PDA

View Full Version : Предпочитания за изпитите след 7 клас



Lorein
06-06-2006, 14:40
Кое ви е по-лесно? Да пишете съчинение разсъждение по литература или да правите тест по български език?
Аз мисля,че е по-добре тест по бг,на мен ще ми е по-лесно... :-k

Just_One_Girl
06-06-2006, 17:21
Мило и драго давах като ми бяха изпитите да правя тест по български. Супер лесно е, поне за мен. Аз съм на мнение, че щом си българин няма как да правиш тъпите правописни грешки, който са дадени там. Ама май като си съдя по обкръжението май не е точно така... :roll:

Lorein
06-06-2006, 20:23
Браво,бе хора! Колко много пъти е видяна анкетата,а само 5 човека да са гласували(+ мене сме 6). Just_One_Girl ,миси поне ти сподели мнение... =D>

Вътьо
06-06-2006, 21:20
Грешно е зададен въпроса.Ако ще е тест - той обхваща всички важни предмети.Не е само по български език..

Axel_f
06-07-2006, 15:49
Хах ами аз същност вече кандидатсвах,и за нас искаха да сложат тестове,ама добре че не стана 8) Щото тия тестове са супер преебана работа,трябва да учиш всичко супер подробно още от 5 клас,плюс това е доста по-объркващо,особено ако преобладават гламави граматични въпроси...Абе супер много ще ви прецакат с тези тестове,съчиненията разсъждения са по-добрия вариант,пък и все пак имаш 3 часа на изпита,ако нещо нз,просто не го пишеш,а ако е с тест-няма как-грешка :?

SummeRLove08
06-07-2006, 17:04
При мен времето на кандидатстването мина отдавна,но пак си предпочитам съчинение-разсъждение,защото то те кара да мислиш и да покажеш уменията си в разсъждаването(не философия де)а и си е класически метод за провеждане на изпит. :roll:

teenkopele
06-07-2006, 17:12
Грешно е зададен въпроса.Ако ще е тест - той обхваща всички важни предмети.Не е само по български език..

Преписването става далеч по-лесно, ако изпитите са под формата на тестове. :wink:

`Death`Whore`
06-07-2006, 17:16
Естествено, че тест е по-лесно. Но не забравяйте, че при съчинението се отнема от оценката за правопис. Даже ако има много правописни грешки отначало, проверяващият може да пише направо двойка, без да чете нататък. Съчинение трябва да бъде. Ние сме се мъчили, и вие трябва да се мъчите!

ProstoAz
06-07-2006, 20:56
Кое ще ми е по-лесно...незнам...без да съм правила тест по български и без да знам какво представлява не бих могла да отговоря, НО няма значение кое е по-лесно. Защо вечно искате нещата да стават без да полагате кой знае какви усилия? Нищо не става на готово и без упорит труд.
Иначе може би е много лесно да играеш на тото на теста...да... ](*,)

Lorein
06-07-2006, 22:09
Защо вечно искате нещата да стават без да полагате кой знае какви усилия? Нищо не става на готово и без упорит труд.
Иначе може би е много лесно да играеш на тото на теста...да...

Еми аз нямах предвид,че по-лесното е по-добре. Просто исках да кажа, че подготовката за съчинение разсъждение е мн,мн по-усилена от тази за тест. Но има и друга гледна точка- за да се изкара по-висока оценка на съчинението,се изискват по-задълбочени разсъждения,а на някои хора просто нямат дар слово и не могат да пишат по много и задълбочено. Затова мисля,че трябва изпита да е върху тест,защото ако си учил/а всичко досега, за правописни грешки,а дори и за някои граматически не трябва да става дума(не трябва да има мн такива). :-k

ProstoAz
06-07-2006, 22:21
Ами проблема с правописните и граматически грешки се засяга и в съчинението, и още нещо - елементарно ниво на познания все пак всеки трябва да има, така че поне в 7ми клас да може да пише грамотно.
И още нещо относно съчинението-разсъждение - г-жата ми по литература от уроците винаги ми казваше: "Вие не можете да разсъждавате върху произведението, вие просто трябва да научите вече готовите разсъждения на хора, които се заминават специално с това, и да ги пресъздадете със свои думи на изпита" - с това съм напълно съгласна. Никой не очаква, че ти ще отидеш на изпита и ще почнеш сама да разсъждаваш и да си измисляш разни работки относно произведенията.
По друг начин обаче седи въпроса с есетата според мен... :D

Tyson
06-08-2006, 04:27
Ооо аз минах през това нещо още преди 3 години имаше Отг на лит. въпрос и задачи по математика, нека и сега да е така да ви е гадно и на вас [-o< =D>