PDA

View Full Version : Съборея ???????



06-12-2006, 13:54
Здравейте! Iskam da vi popitam nqkoi ot vas imal li e Saboreq? Kak se e izlekuval i s kakvo??? Poprincip tova e vid parhot neshto takova. Ako znaete neshto pove4e pishete pls! Edna priqtelka ima.. hodi po lekari probva dosta preparati,no dori da i iz4ezne za izvesno vreme posle pak se poqvqva?

smyrtta
06-12-2006, 14:10
sigurna li si 4e e tova zabolqvane,zashtoto ima edno kojno zabolqvane-psoriazis.to se poqvqva i poo cqloto tqlo no dosta 4esto v oskosmenata 4ast na glavata i to e takova 4e se poqvqva i i4ezva i ne znaesh koga moje da se poqvi otnovo.predava se po nasledstvo po bashtina liniq no ne vsqko pokolenie e zadaljitelno da go imat.a za psoriazisa ima lekarstva koito go oblek4avat no nqma takiva koito da go premahnat napalno vinagi moje da se poqvi pak.amerika i izrael sa naprednali v otkrivaneto na takova lekarstvo no vse oshte go nqma.ina4e ne e nishto strashno

djigi
06-12-2006, 14:13
Не е като пърхот. Имах някакво петно на тила. Бях ходила на кожен, той ми каза, че е себорея и ми предписа някакво мехлемче, с което да се мажа 10 дни като един месец да не консумирам какао (шоколад - представяш ли си) и кафе. Не мисля, че кремчето ме излекува напълно. Все пак и аз си бях виновна, защото след като спрях да се мажа с него, започнах да ям и шоколад. След известно време ми излезе пак, сърбеше ме ужасно много, ужасно. И от чешане си бях направила рана, грозна работа. С доста воля да не се чешам, дори да не се докосвам на това място, защото точно ми минаваше т.е. падаше ми коричката и оставаше нова, мекичка кожа, когато излезнех от банята нещо се потърквах (съвсем леко) и на следвашия ден отново бях с рана. Все пак след няколко дни (без да се пипам по тила,колкото и да ме сърби) всичко изчезна и да чукна на дърво в момента ми няма нищо.

slavikara
03-16-2013, 22:51
себореята се лекува с този крем много ефикасно http://sulsena.alle.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/

kalpazanka
03-17-2013, 05:17
^Дано авторът не разчита точно на твоята "навременна" помощ.