PDA

View Full Version : За щастието



Dr. Kazimbutt
06-08-2006, 22:23
Какво представлява то? В какво се изразява? Смятате ли, че сте щастливи?

machoka
06-08-2006, 22:31
Щастлив съм, защото имам късмета на живея живот, какъвто не могат да си позволят голям процент от населението на Земята -> никога не оставам гладен и имам приятели, които държат на мен. И за това ако не съм щастлив, бих бил голям неблагодарник.

Dr. Kazimbutt
06-08-2006, 22:39
Щастлив съм, защото имам късмета на живея живот, какъвто не могат да си позволят голям процент от населението на Земята -> никога не оставам гладен и имам приятели, които държат на мен. И за това ако не съм щастлив, бих бил голям неблагодарник.


доста се замислих какво е щастието и дали наистина опира до едно просто задоволяване на потребности или е нещо повече???
По-скоро е нещо повече. Има хора, които уж имат всичко, но пак им липсва нещо. За духовна ценност говоря, а не за материална.

machoka
06-08-2006, 22:42
доста се замислих какво е щастието и дали наистина опира до едно просто задоволяване на потребности или е нещо повече???

Щастието е просто хормон, който се възбужда при различни поводи.

В моя мозък наличието му е постоянно, поради гореизброените причини, които са константни. За дребните проблеми на ежедневието - понякога намаляват количеството му, но ти никога не се изпарява изцяло.

morski o4i4ki
06-08-2006, 22:49
Za men 6tastieto e vsi4ko.To e nai-cennoto v jivota mi.Po nqkoga imam momenti,v koito ne sum 6tastliva,no sa malko.

Pojelavam na vsi4ki samo dve dumi,vinagi i nikoga.VINAGI 6tastlivi i NIKOGA ne6tastni.

Dr. Kazimbutt
06-08-2006, 22:50
идеята ми е- дали само задоволяването на някакви нужди, независимо дали са физически или духовни е щастието??
Не е само това. Щастието мога да го определя като даденост - или го имаш, или го нямаш. Някои го търсят цял живот и не го намират, други са си радостни по рождение.

machoka
06-08-2006, 23:12
идеята ми е- дали само задоволяването на някакви нужди, независимо дали са физически или духовни е щастието??
Не е само това. Щастието мога да го определя като даденост - или го имаш, или го нямаш. Някои го търсят цял живот и не го намират, други са си радостни по рождение.

Както казах, доказано си е, че щастието е хормон, който 'действа' в мозъка. Не случайно е факт, че повечето 'луди' в психиатриите са щастливи - те са щастливи и ако им биеш шамари, и ако ги риташ, или просто ако си седят затворени в една стая.

Щастието е манипулативно... то е инструмент, чрез който можеш да управляваш даден човек, ако си изкусен оператор, защото всъщност е нещо, което просто трябва да убедиш другия, че го има..независимо има ли го или не.

WILD__BOY
06-08-2006, 23:21
Щастлив съм, защото имам късмета на живея живот, какъвто не могат да си позволят голям процент от населението на Земята -> никога не оставам гладен и имам приятели, които държат на мен. И за това ако не съм щастлив, бих бил голям неблагодарник.

Щастието не е просто да се събудиш и да се наядеш. Щастието е състояние на духа, в което ти се чувстваш пълноценен, чустваш че живееш, а не просто съществуваш. Така поне аз го разбирам.

machoka
06-08-2006, 23:26
За мен щастието е и да се наям, и да се влюбя. Наречи ме повърхностен, но малките неща ме правят извънредно щастлив, като например дребните жестове, но от сърце.

Чаша хубаво вино между впрочем също ми носи 'щастие' /наслада/, а в комбинация с приятна компания.. за какво си говорим.. :D

machoka
06-08-2006, 23:45
Така като се замисля.. каква е разликата между лъжата и самозаблудата - единствено количеството вложена умисъл :idea:

Идеализмът е хубаво нещо, стига да не започне да ни пречи. Иначе да си обясняваме случващите се неща около нас чрез нещо несъществуващо е прекрасно - кара ни да бъдем щастливи, илюзорно, ама не го съзнаваме, важното е че възбуждаме хормона.

Като суеверните - ходи им обясни, че не им праща Бог, като наказание за техни дела, пороят, който съсипва нивите им. Туй пък е самозаблуда на обратния полюс на щастието, лъжа, в която хората имат нужда да вярват, за да си обяснят неща, които не могат и най-лесно е да го направят чрез невъзможното, нереалното..

Labelle
06-09-2006, 00:00
Щастието е всичко друго, но не даденост. За мен щастието е умението да уловиш мига и да му се насладиш. Да успееш да се събудиш щастлив от новия ден, а не нещастен от случилото се вчера, да се зарадваш на усмивката на любимия човек вместо да му се сърдиш , че е закъснял с 15 минути. Човек е щастлив по собствено желание и всеки път прави избора дали да види хубавото или грозното в дадения момент. Никога няма нещо изцяло черно или изцяло бяло...... въпроса е под какъв ъгъл искаме да го погледнем. Това, че чувствата не зависят от разума............. силно сесъмнявам.

Juicy Music
06-09-2006, 16:27
в днешно време, щастието е пари

white_chik
06-09-2006, 18:11
аз също се чувствам щастлива.Понякога се замислям колко много неща имам,за които трябва да съм благодарна,и които да се науча да ценя.

Sapphir
06-09-2006, 18:34
Не се чувствам щастлива. Да не казвам голяма дума , но май досега не съм се чувствала истински щастлива.

midnight...
06-09-2006, 20:15
чувствам се щастлива, не само от това което имам, но и от това което съм
имам приятели и семейство, а това е много ценно
може би щастието се състои в кратък миг който хората пропускат, но това са тривиални приказки които всеки е чувал
затова както каза експлойтед-да се радваме на това което имаме :wink:

teenkopele
06-09-2006, 23:15
Щастлив съм, защото имам късмета на живея живот, какъвто не могат да си позволят голям процент от населението на Земята -> никога не оставам гладен и имам приятели, които държат на мен. И за това ако не съм щастлив, бих бил голям неблагодарник.

Щастието не е просто да се събудиш и да се наядеш. Щастието е състояние на духа, в което ти се чувстваш пълноценен, чустваш че живееш, а не просто съществуваш. Така поне аз го разбирам.

Въпреки че и много малки неща, както казаха вече, направени от сърце, пак могат да ти донесат щастие. :wink:

Ollas
06-10-2006, 09:10
Случва ми се сама да си задам този въпрос и всеки път не стигам до точен отговор. Не съм сигурна дали е възможно да се постигне пълното емоционално щастие, тъй като всичко си има и лоша страна. Но ако все пак разглеждаме щастието като щастие, а не като колкичество, да, щастлива съм. Щастлива съм, че има хора до мен, които ме обичат и подкрепят.

IKisseDAGirL
06-10-2006, 09:22
щастието не е нещо дълготрайно - все ще има случаи, в които нещо ще ти пречи да го достигнеш

като че ли по-скоро можем да говорим за щастливи моменти: моментите, в които светът ти се струва прекрасен и имаш чувството, че всичко е по силите ти, че всичко е достижимо :D

а онова щастие, което е вечно, все още е споменавано само на думи и едва ли някой го е изпитал, защото светът и хората около нас не са идеални и на всекиго се случва нечии чужди интереси, желания, постижения или дори техните щастливи моменти да му пречат при една или друга ситуация :roll: просто пълната хармония още не е била постигана
за да бъде щастлив един човек за цял живот, все ще се наложи да има такива, които ще са ощетени от неговия успех :? за това все ще дойде момент, в който и те да получат своят дял щастие... а това не може да стане без този, който е бил щастлив преди, да пострада :roll: просто ние живеем на една земя, в един свят, и по един или друг начин сме свързани.. и точно от там идва всичко

тва са мойте виждания :wink:

Kremana
06-11-2006, 19:32
"Щастието е в момента, в който нямаш нужда от него"