PDA

View Full Version : Рак



Thea
06-09-2006, 16:24
Този разказ е много личен, но реших да го пусна,за да чуя мнението Ви.Моля прочетете и Хвърчилото.Така по-добре ще разберете това,което мисля.

РАК
Ракът е болест, от която никой не е застрахован.Ракът се появява най-неочаквано в живота ти и го съсипва.Ракът хвaща живота ти и го стъпква, без да се замисля какво ти причинява.Смачква го точно както човешкият крак смазва току що пораснало цвете.Ракът е болестта, от която изтръпвам.Защото почти винаги спасение няма...
Той разпръсква всичко в душата ти.Остава само надеждата и проблясъка в очите ти, докато и той се изгуби...Накрая осъзнаваш всичко това, което никога не си можел да разбереш.След това влизаш в друго измерение, докато от теб остана само тялото ти, по-леко с 21 грама.След това се луташ, луташ и търсиш тъмния коридор на живота , но не го намираш.Чувстваш се добре, леко ти е, тъй като тежиш едва 21 грама.Запазила се е
единствено душата ти....
Ракът погуби баща ми.Смъртта му или по-скоро ракът, който го уби ми подейства като второ раждане.Защото всички събития, които ми се случват и ще ми се случват са в следствие от заболяването му.Аз нямаше да бъда това, което съм, ако не беше се разболял.Нямаше да съм толкова силна, да имам такъв хъс и стремежи.Нямаше да съм надминала другите, които не са преживели същото.Нямаше да искам да живея и да се боря толкова много.Нямаше да пиша това.Познавам последния, безпомощен блясък в очите на болния.Знам как надеждата бавно отлита от душата им.Знам как душата отлита от тялото им.Знам как ракът отнема живота на болния и отравя живота на околните.Трагично е да гледаш как един човек, все още не изживал живота си, ден след ден отмива желанието и възможността си да живее.Да гледаш как си отива.Да гледаш човек,на който така му се живее, повален от една проклета болест.Болест, която убива.
Ден след ден баща ми си заминаваше, стоеейки на къщичката ни от чадъри и найлони в двора ни,която кръстихме Мечтание.Мечтание за живот.
За горе ред няма.За рака подбор също няма

Thea
06-09-2006, 16:53
Molq Vi davaite komentari.

midian
06-09-2006, 17:29
съжалявам за това,което се е слу4ило.наистина никой не заслужава тази болест и нз кво да кажа щото ти си си казала вси4ко... :smt011

the_o.c_girl
06-09-2006, 18:39
съжалявам за това,което се е слу4ило.наистина никой не заслужава тази болест и нз кво да кажа щото ти си си казала вси4ко... :smt011 :smt010 мноко съжелявам направо ме разтрой :smt010

ht_7j
06-09-2006, 18:54
:smt010 Vyrna me nazad vyv vremeto, kogato az bavno gubeh skyp chovek, koito rakyt pogubi. Ne beshe tolkova otdavna...Vse edno pak go izjivqvam... :smt010

Thea
06-10-2006, 18:06
Iskam komentari!!!Molq Vi!Znam 4e vi natajava no molq vi pi6ete!Iskam da 4uq mnenieto vi.Blagodarq na tezi, koito mi ostaviha komentar.

Josefinne
06-10-2006, 18:54
Наистина си успял/а да въведеш в личната си драма - много реалистично, не се късаш нито за миг от суровата действителност. Разказа ти поразява точно с това. Не е разводнен с овлечени образи, сякаш не говориш за собствените се чувства, а за факти, факти, факти...И това е стил, който наистина не съм срещала преди. Определено е много интересно. Пиши още, ще го развиеш :)
Искрено съчувствам на драмата ти и до някъде те разбирам. Моите съболезнования.

06-10-2006, 19:38
Наистина си успял/а да въведеш в личната си драма - много реалистично, не се късаш нито за миг от суровата действителност. Разказа ти поразява точно с това. Не е разводнен с овлечени образи, сякаш не говориш за собствените се чувства, а за факти, факти, факти...И това е стил, който наистина не съм срещала преди. Определено е много интересно. Пиши още, ще го развиеш :)
Искрено съчувствам на драмата ти и до някъде те разбирам. Моите съболезнования.

Balodarq ti.Az sam momi4e i pak ti kazvam 4e razkaza ti ujasno mnogo mi haresa.

Thea
06-10-2006, 19:41
Pak da kaja za da po- dobre razberete misalta mi i stila mi.Az napisah Rak, Hvar4iloto i Blqn moi :)