PDA

View Full Version : Въпрос относно Баскетобола



06-10-2006, 15:51
Значи някак зарибих се по този спорт, ама не класически ами уличен (street). Даже топка си купих. (хаха лол :mrgreen: ) Обаче приятелите ми казват че витая във въздуха ако си мисля че ще стана добър, понеже съм някав стар вече (на 17 съм). Преди съм бил много запален геймар, общо взето бях бот на една игра CS, но това няма значение. Почти не съм играл игри като баскет и футбол преди. И сега се чудя как да стана добър, дали си заслужава, и дали свестен стриитар те пряви само екип от and1 и маратонки Nike? Моля за свестни отговори :-s

MiRaCuLiXbb
06-10-2006, 17:35
Еми да кажем, че няма да станеш професионалист, но можеш да постигнеш едно доста добро ниво. За да станеш добър баскетболист обаче трябва да зарежеш доста вредни навици, като например висенето по 5-6часа с ak-то в дебнене на коунтърски чутури... Общо взето физическата подготовка е най-важна. Почвай да бягаш по няколко километра на ден. Прави спринтове с рязко обръщане на посоката. Тренирай си стрелба от различни положения и това е. Няма неква кой знае каква философия. Само бъди постоянен и си праи 1v1 2v2 с приятели колкото можеш повече. Тъй се става добър. Успех.

th3_0n3
06-16-2006, 17:46
mi prabvai se li4no az s16to sam mno0 zaribena po basketa ama sam si po mladi4ka :)) gledai amatiorite i se opitvai da gi kopira6 moje p1k da stane ne6to0 ;) YSPEH

priti_kiti
06-16-2006, 20:23
Ми ходи на тренс :mrgreen: там по-добре ще те научат,отлкото ти сам да се опитваш да играеш.. тва че си бил геймър преди.. мисля че няма никфо значение. Важното е,че си решил да спортуваш и не се притеснявай за възрастта ;) не си мноу стар :lol:

cChCrW
06-23-2006, 22:10
Човек спокойно баскета аз не бях играл години преди това само това играех..първия ден не можех да улуча коша,след втория-почнах да посвиквам и сега съм горе долу пак добър..просто трябва да посвикнеш там на усещанията как точно да я хвърлиш и тнт,което,разбира се,идва с времето :)

06-24-2006, 12:44
Хихи помежду другото, миналата седмица се хванах за коша, а преди 3 дена направих първия си рекорд от поредни 3-ки - 7 :)

zizi_sladkata
08-15-2006, 15:38
mi da ti kaja vuzrasta nqma nikvo zna4enie a i ti ne si mnogo star o6te moje6 da stane6 dobur spox. i az sum mnoo zapalena po basket oba4e ne znam kade da se zapi6a da treniram

mrsy
11-01-2006, 11:59
mi da ti kaja vuzrasta nqma nikvo zna4enie a i ti ne si mnogo star o6te moje6 da stane6 dobur spox. i az sum mnoo zapalena po basket oba4e ne znam kade da se zapi6a da treniram
А :) Аз си играя баскет от 2 години :) сега съм на 15 .. Преди тренирах в Черно Море ама там нещо не ми харесва :) и сега пак искам да тренирам ама не знам в Варна друг клуб... А отностно това .. тренирай стрелба... правиш един ден 500 стрелби вътре в трапеца, друг ден извън трапеца ... зависи какъв играеш. Аз лично играя отгоре ;) и стрелям извън трапеца ... най-често! Тренирай за дрибъл и за отскок също! :) това е ... УСПЕХ!

11-02-2006, 21:22
Хм....и аз тренирам баскет във варна ама на в Черно Море а в БК''Варна''.Значи да ти кажа няма по-добър треньор от самия себе си...ако имаш воля ще псотигнеш много........всеки е почнал от нулата аз лично тренирам от 6 години сега съм на 14 ии ся да не са хваля много ама което трябва го правя и имам успехи в баскета....а ако толкова ти са играй-играй-спорта е за всеки...няма значение какъв си бил или какъв си....дори и да неможеш-щом ти доставя кеф и та прави щастлив никой неможе да ти го отнеме... :smt004