PDA

View Full Version : 2 Задачи



zaratan4o
06-08-2006, 13:18
Дадени са трапец ABCD и окръжност,която минава през краищата на основата AB и пресича бедрата му AD и BC съответно в точки Р и N .
Докажете че ъгъл BNP е равен наъгъл ADC .

Височината на равностранен Триъгълник ABC е 3см . Ъглополувящите му пресичат описаната окръжност сътветно в точки М , Н и П . Докажете че страните на шестоъгълника АПБМС са равни . Намерете Периметъра му .
Много ви се моля хелп важно ми е ако знаете как се надявам да помогнете

Jessika_MG
06-08-2006, 15:03
Височината на равностранен Триъгълник ABC е 3см . Ъглополувящите му пресичат описаната окръжност сътветно в точки М , Н и П . Докажете че страните на шестоъгълника АПБМС са равни . Намерете Периметъра му .
Много ви се моля хелп важно ми е ако знаете как се надявам да помогнете

Emi po taq kakvo izmislih. Lesno izliza 4e stranite na 6toygylnika sa ravni ( ot namirane na ygli i ednakvi triygylnici) i ako CD mi e med, ygl., vis. v ABC , a t. O centyr na triygylnika => CO/OD=2/1 => CO=2, CD=1, no izliza 4e ADO~= ADM => 4e DM=DO=1.Namira6 AM sy6to lesno, za6toto 3-te med sa ravni v ABC i stranata stava ravna na 2 => P=6.2=12 sm

Za drugata izmislih ne6to, ama posle se okaza 4e ne e vqrno tyi 4e 6te pomislq pove4ko :wink:

Jessika_MG
06-08-2006, 15:07
xaxaxa NEEEE 4ak me e sram !!!!!
1vata zada4a e super lesna!!! Zna4i ABCD kato e trapec zna4i ygyl BAC=180-ygyl ADC , no ako ima6 4etiriygylnik v okryjnost, to sre6tupolojnite mu ygli sa ravni na 180 gradusa. I se okazva 4e za ABNP ygyl BAC=180- ygyl BNP i kato priravni6 2te stoinosti za ygyl BAC se okazva 4e ygyl ADC=ygyl BNP . Elementarna e prosto :P