PDA

View Full Version : не мога да спя....



06-09-2006, 19:28
Преди токова хубаво си спах, а от една седмица спя само по 2 часа. Казах на мама, ама тя е все заета и ми даде там едни хапчета, ама не помагат. Вечер ми се спи, ама не мога да заспивам. Много ми е гадно по цяла вечер да стоя будна. Искам пак да си спа спокойно. Кажете какво да правя?

Moderated by ^npocTo^a3^f^
Точка 1 от правилника!
Благодаря!

flam`f
06-09-2006, 19:31
Еми пий топло мляко с мед,не яж много преди лягане,за да не ти е тежко и т.н. или чети нещо скучно-учебник или нещо от тоя сорт...

HeCu®
06-09-2006, 19:35
Знам какво ти е миличка...слушай ся какво ще ти кажа:
Вечер като си лягаш, затваряш очи, сгушваш се и почваш...да си мислиш някви яки работи...мн банално звучи, но вярвай, помага.Примерно, аз си представям с моето гадже как сме навънка, нали, прегръщаме се, целуваме се, некви такива работи.Пък ти...каквото искаш.Стига да ти е приятно.И така....още повече, така е почти гарантирано, че ще сънуваш хубави сънища.
Айде миличка, лека нощ! :)

Един глупак....
06-09-2006, 20:03
хммм....
Може би има6 прекааааалено мн енергия!?
Я поспортувай малко и готово...
Ако и тва не помага...хмм....има6ли си приятел? :::

mimetoo
06-09-2006, 20:24
хммм....
Може би има6 прекааааалено мн енергия!?
Я поспортувай малко и готово...
Ако и тва не помага...хмм....има6ли си приятел? :::
tova moje bi naistina shte pomogne.noo predi da si legnesh ne trqba da gledash TV ili da si na kompa zashtoto taka po trudo se zapsiva(tova go bqh chela nqkade)noo po dobre idi pri lichanata si lekarka i tq shte ti predpishe nqkakvi hapcheta za da mojesh da spish.kasmet!! :smt016

mani4eto
06-09-2006, 20:43
Ami naistina e hubavo da izrazhodva6 pove4e energiq, primerno da se razhojda6 pove4e prez denq, nqkakvi sportove...
Kato se imori6 hubavo, ve4erta si vzemi edin du6, kato stane vreme da si lqga6 moje6 primerno daotvori6 prozoreca da stane po hladno i kakto kaza HeCu®, sgu6va6 se hubavo i po4va6 da si misli6 za ne6to hubavo.4uvala sum, 4e kato si napruska6 vuzglavnicata s nqkoi hubav parfum spi6 po-hubavo. :)

Вътьо
06-09-2006, 21:06
Знам какво ти е миличка...слушай ся какво ще ти кажа:
Вечер като си лягаш, затваряш очи, сгушваш се и почваш...да си мислиш някви яки работи...мн банално звучи, но вярвай, помага.Примерно, аз си представям с моето гадже как сме навънка, нали, прегръщаме се, целуваме се, некви такива работи.Пък ти...каквото искаш.Стига да ти е приятно.И така....още повече, така е почти гарантирано, че ще сънуваш хубави сънища.
Айде миличка, лека нощ! :)
Ше вземе да се възбуди от тоя метод и ше требва да скречира :lol:
Не бе, верно, пробвай със спорта...Изразходвай енергия..

dan dan dan
06-09-2006, 21:41
Миличка чувала съм,че чаят от бъз преди лягане спомага за спокоен сън.Преди лягане не яж сладко,защото то възбужда и ти се отспива.Ако вечер си взимаш душ или вана прави го поне час,час и половина преди да заспиш,и гледай водата да е по-скоро хладка отколкото гореща или студена.И наистина ако си сложиш в калъфката на възглавничката торбичка със сушена лавандула,ще спиш дълбоко и ще сънуваш сладки сънища,ама гледай аромата да не е много силен,че току виж почнеш да кихаш :D .Дано това да ти помогне,ако не,най-добре отиди на лекар,може да е сериозно(дано не е)!:):):)

Ice_Queen
06-10-2006, 07:16
добре дошла в клуба :twisted:
и аз много много не мога да спя през нощта !ама ..какво да се прави.за умората е вярно -колкото повече си се натоварвала през деня ,колкото повече ти е изтощен организма-толкова по-бързо ще заспиш.
за хубавите мисли също-лягаш ,започваш да си представяш нещо весело,готино(но не прекалено че ще вземеш да "задълбаеш" ииии наистина няма да заспиш после ) . :smt008

midnight...
06-10-2006, 09:01
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=41178&highlight=%EF%EB%E8%EA%F7%E5%F2%E0+++%E1%E8%EB%EA% E8

06-12-2006, 18:19
Четох някаде,че трябва да гледаш в една точка доста време и постепенно очите ще започнат да ти се затварят,но ако си разтрвожена за нещо се успокой!!!

milencheto
06-14-2006, 13:46
Аз също го имах този проблем,някак си от само себе си премина,но...За да спиш не трябва да прекарваш много време пред компютъра, особено преди сън,не трябва да пиеш кафе, черен чай или кока кола вечер,също така добре е да започнеш да спортуваш, например може да ходиш да бягаш(след няколко км бягане няма как да не ти се приспи:)А и когато си легнеш не се върти много в леглото и не си мисли за нещо вълнуващо.

crazy_mouse
06-14-2006, 19:31
Аз също го имах този проблем,някак си от само себе си премина,но...За да спиш не трябва да прекарваш много време пред компютъра, особено преди сън,не трябва да пиеш кафе, черен чай или кока кола вечер,също така добре е да започнеш да спортуваш, например може да ходиш да бягаш(след няколко км бягане няма как да не ти се приспи:)А и когато си легнеш не се върти много в леглото и не си мисли за нещо вълнуващо.


Ами тва за компютъра май не пречи защото седя пред него докато си легна и после веднага заспивам.По темата-пий нещо топло преди лягане,взимай си душ преди лягане и не пий кола и не яж шоколад преди лягане защото са много калорични и трудно заспиваш :wink: :-k =;

06-19-2006, 15:20
az sym 4uwala 4e 4a6a toplo prqsno mlqko pomaga da se uspokoi 4owek predi lqgane, taka 4e moje i da pomogne. :-)