PDA

View Full Version : 2 задачи



MiDsUmMer`
06-11-2006, 22:31
Знам,че е доста нахално от моя страна,но от това зависи оценката ми по математика.Госпожата ми даде да реша 2 задачи за 6-тица,но аз не мога да се справя с тях.Ако някой от вас ги чатка тези задачи и има време и възможност да ги реши до утре вечерта просто ще съм адски щастлива.Ето ги и задачите:
1. Даден е триъгълник ABC,точка P лежи в същата равнина.Ако AP=BP=3cm
Ъгъл APB=2.ъгъл ACB ; AC пресича ВР в точка D и PD=2cm
Намеете: AD.DC=?
2. В равнобедрен триъгълник ABC,точка О е центъра на вписаната окръжност.Правата ВО пресича страната АС в точка N ; ВО=33сm и ОN=27cm.
Намерете:Лицето на триъгълник ABC.

siXt_senSe
06-11-2006, 22:48
v koi klas si? ima zna4enie 6toto zada4ite mogat da se re6at po mn na4ini :?:

MiDsUmMer`
06-12-2006, 07:19
9 klas sum.

Momchence
06-12-2006, 21:48
Тфа е абсурдно да се реши без чертеж, както ти може би не се сещаш. Как точно си предствяш някой да може да ти помогне тук....дори някой да напрай чертеж и да я реши и да ти прати решението без чертеж никоя госпожа няма да ти я признае....малко е глупаво да искаш помощ за нещо за което явно няма как да ти се помогне......и то за 6-тица.....баси майката...аз на тебе и 3-ка не ти давам...

WILD__BOY
06-12-2006, 21:50
Тфа е абсурдно да се реши без чертеж, както ти може би не се сещаш. Как точно си предствяш някой да може да ти помогне тук....дори някой да напрай чертеж и да я реши и да ти прати решението без чертеж никоя госпожа няма да ти я признае....малко е глупаво да искаш помощ за нещо за което явно няма как да ти се помогне......и то за 6-тица.....баси майката...аз на тебе и 3-ка не ти давам...
На пейнт за отрицателно време ще си спретнеш чертеш - и после в имидж хакс си качваш творението и го постваш тук.

MiDsUmMer`
06-13-2006, 09:17
Momchence,az teb izob6to ne te pitam kolko mi dava6,4ertej sum si napravila,a ako ne znae6 gospojite v daskalo ne ti davat zada4ata s 4ertej,a samo s uslovie,taka 4e koe mu e nemislimoto da se re6i ??? Ti kato ne moje6 da mi pomogne6 za6to togava izob6to si pisal mnenie,samo da se zaqjda6 li i da ti ot4ita 4e pi6e6 :twisted: ??? Popitala sum dostatu4no mnogo hora predi da se oburna kum horata tuk,taka 4e zapazi si komentarite za teb i nedei mnogo da se zaqjda6!
P.S. Izvinqvaite za malko lo6iq ton,ama toi si go zaslujava!

06-13-2006, 21:24
Аз ще ти ги реша. Само чакай малко да ги напиша.

MiDsUmMer`
06-14-2006, 18:12
zaklu4vaite q tazi tema ve4e ne moga da si predam zada4ite,taka 4e smqtam temata za priklu4ena.