PDA

View Full Version : Жюстин Енен-Арден спечели титлата без загубен сет



teenkopele
06-11-2006, 11:14
Жюстин Енен-Арден спечели титлата без загубен сет

10.06.2006

Спорт НетИнфо

Белгийката Жюстин Енен-Арден защити титлата си от Откритото първенство на Франция по тенис, след като победи на финала Светлана Кузнецова (Русия) с 6:4, 6:4 за 96 минути. Това бе трети трофей за 24-годишната Енен-Арден на "Ролан Гарос" след победите през 2003 и 2005 година. Така белгийката нареди името си до легендите Маргарет Корт, Крис Евърт, Щефи Граф и Моника Селеш, които единствени в историята са успявали да дублират титлата си в поредни години.
Енен-Арден достигна до трофея без загубен сет, което става за първи път от 1994 година, когато испанката Аранча Санчес-Викарио победи на "Ролан Гарос".

"Беше ми много трудно. В последните няколко дни бях доста нервна и не успях да спя добре. В началото на втория сет почувствах умора, но успях да се съвзема.

"Разликата между нас днес бе в това, че аз успях да спечеля важните точки. Много съм щастлива", заяви Енен-Арден", допълни тя.

"Първата ми титла беше много специална. Сега вече имам три, което е наистина огромно постижение. Наредих името си до това на великите шампионки", каза още белгийката, която вече имат пет трофея от Големия шлем.

Поставената под номер 5 белгийка реализира пробив още в първия сет, а след това дублира постижението си и дръпна с 4:1.

Осмата в схемата Кузнецова, шампионка от Откритото първенство на САЩ през 2004 година, върна единия пробив, а в последствие намали на 3:4.

До края на първата част и двете спечелиха подаванията си и Енен-Арден затвори сета с 6:4 за 50 минути.

Кузнецова започна отлично втория сет и поведе с 2:0, но още в третия гейм белгийката си върна пробива, а в последствие изравни.

При 3:3 рускинята отново допусна пробив, който се оказа решаващ. Белгийката достигна до трофея с втория си мачбол в десетия гейм след отлично изпълнен сервис.

Така Кузнецова не успя да се реваншира за загубата си с 1:2 сета на осминафиналите на "Ролан Гарос" през миналия сезон от Енен-Арден.

Това бе общо 11 загуба за рускинята в 12 мача срещу белгийската й съперничка.

"Разочарована съм. Жюстин изигра страхотен мач. Аз също имах своите шансове, но не успях да се възползвам", заяви руската тенисистка, която направи цели 38 непредизвикани грешки в мача.

За успеха си белгийката заслужи 940000 евро от наградния фонд, а за победената на финала Кузнецова останаха 463500 евро.