PDA

View Full Version : Bolna li sum?



Lumidee
06-11-2006, 20:30
Imam ujasno mnogo kompleksi svurzani s tegloto mi i nachina mi na jivot. Visoka sum 160 i teja 43-45kg, no stradam ot ujasni kompleksi za debelina. Veche okolo godina se lishavam ot xrana..treniram dosta i ima dobri rezultati, zashtoto sum otslabnala s okolo 5 kg. Problema e dr ..ot okolo 6 meseca kakvoto i da xapna go povrushtam.. i kogato povurna izqdenoto pak sum gladna i neshtata se povtarqt.. qm i xodq v toaletnata i si burkam v ustata , za da povurna.. ne moga da spra..tova se e prevurnalo kato chast ot jivota mi. Neznam kakvo da pravq i na koi da kaja..nikoi ot obkrujenieto mi ili ot semeistvoto mi ne znae , dori i ne podozirat, che imam nqkakvi problemi..Kakvo da pravq..strax me e!!?!?

e_l_i_z_a
06-11-2006, 20:36
Страдаш от булимия.Може да те доведе до ужасяваща анорексия.Тревожното е,че можеш да си увредиш сериозно храносмилателната система,а оттам-целия организъм.Без да се притесняваш,сподели с родителите си.Нека те те подкрепят.Не е зле да ти запишат час при психолог,защото това е психически вид болест,която сериозно влияе не само на психическото,но и на физическото здраве на болния.Най-важното е да не се тревожиш,да бъдеш силна.Всичко ще е наред.Приемай тялото си такова,каквото е.С промяна в менюто няма да промениш тялото си.Не се лишавай от храна.По-добрият вариант е да спортуваш-може дори и вкъщи.
Но това засега настрана.В момевта най-важното е незабавно да съобщиш на близките си за своя проблем.Нямаш идея колко сериозно е това и до какви последици може да те доведе.
Успех :?

mimi1988
06-11-2006, 20:41
Абе момиче ти добре ли си?Аз също съм 160см,45 кг,на това ако му казваш дебело не знам какво ще кажеш за тези които са по 60-70 кг.Единственото,което мога да те посъветвам е да кажеш на родителите си и да отидеш на лекар.Така можеш да развиеш анорексия,а това изобщо не е хубаво.Ако си гледала Шоуто на Слави там имаше едно момиче болно от анорексия.При тази болест се развива и язва,както и гъстрит,окапват зъбите и оше какви ли не неприятни неща и вредни.

Не продължавай така!!!

la4ezara
06-12-2006, 07:50
Otivai na lekar i vzemi ne6to protiv povtu6tane. Pove4e ne pravi takava gre6ka!

crazy_mouse
06-12-2006, 13:32
ей говори незабавно с родителите си.Това е опасно-анорексия!!!Може да доведе до операция и разбира се и увреждане на организма защото по този начин го изтощаваш страшно.Това е лоша болест и трябва веднага да те види лекар докато не е твърде късно.Не искам да те плаша просто ти казвам истината.

djigi
06-12-2006, 13:44
Погледни тази тема (http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=36333&highlight=%E1%F3%EB%E8%EC%E8%FF). Пише всичко и за анорексията и за булимията и най вече за лечението им.

deem
06-13-2006, 15:51
Lumidee,пратил съм ти лично съощение.Дано да ти бъде полезно.

Brrrrrrrrrrrrr
06-14-2006, 19:25
Върви на лекар. Но мисля ч знам какво е. Анорексия! И все пак върви на лекар. Той ще те посъветва какво да правиш.

ucTuHcKa`
06-15-2006, 14:04
Az syshto imam APSOLUTNO SUSHTIQ PROBLEM!Daje v momenta hodq pri psiholog vi6 kaji po-dobre na roditelite si, za da ne stane o6te po lo6o.Az bqh sy6to kato tebe, oba4e nishto ne qdqh i se ubivah ot trenirovki, sled tova otslabnah kam 20 kg i se rabolqh ot anoreksiq i sq v momenta se lekuvam daje.Moga samo da ti kaja 4e trqbva TI DA OSYZNAESH SAMA 4e NE SI dobre ina4e nqma opraviq vqrvai mi..

^FaiNt^F
06-15-2006, 17:18
Anoreksiq drug pyt! Systoqnieto i se nari4a bulimiq :-k i az imah....yy....vsy6tnost mai imam sy6tiq problem...kakto i da e. Moga edinstveno da ti kaja da se nau4i6 da se haresva6 takava, kakvato si. Spored men syotno6enieto m/u kilogramite i viso4inata ti sa si dosta dobri. Vsi4ko e vytre v teb samata. Ti NE si debela. Izlez na ulicata i pogledni kolko momi4eta ima kyde-kyde po-zle ot teb i pak si hodqt s visoko vdignati glavi. Nedei...ne se vkarvai sami4ka v takiva filmi....edin den 6te si skube6 kosite....I li4no na men mi pomagat suharite i zelen4ucite da ne povry6tam...ako bi ti pomognalo po nqkakyf na4in.....uspeh :D

Lord Vader
06-16-2006, 09:57
Булимия...е това за което ни будалкаш..
пффф...ако човек се замисли в/у текста, който си написала ще разбере, че се праивш...
вижда се, че си запозната с болеста..
просто тия трябва внимание...

06-19-2006, 20:41
Aми болна си!И ако на кажеш на родители и на психолог нещата могат да излязат ивън контрол!!

alkobalko
06-19-2006, 20:43
Naistina e nai-dobre da spodelish s roditelite ti. Te shte se pogrijat za teb nai-dobre. No ne otlagai, kaji im vuzmojno nai-skoro.

Angel_Girl
06-20-2006, 23:36
Momi4e parvo kaji na roditelite si i posle otidi nezabavno na lekar. Tova moje da dovede do anoregsiq

roni-bonboni
06-11-2007, 16:22
Сега ще ти кажа нещо-Всичките симптоми които ни каза са симптоми за АНОРЕКСИЯ!!!Но ако беше болна мисля че нямяше да го усъзнаваш.Ох,по-добре незабавно се консултирай с лекар и с близките си,защото иначе ще стане прекалено късно!!! :cry: :cry: :cry: