PDA

View Full Version : Бабешки съвети за приспиване



ErinEverly
06-08-2006, 00:24
Ще започна с това че съжелявам ако има такава тема. В интерес на истината нямам време да проверявам.
Става въпрос че имам страшни проблеми с заспиването, независимо от това дали съм уморена или не. Моля ви за някакви съвети - пиене на нещо, вдишвания, каквито и да е глупости, само да ме приспят. Но не ми говорете за синтетика - лягам си късно и трябва да ставам рано, а лекарстава ме приспиват за 10тина часа.

ironic
06-08-2006, 00:32
Пиене на голямо количество алкохол. Ако не те убие, ще те приспи. Може и двете.

Dr. Kazimbutt
06-08-2006, 00:35
Брой овце. :-D

ErinEverly
06-08-2006, 00:39
Пиене на голямо количество алкохол. Ако не те убие, ще те приспи. Може и двете.

Да, ама няма да се събудя. Съзнателно или несъзнателно съм го пробвала, повярвай ми :lol:

А броенето на овце - става само по филмите :lol:

RoyTheReaper
06-08-2006, 01:55
безсънието се получава когато има силно психическо, и недостатъчно физическо натоварване. трябва да си физически активна през деня - добре е да се занимаваш с някакъв спорт. тогава и тялото се уморява и заспиването става по-лесно.

Stasi`f`
06-08-2006, 05:12
Probvai s topli napitki.Men specialno me unasqt.

machoka
06-08-2006, 09:34
Трябва ти точно час и половина с мен в началото на вечерта и ти гарантирам, че ще заспиш изтощена и изнемощяла, но за сметка на това с приятни емоции, дерзаеща вече за следващата вечер :twisted:

DarthRevan
06-08-2006, 09:39
Трябва ти точно час и половина с мен в началото на вечерта и ти гарантирам, че ще заспиш изтощена и изнемощяла, но за сметка на това с приятни емоции, дерзаеща вече за следващата вечер :twisted:

ccc kakyv si lo6 :)

sladurana spaneto i bez tova e vredno za zdraveto...po4vai da meditira6...po 15-20min i si na MAX...za sega nqma da te u4a kak se pravi... :P

midnight...
06-08-2006, 09:41
аз лично вечер след горещ душ едвам се домъквам до леглото, пробвай с нещо топло да изпиеш, има и едни ухаещи пликчета с некфи билки и треви та те помагали/така пише :mrgreen: /

theworldleader
06-08-2006, 11:20
Трябва ти точно час и половина с мен в началото на вечерта и ти гарантирам, че ще заспиш изтощена и изнемощяла, но за сметка на това с приятни емоции, дерзаеща вече за следващата вечер :twisted:

После я качваш в Самарата и към вкъщи да спи, а :P

Батко, вече съм с опел :twisted:
.: machoka :

rusalkata_
06-08-2006, 12:45
Трябва ти точно час и половина с мен в началото на вечерта и ти гарантирам, че ще заспиш изтощена и изнемощяла, но за сметка на това с приятни емоции, дерзаеща вече за следващата вечер :twisted:

ccc kakyv si lo6 :)

sladurana spaneto i bez tova e vredno za zdraveto...po4vai da meditira6...po 15-20min i si na MAX...za sega nqma da te u4a kak se pravi... :P

бе ти добре ли си?спането било вредно за здравето? :shock: :lol: ми тогава пробвай се да не мигнеш в продължение на няколко дни да видим дали ще успееш???
като стоя дълго пред компютъра ми се доспива... :lol: вземи си топъл душ.има и такива специални ароматни свещи и билки,които те приспиват.

machok,много си самоуверен. :lol:

MiRaCuLiXbb
06-08-2006, 12:48
Трябва ти точно час и половина с мен в началото на вечерта и ти гарантирам, че ще заспиш изтощена и изнемощяла, но за сметка на това с приятни емоции, дерзаеща вече за следващата вечер :twisted:
Бан бан бан! :lol:
За да заспиваш лесно трябва да имаш режим. Мозъкът си създава рефлекс и ако си лягаш в точно определено време много бързо заспиваш. Дори да е 11:30, нека е точно в 11:30, а не в 11:45. Друго, проветрявай си стаята винаги преди сън. Кислородът е необходим на мозъка за правилната му функция, в случая сън-будно състояние...
Не яж нищо поне 30-40мин преди лягане. Няма да ти обяснявам защо. 20-30мин преди лягане изчистваш всякаква негативна емоция от главата си. Сиреч ако си се карала с някого, ако не си си написала домашното, предстои ти тест или нещо такова просто го забрави, не мисли за това... Друго, не яж и не учи в леглото. Алкохол и темподобни глупости само ще ти попречат да се наспиш. Не пуши преди сън. Има и още куп неща, но това като че ли са основните.

teenkopele
06-08-2006, 15:33
Брой овце. :-D

Класика. :lol:

:arrow: Пусни си някакви балади. :wink:

Boot
06-08-2006, 15:48
Не се застоявай на едно място през деня, трябва движение. После една бира преди лягане и си труп ;)
Може да проваш и с валериан+мента+глог - те са едни хапченца такива, некфи природни такива, уж действат.
И да си проветряваш стаята, задължително, преди лягане.

Dr. Kazimbutt
06-08-2006, 17:12
Може да проваш и с валериан+мента+глог - те са едни хапченца такива, некфи природни такива, уж действат.

Верно действат. Аз съм ги пробвал.

ErinEverly
06-10-2006, 17:14
exploitedteen,

Ваната не ми действа. Книгите са ми прекалено интересни и много пъти са били причина за неспане цяла нощ. За учебниците - действа, ама на сутринта много боли врат от изпшолзване на учебник по френски вместо възглавница. Така че не е оферта :lol:

Lake_bodom,

Абе верно че много се нервя, ама по-скоро е от малкото физическо натоварване. Просто нямам достатъно време да се занимавам с някакъв спорт. Въпреки че трябва.

Stasi`f`,

Тц. Нито топло, нито студено не помага.

machoka,

Тц тц тц... После ще те съдя за педофилия :lol:

DarthRevan,

Ххахаха... Да и на другия ден като наркоманка. Мани... Не е оферта

midnight...,

Душ, вана, квото и да е не помага. Вие ми говорите така сякаш не се къпя сяка вечер :lol: а си ходя мръсна. Стига с тая вана, бе. Проблемът ми не е в това че не мога да понасям собствената ми миризма и затова не мога да заспя :lol: Къпа си се :lol:

MiRaCuLiX.bb,

Изреди ми сички неща дето ги правя. Пушене преди сън в стаята, без да отварям. Лягане по различно време най-вече в малките часове, ядене по нощите, мислене за сиките глупости, станали през деня, ядене в леглото, учене в леглото... Затова май твоите съвети са най-верни... Са довечера ще пробвам.

p4elata_brumze,

Баладите не могат да ме приспят, напротив.

Boot,

По цял ден препускам из София. За биротерапията - отдавна не съм я използвала, но може да се наложи :lol: А за валериана, ментата и глога - валериан съм пила и помага малко, другите ще ги пробвам.

MiRaCuLiXbb
06-10-2006, 17:26
Целта е не да пробваш, а да ги спазваш. Нужни са ти поне 5-6 дена да си настроиш организма към някакъв режим.
Никотинът преди лягане като гледам ти е най-големият проблем, защото действа възбуждащо. Яденето също е проблем, както и лягането в различни часове. Ти въобще как заспиваш? То и да заспиш надали ще си отпочинеш добре и ще си като парцал. Взимай мерки и приятен сън. :)

ErinEverly
06-10-2006, 17:39
Целта е не да пробваш, а да ги спазваш. Нужни са ти поне 5-6 дена да си настроиш организма към някакъв режим.
Никотинът преди лягане като гледам ти е най-големият проблем, защото действа възбуждащо. Яденето също е проблем, както и лягането в различни часове. Ти въобще как заспиваш? То и да заспиш надали ще си отпочинеш добре и ще си като парцал. Взимай мерки и приятен сън. :)

Ясно ми е че трябва режим, но ми е трудно.
Тъпото е че като си представя колко дълго няма да пуша, спейки, и ми се допушва :lol: Яденето - спокойно мога да го спра. Ям, само когато не съм пушила 6-7 часа. Следователно ще пуша повече :lol:
Иначе - кво да ти кажа... Заспиване в 3 часа, ставане в 7. Лягане в 5 часа и реаване да не спя, защото нямам време. Лягане в 12, седене до 4 часа будна, ставане от леглото и пак неспане цяла нощ... Абе весело е...

MiRaCuLiXbb
06-10-2006, 17:48
И това от колко време? Имай предвид, че това подлага тялото на невероятен стрес, а стреса води до много проблеми с вътрешните органи-бъбреци, сърце, черен дроб...също и храносмилателната система. Отслабват и защитните функции на тялото. Допълнително цигарите доста вредят и се получава неприятна картинка. Не искам да те плаша, но се взимай в ръце.

ErinEverly
06-10-2006, 17:54
И това от колко време? Имай предвид, че това подлага тялото на невероятен стрес, а стреса води до много проблеми с вътрешните органи-бъбреци, сърце, черен дроб...също и храносмилателната система. Отслабват и защитните функции на тялото. Допълнително цигарите доста вредят и се получава неприятна картинка. Не искам да те плаша, но се взимай в ръце.

1 година. Цигарите са от 2. алкохолът от 3 :lol:
Не ме плашиш. Не съм от хората, които много много се притесняват за здравето си. Ето например от 2 месеца кашлям, отвреме-навреме имам температура и т.н. Просто не ме засяга много много. Просто искам да мога да се наспивам, защото това ми е адски важно.

MiRaCuLiXbb
06-10-2006, 18:04
Здравият сън е следствие от правилния начин на живот и е част от него. Не можеш да очакваш да спиш като бебе ако не си поддържаш здравето в прилично състояние. Кашлянето и честата температура навярно са предвестник на сериозен проблем, затова ти препоръчвам да спреш поне алкохола и да намалиш цигарите. Това е като омагьосан кръг, лошия начин на живот води до недоспиване, а системното недоспиване до стрес, отпадналост и нови проблеми за тялото. Адски важно според мен в момента е да се откажеш от колкото можеш повече вредни навици. Все пак това тяло ще ти трябва още доста време и е важно да полагаш достатъчно грижи за него.

ErinEverly
06-10-2006, 18:18
Здравият сън е следствие от правилния начин на живот и е част от него. Не можеш да очакваш да спиш като бебе ако не си поддържаш здравето в прилично състояние. Кашлянето и честата температура навярно са предвестник на сериозен проблем, затова ти препоръчвам да спреш поне алкохола и да намалиш цигарите. Това е като омагьосан кръг, лошия начин на живот води до недоспиване, а системното недоспиване до стрес, отпадналост и нови проблеми за тялото. Адски важно според мен в момента е да се откажеш от колкото можеш повече вредни навици. Все пак това тяло ще ти трябва още доста време и е важно да полагаш достатъчно грижи за него.

Абе съгласна съм с всичко, с изключение на алкохола - пия веднъж на 2 седмици и пия или вино или бира. Не съм някакво пропаднало 11годишно момиче, ходещо по ДВ и т.н. Кашлицата и т.н. - лекарката ми няма да ми помогне, затова не ходя там. Имам да си оправям и проблема с кръвното, защото ми причернява вече през седмица. Много неща трябва да оправям, ама трябва преди тва да си сменя лекарката, защото е кучка. Цигарите няма да ги намаля, защото са ми най-любимия навик. Иначе да, трябва да си променя графика, но н този сичко му е на 6, освен спането - излизания, заведения, учене, даскало, почивка... Абе само за спане не ми стига времето.

MiRaCuLiXbb
06-10-2006, 18:33
Да разчиташ на лекар да те оправи трябва доста да си го закъсал. :) Ако сам не си помогнеш няма кой. Това за алкохола е добре, мислех, че положението е по-зле... Но все пак го спри напълно, защото влияе доста зле на кръвното.
Хипотонията/ниското кръвно/ е предизвикана при теб първо по наследство предполагам, но се задълбочава от честата висока температура и най-вече от стреса. Храниш ли се добре?
Кашлицата може да е резултат от много неща. Имаш ли някакви други оплаквания? Алергии?

beB_
06-10-2006, 18:55
Karai Maikati da ti 4ete predi sun :-D


i az imah problemi predi vreme i nemojeh da zaspivam i sutrin edvam hodeh

i pih 1-2 sedmici menta-glog-i valerian(ni6to 4e e za nervi)
i mn mi se udpiva6e i sutrin si bqh extra

SummeRLove08
06-10-2006, 20:24
Колкото и да е банално,чети си някоя по-интересна книжка в леглото.Или пък вземи някой по-скучен предмет.Мен лично историята ме успива страшно много.:lol: Мисля че бях чувала,че и чай от маточина помага.

мachoka, да ти дам телефона си,нещо и аз напоследък не спя много...
:P O:)

machoka
06-10-2006, 22:56
мachoka, да ти дам телефона си,нещо и аз напоследък не спя много...

Еее край, девилчето си пропиля шанса.. 8) Абе я да ти заключа темата, пък да си продължа личния разговор на ЛС :twisted:
Съмър, ама после да не се оплакваш от преумора и превъзбуда? Че като се разгорещя.. не отговарям :oops: :twisted: :lol:

Сори за това, че съм е*ати спамера.. :lol:

По темата -> Девил, батко, не се уморяваш достатъчно.. я вземи свърши малко повечко работа, а недей само да пушиш и да се шляеш в приятели, пък да видим дали няма да заспиш като трол 8)