PDA

View Full Version : Десетте ужаса, които дебнат из форумите



mnogo_sladi4ka
06-09-2006, 20:33
Попаднах на този текст в един друг форум и тъй като ми се стори доста интересен и забавен :))), реших да го copy/paste и тук.
Само искам да допълня, че всяка прилика с действителни лица и събития е напълно случайна ... както казват по филмите. ;)
т.е. целта е забавление и нищо повече!

Увод: Случвало ли ви се е да попаднете на форум, който ви се струва изключително интересно и приятно място, където с удоволствие бихте прекарвали част от свободното си интeрнет време всеки ден? Не се заблуждавайте от измамните първоначални впечатления – в мрачните дебри на информационното общество дебнат заплахи по-страховити от чудовищата в компютърните игри. В този кратък материал ще опиша десет от по-често срещаните разновидности, както и известнните начини за противодействие срещу тях.

1. Спамерът – за него е въпрос на чест никога да не напише мнение, което е смислено, по-дълго от едно изречение или пък изобщо има нещо общо с темата. Любимият му препинателен знак (а често и единствения, който ползва) е смайлито. Еволюирала разновидност на спамера е мистър Постинг – потребителят, който явно цели да влезе в книгата на Гинес, отговаряйки денонощно и систематично на абсолютно всяко чуждо мнение, а често и на собствените си.
Противодействие – също както хлебарките спамерите и спамът не могат да бъдат премахнати.Смята се продуктите на RAID (BAN и BAN +) могат поне да облекчат проблема.

2.Тролът – обикновено публикува само едно явно провокативно мнение и след това просто се наслаждава на последвалата верижна реакция. Така например във форум за автолюбители той ще изтъкне колко здравословно е ходенето пеша, а във форум за компютърни игри ще обясни, че геймингът е детинско и откровено малоумно занимание.
Противодействие – решението е учудващо просто – игнорирайте го и той ще си тръгне разочарован. Както знаем от D&D, огън и киселина също помагат.

3. Модераторът – подобно на босовете в компютърните игри, той има уникални способности и точно това го прави особено страховита заплаха. Твърди, че съблюдава за спазването на правилата на форумите, но реалната му и очевидна за всички цел е да наложи режим на терор и диктатура, в който никой потребител да не смее да поства под страх от смъртно наказание.
Противодействие – ако нищо друго не работи, пробвайте да спазвате правилата. Може да не ви се вярва, но помага.

4. Адвокатът (на дявола) – той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие – съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.

5.Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

6. Интелектуалецът – за да каже това, което другите изразяват с две – три изречения, той изписва поне страница и половина, освен това изплозва думи, които само той разбира (например “патина”, “ктитор” или “поландрия”). Това не води до проблеми, тъй като и без това никой не чете мненията му. Обича да цитира прочути личности, независимо дали цитатите имат дори бегла връзка с дискутираната тема.
Противодействие – като цяло е безвреден и няма нужда от противодействие, само не се опитвайте да четете публикуваните от него мнения.

7. Хлапето – възрастта, описана в профила му, е някъде около 12-13,но реално е на 5-6, тъй като е от онези, на които им липсват първите 7 години. Много обича да си общува с други хора и утроява комуникацията при какъвто и да е признак за обратна връзка. Представлява идеална илюстрация за недостатъците на реформите в образователната ни система.
Противодействие – също като Уили Койота, хлапето се завръща с подновени сили, независимо какво ще му причините

8. Хакерът-говори на езика L33T и най-голямата радост за него е да научи или да налучка някак си паролата ви и да направи куп глупости от ваше име. Реалните му познания за компютри са от минимални до никакви.
Противодействие – за щастие има сигурен начин да се предпазите от атаките му. Той е **deleted/2@#TehL33th4xORW4Sh3R3_23@I OwnZOrj00I4m4ZZ!**

9. Лъкерът – той се е регистрирал, но стои в сянка, никога нищо не казва и няма как да разберете какво ви крои, преди да е станало твърде късно. Изключително опасен, защото изненадващо може да почне да поства и да се окаже, че принадлежи към някой от другите типове.
Противодействие – не е известно.

10. Сърдитко Петко – този потребител винаги се засяга, приема всичко като лична нападка срещу себе си и периодически си тръгва завинаги от форума. В неговия случай “завинаги” означава период от 2 до 6 дена.

The Interceptor
06-09-2006, 20:44
Много добро :D :lol:

MiRaCuLiXbb
06-09-2006, 20:46
Аз открих себе си в тоя текст, а вие? :lol:

mnogo_sladi4ka
06-09-2006, 20:49
Аз открих себе си в тоя текст, а вие? :lol:

То май всеки е бил в някой етап от навлизането си във форума по едно от описаните неща.

Brrrrrrrrrrrrr
06-09-2006, 21:00
Да аз затова по едно време си помислих че съм спам :D :D :D :lol: :lol: :lol: :D :lol: :D :lol:

techCandy
06-09-2006, 22:21
Не знам, аз открих себе си в 2, 4 и 6
Трола, Адвоката на дявола и....какво беше там последното ;-)

the_o.c_girl
06-09-2006, 22:27
Адвокатът кефи ме

teenkopele
06-09-2006, 22:32
5.Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

Само заглавието е вярно за мен. :wink:

teenkopele
06-09-2006, 22:40
5.Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

Само заглавието е вярно за мен. :wink: Не, и големите букви в темите, за които ще съм ти благодарен ако не използваш. :lol:

Няма пък. :smt016 \:D/ :wink:

Dr. Kazimbutt
06-09-2006, 22:53
Боже, избави ме от модераторите - с останалите ще се оправя сам!

teenkopele
06-09-2006, 23:00
5.Патриотът – това е човекът, който на трети март поства задължителната тема – “DA SE GORDEEM 4E SME BALGARI BRATIA” (на латиница с главни букви), а през останалата част от годината недоволства от това в колко скапана държава живее и от какви идиоти е заобиколен (обикновено също на латиница с главни букви).
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.

Само заглавието е вярно за мен. :wink: Не, и големите букви в темите, за които ще съм ти благодарен ако не използваш. :lol:

Няма пък. :smt016 \:D/ :wink: Тогава ша те хакна! DIE! :lol:

Ти да не се заяждаш нещо?!? :o :lol:

Хайде стига сме флъдили. :wink:

Dr. Kazimbutt
06-09-2006, 23:01
Противодействие – публикувайте националният химн – той ще изпадне в патриотичен екстаз и временно ще спре да се оплаква.
Приятел, поздрав за тебе: :wink:

Горда Стара планина,
до ней Дунава синей,
слънце Тракия огрява,
над Пирина пламеней.

Мила Родино,
ти си земен рай,
твойта хубост, твойта прелест,
ах, те нямат край.

Паднаха борци безчет
за народа наш любим,
майко, дай ни мъжка сила
пътя им да продължим.

teenkopele
06-09-2006, 23:04
Благодаря за поздрава. :)

П.П. Изпадам в екстааааааззззз! :lol: :wink:

WILD__BOY
06-09-2006, 23:56
Колкото и смешмно да е - това е реалността

white_chik
06-10-2006, 09:27
Хахахаха много яко.КАто се замисля се откривам в 1,а понякога се опитвам да се правя на 6 :-k

DarthRevan
06-10-2006, 10:24
i az se namerih v nqkolko :)

ErinEverly
06-10-2006, 16:54
Е, аз май съм адвокатчето :lol:

SummeRLove08
06-10-2006, 19:59
4. Адвокатът (на дявола) – той е замесен във всеки спор и винаги е прав, дори когато твърди, че черното е бяло. Никога не мирясва, аргументите му не се изчерпват и най-голямата радост за него е да си намери друг адвокат, с който да си спорят. Чете чужди мнения избирателно и само по диагонал.
Противодействие – съгласете се с него, че черното е бяло. Това ще го обърка и направи безобиден.
Е,тва е най-вярно бате!! :lol:

Dr. Kazimbutt
06-10-2006, 20:56
Като че ли съм мелез между адвокат и трол...