PDA

View Full Version : просто опит...



Safira
06-06-2006, 20:53
Все още е светло. Все още...
Слънцето вече започна да показва своето варварско великолепие и бавно, но непреклонно слага край на този ден.
Ден, като всеки друг.
Ден, побиращ безкрая, но само за нея.
Колко странно! Дори безкрайността си има край. А защо всеки си мисли обратното..? Е, хубаво е да си единствен.
Розово...пурпурно...червено – небе !? Не, това е отражение. Отражение на реалността, която е хиляди пъти по-красива от копието. То е само огледало, опитващо се да пресъздаде неповторимостта на залеза.
Тя вдига поглед. Не може да свърши! Не може! Прекрасно е... Даже само един-единствен миг искрено наслаждение й е достатъчен, за да усети това, което й трябваше – спокойствие.
Толкова ли е трудно? Ето – бряг, море, небе. Всяка вечер е същата, може да изпита безгрижие още толкова пъти, че да й омръзне. Но... а защо днес е друго? Защо никога преди не е било така? Глупав въпрос – нали днес е безкрая.
Хубаво е да си единствен.
Очите й побират простора в зрънце. Колко е смешно! И те си мислят, че вселената е необятна? Всъщност май и тя си мислеше така преди. Но кога беше това “преди”? Съществува само СЕГА и безкрая.
Време-безсмислена измислица на живота. Сам си се лута из дебрите на своето “време” и сигурно никога няма да се върне в безкрайността. Нещо съвсем се оплете в тази безвкусно и неумело оплетена паяжина.
Ах, да, зрънцето... Приятно е да го търкаляш по камъка. Но ако се загуби? Голяма работа – и то не е само. Зрънца безброй. Всяко може да се търкаля.
Слънцето все повече и повече застрашава светлината. Май и това няма смисъл. Колко по лесно щеше да е, ако си остане така, загърнато в нежни облачета и продължаващо да се изкушава. Щеше да запази безкрая.
Хубаво е да си единствен.
Плискане на вълни... Вълни! Колко жалко, всяка тръгва по своя път и се спира точно преди да достигне мисията си – брегът! А уж животът не е цел, а пътуване...
Зрънцето изчезна. Тя се оглежда да потърси друго. Нали трябваше да са много? Явно и просторът е бил единствен. А тя го изгуби..
Светлината вече е оскъдна. Иска й се да я има. Но всъщност може и да не е слънчева. Липсва и светлината на приятелската усмивка... Сигурно е във въображението й – нямаше такова нещо като приятел. Какво ли щеше да е, ако сега, когато изчезне безкрая, последното, което успее да види е лъчезарното лице, на което да е довери? Не трябва да знае и никога няма да се опита отново да разбере.
В момента преди хоризонтът да се стопи и слънцето да напусне мястото, към което принадлежи и да сложи края на безкрая, зрънцето така и не се появи и спокойствието се изпари.
Стана тъмно.
Всичко беше...
Ужасно е да си единствен.



П.С Ще се радвам на искрено мнение. Понасям и критика... Благодаря предварително.

MidnightScream
06-06-2006, 21:01
eee mnogo eee qkooo super oburkano takoaaa ama ima ebasi qkiq smisull EVALA :)

06-06-2006, 22:10
Мн е хубаво!4естно мн ми харесва.Определено имаш голям талант тъй 4е продължавай да го развиваш!!! :D :-) :wink: ;-)

Safira
06-07-2006, 14:51
Е това не го очаквах съвсем, но наистина мерси много. Радвам се, че сте го рабрали, въпреки че, ако трябва да съм съвсем честна, аз не мога да го осмисля напълно.

ht_7j
06-07-2006, 15:47
A misleh, che sym edinstvena i beshe hubavo, no qvno i drug razsyjdava kato men. Bravo!!! Naistina mi haresa...Ima dylbok smisyl. Ne e za vseki. Chudesno...Hubavo e da si edinstven. :)

Sapphir
06-07-2006, 16:18
Много ми хареса.

Safira
06-07-2006, 17:51
Да, хубаво е да си единствен. Стига да има с кого да го споделиш..

FikyScHetOo
06-07-2006, 21:28
Много ми хареса.
\:D/ =D> =D> =D>

flying_girl
06-07-2006, 22:59
Стархотно е !! Просто нямам думи много е добро!!! =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Има страхотно описание на пейзажа което го прави интересно и странните тълкования на всичко му придават голям смисъл !! браво браво!!! =D> =D>

Brrrrrrrrrrrrr
06-11-2006, 20:00
Страхотно е! Трябва да продължиш да пишеш! =D>

Josefinne
06-11-2006, 22:28
Вдъхновяващо определено... Наистина, трябва си призная, че ме вдъхнови и аз да напиша нещо, макар и на доста далечна тематика ( Счупеното огледало), но аз съм си ненаред, никога не знаеш кое от кое ще ми хрумне. Дам... По-силна дума не мога да измисля - вдъхновяващо :mrgreen:

rusalkata_
06-12-2006, 13:47
и на мен много ми хареса! =D> :D объркано е,но е страшно интересно...и това повторение "Хубаво е да си единствен",а накрая всъщност осъзнаваш,че "Ужасно е да си единствен"...браво! =D> наистина е смислено! =D> :D

Safira
06-12-2006, 17:52
:))) благодаря за отзивите още веднъж. Не е особено професионално, затова очаквах повече критики, отколкото похвали..ама си вдигнах самочувствите и се нахъсах да пиша повечко!
Особено май благодаря Josefinne! Чела съм твои творби и мисля, че имаш опит в писането на разкази, стихотворения и т.н. и се радвам, че точно от теб получих одобрение. Мерси!!!

selen_mischief
07-14-2006, 18:20
Браво страшно е красиво и завладяващо, кара ме да се замисля. Много ще се радвам да видя други твои произведения! =D>

HeCu®
07-21-2006, 07:15
Малко ми напомни на творбите на Паулу Коелю...страхотен стил имаш! Страхотна дарба, страхотни мисли! Развивай се! Пиши! А това произведение...наистина нямам думи...но е ужасно да си единствен, така е! Страхотно е!(разказа де, не да си единствен :mrgreen:)

Safira
07-21-2006, 13:48
О .. интересът към моето "нещо" се възроди! Благодаря много.

И HeCu® не съм се сравнявала с Паулу Коелю, но мисля, че е доста като похвала. И много ми се иска да пиша.. но аз не съм от хората, при които това се получава ей-така, само да седнат и да започнат, за което съжалявам. Така съм си устроена. Но ще се опитвам пък когато милата и добра муза реши да ме навести...

Oще веднъж мерси за това, че ви харесва и че го показвате дори след толкова време! :)

08-04-2006, 14:10
и един отговор от приятелка :D НАПРАВО Е СТРАХОТНО!!! Значи така да ме зарадва с тва разказче, пък сега ми викаш че не си можела да напишеш нещо друго :shock: . Ааааа, миличка, тва не е вярно ,защото знам че те бива и в есетата :wink:

iiirish
08-08-2006, 15:07
мила, страхотно е! :wink: браво на теб!

HeCu®
08-15-2006, 14:27
Сега го показах и на майка ми и тя каза "Нямам думи"
И сега като се замисля...Иска ми се аз да го бях написала!
Още веднъж-Невероятно е!

selen_mischief
08-26-2006, 22:08
и един отговор от приятелка :D НАПРАВО Е СТРАХОТНО!!! Значи така да ме зарадва с тва разказче, пък сега ми викаш че не си можела да напишеш нещо друго :shock: . Ааааа, миличка, тва не е вярно ,защото знам че те бива и в есетата :wink:

ей тва съм аз, мила! :wink: :smt006

Safira
08-28-2006, 14:02
Zdraveite na vsi4ki ot Rusia! Mersi mnogo za otgovorite...naistina mi e mnogo priqtno!
I Ninka (sujalqvam 4e razkrivam li4no info...ama..mi e prostoeno). Mersi za otgovora...vupreki 4e dosta puti ve4e si mi go kazvala...daje(predstavi si) ti povqrvah :)
Celuvki i mnogo kusmet! 6te pi6a pak kato se vurna. :)

mc_faraoniq
09-12-2006, 18:44
Neznam, ne6to mnogo oburkano mi se struva, biva. :-k

ThePainIsReaL
09-14-2006, 15:27
Леле , най-доброто нещо , което съм чела напоследък в този форум . Браво на теб и продължавай така :!: