PDA

View Full Version : ПРЕЗИДЕНТ НА БЪЛГАРИЯ



teenkopele
06-11-2006, 00:07
Бихте ли гласували за втори мандат на Георги Първанов, ако имахте възможност? :wink:

techCandy
06-11-2006, 00:31
Аз имам възможност.
Не, не бих, само дори поради факта, че е комуняга не бих, а и не струва без друго.

RoyTheReaper
06-11-2006, 08:57
1. комунист
2. не зачита Конституцията. накъде е тръгнала тази държава, след като ПРЕЗИДЕНТЪТ не спазва основния закон?!

Martos
06-11-2006, 22:08
Не не бих го подкрепил но за Стоянов ако се кандидатира щях да гласувам. :D

Communist
06-11-2006, 22:11
Не бих гласувал, пък и той не е комунист. [-(

Tyson
06-11-2006, 22:47
Президент трябва да е някоя влизятелна личност с хубава външност и да е добър дипломат иначе кажи речи президента няма много права народното събрание си решава всичко той само приема законите.....
Защо да не гласувам за 2-ри мандат на Първанов, до сега си се справя добре =D>

priti_kiti
06-11-2006, 23:09
Не бих гласувал, пък и той не е комунист. [-( :!:

Nekasa4a
06-12-2006, 01:03
Така държавния глава трябва да е силна личност за да има някаква полза от него. За сега Георги Първанов показа и доста слабости и доста тварди решения по проблемин въпроси. Друго да не е обварзан с партини мнение което смятам че при него не е точно така ,но няма идеални хора :-D

Та по самия въпрос(имам право да гласувам) бих гласувал занего защото за сега не виждам по достоен от него :roll: ако се появи може да сменя решението си :twisted:

Santino
06-12-2006, 14:09
](*,) [-X :smt018 http://tupacmania.net/uploads/smil3dbd4daabd134.gif http://tupacmania.net/uploads/smil3dbd4daabd168.gif.gif

Ще гласувам за някой независим кандидат, за някое ново лице или за Бойко Борисов :mrgreen: .

Първанов е партийно обвързан, както казаха преди мен. Не върви да ни управляват търгаши от една и съща партия.

Momchence
06-12-2006, 23:06
Не бих гласувал, пък и той не е комунист. [-(Преди да стане президент Първанов беше прецедател на Българската Социалистическа Партия (БСП) , която е бивша Българска Комунистическа Партия (БКП) Ако кръстиш един пес Брад Пит, това не го прави по малко пес. Първанов е комунист!
Да ще имам възможност да галсувам и ще го направя и не няма да подкрепя никога един комунист. Ще подкрепя евентуално кандидата на ДСБ ако има такъв или евентуално СДС......Стоянов е пич...може и по-добре но е пич...

06-13-2006, 15:11
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.gta.igs.net/~vpetkov/pictures/bulgaria/bulgaria.jpg&imgrefurl=http://www.gta.igs.net/~vpetkov/pictures/bulgaria/bulgaria1.html&h=600&w=559&sz=31&tbnid=lStF_zF1-9sZeM:&tbnh=133&tbnw=123&hl=bg&start=1&prev=/images%3Fq%3Dbulgaria%26svnum%3D10%26hl%3Dbg%26lr% 3D%26sa%3DN

niGGa
06-13-2006, 18:48
Е що не си сложил и други имена?Аз гласувам за Митьо Пищова

Едноок Смок С Дисаги
06-13-2006, 21:00
Е що не си сложил и други имена?Аз гласувам за Митьо Пищова
Ми от чалгар кат тебе длуго неможе да се очаква

АТАКА му е майката хора

Ipolit
06-15-2006, 15:53
Категорично не, точно защото не е комунист! Ако до него, обаче, се изтъпанчи на балотаж някой кандидат от десницата (да речем някое леке като ония кон - адвокат по бракоразводни дела или идолът на кретенясалите безработни домакини - бат Бойко), бих се замислил дали да не гласувам за Първанов.

nekaduren
06-16-2006, 00:07
1. комунист
2. не зачита Конституцията. накъде е тръгнала тази държава, след като ПРЕЗИДЕНТЪТ не спазва основния закон?!napulno sum suglasen s tebe tazi godina za purvi put shte glasuvam i niama na4in da glasuvam za toia selio [-X

АТАКА!
06-17-2006, 18:48
НИКОГА!!!!Заради този шибан гъз в момента ни управляват турци!!! :evil:

Night_lover
06-17-2006, 22:19
za purvanov - nikoga 6tot sq sme na tva dereje - zaradi nego! toi e anti-sociqlen prezident!

Ipolit
06-20-2006, 18:51
НИКОГА! Защото заради него турците са ни клали 500 години!
Освен това е ром! А и евреин даже, но най - вече турчин.
Симпатичен ми е само защото веднъж е пръднал в масонската ложа и масоните са се разбягали от ужас... Но все пак НЕ! ТВЪРДО НЕ!!!
*Ipolit plays Wagner - Ride Of The Valkyries
АТАКА 4 ever!
Волен uber alles!
http://www.msnemotions.org/emoticons/War/hitler.gif

За първанов
06-22-2006, 08:33
Аз ще гласувам за Георги Първанов много печен човек е които не го познава няма право да говори така за него имаше и коменттари тои е селянин ми аз като гледам то цяла българия си е едно голямо село бе хора от такава селяния на къде повече

Само Първанов

yomadedi
07-21-2006, 14:07
Хора вие полудяхте ли ве....по-почтен президент България няма да има скоро...всички ламтят за пари и за скъпи коли...а него самия го возят в старо БМВ,не говоря просто така,запозната съм...Докато някъф глупав депутат кара последен модел мерцедес...и кво толкова не му се кефите?кво е виновен той,че България с всеки изминал ден става се по-зле...той няма почти никакво право на глас,почти нищо не се решава еднолично от него...Нз защо изобщо са тея коментари..нямате капка респект...Добре да ви видим като дойде кончето да ви управлява...да видите кво ще стане тогава....И само Първанов..

xOtkiSsSs
07-21-2006, 17:31
Ми нямам право още да гласувам и затова не съм и мислила по въпроса :)

the_o.c_girl
07-21-2006, 18:07
не! вкара турците в парламента...какво повече :smt013

playful_baby
07-21-2006, 18:41
Президент трябва да е някоя влизятелна личност с хубава външност и да е добър дипломат иначе кажи речи президента няма много права народното събрание си решава всичко той само приема законите.....
Защо да не гласувам за 2-ри мандат на Първанов, до сега си се справя добре =D>
i az taka mislq!a pak i ne vijdam po-dobar kandidat

machoka
07-21-2006, 19:21
http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.gta.igs.net/~vpetkov/pictures/bulgaria/bulgaria.jpg&imgrefurl=http://www.gta.igs.net/~vpetkov/pictures/bulgaria/bulgaria1.html&h=600&w=559&sz=31&tbnid=lStF_zF1-9sZeM:&tbnh=133&tbnw=123&hl=bg&start=1&prev=/images%3Fq%3Dbulgaria%26svnum%3D10%26hl%3Dbg%26lr% 3D%26sa%3DN

http://www.gta.igs.net/~vpetkov/pictures/bulgaria/SofiaUniversity.jpg
Тая снимка /от постнатите по-рано в темата/ е поне на 15 години, както и всички останали в колекцията.. :roll:

Bamze
07-21-2006, 20:02
ЗДРАВЕЙТЕ ДУХОВИТИ БРАТЯ И СЕСТРИ! :)
Лично аз, категорично бих гласувал за него!
Жорката има визия!
Говори и се държи прилично!
И най-вече защото съвършени хора няма, а той просто става за този пост :)
ДО СКОРО!
И УМНАТА!!!

Bamze
07-21-2006, 20:07
НИКОГА!!!!Заради този шибан гъз в момента ни управляват турци!!! :evil:

КОЙ СИ И ЗА КАКВО СЕ БОРИШ???
Покажи се бе шубе! \:D/

07-21-2006, 20:24
не! вкара турците в парламента...какво повече :smt013

НИМА НЕ РАЗБИРАШ?
Много хора имат интерес да мислиш по този начин!
:!:
БЪЛГАРИЯ НЯМА ДА СЕ ОПРАВИ АКО ИМА ЕТНИЧЕСКИ ПРОБЛЕМИ!!!
:!:

RoyTheReaper
07-22-2006, 01:13
давайки мандат на дпс, първанов действаше в разрез с конституцията и националните интереси.


Чл. 11. (4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии,
които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.

какво е дпс? партия на турците. следователно не би трябвало да съществува, камо ли да управлява. а той им даде мандат, формирайки най-неподходящата коалиция за правителство. кабинета станишев ще ни върне на изходна позиция, с 10 години назад. това ще тежи на съвестта именно на първанов.

Bamze
07-23-2006, 08:34
давайки мандат на дпс, първанов действаше в разрез с конституцията и националните интереси.


Чл. 11. (4) Не могат да се образуват политически партии на етническа, расова или верска основа, както и партии,
които си поставят за цел насилствено завземане на държавната власт.

какво е дпс? партия на турците. следователно не би трябвало да съществува, камо ли да управлява. а той им даде мандат, формирайки най-неподходящата коалиция за правителство. кабинета станишев ще ни върне на изходна позиция, с 10 години назад. това ще тежи на съвестта именно на първанов.


Неуважението към дадени личности може да се демонстрира по хиляди начини. Да се изписват имена на хора с малка буква говори повече за неграмотност.
Уважавам мнението Ви, въпреки че не съм съгласен с него!
Члена, който цитирате важи с по-голяма сила за АТАКА.
Скоро най-вероятно и някой по-интелигентен ром да влезне в парламента! Какво ли ще стане тогава? Когато Ромите в България станат мнозинство и започнат да имат сериозни претенции! А това ще се случи в близко бъдеще! Предполагам, че до три - четири години.
Тогава, какво правим? Кой член по-точно ще четем?

rosskata
07-24-2006, 12:19
не! вкара турците в парламента...какво повече :smt013

Aбе жена стига с тези тъпи изказвания... Турците не ги е вкарал Първанов в парламента, те са си там от 90та ако не се лъжа, и са участвали не в една управляваща коалиция. А Първанов... Не бих гласувала за него, прилича ми на умряла риба. ПОнеже има по- скоро представителни функции, трябва да изглежда представително, да умее да говори, да знае чужди езици... А Първанчов хич го няма... Стоянов беше по- добър в тази област, но пък много се изложи покрай компроматната война с Бонев преди предните избори...


http://www.mediapool.bg/show/?storyid=119344

Ето за този бих гласувала... човека е на възраст, не се занимава с политика и е страшно интелигентен...

Dr. Kazimbutt
07-24-2006, 15:06
Георги Първанов е интелигентен човек, който си изнася речите сам, а не ги чете, както правеше Петър Стоянов.

Bamze
07-25-2006, 01:18
Георги Първанов е интелигентен човек, който си изнася речите сам, а не ги чете, както правеше Петър Стоянов.

\:D/

Ku4eNcE
07-26-2006, 02:15
Ako mojex ne bix glasyval za nego !

SweetBunny
07-31-2006, 21:48
Георги Първанов е интелигентен човек, който си изнася речите сам, а не ги чете, както правеше Петър Стоянов.

Аз бих гласувала за него. И е много благороден и съвествен, както други хора казаха :) много дарения е правел

Хора вие полудяхте ли ве....по-почтен президент България няма да има скоро...всички ламтят за пари и за скъпи коли...а него самия го возят в старо БМВ,не говоря просто така,запозната съм...Докато някъф глупав депутат кара последен модел мерцедес...и кво толкова не му се кефите?кво е виновен той,че България с всеки изминал ден става се по-зле...той няма почти никакво право на глас,почти нищо не се решава еднолично от него...Нз защо изобщо са тея коментари..нямате капка респект...Добре да ви видим като дойде кончето да ви управлява...да видите кво ще стане тогава....И само Първанов..
=D>

vra4ka
08-02-2006, 21:04
Естествено, че бих гласувала! Няма по-подходящ и по-представителен!
Грешки не е направил! Човека си изпълняваше задълженията!
А това, че е комунист и е набутал турците в парламента - нямам думи!!
1. Това че си от БСП не значи че е комунист! Ако беше комунист нямаше по такъв начин да си използва властта!
2. Турците са от 1990г. в парламента и точно демокрацията ги вкара там!
Пълни глупости говорите!

yomadedi
08-03-2006, 22:09
Естествено, че бих гласувала! Няма по-подходящ и по-представителен!
Грешки не е направил! Човека си изпълняваше задълженията!
А това, че е комунист и е набутал турците в парламента - нямам думи!!
1. Това че си от БСП не значи че е комунист! Ако беше комунист нямаше по такъв начин да си използва властта!
2. Турците са от 1990г. в парламента и точно демокрацията ги вкара там!
Пълни глупости говорите!

Определено говорят глупости и ужасно ме дразнят...евала за мнението абсолютно те подкрепям...Спомняте ли си за Българската Коледа и всички инициативи на тази наистина голяма личност???...За мен това е един истински народен човек,правещ всичко по силите си за България...

Човек
08-05-2006, 03:18
http://vestnikataka.com/images/ataka.gifhttp://vestnikataka.com/images/ataka.jpg

Кви първановци бе, боклуци умрели. Първанов - феса можe да си ходи в Турция при неговите събратия. Вече почнаха да искат забрадки да носят на училище , скоро шалвари и фесове ще ни задължаат да слагаме. Аман от продажни политици като Първанов - подлогата на Доган и ибрика на Етем. Само електоратът на ДПС и изкуфялите бабички-комунистки ще гласуват за Първанов... ако вие не сте за ДПС и комунистите, гласувайте за Волен Сидеров, не и за Първан паша. Вече се води война срещу българския народ и то по всички възможни начини,които се обличат в т.нар. етническа толерантност!!!
В момента се води необявена война срещу българския народ покровителствана от мафията ДПС!!!

Целят след 10-20 години етническите българи да бъдат редуцирани поне 3 пъти, за да няма кой да им се противопостави!!!
За сметка на това, помаци, цигани и др. по-лесно им се купуват гласовете и те винаги гласуват под строй!!!

Ето това е истината и реалността в България!!! Който не я приема или е сляп или не е българин.

Българофобите искат да останат само простаците, чалгаджиите, циганите, помаците, на които като им дадеш едно кебабче, ще гласува, за този който им ги дава!!!

Целта е да се намали броя на етническите българи, за да няма кой да се противопоставя на американо-турската администрация, управляваща България днес!!!

Външните сили също ще направят всичко възможно удобният за Турция и САЩ президент - Първан паша, да бъде преизбран, защото той е неделима час от плана за унищожението на българската нация!!!

За това единственият избор, който остава на българските патриоти, е да гласуват за Волен Сидеров.

Защо е нужен единен фронт срещу Георги Първанов:

Обстоятелствени мотиви
Три месеца преди изборите за президент на България още няма издигната кандидатура. Този парадокс се дължи на факта, че кандидатурата на самия Първанов е ясна и сигурна, и той просто изчаква до последно момента на обявяването й, като в същото време в отсрещното поле на битката няма никой.
Разчитайки на държавната машина и всички медийни ресурси, Първанов отдавна прави своята пропаганда, без да чака официалното си обявяване.
Абсурд е в краткия срок до изборите неяснотата да продължава и да не се знае кой и защо ще играе срещу Първанов.
Последните преговори между партийните лидери в дясното пространство утвърдиха патовата ситуация там и отчаяха още повече наблюдателите, че може да се появи единна и надеждна кандидатура срещу Първанов.
В същото време проучванията сочат, че повече от половината българи не искат Георги Първанов за президент втори мандат, но са объркани във визията кой трябва да го смени.

Идейни мотиви
Нужно е да се представи на обществото ясно, кратко, категорично и разбираемо послание "Защо Георги Първанов не трябва да бъде президент на България повече". Нужно е също категорично да се очертае разделителна линия - кой е "за" Първанов да бъде президент и кой е "против". Средно положение не може да има. Шикалкавенето в момента от страна на отделни политици и лидери прикрива тайното желание Първанов да остане президент.

Защо не трябва Първанов да бъде президент:

1. Първан паша е бащата на това тройно правителство, което всеки ден влошава живота на българите, увеличава турцизирането на цели райони у нас, продължава ограбването и корупцията, за което има ясни европейски критики.
2. Първаноглу даде мандата за управление на България на единствената партия у нас, която действа като пета колона на турските служби, която е олицетворение на корупцията и мафиотизацията в политиката и която би трябвало да е забранена, ако се спазваше Конституцията.
3. Първанов - феса позволи да бъдат настанени у нас чужди военни бази, без никакво заплащане и в нарушение на националните ни интереси.
4. Първан паша наруши Конституцията, след като Станишев беше излъчен за премиер, бе проведено гласуване на кабинет, предложен от него и той не мина. Според основния закон - чл. 99.т. 2 и т. 5, президентът беше длъжен да състави служебен кабинет и да насрочи нови избори. Защото Конституцията казва: "Когато в 7-дневен срок кандидатът за министър-председател не успее да предложи състав на Министерския съвет, президентът възлага това на посочен от втората по численост парламентарна група кандидат за министър-председател." (Чл. 99 т. 2.) В 7-дневен срок Станишев обаче успя да състави кабинет, който не мина при гласуване. Следователно цитираната т. 2 не е изпълнена и президентът нямаше право да възлага на втората по големина група мандата, след това - на третата. Той просто трябваше да насрочи нови избори.
5. Това нарушение на Конституцията прави от Георги Първанов тежък нарушител на закона и категорично го лишава от правото да претендира за нов мандат.

Опасността днес:
В момента има реална опасност срещу Първанов да бъдат издигнати няколко кандидатури: Петър Стоянов на СДС, Неделчо Беронов на ДСБ, кандидат на АТАКА, Анастасия Мозер на БЗНС -НС, Георги Марков на "Ред, законност и справедливост", плюс още няколко, които сега е трудно да прогнозираме. Резултатът от това накъсване на гласовете на противниците на Първанов, може да доведе до негов успех още на първия тур. Това ще е фатално за няколко поне партии и техните лидери. Те просто ще изчезнат от политическата сцена. Запзаването им за пъстротата на спектъра може да стане, само ако тези партии днес направят компромиса да се обединят тактически за един единствен бой с формации, които дори са им чужди или са критикували за нещо. Само единна кандидатура, но не единствено на дясното, а на всички противници на Първанов, които са и в лявото пространство, и в по-неутрална територия, може да разчита на успех.
Първостепенна обаче е задачата - единен фронт, който отговаря само на един въпрос: "Искаме ли да победим Първанов на изборите?" Ако да - ще направим ли всичко, което е нужно, без да робуваме на лични страсти, ревности омрази, неприятелства или задни мисли.

Какво трябва да се направи:
Този призив е към всички лидери на политически сили - в и извън парламента, на граждански и обществени организации, на групи за влияние. Този призив е прост и ясен: Обединете се за свалянето на Георги Първанов от президентския пост. То е нужно на България, за да се свали и тройното правителство, закриляно от Първанов и да се изтласка протурската партия ДПС от политическата и икономическата власт. Друг начин за европеизиране на България няма. Победата на Първанов осигурява анадолско бъдеще на страната ни.
В това обединение трябва да влязат всички, които ги обединява желанието да победим Първанов на изборите. Без оглед на идеологически и други различия. Фронтът е чисто тактическо образувание, което се разтурва веднага след изборите и всеки действа, както дотогава. Няма трайно или идейно обвързване. Не трябва да се робува на клишета "дясно", "ляво", "националистическо" или нещо друго.
Само такова тактическо обединение може да постигне успех - победа над Първанов. Средно положение в тази битка няма. Или загуба, или победа.

ВОЛЕНЕ С ТЕБ СМЕ !!!

Mo6no
08-05-2006, 20:19
Много ясно, че няма да гласувам зда него (ако можех). Самият факт, че индиректно казва, че е хубаво да се върнат тъпите учинически бригади.

ATAKABG
08-06-2006, 04:27
Не. Винаги ще гласувам срещу комунистите (социалистите) - хората,които съсипаха България.
Тъй като съм на 18 год. съм гласувал само на едни избори досега (тези за кмет на София). На първия тур вотих за Милен Велчев,на втория останаха Бат Бойко и оная комунистката Дончева. И двамата са ми антипатични,но гласувах за Бойко.
А Първанов навсичкото отгоре е смотан перничанин и ме дразни много.

Човек
08-06-2006, 17:11
Батка, за който и да беше гласувал на софийските кметски избори, файда няма, повярвай ми. Още повече, че си гласувал за човека, който играе карти на яхти с босове от подземния свят.

gestapo
08-10-2006, 21:38
не! вкара турците в парламента...какво повече :smt013
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/
Комунисти вече - никога! :!:

bqsnata___ku4ka
08-11-2006, 14:06
e i az se maxam.

bqsnata___ku4ka
08-11-2006, 14:09
=D> superste

Angel_Girl
08-13-2006, 02:21
За Георги Първанов не бих гласувала. Бих гласувала за Бойко Борисов или за Петър Стоянов

Човек
08-20-2006, 20:57
За Георги Първанов не бих гласувала. Бих гласувала за Бойко Борисов или за Петър Стоянов
Резултатът - същия, все едно пак си гласувала за Първан паша. ББ е свързан с подземния свят, а и също - ГЕРБ и СДС подкрепиха Първанов за президент. В грешка си момиче, в голяма грешка. Опозиция в момента освен "Атака" няма. :smt018


КАКВО ВИЖДАМ?
ВСИЧКИ СА С ПЪРВАНОВ!!!
А ДЕСНИТЕ СЕ НАДЯВАТ, ЧЕ БЕРОНОВ Е ТЕХНИЯ КАНДИДАТА !!
ХА-ХА СМЕШНИЦИ!!!! ВИДЯХТЕ ЛИ, ЧЕ И СДС СА КОМУНИСТИ, КАКТО
И ВСИЧКИ ДЕСНИ ЛАЙНА!!
САМО "АТАКА" Е ОПОЗИЦИЯ НА ПЪРВАНОВ!!
ОСТАНАЛИТЕ РАБОТЯТ ЗА НЕГОВАТА ПОБЕДА!!
НЕЩАСТНИЦИ!!!

ТУМБУРАКИ
08-31-2006, 03:35
ЗА КОГО И ДА ПУСНЕТЕ ВСЕ ТАЯ БЕ ДЕБИЛНО-ТЪПИ СЪЗДАНИЙЦА?ПРЕЗИДЕНТО ЗНАЕТЕ ЛИ КОЙ Е?ОНЯ В АМЕРИКАНСКОТО ПОСОЛСТВО.А ТЕА ПОДЛОГИ ДЕ ГИ ЗОВЕТЕ ПЪРВАНОВ,СТОЯНОВ...СА САМО ФИГУРАНТЧЕТА.А ОНА ПО-ГОРЕ ДЕТ КОМУНИСТИ НЕ ЩЯЛ,АМА ХАРЕСАЛ БОЙКО БОРИСОВ....БОЙКО КАКВО Е ЗАВЪРШИЛ БЕ,НАИШ ЛИ?ПОЛИЦЕЙСКАТА ШКОЛА У СИМЕОНОВО ПРЕЗ 1982 ГОДИНА,ТОГАВА ТАМ НЕ ПРИЕМАХА БЕЗ ДА СИ НЯКОЙ,ИЛИ ПО-ТОЧНО НЯКОЙ И СЕ ИЗЛИЗАШЕ С ОПРЕДЕЛЕНИ ЗАДАЧКИ,ИЛИ ПО-ТОЧНО ЗАДАЧКИ.АМА КАЖУВАХ ВИ ГО МНОГО ПЪТИ....ДЕБИЛНО ТЪПИ СТЕ И ТОЛКОВА [-X