PDA

View Full Version : Врастнал нокът... Писна ми!!!



White Summer
06-11-2006, 17:18
Имам проблем с ноктите на кракта (момиче съм) и за последните шест месеца съм лягала два пъти под ножа, заради това че нокътя на палеца ми се враства в месото.
Сега имам пак подобен проблем, но нещата все още не са за хируг.
Не искам да лягам на операционната за трети път! :cry:
Какво ли не правех... режех ги внимателно, не ходех с маратонки и затворени обувки (а това обувки на токчета го забравих изобщо какво представлява) ](*,) .
Вече се чудя дали да не отида на един педикюрист или то няма да помогне?

djigi
06-11-2006, 17:25
Леле, на педикюр е страшно, обаче при хирурга още повече. И на мен доста ми се забиват ноктите в кожата, страхотна болка, но педикюристката ме оправя. Казвала ми е, че Никога не трябва да си режа ноктите отстрани, само отгоре и да са като права линия. Все пак, ако отидеш на педикюр нищо не губиш, най много 12 лева, но трябва да има начин да ти се режат ноктите, така че след време да не се стига до операция.

06-11-2006, 18:36
abe men ako pitate nqma otyrvane ot toq problem osven da ti premahnat nokytq taka 4e nikoga pove4e da ne porastne,ama ne mersi.az imam toq problem ot 6 godi6na i naistina mn boli,ama sam uporita i vse o6te ne sam i nqma da se otkaja ot ostrite si obuvki :wink:

MiRaCuLiXbb
06-11-2006, 21:05
Хмм а отсраниха ли врастването с корена? Къде ти правиха операцията?

08-03-2006, 04:08
хмм гледай сега.. имах проблема, значи тоя нокът ме мъчеше 10 месеца ту ми мине, пък пак се появи и така..накрая стана по сериозно и едвам ходех..отидох да ми го оперират...оперяцията беше следната...упойка венозна изтръпва ти палеца, след това прокараха ножицата под нокъта и го срезаха на 2... махнаха го нокъта,после ми стана много лошо и не го догледах... :) 1 седмица ходех да ми сменят превръзката и сега след 2 месеца нокъта ми е пораснал до половината.. :) хубаво е да не си режеш ноктите твърде навътре в смисъл оставяй малка част и не би трябвало да се враства пак в кожата ти,касмет.. това мойто беше лека операция...доктора ми каза че другата е доста по брутална и боли след това доста..надявам се да не се стига до там

teen_girl4e
08-05-2006, 22:52
predi godini imah sa6tiq problem no poneje sam inat ne pozvolih da me operirat izlekuvah se po sledniq na4in vsqka ve4er kompresi i nakisvane na kra4eto v tetra posle tretirane s lekarstvo koeto mi izpisa lekar i oformqne na nokatq vnimatelno s noji4ka ako iska6 vqrvai sled dosta takiva ve4eri se izlekuvah no pri teb moje da e po tejko moga samo da ti pojelaq uspeh

SwEeT_pAiN_F
08-06-2006, 20:05
Zdravei,
i az imam syshtiqt problem i obiknovenno se zasilva prez proletta i lqtoto. Nqma otyrvane ot tva.Prosto trqbva da poddyrjash mnogo dobra higiena, da si rejesh noktitev prava liniq {znam che zvuchi smeshno no e fakt- hodila sym pri hirurg i toi mi kaza tova i da chukam da dyrvo nqqm problemi ottogava- 2meseca}.
Uspeh!

trippin'man
08-07-2006, 10:02
Дам.. и аз имам такъв проблем..
Веднъж стана така, отрязаха ги, сега пак взеха да се набиват в кожичката и пак трябва да ходя :(
Ще пробвам това за рязането на права черта, дано помогне :/

aaaaaaaaaaaaa
08-07-2006, 17:35
az pak gi reja zaobleno, a ne v prava 4erta i si gi 4oplq postoqnno i sa mi mnogo navatre de
ama ni6to mi nqma :mrgreen:

08-10-2006, 10:07
И на мене ми се забиват ноктите и то от доста време.Може би 3-4 години вече си ходя с този проблем.Много е гадно.Ту се пооправи и след това пак се влошава.Миналото лято прекарах доста време на морето и от морската вода почти се беше оправило.След това обаче пак се забиха ноктите.След морето отидох на лекар,но ми казаха,че все още могат да се оправят отсамосебе си,само трябва да ги режа в права линия и не на дълбоко.Така и правих,но като след 2-3 месеца не се оправиха,пак започнах да си ги режа дълбоко-поне да не ме боли толкова.Но в понеделник(тази седмица) си казах,че не може да продължава така и във вторник отидох на лекар.Той каза че все още не се налага вадене на ноктите и махна месото отстрани.Не гледах какво прави и не знам как изглежда,защото съм с бинтове(и на двата палеца).Днес следобяд трябва да ходя да ми сменят превръзката.Във вторник вечерта(след операцията) ме боляха пръстите,но вчера и днес не ме болят.Надявам се да се оправи и да нямам повече този проблем.

MiRaCuLiXbb
08-10-2006, 15:07
И на мене ми се забиват ноктите и то от доста време.Може би 3-4 години вече си ходя с този проблем.Много е гадно.Ту се пооправи и след това пак се влошава.Миналото лято прекарах доста време на морето и от морската вода почти се беше оправило.След това обаче пак се забиха ноктите.След морето отидох на лекар,но ми казаха,че все още могат да се оправят отсамосебе си,само трябва да ги режа в права линия и не на дълбоко.Така и правих,но като след 2-3 месеца не се оправиха,пак започнах да си ги режа дълбоко-поне да не ме боли толкова.Но в понеделник(тази седмица) си казах,че не може да продължава така и във вторник отидох на лекар.Той каза че все още не се налага вадене на ноктите и махна месото отстрани.Не гледах какво прави и не знам как изглежда,защото съм с бинтове(и на двата палеца).Днес следобяд трябва да ходя да ми сменят превръзката.Във вторник вечерта(след операцията) ме боляха пръстите,но вчера и днес не ме болят.Надявам се да се оправи и да нямам повече този проблем.
Не се маха целият нокът, а само малка част заедно с корена. Незнам защо се мъчиш, а не отидеш при някой хирург да те оправи. 5 минути е манипулацията и после 1 седмица преди да ти махнат конците...

stp
08-10-2006, 15:29
Просто се научете да си режете ноктите както трябва. Нужно е търпение, аз имах подобен проблем, нито съм ходил на лека, нито съм ревал толкоз, просто си пилих нокътя на палеца под права линия и оставах достатъчно, та да не ми се забие в месото. Естествено наложих си някои ограничения, не играех футбол, взимах си обувки един номер по-големи и за малко повече от половин година проблема изчезна и сега внимавам как си режа ноктите.
И щом е необходимо, ще спрете да носите остри обувки и висок ток!

jeims22
05-29-2008, 10:08
KAJI MI MOLQTE KADE E NAI DOBRIQ HIRURG V TAZI OBLAST ZA NOKTITE.

ice_skater
06-08-2008, 19:27
сори ама не схващам къди се набиват ноктите? отстрани или горе откъдето растат иили отпред?

st1ka
06-08-2008, 22:10
И аз съм така, по наследство от баща ми и винаги човъркам с нокторезачката по продължението на нокътя за да мога да го отрежа и досега съм нямала проблеми.

jeims22
06-20-2008, 22:51
kade ti praviha operaciqta? ako moje da mi pi6e6 na jeims22@abv.bg 6te ti bada mnogo blagodaren

MidnightCreep
06-21-2008, 05:41
Има специални омекотяващи капки за склонни към врастване нокти.
Всеки месец на медицински педикюр.
Мама и тати са имали врастнали нокти и аз се третирам така от много време вече.Засега нямам проблеми.

Sweet_Devil_92
06-30-2008, 08:26
Hey poznavam momche s tvoq problem i mislq 4e edinstvenoto reshenie e operaciq...Nadqvam se tova da ti e poslednata :) :) :)

siXt_senSe
06-30-2008, 20:52
И аз преди годин имах този проблем и заедно с врастването имаше и много гной и адските болки. То не бяха ихтиоли, компреси, вани, риваноли. Накрая отидох и ми го махнаха. За 7-8 месеца порастна и от тогава внимателно го режа, даже често ходя с големи нокти, но по-добре така от колкото с болка. Един лак оправя после цялата работа. Но щом при тебе не епомогнало има и вариант в който да ти го махнат, но да не порастне полсе нищо. Според мен жертвата си струва, защото ако мен продължаваше да ме боли все така, това си е алтернатива

sapa91
08-12-2009, 12:10
хаха малко съм закъснял с моето мнение но и аз го имам същия проблем наследствено ми е от година и нещо ме боли нокатя на големия пръст на крака ходех и аз на педикюри викат отивай на хирург отидах извади ми половината нокът само от проблемната страна вика ми ходи на педикюр като почне да те боли да ти го оправят викам ок е днес ходих не може да се оправи и тва е ходех еи ся при същия хирург и вика ако го извадя пак след 3-4-5 месеца пак ще стане така пак трябва да ти го вадя и предложи операция и еи ся в петък ще ходя поне да се оправи 1 за винаги и така :) болезнено е да но по добре от колкото да те боли цял живот

wowow
03-22-2011, 21:14
На мен ми се случва постоянно.Стискам зъби,отразвам забилата се част и след месец пак.Стана така 2-3 пъти и след това отидох на хирург.Той би упойката,отряза ми само ръбчето където се е забило в месото и ме болеше малко 1 ден и на другия ден все едно никога не ме е боляло.Раната от нокътя не зараства барзо,но за около месец се оправя,особено ако е лято и не носиш чорапи или затворени обувки.Но след 3 месеца пак ми се заби и отидох и пак същото.И така през 3 месеца си ходя на хирург..

gab4ooo
03-23-2011, 21:29
и аз съм така и на 2-рия ден отидох на хирург и той ми каза че не ми е за вадене и го поливах с риванол и спирт и после го връзвах с бинт и ми минава . А ти верно ли си лягала под ножа или се базикаше . за некъв нокът не бих се самоубивала

oppy
07-11-2011, 07:12
Добро утро, потърпевши на това заболяване! Аз съм момче на 16г. и имам този проблем от 12-годишен. В продължение на 4 години имах този проблем и най-накрая намерих решение и знаете ли какув е: на едно парче марля сипваш малко йодасептадон слагаш го под нокатя и така в продалжение на 12-15 дни Хора ако искайте ми повярвайте но ноката излезе на "повурхноста" и се оправих напълно ПОВЯРВАЙТЕ

extravagannza
07-14-2011, 11:16
Бях чула от дядо ми , че нокътя се реже V-образно по средата като е съвсем малка част и наистина помага .

arif.mollov
02-08-2012, 15:43
Добро утро, потърпевши на това заболяване! Аз съм момче на 16г. и имам този проблем от 12-годишен. В продължение на 4 години имах този проблем и най-накрая намерих решение и знаете ли какув е: на едно парче марля сипваш малко йодасептадон слагаш го под нокатя и така в продалжение на 12-15 дни Хора ако искайте ми повярвайте но ноката излезе на "повурхноста" и се оправих напълно ПОВЯРВАЙТЕ


kak taka go slaga6 pod nokatq ??? obqsni mi

scar.ss
02-08-2012, 16:30
Хора, без ходене при хирург не става. За една година за ме рязали повече от 10 пъти- махаха гнездата на инфекцията, част от нокътя, част от корена на нокътя, целия нокът, бъркаха ми между кожата и нокътя и какво ли още не. Да не говорим, че от едната страна се оправи, но от другата се заби. Даже го накарах и на здравия ми палец да ми го отреже от 2те страни, защото иначе седи много грозно- на единия палец 1/8968969698 от нокътя, а пък на другия- цял нокът. Оказа се, че имам и гъбички и ми каза да си мажа ноктите със йод и да ги пиля отпред и помогна. Моето лично мнение е, че със забития/врасналия нокът оправия няма- ножа му е майката. А, да. На 3 от операциите съм правила клпче- много си е бруталничко. :D

baby_love_you
02-10-2012, 23:25
ооо отлично знам за какво говориш :( аз преди две години имах същия проблем. Явно съм предразположена към врязване на ноктите или съм го наследила от баща си. Та преди две години се започна. Ноктите на краката ми (палците) се враснаха в месото и от това последва ужасна болка, кръв и гной. Майка ми настоя да отидем при хирург, но аз се страхувах. И така 2 години в болки ( като и на двата палеца от двете страни се бяха враснали ноктите) едва лятото се реших да отида в болницата и всичко мина безпроблемно. Претърпях две хирургически намеси, след което проблема се премахна и сега всъщност само на единия крак (пак на палеца) започва да се влошава. Но засега го държа под контрол.

Знам какво е болката и това да се откажеш от високите обувки. Моят съвет: Ето с какво се мажех след операциите и продължавам сега (Хирургът ми го предписа) - Йодасепт. Наистина помага.

Успех :)

пAteNцЕ
02-12-2012, 10:45
ами авторке внимавай как си правиш тъй наречения педикюр но тва е друг въпрос....аз също имах такъм проблем и както казаха по-горе тва с марлята е добро решение но аз този проблем ми беше като бях малка - тогава бях и по-пълничка и апетитна така да се каже и на отслабнах 4/5 кила и вече не ми се получава така

Loondy
05-29-2012, 08:15
kak taka go slaga6 pod nokatq ??? obqsni mi


На меH! ми правиха 5 операции... и последната ми го махнаха целия.. :( ужас..беше.. 4e и габички имам....Вчера ме настъпаха И СЕГА НЕЗНАМ КФО ШЕ СТАВА ПРОСТО СЪМ УЧАЕНА !! :cry:

fifito19
06-01-2012, 15:13
Хехе, аз също страдах от тая гадория.
Първо десния палец- отрязах си нокътя, поду се, напълни се с гной, воня, гнусна картинка... Беше ме срам да се събуя.
Страх ме беше да ходя на лекар, страх ме беше да го мажа с каквото и да е. Просто продължих да го режа, отвратително много ме болеше, пищях и го режех, но в крайна сметка го поддържах. Зимата се влоши още повече- цапаше целия ми чорап. НЕ отидох на лекар. Страх ме беше все още. На пролет продължих да се самоизмъчвам- всеки ден го пилях и го лакирах със заздравител, почиствах гнойта и много внимавах. Вече към края на лятото нямаше нито спомен от нищо. Тогава другия му ме случи същата случка, горките ми нокти. Обаче вече знаех как- стискаш зъби, режеш и чакаш!
Сега много внимавам с ноктите си и винаги ги поддържам адски много... ЗА сметка на това пък забравих за тези на ръцете...

toad
06-01-2012, 16:38
Сякаш повече на мацки става , заради неудобните обувки или просто заради предразположеност , не знам . И аз имах този проблем и дълго време не взимах мерки ,а си ритах мачочве и винаги ходех с кървави чорапи . Само хирурга или навременна реакция и вероятно педикюрист може да оправи нокътя . Проблема не трябва да се пренебрегва , а и за жалост не минава от само себе си .

Geor4
08-24-2013, 06:46
Хора, съжалявам за BUMP-a, но искам да попитам нещо... Имам проблем с нокътя на левия крак от 2-3 години. 2 пъти ми правиха операция, като последния път ми махнаха целият нокът. След няколко месеца се появи пак и всичко беше окей. Но сега, нещо пак се заби, извадих нокътя, но както при първите 2 пъти ми се появи някаква рана. Така и не разбрах как се нарича, казаха ми, че е абсцес. Четох в интернет и пробвах няколко метода да премахна тази рана, но не става и не става... Ако някой е имал същия проблем, моля да сподели, защото на операция за 3-ти път не ми се ходи...

mlf
08-24-2013, 19:42
Ох, имам/имах същия проблем .. но започнах да ги режа право и да ти мажа нон- стоп и помага .. не съм стигала чак до операция .. Късмет :)

koisitibe
08-24-2013, 21:17
И на мене искаха да ми правят операция но така и не се дадох. Една възрастна жена ми каза, че сок от смокиня помага. Пробвах и всичко си беше суперско на 2-рата седмица. Сока е онзи, като отрежеш зелено клонче на смокинята и от отрязаното място се появява бяк сок. Мажи смело с него. Леко боли може някой път и кръв да има. Като се замисля на единия пръст пак е тръгнало да става, ще трябва да го ремонтирам.

Geor4
10-07-2013, 12:48
Благодаря ви много, опитах метода, но нищо... Раната е нещо от сорта на тази:

http://birchood.com/branches/wp-content/uploads/2013/02/toenails.jpg

Geor4
10-24-2013, 18:08
Хора, никой ли нищо не знае? Много искам да си го оправя пръста без операция, за да си продължа тренировките по футбол ... :|

strawberry88
10-25-2013, 01:13
Хора, никой ли нищо не знае? Много искам да си го оправя пръста без операция, за да си продължа тренировките по футбол ... :|

Няма как да се оправиш без операция!!! И не е нещо кой знае какво, после един месец няма да играеш и толкова. Футбола ли ти е по-важен от здравето?

malkout
11-01-2013, 21:53
Сутринта като се събудих ме наболяваше пръста отстрани и ми се стори, че нокътя е врастнал. Отрязах го както на този клип:
http://www.youtube.com/watch?v=zbvPRV5mugA
Така ли трябва да се прави или съм сбъркал? Някакъв съвет ако може?

Milica24
08-22-2016, 15:32
Здравей! И аз имам този проблем вече почти от 2 години. 2 пъти са ме оперирали. Казвам ти не е шега работа. Първата операция ми беше на десния крак на палеца, но пак се получи така. Не знам как уж носих широки обувки, рязах го както трябва ни пак се появи. Втората операция беше на левия ми крак. Той поне за щастие за сега е добре! И преди няколко дена ходих до един салон за педикюр и те ми казаха че не могат да направят нищо защото е бил много подут и възпален и казаха да отидем на лекар. На следващия ден отидохме и доктора каза че най добрия вариант за мен е да премахнат нокътя. Като ми го казаха направо почнах да треперя защото скоро започва училището и не мога да ходя с джапанки или чехли. А за сандали да не говорим. Той ми препоръча тъй като е подут да слагам компрес от реванол колкото се може по често за да спадне подуването. Ако и твоят е много подут като моя пробвай компрес с реванол и би трябвало поне да олекне подуването. Иначе си е твое решение какво искаш да правиш дали да те оперират отново (което може да е неприятно но ще е най-добрия вариянт) или да се лекуваш вкъщи (което при мен е без успех, но при теб може да помогне). И също ако искаш пробвай някои от тези неща:
-баня със смрадлика
-Компрес с ихтиол
-Компрес със счукан лук
-Компрес с гентамицин
Надявам се да съм била полезна:)

Indistinct
08-22-2016, 15:52
Здравей! И аз имам този проблем вече почти от 2 години. 2 пъти са ме оперирали. Казвам ти не е шега работа. Първата операция ми беше на десния крак на палеца, но пак се получи така. Не знам как уж носих широки обувки, рязах го както трябва ни пак се появи. Втората операция беше на левия ми крак. Той поне за щастие за сега е добре! И преди няколко дена ходих до един салон за педикюр и те ми казаха че не могат да направят нищо защото е бил много подут и възпален и казаха да отидем на лекар. На следващия ден отидохме и доктора каза че най добрия вариант за мен е да премахнат нокътя. Като ми го казаха направо почнах да треперя защото скоро започва училището и не мога да ходя с джапанки или чехли. А за сандали да не говорим. Той ми препоръча тъй като е подут да слагам компрес от реванол колкото се може по често за да спадне подуването. Ако и твоят е много подут като моя пробвай компрес с реванол и би трябвало поне да олекне подуването. Иначе си е твое решение какво искаш да правиш дали да те оперират отново (което може да е неприятно но ще е най-добрия вариянт) или да се лекуваш вкъщи (което при мен е без успех, но при теб може да помогне). И също ако искаш пробвай някои от тези неща:
-баня със смрадлика
-Компрес с ихтиол
-Компрес със счукан лук
-Компрес с гентамицин
Надявам се да съм била полезна:)
Вдигаш тема отпреди 3 години..

Някой да ти е препоръчвал да използваш кислородна вода, пиоктанин, калиев перманганат?
На какъв лекар си ходила?