PDA

View Full Version : Нужда от съвет...моля ви..страх ме е



ot4aqno*
06-11-2006, 11:15
Дълго време се чудих дали да пусна тази тема, но нещата вече започнаха да излизат от контрол.

На 14 съм, знам 1е по принцип е нормално да се карам с наще, но, моето положение опр е различно. С майка ми по-принцип не се разбираме много, даже изобщо, понякога изобщо се чудя дали наистина ми е майка...не си спомням да ме е прегръщала или целувала, а всеки път когато аз се опитам примерно да я прегърна тя ме избутва и казва, че мрази когато правя така...караме се ако не всеки ден, то почти всеки, а някои пъти скандалите са наистина сериозни...веднъж дори ме заплаши с нож...повечето пъти причините са адски тъпи...баща ми, често е свидетел, но сякаш го е страх от майка ми и почти никога не смее да направи нищо, а аз....ще се побъркам....
Подобна ситуация се повтори точно пр малко, но този път...с нея, щяхме да излизаме-трябваше да ходим до бъдещия ни апартамент там, и след това да ходим да пазаруваме...бе пбщо взето...и естествено се скарахме-на нея не и се ходеше до апартамента, а аз настоях..тя ми се разкрещя, вбеси се, счупи гардероба, после продължи да крещи,каза, че съм щяла да я вкарам в лудница, че съм изрод и сега....просто нз, баща ми още не се е прибрал, страх ме е какво ще стане, защото и той сигурно ще обвинява мен-не от друго, от страх...
Вече наистина не се издържа, моля ви, дайте ми някакъв съвет, защото, повярвайте ми нз какво да правя...


някой хора страдат, защото нямат родители, но искам да им кажа, че по-лошото е да имаш родители, но изобщо да не ги чувстваш като такива. Все едно ги няма изобщо...през тези 14 години не съм усетила никва обич или подкрепа, не мога да споделям, нищо...все едно са чужди хора, а моето семейство отдавна го няма

SuMmEr_F
06-11-2006, 12:04
Ами освен да поговориш със нея и да и кажеш какво мислиш.Аз с мойта имам проблеми но от тези нормалните каквито има между всяка майка и дъщеря. :roll:

ot4aqno*
06-11-2006, 12:11
Това е че...нз какво да й кажа, всмисъл както и да се защитя, за нея аз съм виновна, каквото и да направя-все е грешно...как да говоря с нея..и какво да й кажа

SiLeNc3e
06-11-2006, 12:20
aMm..aZ mislq 4e trqbva da obedi6 ba6ta ti..i da govorite sys neq..da i obqsnite 4e vi e nepriqtno da se dyrji taka ..ili ako ne stane tfa.. !? Pogovori s nqkoq priqtelka na maika ti..i neka tq ti dade syvet kakvo da pravi6 ili tq da govori s neq..?!? i ako ve4e vsi4ko se opravi napravi i edin myni4yk podaryk..podari i cvete ili ne6to drugo mislq 4e tova 6te e dobro na4alo.. Aide uspeh i da kaJe6 kakvo e stanalo :wink:

SuMmEr_F
06-11-2006, 12:23
Това е че...нз какво да й кажа, всмисъл както и да се защитя, за нея аз съм виновна, каквото и да направя-все е грешно...как да говоря с нея..и какво да й кажааз пък преди половин година имах проблеми с майка ми защото все мене изкарваще виновна пред баща ми и на мен ми се караше.После я накарах да поговорим и и казах кво мисля и с малко сълзливи моменти се оправихме и сега ме разбира (е с някои изключения..) .Пожелавам ти всичко да се оправи :-)

~~`MaLaK-b3b40`~~
06-11-2006, 12:29
и аз сам така само 4е при мен е: на6те се карат постоянно аз ги слу6ам ама ни6то не казвам апак маика мен ме е срам от нея ни6то немога да и споделя ако й кайа 4е имам гадйе тя 6те ме изхварли от нас :cry:

The^Burning^Red
06-11-2006, 13:44
Vij ako mojesh pogovori s majka ti..no ako naistina mislich che daje bashta ti se strahuva ot neq moje bi trqbva da potyrsish pomosht ot nqkyde drugade...
Ima mnogo institucii za zakrila na deteto....samoche tova e krajna mqrka zashtoto ako majka ti ti nanasq fizicheski ili emocionalni travmi mogat da i otnemat vremenno ili postoqno roditelskite prava..
Tova da te zaplashva s noj ne e normalno..
Napranqvala li te e? Ako te e strah po dobre ne i protivorechi, ne q predizvikvaj...pone dokato namerish nachin da opravish neshtata...I pogovori s bashta si otkrito

Смехурка
06-11-2006, 13:47
Положението,в което се намираш наистина не е приятно!Защо не седнеш и да поговориш с майка ти...Успех

06-11-2006, 14:07
счупи гардероба


КВА Е ТАЗ МАЙКА ВЕ! НЕЩО БОКСЬОРКА ТОВА ОНОВА ДА Е БИЛА?! ТО ТАКА ЛИ СЕ ЧУПИ ГАРДЕРОБ... БАСИ И ЖЕНАТА...

Sarabi
06-11-2006, 14:20
Ох,горката,съчувсрвам ти...но май майка ти има проблем с нервите.Не искам да прозвучи обидно,ама-ходила ли е на психолог?
А иначе смятам,че с баща ти трябва да си поговориш,защото тя може да ти се ядоса,де да знам.Та обясни на баща си,че майка ти ти отежнява доста живота и го помоли да направи нещо по въпроса-все пак баща ти е,не би трябвало да те оставя да те тормози...

ot4aqno*
06-11-2006, 14:36
мерси за подкрепата...от вс което прочетох...имам чувството, че майка ми наистина психически не е добре...нерви-това е, но ме е страх положението да не се усложни още повече с времето...иначе пр малко чух да говори с баща ми относно това-ква съм била, как не съм я слушала за нищо, нищо не съм можела, винаги съм се опитвала да я вбесявам( дае, праа го умишлено щот ми е кеф да я гледам как изкарва вратата на гардероба от пантите) ...първо мисля да поговоря с баща ми, да му кажа, че ако продължава така, просто ще трябва да отиде на психиатър...дано нещата да се оправят...дано

SiLeNc3e
06-11-2006, 14:52
Samo ne i KazVaiTE DiRekTno0 ili nZZ Kak .. 4e e Za Psiholog..Nevrolog.. i tnt.. ?!? 6tot0 ne Se Znae na Tfa Kak 6te ReaGiRa :!: Aidiii uSpeXx :smt006

06-11-2006, 16:42
Критическа възраст. И по-зле ще става, очаквай го. С всички жени е така.

~Amalia~
06-11-2006, 17:30
vij mila mnogo dobre znam za kakvo govorish i loshoto e che ne mojesh da promenish maika si.Tova e nevazmojno i bi bilo mnogo trudno da govorish s neq s tozi truden harakter.Edinstvenoto koeto moga da te posavetvam e da pogovorish s bashta si.Kolkoto i da go e strah toi trqbva da e maja v kashtata.A ako ne se poluchi se vij s nqkoq priqtelka na maika ti koqto shte pogovori s neq

HandOfBlood
06-11-2006, 17:44
сега няколко човека ще ме нападнат за това мое мнение но... аз честно казано бих се махнала от нас... :}

ot4aqno*
06-11-2006, 18:48
сега няколко човека ще ме нападнат за това мое мнение но... аз честно казано бих се махнала от нас... :}
Ми да ти кажа, и на мен ми мина през главата да го направя...на момента, не го исках сериозно, но така или ина1е няма къде да отида....иначе след скандала сутринта, не съм говорила с нея...не съм я виждала даже, и дори и утре примерно да ми се извини или аз на нея... :roll: спомена ще си остане...до следващия скандал...ох...сега няма как да говоря с баща ми, щото са двамата...ще изчакам до утре, ако я няма майка ми вкъщи, и ще говорим....дали той поне ще ме разбере...баси...направо не издържам :smt010

Brrrrrrrrrrrrr
06-11-2006, 19:21
Дори не бих искала да се поставя на твое място. И също знам че ти е трудно да говориш с майка си, но трябва да го направииш. Ако не с нея-с баща си. Пожелавам ти успех-ще ти е нужен! :wink:

06-11-2006, 20:04
O MILATA NAPRAVO SEC RAZREVAH :smt010 GOVORI S BA6TA TI I POSLE KAJI KAKVO E STANALOUSPEH

sameone
06-12-2006, 21:14
Gorkata ti!!! :smt010 ami nqma li variqnt primerno da utide6 pri nqkoq baba blizak rodnina koito da te podsloni,lelq 4i4o ili vui4o po dobre se maxni.

Shantav^dakel
06-12-2006, 23:10
Бих казала, че поведението на майка ти е анормално.
Не съм много убедена, че ще има дълготраен ефект или изобщо, какъвто и да е ефект ако говориш с нея. Просто по това, което описа ми се струва, че майка ти не е добре с нервите щом за толкова малко нещо изпада в итерии. Незнам по-точно за какво става въпрос, но единствения ми съвет, който мога да ти дам е да стискаш зъби и веднага щом станеш самостоятелна да се разкараш от дома си.
И още нещо - този нож, който майка ти ти е размятала и нервите няма да го оправдаят.

06-13-2006, 06:54
Случайно си разглждах и попаднах на твоита тема , при мене положението беше подобно ,е нямаше чупене на гардеробе и вадене на ножове...Та може да ме наредят другите , обаче най - лесния начин и най - ефективния според мен е IGNORE...ти си на 14 , остават ти 4 години живот с ваще , просто игнорирай майка си , не и обръщай внимание , не задалбавай ,каже ти си виновна за еди кво си , ти не ме слушаш , ти си най - лошата дащеря , погледни хората кви дащери имат , не й обръщай внимание , не се стреми да й огаждаш , но не й прави и нараочно..Остави я да си прави нейното , ще ти крещи , ще то крещи , накрая ще започне с по една дума да ти казва сичко , и накрая и тя ще те игнорира...след това се стреми да се отдалечиш максимално от кащи , отиди да учиш в друг град и си стани самостоятелен човек независим от вашите ..каквото и да казва просто не и обръщаи внимание , ако и обръщаш , ако се мъчиш да и помаггаш ,според мене нещата няма да се променят .Тя вече се е оформила като характер , не мисля че ще се саглиси за псиатър и какво и да било,просто си е такава...обича и я защото ти е майка , дала ти е живот,тоест по задалжение , а не защото е заслужила да я обичаш..И недей когато станеш самостоятелна да зарязваш всякакви връзки с семейството,покажи и в бъдещето че не е била права спрямо теб,покажи че си загрижена за нея и според мен чак тогава нещата ще се пшравят .
В момента закаснявам и трябва да тръгвам , може нещо да не сам казал правилно , но вярвам основния смисал го разбра
И плс , не ме садете според мен това е начина,поне както си представям положението ,и като съпоставям с мен,аз не си представям да може да отиде и да каже всичко което мисли на майка си ,според мен само ще се унижи и няма да промени нищо..
Надявам се искрено да се справиш някак с положението, а ако не винаги можеш да я игнорираш ,ще има ефект , но трябва да бъдеш твърда
гл : )

NaI_MiLi4KaTa
06-13-2006, 07:14
Dokato si nepalnoletna nqmash koi znae kakav izbor. Shtom bashta ti ne se e namesil do sega samnqvam se da go napravi dori sled kato govorish s nego. Makar, che ne vijdam zashto shte go e strah ot maika ti. Imam mnogo takiva pr, koito sa bili maltretirani, pri teb pone nqma fizichesko nasilie, makar che ponqkoga psihicheski boli poveche. Naistina neznam kak bih mogla da te posavetvam, no mislq, che naistina nachina e kato q ignorirash.Az.... neznam napravo nqmam dumi #-o . Ako imash nadejdni rodnini ili priqteli sashto mojesh da se doverish i na tqh. Ponqkoga pomoshta idva, otkadeto nai-malko ochakvash. Kasmet, milichka [-o< Naistina shte ti e nujen. :roll:

The^Burning^Red
06-13-2006, 09:22
Tova che nepylnoletnite nqmat prava e napylno greshno shvashtane ama mnogo greshno...daje vyv foruma e poblikuvan zakona za zakrila na deteto!! Vyprosa e siguren li che iskash neshtata da stignat do tam

niki7o
06-13-2006, 09:28
aMm..aZ mislq 4e trqbva da obedi6 ba6ta ti..i da govorite sys neq..da i obqsnite 4e vi e nepriqtno da se dyrji taka ..ili ako ne stane tfa.. !? Pogovori s nqkoq priqtelka na maika ti..i neka tq ti dade syvet kakvo da pravi6 ili tq da govori s neq..?!? i ako ve4e vsi4ko se opravi napravi i edin myni4yk podaryk..podari i cvete ili ne6to drugo mislq 4e tova 6te e dobro na4alo.. Aide uspeh i da kaJe6 kakvo e stanalo :wink:
i az taka mislq trq da go napravi6

cskamoni4ka
06-13-2006, 12:13
Много гадно наистина говори с баща ти първо и после двамата поговорете с майка ти може и на психиатър да се наложи да отиде!Щом нож ти е вадила леле..!Някой ако може да и даде закона за закрила на детето да го прочете!

ot4aqno*
06-13-2006, 17:01
Случайно си разглждах и попаднах на твоита тема , при мене положението беше подобно ,е нямаше чупене на гардеробе и вадене на ножове...Та може да ме наредят другите , обаче най - лесния начин и най - ефективния според мен е IGNORE...ти си на 14 , остават ти 4 години живот с ваще , просто игнорирай майка си , не и обръщай внимание , не задалбавай ,каже ти си виновна за еди кво си , ти не ме слушаш , ти си най - лошата дащеря , погледни хората кви дащери имат , не й обръщай внимание , не се стреми да й огаждаш , но не й прави и нараочно..Остави я да си прави нейното , ще ти крещи , ще то крещи , накрая ще започне с по една дума да ти казва сичко , и накрая и тя ще те игнорира...след това се стреми да се отдалечиш максимално от кащи , отиди да учиш в друг град и си стани самостоятелен човек независим от вашите ..каквото и да казва просто не и обръщаи внимание , ако и обръщаш , ако се мъчиш да и помаггаш ,според мене нещата няма да се променят .Тя вече се е оформила като характер , не мисля че ще се саглиси за псиатър и какво и да било,просто си е такава...обича и я защото ти е майка , дала ти е живот,тоест по задалжение , а не защото е заслужила да я обичаш..И недей когато станеш самостоятелна да зарязваш всякакви връзки с семейството,покажи и в бъдещето че не е била права спрямо теб,покажи че си загрижена за нея и според мен чак тогава нещата ще се пшравят .
В момента закаснявам и трябва да тръгвам , може нещо да не сам казал правилно , но вярвам основния смисал го разбра
И плс , не ме садете според мен това е начина,поне както си представям положението ,и като съпоставям с мен,аз не си представям да може да отиде и да каже всичко което мисли на майка си ,според мен само ще се унижи и няма да промени нищо..
Надявам се искрено да се справиш някак с положението, а ако не винаги можеш да я игнорираш ,ще има ефект , но трябва да бъдеш твърда
гл : )

Хора, първо искам да ви кажа АДСКи много ви благодаря за подкрепата съветите и...всичко изобщо, щот в момента са ми адски нужни...просто сега имам мн силна нужда от подкрепа-ако не мога да разчитам на семейството си, то поне на вас и на приятелите си знам, че мога да имам доверие!!! Мн мн благодаря за което :wink:
Ми общо взето положението май наистина към игнориране отива. От 2 дни( буквално) не съм виждала майка ми, не че не си е вкъщи, напротив-аз я отбягвам и тя мен....и мисля, че така е по-добре...баща ми...вчера дойде в стаята ми( аз очаквах, че идва, за да говорим за случилото се), но не за др. а да земе НЕЩО..., казах си-щом решава да е безучастен,и не иска да ми помогне- нямам друг избор, освен сама да се оправям...По дяволите, а знаете ли кое е най-тъпото не ме инт че се скарахме и така нататъка...яд ме е, че аз съм им единствено дете, края на срока е за бога, имам практики, тва онова, гоня успех-а тях не ги ебе за нищо...разбирате ли, понякога имам чувството, че наистина не ги е грижа. Разбирам, че са заети, имат работа и т.н, но все пак...едно дете имат да се грижат за него, а като гледам по добре им е без мен...нз....започвам да си променям адски мн мнението ми за тях-тва мнение което съм си изградила до този момент за тях, вече го няма...
Реално погледнато ми остават 3 години до пълнолетие така че...просто ще чакам, дотогава нещата може и да са се оправили, но държанието на майка ми, надали, тва го знам със сигурност и винаги ще имам едно наум така че...няма да говоря с нея, просто ще чакам...
...видях, че някои сте споменали физическо насилие, но..не-оределено не е прилагала :roll: въпреки, че заплахите и сичко...много по-сериозно е отколкото физическото, поне в моя случай

The^Burning^Red
06-13-2006, 17:32
Vzemi si puka i ako zanapred imash deca ne se dryj taka s tqh...
Shte se spravish

NaI_MiLi4KaTa
06-16-2006, 04:23
The^Burning^Red,
Ще ме извиняваш, но не съм написала никъде, че непълнолетните "нямат права".

cool_kitty_:P
06-16-2006, 11:50
moje bi trqbva da q pita6 za6to misli 4e si vinovna za vs i za6to to4no ti se kara

la4ezara
06-16-2006, 13:35
PO- dobre naistina otbqgvai maika si 6toto taka 6te e nai- dobre. I kato navur6i6 18 godinki se maha6 ama si kupi edno jili6te dale4 ot neq. Mnogo te sujalqvam naistina. Aide uspeh i vs nai-hubavo :smt008

06-16-2006, 16:11
вбеси се, счупи гардероба

Ебахти турбо-мамата! :lol: :shock:

ot4aqno*
06-16-2006, 18:23
хора, май се оправиха нещата, смисъл... :? 3 дена не си талк, обаче вече ни мина и на двете, първо говорих с баща ми и после с майка ми, покрай даскалото и т.н... :wink: но въпреки това...хаха, знам, че случката мои пак да с еповтори, но...другия път( да се надяваме, че неа има де) ще говорим мн сериоЗно!
Не може да става въпрос за споделяне и доверие след всичко станало, но поне вече не се гледаме на кръв, явно е осъзнала какво се случи...то баси...както и да е , засиа нещата се оправиха, мерси за помоща и подкрепата \:D/

limubai
06-16-2006, 20:55
Проблем ти е доста сериозен. Говори първо с баща си. После проведи същия разговор и с майка си. Виж, може проблема да е в теб. Ако нещата продължат така мисля, че е по-добре да се обърнете към семеен психолог и да обсъдите проблемите там.

techCandy
06-16-2006, 21:17
Ох, милата. На мен не ми се струва удачно, да говориш с който и да е
от двмата ти "родиели", нямаш ли брат или сестра? Или пък баба и дядо, или чичо и леля, при които можеш да живееш. Притеснителен е факта, че ако останеш при ваще...това може да те съсипе, за сега още си в ред, но за натам, росто ще ти разбият нервите и психиката. Може би просто, трябва да се дистанцираш от тях максимално, учи си, гледай минимално да ги вбесяваш, просто си ограничи контакти се с тях, и това е. Прави какво те искат, и гледай да го раздаваш по непукистично, прсото гледай на първо място да запазиш себе си. За по- натам, можеш да помислиш и да се изнесеш, и да се спасиш по някакъв начин, само че трябва да си по- голяма, сега просто няма как...паси се, това е.

06-17-2006, 18:23
Ами освен да поговориш със нея и да и кажеш какво мислиш.Аз с мойта имам проблеми но от тези нормалните каквито има между всяка майка и дъщеря. :roll:

i kfo kato govori s neq tq pak 6e po4ne da piska i da 4ypi garderobi takiva sa rabotite trq se primirim az smqtam 4e e po hyby da nqma6 roditeli ot kolkoto da ima6 i da ne gi 4yvstva6 kato takiva za6toto tovae pri men sa6toto

06-21-2006, 23:26
Трябва да проведеш един много сериозен разговор с баща си и да го питаш защо стои безоччастен каква е причината да не те защитава. Как може да то вдига нож шред учите на баща ти :smt011 :smt011

Selene
06-23-2006, 10:56
И аз постоянно се карам с майка ми . Една дума неможеме да си кажем без да се скараме , ама се някой трябва да отстъпи и аз млъквам .След 5мин. си говориме се едно нищо не е станало . И с баща ми се карам (ама на него аз му се карам :-D ) и с брат ми се карам , удрял ме е някой път ако много го дразна , ама к'во ? Не ми дреме живея си.... И ако майка ти каже нещо а ти си на друго мнение не го казвай .. казвай "ДОБРЕ"(мама много се дразни така :-D ) а бащ а ти къв мъж е (с извинение)!!?

_Jessy_
06-23-2006, 16:08
Не знам... и аз съм в подобно положение, майка ми просто изчатква понякога и се започват лудите скандали, съсипа ми нервите, направи ме истеричка... немога да се контролирам понякога по време на скандал... Но това, което се случи веднъж и оказа голямо влияние НЕ КАЗВАМ, ЧЕ Е ПРАВИЛНО, НО ТОВА СЕ СЛУЧИ И ИМАШЕ ЕФЕКТ! Значи скандала се разрази за няква ГЛУПОСТ, КАКТО ВИНАГИ и майката почна да ме зямеря с ЧАШИ, наричаше ме с всякакви обидни думи... накрая се опита та счупи един часовник в главата ми, за щастие не уцели. Аз седях през цялото време и нищо не казвах, просто я гледах, бях решила, че тва ще ми е новата тактика, но на момента с часовника не издържах и отново изпаднах в едно от онези състояния, в които не знам кво правя и станах, взех стола, на който седях и го забих в земята с всичка сила! Не знам как, ама тоя стол се разглоби тотално, ква беше тая сила от мен, идея нямам! След тва праснах 2-3 врати докато стигна до моята стая и останах там. А на нея ченето и увисна. Като видя, че и аз няма да си седя просто така започна да се съобразява кво прави... май и нея я хвана страх от мен... може да пробваш, ако мислиш, че можеш...

06-28-2006, 12:15
vij mila mnogo dobre znam za kakvo govorish i loshoto e che ne mojesh da promenish maika si.Tova e nevazmojno i bi bilo mnogo trudno da govorish s neq s tozi truden harakter.Edinstvenoto koeto moga da te posavetvam e da pogovorish s bashta si.Kolkoto i da go e strah toi trqbva da e maja v kashtata.A ako ne se poluchi se vij s nqkoq priqtelka na maika ti koqto shte pogovori s neq
=D> =D> =D> =D> =D>

sexY_mackA90
06-28-2006, 21:55
Probfai se spokoino da pogoforish s neq kaji 4e sajelqvash(daje ako ne si vinovna ti) kaji 4e iskash da ste po-blizki i takifa gluposti!Uspex..dano neshtata da se oprafqt!!

06-30-2006, 08:37
хора, май се оправиха нещата...засиа нещата се оправиха, мерси за помоща и подкрепата \:D/ :!:

VFR
07-09-2006, 19:29
Човек ака продължават така нещага ще ме извиняяяш ама кажи на майка си да се прегледе че ст ес ножове.......

sUnnY_f
07-10-2006, 21:26
spoki4!po4ti vsi4ki gi imame teq problemi,govori s maika ti,nadqvam se,4e,ako ima jelanie i ne e zaslepena ot gordostta si,6te te razbere.a,kakvo 6te stane,ako govori6 s ba6ta ti?

sUnnY_f
07-10-2006, 21:26
spoki4!po4ti vsi4ki gi imame teq problemi,govori s maika ti,nadqvam se,4e,ako ima jelanie i ne e zaslepena ot gordostta si,6te te razbere.a,kakvo 6te stane,ako govori6 s ba6ta ti?

sUnnY_f
07-10-2006, 21:26
spoki4!po4ti vsi4ki gi imame teq problemi,govori s maika ti,nadqvam se,4e,ako ima jelanie i ne e zaslepena ot gordostta si,6te te razbere.a,kakvo 6te stane,ako govori6 s ba6ta ti?

07-13-2006, 16:36
ami potyrsi si pravata nqkyde.maika ti ne e sbosobna da te otglejda.mislq che ima nujda ot lechenie. :?

MimityYy
07-13-2006, 17:07
govori s va6te ednovremenno :) i im kaji kakvo 4uvstva6 i misli6

07-24-2006, 13:52
leleeeeeeeeee,a az si mislex,4e maika ti da te nari4a kyrva e gadno-taka pravi moqta. tvoeto polojenie e adski gadno,no si mnogo malka ,za da po4ne6 da se izdarja6 sama.za tova pogovori s baba i dqdo ili s 4i4o i lelq si,vaob6te s nqkoi rodnina,koito 6te te razbere i 6te moje da te izdarja pone dokato stane6 na 18.spored men,oba4e e xubavo da otide6 do socialnite ,otdela za zakrila na deteto i da se konsultira6 s tqx.ne e lo6o da pita6 kak roninite,pri koito otide6 da jivee6 da spe4elqt pravata nad teb,za da ne ti vravqt problemi kato trqbva da se podpisvat na dokumenti,za6toto ti si pod 18 godini. samo ne se panikiusvai,opitai se!uspex!!!!!!!!!!

FiGhtuNTiLTheEnD
07-24-2006, 22:26
Нормалната комбинация между критическа възраст и пубертет.Никой не отстъпва :).Няма какво да направиш , освен да търпиш..Уверявам те , нещата няма да са така задълго.Или ще стане по зле , или лека полека ще почнат да се оправят .. Всъщност тоя процес може да трае и по - дълго , та въобще да не разбереш , че нещо се променя . Същият проблем имам с баща ми , нормален диалог не може да проведем за повече от 5 минути .. Живея , но при мен проблема е малко по - различен все пак .. По - сложно е , но трудното мина :).Няма защо да се притесняваш , само това ще ти кажа .. Не гледай като приоритет на това да помогнеш по някакъв начин на майка си .. Те с баща ти трябва сами да предприемат нещо , а не да очакват дъщеря им да оправи семейството..Казвам го , защото аз се опитвах да правя това 2 поредни години (на 13 и на 14 ) и бях като парцал , постоянна депресия .. изобщо , смисъл нулев.
Но ето и хубавата страна , с баща ми вече провеждаме нормални разговори .. по 15 минути , без да викнем :О .. Е , разбира се през ден два се сдърпваме , но аз просто отстъпвам . Няма да се предаваш , всичко ще мине .. Надявай се това с ножа да е било кулминацията и отсега нататък майка ти да се е поосъзнала и лека полека нещата да се оправят .. Успех ;).

sk8er_girl
07-26-2006, 13:45
opitai da pogovori6 s neq, a ako tva ne stane prosto se otdrapni i iz4akai da se iznese6 ot vka6ti, nqkoi hora prosto ne zaslujavat da imat deca

07-26-2006, 15:13
Поговори с нея и я попитай за6то се е държала през цялото това време толкова студено и защто продалжава да те отблъсква.Сподели с баща си как се чувстваш.Не е нормално една майка да се държи така с детето си и баща ти да е предприеме нещо.Аз винаги самс е разбирала с моята майка и изобщо не одобрявам подобни неща които стажат с теб [-( Хайде успех

07-26-2006, 15:17
Поговори с нея и я попитай за6то се е държала през цялото това време толкова студено и защто продалжава да те отблъсква.Сподели с баща си как се чувстваш.Не е нормално една майка да се държи така с детето си и баща ти да е предприеме нещо.Аз винаги самс е разбирала с моята майка и изобщо не одобрявам подобни неща които стажат с теб [-( Хайде успех

PEpIty__:))
08-07-2006, 00:32
Миличка ,имаш най-добра приятелка или Друг близък който е запознат с този проблем и винаги е готов да ти помогне?!?Нали така...чуй ме сега...аз ако бях на тебе щях да отида при баща ти и да му кажа до кога ще си затфаря очите и коя е тази жена всъщност. В никъкъф случай не се опитвай да говориш с нея (не че не си) РАзбирам че не става.Ако баща ти пак се направи на сляп и глух кажи му че си сабираш багажа и си тръгваш...така и направи отиди за известно време при посочените горе хора за които те питах...и така...сега е момента поне е лято няма училище...НО не отивай при роднини...не казвай къде отиваш...Нека те потърси сам...Погови с него ама гледай онаиз лудата да е разбере че може да стане лошо...като глеам и гардероби чупи...От къде си ?!?Аз съм от карлово...ЕЛА У НАС В КРАЕН СЛУЧАЙ:))Успеххххх с тебе съммммммммммммммммммммммм ммммм \:D/

PEpIty__:))
08-07-2006, 00:34
Абе хора не разбрхате ли че с таааааа психопатка не може да се говори?!!?!?!?Още некой да напише"поговори с нея'А?А??А?А

sun4e
08-07-2006, 08:21
да и аз мисля че не е добре да говори с нея щото нещата ще се усложнят тя явно е психически не добре и трябва на всяка цена да отиде на психолог :| и аз почти секи ден се сдърпвам с майка ама после сичко се опрая .... :smt017

naia
08-07-2006, 08:39
така е като не възпитавате родителите си на време 8) тупалки...замери я със некой стол и си излезни \:D/

BeBcHeTo
08-07-2006, 10:08
Trqbva i ti i ba6tati da sednete i dapogovorite s maika ti......za6toto naistina poljenieto v koeto se namira6 e ujasno gadno aide mili4ka...Yspex

adDicTeD`tO`yOu
08-07-2006, 10:34
Според мен трябва да поговориш с баща ти...ясно е,че с майка ти няма да стане...мноу кофти ситуация...

ThE_DaRk_AnGeL'''
08-13-2006, 01:25
Аз също много се карам с наще,по-специално
с майка ми,но тФа майка ти да те заплаши с нож е
наистина ... :o нямам думи
Мисля,че трябва да говориш с нея,с баща си също -
ако от това няма никакъв ефект потърси някФа помощ от роднини/приятели :-k

Angel_Girl
08-13-2006, 01:28
Говори с баща си за това.

{LP}FENKA
08-13-2006, 13:16
Да ти кажа попринцип майките са си НЕРВАЧКИ! :x Аз с моята се карам редовно но такива чак работи като счупен гардероб не е имало!Нз доколко вобще ще можеш да говориш с майка са щом се държи така,но пък можеш да говориш с баща си!Опитай да му кажеш всичко което мислиш!Аиде УСПЕХ :!: :!: :!: :!: :smt006

08-13-2006, 18:53
ami spored men e po dobre da govorish s ba6ta si.. i my obqsni edin vid spriqteli s nego i mu kazvai si4ko kfoto vyrshi maikaa ti puk nz probai...YSPEX :smt004

cecko_boy
08-13-2006, 18:57
bih se mahnal ot nas na tvoe mqsto.... stranno li na men li mi se struva no predi vreme bqha puskali absolutno su6tata tema

ot4aqna*otnovo
08-15-2006, 14:29
Миличка ,имаш най-добра приятелка или Друг близък който е запознат с този проблем и винаги е готов да ти помогне?!?Нали така...чуй ме сега...аз ако бях на тебе щях да отида при баща ти и да му кажа до кога ще си затфаря очите и коя е тази жена всъщност. В никъкъф случай не се опитвай да говориш с нея (не че не си) РАзбирам че не става.Ако баща ти пак се направи на сляп и глух кажи му че си сабираш багажа и си тръгваш...така и направи отиди за известно време при посочените горе хора за които те питах...и така...сега е момента поне е лято няма училище...НО не отивай при роднини...не казвай къде отиваш...Нека те потърси сам...Погови с него ама гледай онаиз лудата да е разбере че може да стане лошо...като глеам и гардероби чупи...От къде си ?!?Аз съм от карлово...ЕЛА У НАС В КРАЕН СЛУЧАЙ:))Успеххххх с тебе съммммммммммммммммммммммм ммммм \:D/
Сладко, мн благодаря за предложението :D , адски мило, но за съжаление не съм от Карлово...иначе с удоволствие, най-малкото щях да искам да се видим!
иначе Хора, не мислех, че ше ми се налага да пиша в таа тема отново, адски благодаря за подкрепата и съветите(отново)... :wink:
Нз, май..просто аз съм си каръче...нещо никак не ми върви...със смейството по-конкретно.
Както тъкмо си мислех, че нещата така горе-долу са се поуспокоили, с майка се разбирахме сравнително добре напоследък(не мои са каже-разбиране, просто нормални разговори и т.н...) и неска напрао ми идваше да се удавя, честно...начи..бях на плаж сутринта с приятели...докато бяхме във водата с една от приятелките ми мн яко си треснахме главите( тя се беше навела, а аз над нея), на мен мн яко ми се натърти носа и окото ми са е подуто и има зачервено мн яко като охлузено такоа стои, а носът ми е подут и син ;) хах...след сблъсака така болеше ме, нали, ма нищо по-сериозно...тръгнахме нали и по-пътя така ми мина общо зето, не ме болеше мн...когато се прибрах обаче не каах на майка ми, че с приятелката ми сме се сблъскали, а й каах, че като съм лягала на хавлията, чантата ми е била пред главата-с тел-а и ключовете, щото иначе щеше да обвини момичето( която ми е най-близка в момента), а тя не беше виновна...отиде майка ми до аптеката такаа, ма супер притеснена, купи ми некви хапчета, глупости да съм била пила, по-бързо да ми мине, аз мн се ядосах, рев, глупости...ВИКАМ-нямаше нужда, не е неква рана или нещо, казах й, че от самосебе си ще мине-а тя:..ае върви..отивай при онея курви да те оправят, като не искаш майка ти, ся пак ми дигаш нервите, аз искам да ти помогна, а ти се дърпаш...и аз: по-добре дас е бях удавила викам, поне няаше да тряа да търпя това...и пак същото, то врати ли не се блъскаха,не ме ли заплашва, че ши ма пребие...накрая й казах, викам мен не ми е ся заради раните, страх ме е от тебе, от държанието ти, атя пак искала да пмогне, защо аз съм се била държала така с нея...! Казах й го-От страх........дали най-накрая ще се замисли над държанието си с мен!? дано...защото вече сичко тва адски зе да ми омръзва...а относно роднините-единствено се сещам за баба ми, но..тя е мн болна, самичка е , не искам да я притеснявам, шото само тва и липсва! а другите ми баби...на другите роднини просто не мога да разчитам..