PDA

View Full Version : Marilyn Manson



midian
06-07-2006, 22:31
Още с появяването си провокативната фигура на Мерилин Менсън нанася удар върху предубедените представи на музикалната критика. Самопровъзгласилият се за антихристът суперзвезда влиза в световната музикална история с една единствена цел – да разчупи границите на това, което всички наричат шоу.

Името на Мерилин Менсън е Брайън Уорнър. Американецът е роден на 5 януари 1969 година в градчето Кентън, щата Охайо. Родителите на Брайън пращат сина си в християнско училище, целта на което е да запознае своите възпитаници с всички пороци на съвременния живот. Сред тях е и тежката музика, на която по-късно Брайън посвещава цялата си кариера. Малкият Брайън израства като глезено мамино детенце. Пред света той е познат с фланелката, на която пише УБИЙТЕ РОДИТЕЛИТЕ СИ, но сам пред себе си Брайън признава, че това е само нотка на сарказъм. Брайън Уорнър мрази спорта. Повратностите на съдбата обаче не прощават и той губи девствеността си именно по време на бейзболен мач.

На 18-годишна възраст Брайън Уорнър започва работа като музикален журналист в Тампа Бей, щата Флорида. Така той се запознава с китариста Скот Мичел, с когото решават да създадат група. Мичел приема псевдонима Дейзи Берковиц, а Брайън става известен като Мерилин Менсън. Групата на двамата също приема името на вокалиста си.

В самото начало, освен двамата основатели, в групата са още басистът Диджет Гейн и Уейн Гейси на синтезаторите. Стилът на новата формация е трудно да бъде вкаран в някакви строги жанрови граници. Мерилин Менсън бързо стават популярни с атрактивната си и граничеща с краен цинизъм визия. От основаването на формацията през 1989 година до средата на 90-те години на миналия век Мерилин Менсън стават синоним за нестандартно мислене и поведение.

Е какво мислите за Менсън?Кое ви харесва и кое-не?Пи6ете!!! :-D

ErinEverly
06-07-2006, 23:05
Нямам нищо против групата. Намирам я за интересна и нестандартна, каквато всъшност си е. Хубаво е да има и такива личности сред този свят на клонинги. Вокалът не ме кефи, просто ми изглежда жалък. Но това не променя че го намирам за достоен с това, че е анти на всичко. Това си е трудничко. А останалите от групата - кефят ме. Един от китаристите е адфски симпатичен :lol: А за музиката - качествен метъл, а не някакъв комерс.

laura_palmer
06-08-2006, 08:38
men me kefi!!! :smt007 hah uspva picha....v kraina smetka viziqta vodi..a i musikata mu kefi qko!!!cini4en-da...taka mu haresva! vseki pravi svoq izbor! :-k :)

evanescence_fen4e
06-08-2006, 12:24
ne me kefi ni6tu y nego

06-08-2006, 12:45
ne me kefi ni6tu y nego

miiii toi da ne e nqkakva ciganka, 4e da te kefi wa

machoka
06-08-2006, 12:52
Подобни болни мозъци не ме интересуват... е*ати животното, как въобще не го е срам от това, че се е родил.. Малко съм слушал от музиката му/им/, но това което чух не беше музика, а стъргане по инструментите, правене просто на шум, грачене... :?

Boot
06-08-2006, 13:00
А за музиката - качествен метъл, а не някакъв комерс.

То поне метъл да беше, ебаси. Чак пък качествен.
Абе особени са, докарват яка визия. Дразни ме, че вокала им е някъф, абе акцента пада винаги и само на него. Иначе и той е пич, ама 100% си избива комплексите, че в училище е бил смотан.
Иначе има доста песнички, които сериозно ги тача. Но вече имаше тема за Менсън, всъщност!

jenny_e
06-08-2006, 13:01
Подобни болни мозъци не ме интересуват... е*ати животното, как въобще не го е срам от това, че се е родил.. Малко съм слушал от музиката му/им/, но това което чух не беше музика, а стъргане по инструментите, правене просто на шум, грачене... :?

na absolutno su6toto mnenie sum

06-08-2006, 16:19
Менсън е яко комерс в момента.

the_o.c_girl
06-08-2006, 20:29
зависи всеки си има стил,но определено той(те)т ме радва\т

Immortal rose
06-09-2006, 14:02
Външен вид - изроди,музика - хубава

EvaneScence_f
06-09-2006, 18:30
Външен вид - изроди,музика - хубава

подкрепям

evanescence_fen4e
06-09-2006, 18:34
всичко за мен е ужас

apocalyptica_fan
06-09-2006, 18:40
Външен вид - изроди,музика - хубава

подкрепям

И аз...

06-09-2006, 18:50
http://www.peoplelikeyourecords.de/OUR_BANDS/OUR_BANDS_DEMENTED_ARE_GO/demented_pic_16.jpg

Ей тия пичове са по-яки на външен вид и още по-яки като музика. Кур за Менсън.

machoka
06-09-2006, 18:57
http://www.peoplelikeyourecords.de/OUR_BANDS/OUR_BANDS_DEMENTED_ARE_GO/demented_pic_16.jpg

Ей тия пичове са по-яки на външен вид и още по-яки като музика. Кур за Менсън.

Да се смееш ли, да плачеш ли :lol:

06-09-2006, 19:02
Мачок, моля те. Като си нямаш идея от сайкъбили и готабили, не коментирай. Хубавото на тези групи е че са хорър ориентирани и все пак подхождат с огромно чувство за хумор.

machoka
06-09-2006, 19:06
Мачок, моля те. Като си нямаш идея от сайкъбили и готабили, не коментирай. Хубавото на тези групи е че са хорър ориентирани и все пак подхождат с огромно чувство за хумор.

Е мерси, не искам да разбирам тия олигофрени. Разбирам да си оригинален, разбирам да се правиш на пе*ал, а да не си, заради имиджа - ама това тяхното е прекалено.. то е диагноза.

06-09-2006, 19:09
Mи както искаш. Аз обожавам хорър филмите, обожавам всичко свързано с хоръра. И определено се кефя на хорърпънк и псайхобили. Музиката е приятна мелодична а имиджа им тотално се вързва със всичко. Разбирам, че като свириш класическа музика проявяваш солидна доза музикален фашизъм и смяташ другите стилове за ненужни и низки, но това си е твой проблем.