PDA

View Full Version : За фрий рън-а



06-11-2006, 20:31
Има ли някой от вас,който да се занимава?Знаете ли къде в София има тренировки?Нещо друго интересно за фрий-ръна ако знаете пишете.

Едноок Смок С Дисаги
06-11-2006, 20:35
Има ли някой от вас,който да се занимава?Знаете ли къде в София има тренировки?Нещо друго интересно за фрий-ръна ако знаете пишете.
Такова след един запой се пробвах да правя и в продължение на две седмици накуцвах...

machoka
06-11-2006, 20:37
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

06-11-2006, 20:45
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

Е мерси,много ми помогна с тва мнение и ми бе6е изклю4ително интересно да про4ета тази твоя мъдрост.Според мен не си видял достатъ4но

Едноок Смок С Дисаги
06-11-2006, 20:47
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

Е мерси,много ми помогна с тва мнение и ми бе6е изклю4ително интересно да про4ета тази твоя мъдрост.Според мен не си видял достатъ4но
Бе не ти тряя да ставаш Ямакаши или както се казваха онея там, по-добре стани алкохолик(по безопасно е ;))

Boot
06-11-2006, 20:53
Около ндк фрий рънъри - бол. Тренираш където има какво да катериш/прескачаш/скачаш и т.н.
Абе там над билетния преди имаше некги хоръъ... ама не знам сега дали там ходят.

Бтв, мачок, не си прав.

Абе има ли разлика между фрий рън и ърбън фрийфлоу? Аз кфо се обаждам като не знам...

06-11-2006, 20:56
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

Е мерси,много ми помогна с тва мнение и ми бе6е изклю4ително интересно да про4ета тази твоя мъдрост.Според мен не си видял достатъ4но
Бе не ти тряя да ставаш Ямакаши или както се казваха онея там, по-добре стани алкохолик(по безопасно е ;))

Да, и после от много алкоьюхол да ми заспи смока,когато ми трябва?!Не,мерси!

~~Adi4ka~~
06-11-2006, 21:02
http://sx3.hit.bg/
това са едни приятели...а в линкс има разни други сайтове по темата...
а иначе

http://i6.tinypic.com/1425tzt.jpg мн добро ще бъде ;)

~~Adi4ka~~
06-11-2006, 21:16
http://urbanfreeflow.hit.bg/
тук погледна ли?

machoka
06-11-2006, 21:36
Бтв, мачок, не си прав.

Ще се радвам да ме убедиш, че греша.. :D

Jamalska
06-11-2006, 21:37
Фрийрън е една дума.А УрбанФрийфлоу е поредното по-англичено име на спорта....хъм ако правилно си спомням някога това е било организация..сега е масово...ма не съм убедена
Преди срещата на софианци беше сяка събота 13:00 на козирката на билетния..ама аз не съм ходила отдавна и не знам дали още я има...днес бяха на ндк

exploited*
06-11-2006, 21:54
правилно е паркур да се казва...

идва от френски, откъдето идва и спорта... доста е зрелищен и подходящ за града, но е изпълнен с тежки контузии...
аз лично се кефя само да го гледам

miloto_girl_4e
06-11-2006, 22:20
едно бивше гадже е free run-er, мен лично този спорт, ако мога така да го нарека яко ме радва :wink:

Dr. Kazimbutt
06-12-2006, 00:13
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:
Има... чалгата!

Тренировки няма никъде. Най-много да отидеш да говориш с хората, които го практикуват. Те ще ти дадат някакви насоки.

teenkopele
06-12-2006, 11:44
Фрийрън е една дума.А УрбанФрийфлоу е поредното по-англичено име на спорта....хъм ако правилно си спомням някога това е било организация..сега е масово...ма не съм убедена
Преди срещата на софианци беше сяка събота 13:00 на козирката на билетния..ама аз не съм ходила отдавна и не знам дали още я има...днес бяха на ндк

Към колко си ги видяла, че ми е мерак да ходя да ги гледам? :wink:

DetE-Idi0t
06-12-2006, 16:23
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ АХХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХА ХАХАХА АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХА ХАХАХА
Ще се хиля тихичко. ](*,) #-o :-k :-$ :::
По ограничени неща: чалга, газари, някои хора от тоя форум ...
Аз ще те убедя, че грешиш и то ужасяващо много. Част от хората избират не да висят нон стоп по кафета дискотеки (единствено за боя) и да се правят на газарчета. Хората, които се занимават с такива спортове цитирам Freerun-a ... скейт, кънки(блейдове), BMX, МТВ (планинско колоездене) и вобще екстремни спортове с голямо физическо усилие и риск от сериозни травми... ето това са смели хора, а не гарачетата като отидат в кварталната дискотека да се сбият с хлапетата от другата махала. Жива простутия. По цял ден да обикаляш по магазините и да се прехласват по дрехи и т.н. ... същата работа. Да висиш само пред домашното РС или в зала отново същата работа. По времето на комунизма всяко дете е било задължено да тренира нещо или да е в някакъв кражок. Така като гледам днес децата трениращи нещо стават все по малко и по малко.... деградация на духа и тялото. Това, че ти не приемаш тези спортове не ги прави глупави или ограничени. Пък и друго: Телосложението на хора занимаващи се с някакъв вид спорт с повишено физическо натоварване е много по-добро и по харесвано, от колкото на занемарил себе си газар. Аз лично карам МТВ и си фъркам с парапланер и считам това за много по приятно от горе изброените изгъзици. Не, че не излизам с приятели на кафе и по някой друг магазин, но не и всеки ден. Начин на мислене... и при мен и при теб, и при всички останали. Няма нужда да го изразяваш с глупост.

06-12-2006, 19:43
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:
Има... чалгата!

Тренировки няма никъде. Най-много да отидеш да говориш с хората, които го практикуват. Те ще ти дадат някакви насоки.

Мерси,само дето аз се порових малко из нет-а и ве4е си намерих къде да тренирам...



Ааааа,и тва мненийце ми хареса:
"АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ АХХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХА ХАХАХА АХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХ АХАХАХХАХАХАХАХАХАХХАХАХА ХАХАХА
Ще се хиля тихичко.
По ограничени неща: чалга, газари, някои хора от тоя форум ...
Аз ще те убедя, че грешиш и то ужасяващо много. Част от хората избират не да висят нон стоп по кафета дискотеки (единствено за боя) и да се правят на газарчета. Хората, които се занимават с такива спортове цитирам Freerun-a ... скейт, кънки(блейдове), BMX, МТВ (планинско колоездене) и вобще екстремни спортове с голямо физическо усилие и риск от сериозни травми... ето това са смели хора, а не гарачетата като отидат в кварталната дискотека да се сбият с хлапетата от другата махала. Жива простутия. По цял ден да обикаляш по магазините и да се прехласват по дрехи и т.н. ... същата работа. Да висиш само пред домашното РС или в зала отново същата работа. По времето на комунизма всяко дете е било задължено да тренира нещо или да е в някакъв кражок. Така като гледам днес децата трениращи нещо стават все по малко и по малко.... деградация на духа и тялото. Това, че ти не приемаш тези спортове не ги прави глупави или ограничени. Пък и друго: Телосложението на хора занимаващи се с някакъв вид спорт с повишено физическо натоварване е много по-добро и по харесвано, от колкото на занемарил себе си газар. Аз лично карам МТВ и си фъркам с парапланер и считам това за много по приятно от горе изброените изгъзици. Не, че не излизам с приятели на кафе и по някой друг магазин, но не и всеки ден. Начин на мислене... и при мен и при теб, и при всички останали. Няма нужда да го изразяваш с глупост."

WILD__BOY
06-12-2006, 22:34
Ако е това, което си мисля, че скачаш от покрив на покрив или прескачаш огради... е, нЕма по-ограничено нещо :lol:

Сам да се правиш на маймуна.. :shock:

А какво е толкова духовно извисено за вашата душа господин Котарак? За кво отричаш нещо, което явно нито познаваш достатъчно, нито пък разбираш. Не се заяждам - просто ми е интересно какво не харесваш в паркура и защо го мислиш за ограничено? :-s

machoka
06-12-2006, 23:04
Хората, които се занимават с такива спортове цитирам Freerun-a ... скейт, кънки(блейдове), BMX, МТВ (планинско колоездене) и вобще екстремни спортове с голямо физическо усилие и риск от сериозни травми... ето това са смели хора, а не гарачетата като отидат в кварталната дискотека да се сбият с хлапетата от другата махала.

Това НЕ са смели хора, а безрасъдно глупави. Визирам само т.нар. 'фрии рънъри'. Прескачах огради и се катерих по катерушки в 5 клас. А те не стига, че го правтя на тая възраст, ами рискуват безмислено да получат травми и за цял живот.
За мен е лишено от смисъл. Въобще, нямането на какво да правиш по някога вреди доста зле на тийновете, чудещи се как да реализират свободното си време през целия ден.

WILD__BOY
06-12-2006, 23:17
Хората, които се занимават с такива спортове цитирам Freerun-a ... скейт, кънки(блейдове), BMX, МТВ (планинско колоездене) и вобще екстремни спортове с голямо физическо усилие и риск от сериозни травми... ето това са смели хора, а не гарачетата като отидат в кварталната дискотека да се сбият с хлапетата от другата махала.

Това НЕ са смели хора, а безрасъдно глупави. Визирам само т.нар. 'фрии рънъри'. Прескачах огради и се катерих по катерушки в 5 клас. А те не стига, че го правтя на тая възраст, ами рискуват безмислено да получат травми и за цял живот.
За мен е лишено от смисъл. Въобще, нямането на какво да правиш по някога вреди доста зле на тийновете, чудещи се как да реализират свободното си време през целия ден.

Е да седнем всички да свирим на пияно. Да ама може да получи ошипяване и гръбначни изкривявания.
И за тях не е безсмислено. И не е глупаво - повечето момчета знаят какво правят. Стиига да си добре трениран, винаги може да се предпазиш от травми.

machoka
06-13-2006, 00:16
Айде стига с това пиЯно.. никой не съм вързал да твори изкуство.

Дразня се когато някакви гамени се мислят за много оригинални, като рискуват живота си за едната гъзария. Да ги видят бащите им, та едно хубаво да ги ошамарят и да им дойде акъла в главата.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 00:46
Стиига да си добре трениран, винаги може да се предпазиш от травми.
От личен опит знам, че дори и да си много трениран, пак стават гафове и се получават травми.

momcheto s tupiq nick...
06-13-2006, 01:03
edin fr pishe v 1 forum na animes-bg.com ..tam te hodqt na free run...mogat da te uvedomqt i konsultirat...(v foruma gi potarsi)
sorry za reklamata,ako prozvuchi kato reklama...

WILD__BOY
06-13-2006, 08:24
Стиига да си добре трениран, винаги може да се предпазиш от травми.
От личен опит знам, че дори и да си много трениран, пак стават гафове и се получават травми.
Без тях не минава - иначе няма как да станеш по-добър. Но ще се съгласиш, че е съвсем друго един начинаещ самохвалко да прескочи някоя дупка и да се тресне в ръба или един добре трениран ..

DetE-Idi0t
06-13-2006, 12:22
Хората, които се занимават с такива спортове цитирам Freerun-a ... скейт, кънки(блейдове), BMX, МТВ (планинско колоездене) и вобще екстремни спортове с голямо физическо усилие и риск от сериозни травми... ето това са смели хора, а не гарачетата като отидат в кварталната дискотека да се сбият с хлапетата от другата махала.

Това НЕ са смели хора, а безрасъдно глупави. Визирам само т.нар. 'фрии рънъри'. Прескачах огради и се катерих по катерушки в 5 клас. А те не стига, че го правтя на тая възраст, ами рискуват безмислено да получат травми и за цял живот.
За мен е лишено от смисъл. Въобще, нямането на какво да правиш по някога вреди доста зле на тийновете, чудещи се как да реализират свободното си време през целия ден.

За теб лишено от смисъл, за някои не! Престани да убиждаш спорт, с който не си запознат. Ужасно е глупаво и се самоунижаваш. Ако си мисилиш, че се състои само в прескачане на огради и скачане от покрив на покрив, жестоко се лъжеш. Спорта крие много ама наистина много различни скокове, превъртания, завъртания, прематяния ... , за които се искам мнооооого тренировки и умения. И преди казах и сега ще го кажа. ВСЕКИ СЪС СТИЛА СИ И НРАВА СИ. Ако започна да говоря против работите, които не харесвам и не понасям ... емммм няма да ми стигнат няколко листа.
Children Of Bodom - Mask Of Sanity.mp3 поздрав за всички на, които има харесва! :-D :smt035 :smt026

Juicy Music
06-13-2006, 12:47
Ограничено е твойто мислене, драги ми machok.
По твойта логика, всеки спорт е безсмислена глупост. Футбола какво е ? 22 човека гонят една топка и я ритат из стадиона. В баскетбола пък я топат и се опитват да я вкарат в обръч закачен на определена височина. В тениса пък удрят малка зелена топка с някви палки и се надяват да прескочи мрежата и да не я уцели противника им. Фрий-ръна си има цяла философия. Основателя му, един чернокож французин забравих му името, беше я казал, когато имаше цяло предаване за този спорт по Discovery CH. Общо взето, колкото помня ставаше въпрос за това да се излезе от сивия и еднообразен делник и там където другите виждат ограда и заобикалят, ти виждаш препядствие и го преодоляваш. Фрий-ръна е свобода на движението и мисленето. Улица е твойта зала, градът е твоят стадион.

Jamalska
06-13-2006, 14:08
с всичко съм съгласен, но основателя е бял ;)
и красив;) http://mr-62639.v-mirror.spb.ru/files4/3_G.jpg

06-13-2006, 14:54
с всичко съм съгласен, но основателя е бял ;)
и красив;) http://mr-62639.v-mirror.spb.ru/files4/3_G.jpg
Тва па е най-маловажното.

Juicy Music
06-13-2006, 16:14
Всъщност са и двамата.
http://www.parkour.com/history.htm

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 17:53
Всъщност са и двамата.
http://www.parkour.com/history.htm
И аз това щях да кажа.

Себастиен е негър.

06-13-2006, 18:22
Оф,вместо да спорите дали е як спортът или не помогнеете!!!6е съм мноомноо благодарен ако ми дадете о6те линкове/информация!!! [-o< [-o< [-o<

06-14-2006, 12:46
Аре бе хорица ко напраихте,хелп!!!