще е хубаво ако някой не го мързи , да напише определенията както са в учебника или ако не - по някакъв по-философски начин :)

Abe 4ove4e tva sa si4kite ponqtiq v u4ebnika mi ... :shock: ko prai6 ti ...nqma li da ti e po-lesno da gi pro4ete6 v na nqkoi syu4enik u4ebnika i da si prepi6e6 tova, koeto ne moje6 da zapomni6 na mqsto ? :smt017