PDA

View Full Version : За чалгарите



Страници : [1] 2

Метълката
06-13-2006, 04:14
Такам..нарочно не я пускам в темата за музика, понеже имам едно много просто питане към феновете на това 'чудо' и не искам да се коментира музиката.
По неприятни стечения на обстоятелствата (рожден ден на що годе близка братовчедка :? ) ми се наложи да прекарам вечерта до преди половин час в компанията на телевизия планета.
Въпросът ми е : Не ви ли е обидно, че т.нар. изпълнители ви лъжат така гадно, че могат да пеят, че могат да измислят нещо ново, че изобщо стават за певци?
Един час 'изучаване' на сложните им изпъленея и клипове и...и се чудя, не ви ли е обидно, че ви подценяват толкова много? Че крадат вече не само музиката, но и идейте за клиповете си, че копират всичко и го пренасят едно към едно при себе си, че вечно се снимат по един и същи начин, по възможност с разтворени крака, развята коса, по бельо и страдащи по някои.
Мене лично ме вбеси някаква там певачка, която беше окрала ЕДНО КЪМ ЕДНО клипа на Evanescene My Immortal. Тая пикла подценява своята публика!!
Не ви ли е яд, че си давате парите за измислени герои?
Не ви ли е обидно, че така ви подценяват?

WILD__BOY
06-13-2006, 07:20
Мислиш ли, че им пука? Важното е валга да се дъни, цици и п**ки да има и да си яко пиян. Тогава всичко е наред за родния чалгар.

techCandy
06-13-2006, 08:13
Никога не бях се замисляла по тоя начин за чалгията...Интересно
повдигнат въпрос. Но имайки предвид умствения багаж на повечето чалгари (не казвам всички!) това едва ли им прави впечатление...Както вече казаха, да има какво да се друса, обилно полято със скапана водка....другото не е важно. Дали може да пее, дали има изобщо талант за каквото и да е друго освен свирки може би :lol: ...не е важно, нали си я има визията, съответната певачка
off topic:
Метълката, моля те само не ми казвай, че слушаш Evanescene.

momcheto s tupiq nick...
06-13-2006, 08:19
Ето теорията ми за Чалгата!

Преди много..ама много време в некое си Сръбско село от некви селяни с цигански произход , се зародил най-гадния, най-тъпия, най-смотания, най-зле звучащ, най-прост стил в музиката-Чалгата.Селянията на тези прости хора ги принудила да разпространят своето "творение" по останалите населени месности Всички тези общества захвърлили това понятие, което не заслужава да бъде наречено даже подобие на музика.Но в България чалгата открила своя втори дом.Като златно правило в чалгаджийските историй било-Да бъдеш безнадежно прост и безвкусен.По време на раждането на чалгата по-голям процент от българското население отхвърлило този стил в музиката.Но по-късно той станал водещ стил в България.Малко хора-които имат нещо в главата останали от страната на съпротивата.Другата по-голяма част вече била достатачно заблудена!Модерно вече било да бъдеш тъп, грозен, дебел и мазен гей носещ джапанки с фръкнал палец(през лятото), високи обувки които завършват като гуменки един вид гейски!(за през зимата), с вкарани в обувките избелени дънки, големи очила, които закриват 30% от фейса, много мощно кожено яке където пише или DieSel (което си го превеждам като..Умри(Die) или го Продай(Sel) умри от срам ако го носиш, или го продай ако не ти се умира от срам )Та..друг вид..раздърпано яке със надпис "DE PUTA MADRE" или "Formula 1Според вас..начин на обличане или пълна безвкусица и селяния е това??Всички чалгари явно расъждават така -ДА СИ ГЕЙ В ДНЕШНО ВРЕМЕ НЕ Е СРАМНО И Е МОДЕРНО !-Та..ние..хората от съпротивата до ден днешен се борим с тези Гейове наречени -Чалгари-За жалост като умре един се раждат двама..деба кат циганите са :) Всъщност голяма част от заможните цигани са ей такива-чалгари!Друга причина да мразя това понятие"чалга " е това, че въпросите"певици " с извинение..стават само за духов оркестър ;P Това, че в цяла песен се повтарят от две до максимум три изречения в различна тоналност също не ме настройва позитивно към всичко това!
За хората на мойто мнение им пожелавам да дойде денят на страшния съд..в който чалгта ще бъде ОТХВЪРЛЕНА.
Ем..мисля че разбрахте нещо за мен
Чалгата SuX.

blqqh
06-13-2006, 09:12
Ето теорията ми за Чалгата!

Преди много..ама много време в некое си Сръбско село от некви селяни с цигански произход , се зародил най-гадния, най-тъпия, най-смотания, най-зле звучащ, най-прост стил в музиката-Чалгата.Селянията на тези прости хора ги принудила да разпространят своето "творение" по останалите населени месности Всички тези общества захвърлили това понятие, което не заслужава да бъде наречено даже подобие на музика.Но в България чалгата открила своя втори дом.Като златно правило в чалгаджийските историй било-Да бъдеш безнадежно прост и безвкусен.По време на раждането на чалгата по-голям процент от българското население отхвърлило този стил в музиката.Но по-късно той станал водещ стил в България.Малко хора-които имат нещо в главата останали от страната на съпротивата.Другата по-голяма част вече била достатачно заблудена!Модерно вече било да бъдеш тъп, грозен, дебел и мазен гей носещ джапанки с фръкнал палец(през лятото), високи обувки които завършват като гуменки един вид гейски!(за през зимата), с вкарани в обувките избелени дънки, големи очила, които закриват 30% от фейса, много мощно кожено яке където пише или DieSel (което си го превеждам като..Умри(Die) или го Продай(Sel) умри от срам ако го носиш, или го продай ако не ти се умира от срам )Та..друг вид..раздърпано яке със надпис "DE PUTA MADRE" или "Formula 1Според вас..начин на обличане или пълна безвкусица и селяния е това??Всички чалгари явно расъждават така -ДА СИ ГЕЙ В ДНЕШНО ВРЕМЕ НЕ Е СРАМНО И Е МОДЕРНО !-Та..ние..хората от съпротивата до ден днешен се борим с тези Гейове наречени -Чалгари-За жалост като умре един се раждат двама..деба кат циганите са :) Всъщност голяма част от заможните цигани са ей такива-чалгари!Друга причина да мразя това понятие"чалга " е това, че въпросите"певици " с извинение..стават само за духов оркестър ;P Това, че в цяла песен се повтарят от две до максимум три изречения в различна тоналност също не ме настройва позитивно към всичко това!
За хората на мойто мнение им пожелавам да дойде денят на страшния съд..в който чалгта ще бъде ОТХВЪРЛЕНА.
Ем..мисля че разбрахте нещо за мен
Чалгата SuX.
Евалата!Много правилно го каза,за всички които слушат чалга е важно да си модерен,да си като другите.Защо ли 80% ходят с дънки,завряни в ботушите?!?Чакайте бееееее хора,нямате ли собствен стил,нямате ли собствено мнение ?!! А неее ,яя виж тая кфи обувки си е купила искам и аз.А да не говорим сега..почти всички момичета имат пантофи или там как се води..Просто това е ужасно!Тия обувки/чехли са ужасни.Ма неее и ние трябва да имаме такива,за да не сме по назад. #-o

momcheto s tupiq nick...
06-13-2006, 09:24
А неее ,яя виж тая кфи обувки си е купила искам и аз.А да не говорим сега..почти всички момичета имат пантофи или там как се води..Просто това е ужасно!Тия обувки/чехли са ужасни.Ма неее и ние трябва да имаме такива,за да не сме по назад. #-oкецките рулз,а?http://smilies.sofrayt.com/^/aiw/crazy.gif

ledenata_kralicA
06-13-2006, 09:26
хЪ...някой може да реши,че чалгата ни е любимата музика,че да й посвещаваме толкова теми....
на мен лично тая музика ми е суууууупер противна и мен също ме дразнят певиците-изкуствени,част от тях доста тъпички,и разчитат на направения си вънкен вид,за да се слуша 'музиката' им
а тва с крадените клипове си е пълната мизерия...ше отида пред Пайнер или там някъде,където и да са,и ще ги замерям с камъни докато не умрат :twisted:
ама както каза WILD__BOY,на кой му пука...нали печелят пари от това и има хора,който слушат тази малоумна,поне за мен музика

just_a_kid
06-13-2006, 09:33
хЪ...някой може да реши,че чалгата ни е любимата музика,че да й посвещаваме толкова теми....
на мен лично тая музика ми е суууууупер противна и мен също ме дразнят певиците-изкуствени,част от тях доста тъпички,и разчитат на направения си вънкен вид,за да се слуша 'музиката' им
а тва с крадените клипове си е пълната мизерия...ше отида пред Пайнер или там някъде,където и да са,и ще ги замерям с камъни докато не умрат :twisted:
ама както каза WILD__BOY,на кой му пука...нали печелят пари от това и има хора,който слушат тази малоумна,поне за мен музика

мдамм, съгласна съм - като има кой да купува, ще има и кой да продава такава 'музика', както го нарече.
Само че в темата въпросът е обърнат към чалгарите, затова се чудя защо още не съм срещнала тяхната гледна точка... :-k

Juicy Music
06-13-2006, 10:35
Чалгата е музика, която се прави и се слуша на кило....ракия. Честно казано каузата против чалгата е безсмислена. Те никога няма да спрат да я слушат, най-много вий да почнете. Отначало ще започнете уж "изучавайки" я, след това ще намерите някой мотив(откраднат ест) от някой песен, която ви кефи и постепенно ще се задрусате на някой маса с чашката в ръка, под звуците на поредната поп-фолк дива на месеца. Препоръчвам ви да си слушате това, което си слушате в момента и да не се занимавате с глупости. :wink:

Овцата
06-13-2006, 10:50
Ето теорията ми за Чалгата!

Преди много..ама много време в некое си Сръбско село от некви селяни с цигански произход , се зародил най-гадния, най-тъпия, най-смотания, най-зле звучащ, най-прост стил в музиката-Чалгата.Селянията на тези прости хора ги принудила да разпространят своето "творение" по останалите населени месности Всички тези общества захвърлили това понятие, което не заслужава да бъде наречено даже подобие на музика.Но в България чалгата открила своя втори дом.Като златно правило в чалгаджийските историй било-Да бъдеш безнадежно прост и безвкусен.По време на раждането на чалгата по-голям процент от българското население отхвърлило този стил в музиката.Но по-късно той станал водещ стил в България.Малко хора-които имат нещо в главата останали от страната на съпротивата.Другата по-голяма част вече била достатачно заблудена!Модерно вече било да бъдеш тъп, грозен, дебел и мазен гей носещ джапанки с фръкнал палец(през лятото), високи обувки които завършват като гуменки един вид гейски!(за през зимата), с вкарани в обувките избелени дънки, големи очила, които закриват 30% от фейса, много мощно кожено яке където пише или DieSel (което си го превеждам като..Умри(Die) или го Продай(Sel) умри от срам ако го носиш, или го продай ако не ти се умира от срам )Та..друг вид..раздърпано яке със надпис "DE PUTA MADRE" или "Formula 1Според вас..начин на обличане или пълна безвкусица и селяния е това??Всички чалгари явно расъждават така -ДА СИ ГЕЙ В ДНЕШНО ВРЕМЕ НЕ Е СРАМНО И Е МОДЕРНО !-Та..ние..хората от съпротивата до ден днешен се борим с тези Гейове наречени -Чалгари-За жалост като умре един се раждат двама..деба кат циганите са :) Всъщност голяма част от заможните цигани са ей такива-чалгари!Друга причина да мразя това понятие"чалга " е това, че въпросите"певици " с извинение..стават само за духов оркестър ;P Това, че в цяла песен се повтарят от две до максимум три изречения в различна тоналност също не ме настройва позитивно към всичко това!
За хората на мойто мнение им пожелавам да дойде денят на страшния съд..в който чалгта ще бъде ОТХВЪРЛЕНА.
Ем..мисля че разбрахте нещо за мен
Чалгата SuX.
Е много ми харесва това момче... :oops:

Juicy Music
06-13-2006, 11:28
Чалгар is a state of mind... or in most occasions absence of any...

По-добре им го преведи, щот има сега да търсят из речниците... :smt017 и ще си помислят, че си ги напсувал.

sladkoto_Eli
06-13-2006, 11:33
Мислиш ли, че им пука? Важното е валга да се дъни, цици и п**ки да има и да си яко пиян. Тогава всичко е наред за родния чалгар.

=D> =D> =D> За жалост си прав :|

theworldleader
06-13-2006, 11:57
М Ами по добре да гледкам една силиконка, с поличка, руса косичка, от колкото да гледам некав мъж, с дълги нокти, лакирани в черно, някакви кръстове, некви кожени якета и некви черепи..
пък за пеенето.. всеки за себе си, на мен ми харесва песента която ми допадне, а не всичките песни примерно на Емилия.. всичко е индивидуално

Метълката
06-13-2006, 12:09
Не е индивидуално, там е работата - не ви питам дали ви харесва - щом има толко чалгари, явно. Питам ви, Не ви ли е обидно просто? Не е ли обидно, че тая русата с поличката е максималното, което можете да поемете и затова само то се пуска в обръщение?

И не, не слушам Евънесънс, просто приликата с клипа беше потресаваща ;)

Kam4eto
06-13-2006, 12:18
честно казано се дразня на подобни теми - хем не слушате чалга и си нямате понятие от певците и това дали могат да пеят или не - да сте ходили на концерт на планета, за да знаете как пеят? Мога да ви кажа, че Преслава например има супер глас, няма силикон и прави хубава музика. Друг пример за хубав глас - Глория. Колкото и да е изкуствена и надута /това не може да се отрече верно е/ си пее и то токова години. А Азис да не би да няма глас - може да е всякакъв, но не и зле пеещ. Наистина доста от певиците не пеят на живо, но това не значи че трябва всички да се слагат под общ знаменател. А това че повечето са еднакви - въпрос на манталитет и на самочувствие, което не всички имат. Според мен музиката е нещо, за което не трябва да се съди по изпълнителя или клипа - или ти харесва песента или не, защото самия певец, ако реши може почти всякъкъв стил да пее. Затова не съдете за песните по нашите родни курвички подобн на Камелия и др., защото не всички са такива!

Eleonora
06-13-2006, 12:20
4algata mnogo pe4eli,osobeno
ako si trezven i ne slu6a6 4alga,no sled izvestno koli4estvo alkohol i ti zapo4va6 da se divi6 na 4algata \:D/

midnight..'
06-13-2006, 12:30
М Ами по добре да гледкам една силиконка, с поличка, руса косичка, от колкото да гледам некав мъж, с дълги нокти, лакирани в черно, някакви кръстове, некви кожени якета и некви черепи..

много интересно как свързаш различната от чалгата музика с този образ....погледни на малко повече от 5 см от носа си

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 12:36
честно казано се дразня на подобни теми - хем не слушате чалга и си нямате понятие от певците и това дали могат да пеят или не - да сте ходили на концерт на планета, за да знаете как пеят?

А Азис да не би да няма глас - може да е всякакъв, но не и зле пеещ. .
Ако можеш да пееш наистина, няма да пееш на плейбек. Разбираш ли?

Азис няма глас. Може да вие колкото си иска, но не и да пее. Това и machoka може да го потвърди.

06-13-2006, 12:39
По темата имам да кажа само това:


Ех, другари, ех, личности поставени
Ех, деца, от бога забравени
Пълзете, пълзете, гъсеници модни
Орете земята и пускайте корени

Ех, орли, небесни апостоли
Високо политнали квадратни плоскости
Копайте по двама, копайте по трима
За вашето щастие работа има

Място за всеки и всеки на мястото си

Отдавна е казано: всички са равни
Но има си силни, има и слаби
Какво са мухите, какво са светулките
Елитът сте вие, боклукът са другите

Довиждане мили, довиждане сладки
Довиждане малки зелени догадки
При мене е тихо, спокойно и тъмно

06-13-2006, 12:40
Откъдето дойдох, пак там ще се върна...

Кауза пердута
06-13-2006, 13:52
Предполагам, че не знаете, но преди години Анди Уорхол е поставил началото на едно от любимите ми направляния в изкуството - ПОП АРТ - изкуство, достъпно и разбираемо за повече хора от класиката. Според мен ролята на поп-фолка /чалгата е именно в това - да създаде настроение и приятни емоции на определен тип хора. Като не се кефите, хубаво... просто не се чувствайте задължени да натрапвате своите ценности на хората около вас - не е етично някакси.
:mrgreen:

http://images.google.bg/imgres?imgurl=http://www.rpi.edu/~turcoj/Timeline/Art%2520History/andy%2520warhol.jpg&imgrefurl=http://users.wpi.edu/~eseiti/allaboutme.html&h=350&w=320&sz=60&tbnid=Cz_B8A3pL67riM:&tbnh=116&tbnw=106&prev=/images%3Fq%3Dandy%2Bwarhol&start=2&sa=X&oi=images&ct=image&cd=2

06-13-2006, 14:06
Е аз ли4но предпо4итам да гледам по телевисията изкопирани клипове на мацки с разтворени крака,отколкото таквизи хорица като тези от аватара ти :wink: Не 4е подкрепям 4алгата,не я слу6ам

i_want_u_f
06-13-2006, 14:25
Е аз ли4но предпо4итам да гледам по телевисията изкопирани клипове на мацки с разтворени крака,отколкото таквизи хорица като тези от аватара ти :wink: Не 4е подкрепям 4алгата,не я слу6ам

хахахаха и аз така,по добре силикона на Гергана,от колкото "мацката/пича (не съм сиурна от к'ъф пол е) от аватара ти"
П.С.просто не ми се сънуват кошмари,не за друго :)))
А по самия въпрос,мен лично не ме дразни че едно 50% от ПОП ФОЛКА са кавъри на сръбски и гръцки песни,даже тия нашите си ме кефят повече честно казано :))))))

oxoxoxooxoxoo
06-13-2006, 14:40
Ами прочетох всички мнения и свързвате чалгата и с модата и т.н..Ми хора вие всички носите дрехи на чалгари/чалгарки знаете ли защо? Ми аз дънки с паднало талия например видях в клипове на така наречените "фолк певачици" и знаете ли какво ? 99% от младото поколение носи такива дънки с мнооооого паднала талия.Дотук с облеклото.Сега самата музика вие говорите за мазната чалга така като гледам тоест песни като "Тез червени домати" и т.н. ми противни песни обаче другата чалга не е така тоест баладите дето предимно за любов се пее , но какво да се прави чалгата е за младото поколение и какво го вълнува него? Ми любоФта нормално е да се пее за това според мене и има много смисление текстове даже на Ивана дето пее "води ме в някоя квартална кръчма" ми замисляли сте се какво му трябва на човек за да е щастлив? На кръчма се ходи с приятели да си поговорите да се посмеете и тогава човек се чувства щастлив обаче тряяя да се замислиш за да го разбереш.Ами на Ивана песента "Ах,тези пари" някой слушал ли е ? Има много смислени текстове вие просто говорите са мазните кючеци ... Впрочем и аз слушам чалга НО не слагам дънкито в ботушите и не обличам кат някоя магистралка и до кога ще се спори чалгата дали е музика или не ? Ми щом се пее музика е няма значение какво пее се или там крещи се ама като музика се води

Heaven_inhabitant_f
06-13-2006, 14:41
Чалгар is a state of mind... or in most occasions absence of any...

По-добре им го преведи, щот има сега да търсят из речниците... :smt017 и ще си помислят, че си ги напсувал.

А мен ме дразни когато някой научи 3 думи на английски и веднага държи да ги използва, тук сме България и се говори български,има други места на които може да си използваш познанията по английски (които и без друго се съмнявам да са много) !
А за чалгата,да не мислиш,че я слушат хората,защото ги кефи текста,не само мелодията,защото си е музика за купон,за кръчма,за маса,на кай му пука,че е крадена.
Да ти кажа примерно в метъла има парчета,които много ме кефят,ама други са си чисто викане и цялата тая работа с черното и другото ми се струва толкова голяма позьорщина,колкото и да се издокараш като чалга певица,не мислиш ли? Значи на концерт може,ама извинявай младо момиче облечено цялото в черно с три тона черен грим на очите и с тен на мъртвец да ходи по улицата,с кецове или недай боже кубинки средата на лятото и това не бих го нарекла много изискано и със стил.
Има си време и място за всеки един стил музика,всяка песен пусната не на място може да изглежда грозна и пошла.

djigi
06-13-2006, 14:58
Не ми е обидно! Първо, че аз не чувам музиката, а я слушам или обратното. Май още не съм стигнала до такова високо ниво, че да се заслушвам в текста и т.н. Чувам някаква мелодия и ми харесва, общо взето в поп-фолка най ми харесват. И най вече като ми пеят на родния език, че ако реша да се заслушам и ги разбирам. А особено за текстовете наистина мисля, че са си хубави. Не, че мога да ги сравня с текстовете от друг стил, но поне имат прогрес от времето на "Ах,банана". За визията... това е начина на обличане, държане на певците от този жанр. Общо взето рядко гледам клипове и голи,неголи - все едно. А и между другото това за кражбата е твърде изтъркано вече. Те не го правят от вчера или днес, да не обяснявам как всъщност думата не е крада, защото повечето певци се свързват с хората, които са измислили оригиналната музика и искат права. За клиповете - отново не са един или два абсолютно 1:1 с други чуждестранни. А и не съм изхрчила толкова пари...преди съм ходила на няколко концерта и съм си купувала една-две касетки и толкова. "Едно време" си ги записвах от телевизията с касетофона, сега всичко свалям от интернет, което всъщност май е доказателство колко уважавам тази музика. Както и да е. Харесва ми ритъма и толкова. Като чуя някоя песен ми приижда да танцувам, става ми весело, какво повече. Не виждам какво толкова я обсъждате тази "чалга", по-скоро е модерно да се плюе по нея от колкото да се слуша....

`Death`Whore`
06-13-2006, 15:05
Да пропуснем музиката и гласовите възможности на певиците, както и външния им вид. Пак остават няколко неща, които са просташки:
1. Доста от певиците, дори гъзарките от Пайнер, пеят толкова просташки.
2. Да, крадените клипове. И на всичкото отгоре крадат музиката на световноизвестни песни. Много е смешно. Не че другите стилове не правят това, но те го правят с цел гавра.

06-13-2006, 15:20
Май никой дори не е погледнал текста на страхотната група Ревю, който постнах.

Чалгата е рожба на упадъка на нашето общество. Тя е ясно отражение на бързите повърхностни насторения, които обземат България веднага след падането на социализма. Сега, за разлика от чалгата, метълът, пънкът, хардкорът, готикът и т.н. имат едно много съществено нещо и това е ЕТИКА. ОТНОШЕНИЕ. ПОЗИЦИЯ. Музиката си е изкуство, нейната цел никога не е била да кара задниците и циците да се тресат в ритми, ами е имала за цел да се докосне до душата на човека, да ръздалбае обвивката на външноста и да навлезе навътре, в душата, в психиката, в съзнанието. За съжаление, бързата промяна тук, замазва очите на българина и той се отдава на вечен купон, смятайки, че вече има всичко, което му трябва. Така неговото желание за познание на себе си закърнява и понеже този индивид не е конкретен човек, а масов, той се превръща в нещо, което Хайдегер нарича DAS MAN - човекът тълпа, човекът овца, човекът който е отгледан от липсата на мнение и безхарактерност. Това е човекът който задоволява само най-повърхностните си желания - да се напие, да се повесели и така в един безкраен кръговрат. Безспирен душевен купон. Няма лошо да се веселиш, но защо във веселбата ти главна позиция трябва да заема простащината? Защото тя за теб е всичко. Чалгата е родена от простотия и се върти от простотия, който твърди обратното, мога само да го съжалявам и да се надявам, че някога ще поумнее. Не става дума само за кючеците, Анелия, Гергана, Петкана и т.н. са абсолютно същата работа, представени по не толкова директен начин, а даже сладникав и псевдо-емоционален, който се стреми да наложи фалшиви ценности като използва фалшива символика в песните и клиповете си. Ето и друга съществена разлика между чалгата и ъндърграунд стиловете - чалгата музиката се представя като продукт в лъскава опаковка, а стил като пънка се представя не само като музика, а като начин на живот, главно защото е...ИСТИНСКИ и ИСКРЕН, а чалгата не е. Основната причина аз да не проявявам толерантност към чалгата е че основните идеи в нея са разкрепостеното поведение, замазване на очите от съществените неща в живота и привличане на вниманието към коли, пари и жени и използването на секса като основен мотив във абсолютно всички теми, без значение дали ще са "червени домати" или "да падат дрехи и задръжки да ме разтриват устни мъжки". Чалгата е лишена от духовна красота. В чалгата я няма тази странна скрита красота, която откривам в текстовете на Joy Division (които са вдъхновени от хора като Верлен, Рембо, Бодлер и т.н.)...Чалгата няма духовна стойност. Тогава какво има? Красиво младо момиче, олицетворяващо изкуствената красота, разхождащо се на красив пеизаж, символизиращ красотата на живота, което си отваря устата, но от нея не излиза нищо, което олицетворява празнотата на цялата тази "култура" и нейното безмислие, но само за мен. Не и за българина. Теофил Гутие е казал: "Глупостта, егоизмът и доброто здраве са формулата за прерфектния живот". За съжаление българинът си мисли, че живее "перфектния живот" да, но само по ТВ Планета...Само там.


На крака сме родени със краката твориме,
по познати пътеки всички дружно вървиме,
общо взето щастливи, общо взето нещастни,
домовете ни пълни, но главите ни празни.

От сън уморени по бюрата лежиме,
носим пълни кореми и затова ще тежиме,
с бързината на мравки, но с идеи големи,
всеки се бърка в чужди проблеми.

Айде със здраве.

[B]a[N]D[i]T[k]a
06-13-2006, 15:45
Метълката super tema
i tam nqkoi kaza "mislish li 4e im puka" vqrno si e tiq det slu6at 4alga....... hi4 im e vse taq dali sa krali klipove ili puk pesni

^^_MaLkoTo_InChi_^^
06-13-2006, 15:49
Такам..нарочно не я пускам в темата за музика, понеже имам едно много просто питане към феновете на това 'чудо' и не искам да се коментира музиката.
По неприятни стечения на обстоятелствата (рожден ден на що годе близка братовчедка :? ) ми се наложи да прекарам вечерта до преди половин час в компанията на телевизия планета.
Въпросът ми е : Не ви ли е обидно, че т.нар. изпълнители ви лъжат така гадно, че могат да пеят, че могат да измислят нещо ново, че изобщо стават за певци?
Един час 'изучаване' на сложните им изпъленея и клипове и...и се чудя, не ви ли е обидно, че ви подценяват толкова много? Че крадат вече не само музиката, но и идейте за клиповете си, че копират всичко и го пренасят едно към едно при себе си, че вечно се снимат по един и същи начин, по възможност с разтворени крака, развята коса, по бельо и страдащи по някои.
Мене лично ме вбеси някаква там певачка, която беше окрала ЕДНО КЪМ ЕДНО клипа на Evanescene My Immortal. Тая пикла подценява своята публика!!
Не ви ли е яд, че си давате парите за измислени герои?
Не ви ли е обидно, че така ви подценяват?


аз точно заради това спрях да глушам чалга :-)

the_o.c_girl
06-13-2006, 16:12
Да пропуснем музиката и гласовите възможности на певиците, както и външния им вид. Пак остават няколко неща, които са просташки:
1. Доста от певиците, дори гъзарките от Пайнер, пеят толкова просташки.
2. Да, крадените клипове. И на всичкото отгоре крадат музиката на световноизвестни песни. Много е смешно. Не че другите стилове не правят това, но те го правят с цел гавра. тия се крадот помежду си какво повече да кажа

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 16:51
Да ти кажа примерно в метъла има парчета,които много ме кефят,ама други са си чисто викане и цялата тая работа с черното и другото ми се струва толкова голяма позьорщина,колкото и да се издокараш като чалга певица,не мислиш ли? Значи на концерт може,ама извинявай младо момиче облечено цялото в черно с три тона черен грим на очите и с тен на мъртвец да ходи по улицата,с кецове или недай боже кубинки средата на лятото и това не бих го нарекла много изискано и със стил.
Има си време.
Защо намесваш метъла? Има много други стилове. Не разбирам защо много хора мислят, че ако не се кефиш на чалгата, значи си метъл.

Ти гледаш ли музиката? Не трябва ли да я слушаш? Замисли се над това.

`Death`Whore`
06-13-2006, 16:52
Защото децата в този форум мислят, че има само 2 стила - метъл и чалга. Задължително трябва да мразиш и да псуваш почитателите и хората, които правят другия стил музика.

ironic
06-13-2006, 17:06
Планета + Mute = Soft porno

Death Whore, има много такива случаи. Както много хора си мислят, че като се кефиш на рап мразиш рока и т.н. и т.н. Това е проява на ограниченост. Нищо не ми пречи да не харесвам тежката музика, но да има няколко песни които ми допадат. Просто идеята да слушаш метъл и да харесваш чалга за някои е невъзможна. Същото важи и за чалгарите. Просто всеки иска да пасва идеално в компанията си, била тя мразещи чалгата метъли бунтари или чалгари с тесни протрити дънки и съответно ненавиждащи метълите.

machoka
06-13-2006, 17:13
Олелееее #-o

Пак ли, бруте.. абе не ви ли писна? :smt021

djigi
06-13-2006, 17:22
Ух! Много ми е странно как повечето хора, които са писали в тази тема не слушали чалга. Виждаш тема "За чалгарите". Е, като не харесваш тази музика, не просто не я харесваш, а според теб това не е музика - защо отваряш темата.

Въпросът си е до "чалгарите" и просто се примиряваш, че не можеш да изкажеш компетентно мнение по него!

`Death`Whore`
06-13-2006, 17:30
Всеки има музикални предпочитания. И може да не слуша, да не уважава друг стил, но чак да го мрази и обижда постоянно...е тъпо. Обаче има една идея, че ако този стил ти бива натрапван постоянно, е лесно да го намразиш.

vra4ka
06-13-2006, 18:07
Да добре, разбрахме с всичките ви теми колко сме глупави, ограничени, наивни простаци...

А вие случайно да сте чували нещо за личен избор?
Който каквото иска да си слуша, а другите нека не му се мешат.
С всички теми за чалгата само се показва ограниченост и пренебрежение.
Като не ви харесва не слушайте, но нямате никакво право да не уважите личния ми избор.

Swinkenhoffer
06-13-2006, 18:37
оф, това не е истина ...

да не би чалгата и последователите й да са проблем номер 1 в момента, че да се обсъждат толкова разгорещено?!

щом се радват хората на това - ми, хубаво! нека им е весело!
какво те бърка тебе ... и всички, които само знаят - чалга това, чалга онова, да мре в кофите и не знам си какво! налагат ли ти го по насилствен начин, принуждават ли те да се чепиш на мазни кючеци - НЕ!
вярно е, че на моменти става досадно, ама след като по - голямата част от българите слушат това и явно смятат за "готяно" да ги гаврят- шъ трайш! :lol: нищо не може да се направи по този въпрос.

баси!о.О

Метълката
06-13-2006, 18:52
От една страна - да, налагат ми кючеците. Не ща да се впускам в тва колко точно животът ви е поп-фолк. То си е за вас. Точно- имате си право на избор, никой копче не може да ви кажа. За трети път - не ща да повдихам безмислени спорове, питам просто дали не се чувствате засегнати от псевдо-изпълнителите си. Тва е

i'm so excited!
06-13-2006, 18:53
](*,) ](*,) ](*,)
абе чалга фенчетата. питат ви конкретни въпроси, които ми се струва, че старателно избягвате...
въпрос 'що слушаш чалга? ' - отговор 'по-добре чалга, отколкото метъл.' ... алооо, дами и господа!!!!!!!!! музиката не се дели само на чалга и метъл, няма ли да го разберете най-после?
винаги за контра почвате да плюете по метъла, очевидно не можете да се отговорите на зададените ви въпроси??
за мен хората, които се кефят на чалга са прекалено просто устроени и примитивни същества, намиращи се в един затворен, щастлив, изграден от розови пухчета и простотия кръг, и затова не общувам с тях и не ме бърка кво правят.
а на теб след като не са ти приятни най -лесно е да забравиш че ги има, да си запушиш ушите докато минаваш покрай отсрещното магазинче за дюнери и да си живееш кротко и щастливо.

Игнат
06-13-2006, 18:59
А вие случайно да сте чували нещо за личен избор?
Който каквото иска да си слуша, а другите нека не му се мешат.
С всички теми за чалгата само се показва ограниченост и пренебрежение.
Като не ви харесва не слушайте, но нямате никакво право да не уважите личния ми избор.

Изборът ти не е личен, а се предопределя от няколко съвсем дребни, но съществени фактора: липса на култура, примитивни (профанизирани) естетически разбирания, ограничени интелектуални потребности.

Слушането на такъв вид музика е инертна проява. Някои хора се поддават, просто защото са прекалено празни за да имат собствени вкусове и собствени разбирания. А чалгата е единственото нещо към което могат да се приспособят - много хора са приспособени към нея и няма риск "почитателите" й да изглеждат смешни в лицето на множеството. А й създава някаква "визия" и прикрива душевната празнота.

И тъй като по обяснените причини "изборът" да слушате чалга не е никакъв избор, а инерция, дължаща се на липсата на добре изградена личност, вие настървено се захващате да браните най - голята и нелепа заблуда, която сте лепнали на колоса на простотията си ("личния избор") и си мислите, че можете да хвърляте прах в очите на по-културните от вас, които между другото нямате за нищо. Ама за абсолютно нищо!

Тази музика не съдържа нищо, ама нищо което може да достави онази изтънчена наслада, която създава истинското изкуство. Не знам дали знаеш каква е насладата от музиката на Бах, например. Едва ли и ще ознаеш...

Чалгата е средство да се трупат пари на гърба на нещастни и прости хора, средство тези хора д стават (между другото) още по - нещастни и прости и с това още по - манипулируеми.[/i]

06-13-2006, 19:24
Много ми е смешно като чета разни комплексарски мнениица на така наречените металяги ...

Първо. Чалгари почти няма. Има хора, които слушат чалга, но същевременно с това харесват и много други различни стилове музика, за разлика от вас, които непрестенно си дъните едно и също и не признавате нищо друго. Как да ви го кажа -- това е един вид проява на ниска интелигентност..

Второ. Защо не съм виждал хора, които слушат чалга да плюят по метълите? А обратното както се вижда се среща постоянно. Комплекси ли избивате или кво? Никой не го ебе за вашето мнение.


Трето. Някой от вас метъли някога слушал ли е българска народна музика? Съмнявам се. Защото такива песни и хора се пускат само по дискотеките и ресторантите, където се пуска чалга.

Четвърто. Тия, които слушали чалга били еди какви си, прости, смотани ... А аз да ви питам? Колко от идолите ви метъли са били хващани с наркотик? След метъл концерт колко спринцофки остават по земята?


И пето ... сега ще си пусна Scorpions, след тва Rolling Stones, после Offspring и накрая може нещо на Цеца Величкович... Проблем ?!?

:smt018

djigi
06-13-2006, 19:28
](*,) ](*,) ](*,)
абе чалга фенчетата. питат ви конкретни въпроси, които ми се струва, че старателно избягвате...

Както казах хората, които не слушат чалга няма какво да кажат в темата, но нали те не са "малоумни"(поради простия факт, че не слушат такава "немузика") все пак изразяват някакво мнение относно чалгата тук. А не виждам защо толкова много смесвате музиката с живота. Това, че някой идеализират даден изпълнител и да носят тениска с неговия лик, не означава, че и ние, "чалгарчетата" го правим. Чалгата била "софт порно", сега кажете, че по принцип и порно не гледате.

И отново както казах - не се чувствам обидена. Не вярвам Преслава сутрин да става и да си казва "Днес ще запиша песен на сръбски интрументал, за да се гавря с всички".

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 19:28
Много ми е смешно като чета разни комплексарски мнениица на така наречените металяги ...
Малоумен ли си? Не знаеш ли, че има и други стилове освен метъла?!

`Death`Whore`
06-13-2006, 19:30
1. Я потърси думата 'metal' и ще видиш колко теми против метъла има в този форум.
2. А колко от хората, слушащи чалга, поне уважават класическа музика? Доста такива казват: "Луди ли сте, млад съм, ще слушам, няма да слушам такива глупости". А доста метъли не само уважават, но и слушат класическа музика.

чалгарката
06-13-2006, 19:34
](*,) ](*,) ](*,)
абе чалга фенчетата. питат ви конкретни въпроси, които ми се струва, че старателно избягвате...
въпрос 'що слушаш чалга? ' - отговор 'по-добре чалга, отколкото метъл.' ... алооо, дами и господа!!!!!!!!! музиката не се дели само на чалга и метъл, няма ли да го разберете най-после?
винаги за контра почвате да плюете по метъла, очевидно не можете да се отговорите на зададените ви въпроси??
за мен хората, които се кефят на чалга са прекалено просто устроени и примитивни същества, намиращи се в един затворен, щастлив, изграден от розови пухчета и простотия кръг, и затова не общувам с тях и не ме бърка кво правят.
а на теб след като не са ти приятни най -лесно е да забравиш че ги има, да си запушиш ушите докато минаваш покрай отсрещното магазинче за дюнери и да си живееш кротко и щастливо.


Аз ще ти отговоря на въпроса въпреки че е ритуричен ... Слушам чалга защото ми харесва че се пее на български и така по лесно мога да го разбера текста писнало ми е от английски текстове знам английски но винаги по добре ще ми звучи на родния език . Другата причина по която слушам чалга е че ми харесва ритъма на някои песни , даже от чалгата ме кефят само баладите защото казват много истински неща.Слушам и друг стил музика (диско,рап,поп) и тези стилове ми харесват НО друго си е родното.И е мнооо тъпо и ограничено да се делят хората а този пост над мене ми ИГНАТ прати ми един тест за интелигентност и да видим дали съм тъпа или не?! ОоООО и разбира се липсва ми културата всички сте културни на думи но щом се отнася до вас "мачкай " нали така? Дааа и винаги се измъкваме с "личния избор" ми избор избирам си песните които ми харесват не съм избрала чалгата като за моя "Библия" и съм си културна да съм напсувала някого?! Имам приятели рапъри , метъли и т.н. но това не ми пречи да общувам с тях ?! Какво ви става не мога да разбера стила на музиката - идиот ли си или не ?! Ми добре щом слушаш Рап значи си простак защото там повечето хора които пеят псуват тъй ли? Хаха каквото искайте смятате за чалгата ваш избор е това ,но ти си некултурния да викаш на хората че са некултурни и необразовани само защото слушали чалга направи си изводите!

`Death`Whore`
06-13-2006, 19:37
А ти за текста ли го слушаш? Нали е "музика"!

06-13-2006, 19:38
Чалгата била "софт порно", сега кажете, че по принцип и порно не гледате.
Ако искам да гледам порно си пускам порно. Ако искам да слушам музика си пускам музика. Ващо излиза, че не искате да слушате музика, а да гледате порно. Сериозно, според мен плейбекът на Гергана ще си е същият дори и да излиза облечена на сцената.

чалгарката
06-13-2006, 19:41
А ти за текста ли го слушаш? Нали е "музика"!
еми текста повече ми харесва от мелодията :) а при диското мелодията е по яка от текста .

`Death`Whore`
06-13-2006, 19:45
Най-накрая схвана. В метъла също е така. Това, че не разбирам какво "пее" вокалът, не ме интересува чак толкова, защото няма да промени отношението ми към песента. Има групи, които много харесвам, с тъпички текстове и групи, на които харесвам 2 песни, но текстовете са много добри.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 19:47
](*,) ](*,) ](*,)
абе чалга фенчетата. питат ви конкретни въпроси, които ми се струва, че старателно избягвате...
въпрос 'що слушаш чалга? ' - отговор 'по-добре чалга, отколкото метъл.' ... алооо, дами и господа!!!!!!!!! музиката не се дели само на чалга и метъл, няма ли да го разберете най-после?
винаги за контра почвате да плюете по метъла, очевидно не можете да се отговорите на зададените ви въпроси??
за мен хората, които се кефят на чалга са прекалено просто устроени и примитивни същества, намиращи се в един затворен, щастлив, изграден от розови пухчета и простотия кръг, и затова не общувам с тях и не ме бърка кво правят.
а на теб след като не са ти приятни най -лесно е да забравиш че ги има, да си запушиш ушите докато минаваш покрай отсрещното магазинче за дюнери и да си живееш кротко и щастливо.


Аз ще ти отговоря на въпроса въпреки че е ритуричен ... Слушам чалга защото ми харесва че се пее на български и така по лесно мога да го разбера текста писнало ми е от английски текстове знам английски но винаги по добре ще ми звучи на родния език . Другата причина по която слушам чалга е че ми харесва ритъма на някои песни , даже от чалгата ме кефят само баладите защото казват много истински неща.Слушам и друг стил музика (диско,рап,поп) и тези стилове ми харесват НО друго си е родното.И е мнооо тъпо и ограничено да се делят хората а този пост над мене ми ИГНАТ прати ми един тест за интелигентност и да видим дали съм тъпа или не?! ОоООО и разбира се липсва ми културата всички сте културни на думи но щом се отнася до вас "мачкай " нали така? Дааа и винаги се измъкваме с "личния избор" ми избор избирам си песните които ми харесват не съм избрала чалгата като за моя "Библия" и съм си културна да съм напсувала някого?! Имам приятели рапъри , метъли и т.н. но това не ми пречи да общувам с тях ?! Какво ви става не мога да разбера стила на музиката - идиот ли си или не ?! Ми добре щом слушаш Рап значи си простак защото там повечето хора които пеят псуват тъй ли? Хаха каквото искайте смятате за чалгата ваш избор е това ,но ти си некултурния да викаш на хората че са некултурни и необразовани само защото слушали чалга направи си изводите!
Ти наистина нямаш култура. Ако имаше, то поне щеше да знаеш как се пишат някои думички.

"Родното" е турско. Ти туркиня ли си?

06-13-2006, 19:51
Има и сръбско и гръцко...Абе общо взето всичко от Балканите, само българско няма...

чалгарката
06-13-2006, 19:54
Най-накрая схвана. В метъла също е така. Това, че не разбирам какво "пее" вокалът, не ме интересува чак толкова, защото няма да промени отношението ми към песента. Има групи, които много харесвам, с тъпички текстове и групи, на които харесвам 2 песни, но текстовете са много добри.
Аз нямам нищо против метала и хората и съм разбрала че металите са по точни от чалгарите ... а доколкото Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика

06-13-2006, 19:57
Ето това е проблемът. Ние си имаме собствена музика, но я слушат хора като баба и дядо ми. Тая музика се нарича ФОЛКЛОР, но не е изкибичената турско-сръбско-гръцка чалга. Самата дума "чалга" е турска.
Само не ми се включвайте с тоя термин "поп-фолк", такова животно нема.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 20:01
Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика
Пише се риторичен.

Чуй няколко български народни песни, после чуй някоя чалгия. Няма начин да не усетиш разликата. Чалгата може да е музика на сърбите, турците и гърците, но не и на българите. Кога ще го разберете?

чалгарката
06-13-2006, 20:04
Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика
Пише се риторичен.

Чуй няколко български народни песни, после чуй някоя чалгия. Няма начин да не усетиш разликата. Чалгата може да е музика на сърбите, турците и гърците, но не и на българите. Кога ще го разберете?
Това се нарича елементарен 1 грешка бре бре под вола теле търсиш ,защо да не е музика на българите?!

vra4ka
06-13-2006, 20:04
Игнат, не мисля,че ме познаваш, за да обсъждаш, дали аз съм интелигентна, каква култура имам и тн.

Личният ми избор определено не е простотия. Запозната съм с доста стилове музика, което не значи че ги отричам. И да това е мой собствен вкус.

Дълбоко се лъжеш като мислиш, че не познавам класическа музика.
Учила съм класическа гимназия ( извън България ), участвала съм на концерти, в хор, за съжаление в напоследък не ми остава време за опера и театър, за което съжалявам.
Имала съм база, върху която съм направила избора си.
Нито мога да те убедя, че съм културно просветена, с богата душевност и тн. , просто не смятам за правилно да не се уважават вкусовете на хората.
Никога не съм си позволявала да обидя човек заради музиката, която слуша. Това си е негово право.

06-13-2006, 20:05
Защото не се прави от българи.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 20:07
Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика
Пише се риторичен.

Чуй няколко български народни песни, после чуй някоя чалгия. Няма начин да не усетиш разликата. Чалгата може да е музика на сърбите, турците и гърците, но не и на българите. Кога ще го разберете?
Това се нарича елементарен 1 грешка бре бре под вола теле търсиш ,защо да не е музика на българите?!
Първо си виж изказа, после разправяй на другите, че са елементарни.

06-13-2006, 20:11
Добре, господа чалгари, да зарежем спора метъл вс. чалга. Искам само едно от вас. Посочете ми поне 10 точни, ясни, аргументирани причини, които да ме убедят, че чалгата не е това, което я изкарваме и че е достойна за уважение. Настоявам да ми отговорите. Това е вашият шанс чисто и ясно да се изкажете и да се защитите. Вие сте.

djigi
06-13-2006, 20:14
Напротив, чалгата си е музика на българите или поне на тази част простаци, некултурници и т.н. А музика от българите, коренната си българска музика е "Полегнала е Гергана", макар и тук има смесване и тук може да се каже, че се краде. А защо пускат чалга и народна музика успоредно, защото до сега не се е намерил един рап/метъл/поп/рок изпълнител да изпее нещо такова.

Въпросът на тема отиде някъде в безкрайността.

Престанете да се заяждате за правописни грешки, много добре знаете, че те не са породени от слушането на чалга.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 20:16
Престанете да се заяждате за правописни грешки, много добре знаете, че те не са породени от слушането на чалга.
Те са породени от слаб интелект. Както и слушането на чалга. :wink:

06-13-2006, 20:18
Напротив, чалгата си е музика на българите или поне на тази част простаци, некултурници и т.н. А музика от българите, коренната си българска музика е "Полегнала е Гергана", макар и тук има смесване и тук може да се каже, че се краде. А защо пускат чалга и народна музика успоредно, защото до сега не се е намерил един рап/метъл/поп/рок изпълнител да изпее нещо такова.

Въпросът на тема отиде някъде в безкрайността.

Престанете да се заяждате за правописни грешки, много добре знаете, че те не са породени от слушането на чалга.
Щом можем да свързваме някаква турска дума с нашите традиции и култура, спокойно мога да кажа, че България официално няма бъдеще. Йей PUNK 77...т.е. CHALGA 06!!!!

i'm so excited!
06-13-2006, 20:20
Аз ще ти отговоря на въпроса въпреки че е ритуричен ... Слушам чалга защото ми харесва че се пее на български и така по лесно мога да го разбера текста писнало ми е от английски текстове знам английски но винаги по добре ще ми звучи на родния език . Другата причина по която слушам чалга е че ми харесва ритъма на някои песни , даже от чалгата ме кефят само баладите защото казват много истински неща.Слушам и друг стил музика (диско,рап,поп) и тези стилове ми харесват НО друго си е родното.И е мнооо тъпо и ограничено да се делят хората а този пост над мене ми ИГНАТ прати ми един тест за интелигентност и да видим дали съм тъпа или не?! ОоООО и разбира се липсва ми културата всички сте културни на думи но щом се отнася до вас "мачкай " нали така? Дааа и винаги се измъкваме с "личния избор" ми избор избирам си песните които ми харесват не съм избрала чалгата като за моя "Библия" и съм си културна да съм напсувала някого?! Имам приятели рапъри , метъли и т.н. но това не ми пречи да общувам с тях ?! Какво ви става не мога да разбера стила на музиката - идиот ли си или не ?! Ми добре щом слушаш Рап значи си простак защото там повечето хора които пеят псуват тъй ли? Хаха каквото искайте смятате за чалгата ваш избор е това ,но ти си некултурния да викаш на хората че са некултурни и необразовани само защото слушали чалга направи си изводите!

първо, драга ненагледна, момиче съм... второ - никъде не съм казала, че хората слушащи чалга са некултурни и необразовани. казах, че са ПРОСТИ :smt005 има огроооооомна разлика, ако не я усещаш - това много лошо говори за теб.
радвам се, че си културна, интелигентна и особено че пишеш думата 'РИТОРИЧЕН' правилно... слушай българска музика, но това да наричаш ЧАЛГАТА българска музика си е направо обидно за малкото талантливи родни певци и певици....


Чалгата била "софт порно", сега кажете, че по принцип и порно не гледате.
музиката, миличка, е ИЗКУСТВО. не разбирам защо противно нещо като порното трябва да се намесва в това наистина прекрасно ИЗКУСТВО.

Sapphir
06-13-2006, 20:24
Смешни ми станахте вече. Всяка втора тема чалга,анти чалга, метъл, анти метъл. АМАН! Какво искаш метълска госпожице? Тези чалгаджийки никого не са задължили да ги гледа или да ги слуша. Всеки има право да изглежда както си иска.

`Death`Whore`
06-13-2006, 20:26
А защо има "фолк метъл"? Има немалко групи, които правят метъл с елементи от културата на своята страна. И тук вече не става въпрос за България, макар да съм чувала и такива неща.

djigi
06-13-2006, 20:31
Престанете да се заяждате за правописни грешки, много добре знаете, че те не са породени от слушането на чалга.
Те са породени от слаб интелект. Както и слушането на чалга. :wink:

Сигурно си видял мнението ми в темата, която пусна за правописните грешки, така че няма да се поватярм. А слушането на чалга се свежда до "слаб интелект", който всъщност явно е безгрешно писане - правилно ли съм разбрала? Oh, нали слушам чалга... :roll:


всъщност има метъл и рок изпълнители, които са записвали такива песни, но няма как да знаеш за тях, защото Chalga rulezzz my world!!!
А защо не съм чувала за тях? Защо всеки знае "Бяла роза", дори и ти? Между другото очаквам да ми кажеш поне едно име на рок или метъл изпълнител и коя песен е изпял, че ми стана интересно и искам да чуя, ако въобще я намеря някъде.

06-13-2006, 20:35
Fintroll имат яко фолк мотиви. Falkenbach също. Да споменавам ли името на готик-неофолк-индъстриал музикантите Death In June?

06-13-2006, 21:07
Добре, господа чалгари, да зарежем спора метъл вс. чалга. Искам само едно от вас. Посочете ми поне 10 точни, ясни, аргументирани причини, които да ме убедят, че чалгата не е това, което я изкарваме и че е достойна за уважение. Настоявам да ми отговорите. Това е вашият шанс чисто и ясно да се изкажете и да се защитите. Вие сте.
Айде бе. Що замлъкнахте. Искам да видя вашите аргументи.

machoka
06-13-2006, 21:09
Добре, господа чалгари, да зарежем спора метъл вс. чалга. Искам само едно от вас. Посочете ми поне 10 точни, ясни, аргументирани причини, които да ме убедят, че чалгата не е това, което я изкарваме и че е достойна за уважение. Настоявам да ми отговорите. Това е вашият шанс чисто и ясно да се изкажете и да се защитите. Вие сте.
Айде бе. Що замлъкнахте. Искам да видя вашите аргументи.

Никой не е казал, че е достойна за уважение. 'Чалгарите' се опитват да ви убедят, че не е редно да заклеймявате хора като 'простаци и деградирали отпадъци на обществото', след като я слушат ;)

06-13-2006, 21:10
Добре де. Нека се обосноват що не са такива. Аз до сега нищо конкретно от тях не прочетох.

machoka
06-13-2006, 21:13
Добре де. Нека се обосноват що не са такива. Аз до сега нищо конкретно от тях не прочетох.

Защото музиката не винаги е огледало на това, което си. А и не е достоверен признак, по който да се определя интелектуалният багаж на хората.

06-13-2006, 21:16
Добре де. Нека се обосноват що не са такива. Аз до сега нищо конкретно от тях не прочетох.

Защото музиката не винаги е огледало на това, което си. А и не е достоверен признак, по който да се определя интелектуалният багаж на хората.
Напротив. Човек търси в музиката неща отговарящи на собствения му характер. Подсъзнателно.

machoka
06-13-2006, 21:20
"Чалгата" не е нищо повече освен вид забавление за маса /за масовият човек/ и печеливш бизнес за отраканите в областта. ;)

Дали е ограничено или не е въпрос на гледна точка, никой не е достатъчно съвършен, че да критикува друг за избора му.

06-13-2006, 21:21
"Чалгата" не е нищо повече освен вид забавление за маса /за масовият човек/ и печеливш бизнес за отраканите в областта. ;)

Дали е ограничено или не е въпрос на гледна точка, никой не е достатъчно съвършен, че да критикува друг за избора му.
Еми не може музика ориентирана към масовия човек да не бъде ограничена, защото масовият човек Е ограничен. В смисъл това не е мое мнение, това си е факт.

`Death`Whore`
06-13-2006, 21:25
Точно идеята, че музиката е забавление, е проста и нискоинтелигентна. Като че ли да кажеш, че поезията е само четене на букви.

machoka
06-13-2006, 21:25
за маса... ;)

т.е. ако е нормален човек, който не се нуждае от алкохол за забавление няма да му е нужна и чалгата...

което ти е приятно на маса, ще ти е приятно и на други места най-вероятно :-D

Идеята е, че и на мен да ми опрат пистолет в главата докато обядвам и пийвам ракийка с шопска да кажат - 'избирай м/у метъл, класическа и чалга', ще се наложи да избера последното ;)

Госте, масовият човек е народа, дефакто твърдиш че народа ни е ограничен.. което си е до някъде истина.. но не заради чалгата. Щеше ми се да е толкова лесно, ама не е само заради това.

06-13-2006, 21:26
за маса... ;)

т.е. ако е нормален човек, който не се нуждае от алкохол за забавление няма да му е нужна и чалгата...
Абе то и аз докато пиех пак си живеех без чалга, па друго не знам. Пил съм на чалга, пил съм и на Sodom, Kreator, Agnostic Front и Sick Of It All...Просто няма нужда да сравнявам...

machoka
06-13-2006, 21:27
`Death`Whore`,

музика се пише по различни поводи, с различно предназначние.

Музика се пише и за забавление и в това няма нищо лошо. Пишат се лесни мотиви и музикална форма, за да се запомни лесно и безпроблемно и да можеш да си я подсвиркваш без проблем. Все пак не може всичко да е сложни математически изчислени Реквиеми :-D

06-13-2006, 21:28
за маса... ;)

т.е. ако е нормален човек, който не се нуждае от алкохол за забавление няма да му е нужна и чалгата...

което ти е приятно на маса, ще ти е приятно и на други места най-вероятно :-D

Идеята е, че и на мен да ми опрат пистолет в главата докато обядвам и пийвам ракийка с шопска да кажат - 'избирай м/у метъл, класическа и чалга', ще се наложи да избера последното ;)

Госте, масовият човек е народа, дефакто твърдиш че народа ни е ограничен.. което си е до някъде истина.. но не заради чалгата. Щеше ми се да е толкова лесно, ама не е само заради това.
Хайдегер много добре е дефинирал масовия човек. Das man не съществува благодарение на чалгата, а чалгата съществува благодарение на das man...

machoka
06-13-2006, 21:28
за маса... ;)

т.е. ако е нормален човек, който не се нуждае от алкохол за забавление няма да му е нужна и чалгата...
Абе то и аз докато пиех пак си живеех без чалга, па друго не знам. Пил съм на чалга, пил съм и на Sodom, Kreator, Agnostic Front и Sick Of It All...Просто няма нужда да сравнявам...

За някои стилове е обида да ги слушаш докато ядеш и пийваш. Пък и да не е обидно, просто не е подходящо. Така е в класическата, за метъла не знам.

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 21:29
Идеята е, че и на мен да ми опрат пистолет в главата докато обядвам и пийвам ракийка с шопска да кажат - 'избирай м/у метъл, класическа и чалга', ще се наложи да избера последното ;)

Това не го очаквах от тебе. :shock:

`Death`Whore`
06-13-2006, 21:30
Изобщо нямам предвид това. Доста често най-простичкото е адски гениално. Пак ще сравня с поезията - някое просташко стихотворенийце може ли да бъде наречено "поезия"? Изкуството е, за да те жегне, да го почувстваш и да се пренесеш на друго място.

Мисля, че съм ти го казвала, но не съм съгласна. Мога да слушам Вивалди, докато си мия дупето, но това не значи, че не уважавам музиката му.

machoka
06-13-2006, 21:31
Идеята е, че и на мен да ми опрат пистолет в главата докато обядвам и пийвам ракийка с шопска да кажат - 'избирай м/у метъл, класическа и чалга', ще се наложи да избера последното ;)

Това не го очаквах от тебе. :shock:


Никога няма да си позволя да слушам Шопен и да пия ракия, метълът ми е твърде тежък, нелицеприятен, не ми допада.. какво ми остава, все пак не искам да ума от куршум.. млад :D

Виж, ако има други стилове, ще избера тях, ама точно изброените..

06-13-2006, 21:31
Не знам, много объркано става. Аз лично никога не бих приел чалгата, защото тя най-вулгарно се гаври с ценностната ми система и с всичко, в което вярвам.

machoka
06-13-2006, 21:32
Изобщо нямам предвид това. Доста често най-простичкото е адски гениално. Пак ще сравня с поезията - някое просташко стихотворенийце може ли да бъде наречено "поезия"? Изкуството е, за да те жегне, да го почувстваш и да се пренесеш на друго място.

Само дето поп-фолкът не е изкуство! :idea:

Така както аз ако нарисувам нещо ще е боза, а не изкуство :)

machoka
06-13-2006, 21:33
Не знам, много объркано става. Аз лично никога не бих приел чалгата, защото тя най-вулгарно се гаври с ценностната ми система и с всичко, в което вярвам.

Сложно става, щото бавно и мъчително те убеждавам, че има и друг ъгъл на нещата :wink:

`Death`Whore`
06-13-2006, 21:33
Да, де, това се опитвам да кажа!

06-13-2006, 21:36
Не знам, много объркано става. Аз лично никога не бих приел чалгата, защото тя най-вулгарно се гаври с ценностната ми система и с всичко, в което вярвам.

Сложно става, щото бавно и мъчително те убеждавам, че има и друг ъгъл на нещата :wink:
То може и да има ама не ми се ще да видя през него...или по-точно не мога...и не искам. Чалгата за мен е символ на упадъка на нашата страна и винаги ще има това значение за мен.

machoka
06-13-2006, 21:39
..значи мислиш много теснъгръдо.

Отвори се и за други позиции по споровете, само можеш да спечелиш от това. Този, който може да погледне през очите на събеседника - той печели спора ;)

machoka
06-13-2006, 21:41
аз пък докато обядвам бих предпочел да слушам класическа музика...

въпрос на ценностна система..
кофти ми е да ям и да слушам: Ейй чшшш малката с теб ще правя свалката...
присяда ми... :wink:

Ти можеш и да слушаш, ама няма да я разбереш на масата.. какъв е смисъла просто да си върви някаква музика за фон? Това приляга на 'пилотната' такава, каквото е поп-фолкът, но не и на сериозна и проникновена.

Метълката
06-13-2006, 21:41
Смешни ми станахте вече. Всяка втора тема чалга,анти чалга, метъл, анти метъл. АМАН! Какво искаш метълска госпожице? Тези чалгаджийки никого не са задължили да ги гледа или да ги слуша. Всеки има право да изглежда както си иска.

АБЕ ИДИОТ ЛИ СИ БЕЕ!! ТОВА ЧЕ СПОРА СЕ ИЗРОДИ НЕ ЗАСЯГА МОЯ ВЪПРОС!!! ТОЙ НЕ СЪПОСТАВЯШЕ МЕТЪЛА ВИ ЕС ЧАЛГАТА?!!?
КОЛКО ПЪТИ ДА ГО НАПИША?!?!? МИСЛЯ ЧЕ ЧЕТИТИРИ ПЪТИ В ТАЯ ТЕМА НАПИСАХ ЯСНИЯ ВЪПРОС

ДРАГИ МИ ФОЛКАДЖИИ, НЕ СЕ ЛИ ЧУВСТВАТЕ ПОДЦЕНЕНИ ОТ ПЛАГИАТСТВОТО И ТВОРЧЕСКОТО БЕЗСИЛИЕ НА ЛЮБИМИТЕ ВИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ?!?!?!??!?!?!?!?!?

06-13-2006, 21:42
..значи мислиш много теснъгръдо.

Отвори се и за други позиции по споровете, само можеш да спечелиш от това. Този, който може да погледне през очите на събеседника - той печели спора ;)
Не мога да погледна през очите на събеседника си щом става дума за чалга. Просто ще се наложи...да се принизя. Не мога дори и за миг да си помисля, че музикалният ми вкус ще се изчерпва само с "хитове" направени по една и съща формула и единственото място, където мога да им се "наслаждавам" е на масата или по-точно под масата. В смисъл, това нещо погледнато отстрани не е много хубава картинка.

Juicy Music
06-13-2006, 21:42
Гледам сте се разгорещили нещо...ще ви цитирам Карбовски какво казва за чалгата:

Чалгата е запушения кенеф на естрадата. Чалгата е Едиповия комплекс на нацията. Циците са чалгата са символ на българина Едип, който си е ебал майката и сега не може да откъсне очи от бюста на единствената която му пусна.
...
Днес 15 годишните си мислят, че изборът на музика за слушане е културен избор. Не е вярно. Изобрът на определен тип музика днес е резултат на липсата на предишен избор. Западните хора избират между различни предложения. Ние избираме между различни невъзможности. През далечната 1979 Пинк Флойд пеят "Young Lust". Истинската емоция, истинските думи, истинското привличане, истинското отвръщение. В това време в България се пее за дърветата.
...
Чалга-хуманоидът живее измислен живот, нищо не може да прави и най-вече - не може да промени живота. А и не иска. Иска да отпуши кенефа и с лайната да стигне до морето. По тръбите на канализацията. Рокендролът е музика на работещите момчета. Чалгата е музика на дребните престъпници и тираджиите. У нас има само дребни престъпници. Работещи момчета няма Западната музика е креативна, прави се от креативни хора, които всеки ден измислят как да подобрят работата на измисления от тях конвейер. Източната музика е копирна машина, която лошо показва сексуалните ни невъзмЪжности. Музика на невъзмъжалата тълпа, която блее по деколтета. Тълпа, която не измисля нищо. А човек, който не измисля нищо, не може да ебе. Може да маструбира и да се хвали, но не може да ебе. Чалгата и естрадата са директно свързани с липсата на технологично и сексуално обществено самочувствие у източния човек. Той не може да измисли мерцедес, но може да катострофира с него. И пее за това. Той не може да си купи мерцедес, но може да открадне мерцедес. И да пее за това. Той не знае как работи мержедесът, но може да ползва мерцедесът за да ебе. Без мерцедесът, западния човек не може да си го вкара. Да си вкара хуя смислено в путката на живота. Източния човек не се замисля, че се превръща във второ качество човек. Той лекува своето замисляне и второто си качество с гюбеци, за които твърди, че са негова идентичност. От това олеква. Като не може да измислиш нещо полезно, можеш да се напиеш и да се чувстваш значим. Пиянството е нашата националност. Нашите възможности се проектират единствено до телесното. Нашата духовност е смачкана курва.

Чалгата е софт порно за мъже изпаднали в безебие и жени изпаднали в безпаричие.

дано си направите труда да го прочетете.

06-13-2006, 21:44
Туй на Карбовски ли е или...?

machoka
06-13-2006, 21:55
аз пък докато обядвам бих предпочел да слушам класическа музика...

въпрос на ценностна система..
кофти ми е да ям и да слушам: Ейй чшшш малката с теб ще правя свалката...
присяда ми... :wink:

Ти можеш и да слушаш, ама няма да я разбереш на масата.. какъв е смисъла просто да си върви някаква музика за фон? Това приляга на 'пилотната' такава, каквото е поп-фолкът, но не и на сериозна и проникновена.

кой е казал, че задължително трябва да е супер сериозна??
ако е някакъв концерт за пиано, който е малко по- лежерен ще е перфектно...

докато чалгата ще ми пречи...

Точно инструментален концерт не върви.. по-скоро симфония на Моцарт или Хайдн или някой техен струнен квартет.. ама така като си помисля.. просто не мога да си го представя :lol:

А и не забравяй, че говорим за масов човек, който иска нещо леко и лесно смилаемо - което не го прави ограничен, аз не се имам за ограничен, пък като се изморя да слушам 'тежка' симфонична музика цял ден си пускам нещо леко и неангажиращо за отмора вечер. Често е радио Романтика - то ме научи да слушам чалга в такива моменти, то е виновно :-D
Шегата на страна, пускам и ДжазФМ щото пък на техни честоти се чува и хубав лекичък джаз често.


Не мога да погледна през очите на събеседника си щом става дума за чалга. Просто ще се наложи...да се принизя. Не мога дори и за миг да си помисля, че музикалният ми вкус ще се изчерпва само с "хитове" направени по една и съща формула и единственото място, където мога да им се "наслаждавам" е на масата или по-точно под масата. В смисъл, това нещо погледнато отстрани не е много хубава картинка.
Никой не те кара да се съгласяваш или прекалено дълго да гледаш нещо, което не ти е приятно. Важно е да разбереш мотивите и доводите на ответната страна, не твърдоглаво да си знаеш своето, без да виждаш нещата 'от горе'.

Juicy Music
06-13-2006, 21:56
от Априлския егоист е това, където темата на броя е чалгата.

06-13-2006, 21:57
Каквото и да се изпише по тая тема никога нищо няма да се стигне до съгласие. Искам да кажа само едно, последно нещо. Винаги ще предпочитам да бъда мълачаливото и намусено хлапе на купона, което не говори с никой, а си седи в ъгъла, и отнася словестната повърня на съвременната младеж, но от друга страна това хлапе винаги тихичко вътрешно се смее, гледайки как същата тази младеж си тресе задниците и повръща сама върху себе си и в буквален и в преносен смисъл.

`Death`Whore`
06-13-2006, 21:58
Харесваш ми.

machoka
06-13-2006, 22:47
Каквото и да се изпише по тая тема никога нищо няма да се стигне до съгласие. Искам да кажа само едно, последно нещо. Винаги ще предпочитам да бъда мълачаливото и намусено хлапе на купона, което не говори с никой, а си седи в ъгъла, и отнася словестната повърня на съвременната младеж, но от друга страна това хлапе винаги тихичко вътрешно се смее, гледайки как същата тази младеж си тресе задниците и повръща сама върху себе си и в буквален и в преносен смисъл.

Аз също, само че на метъл парти. Хората повръщат и на такива в буквален и преносен смисъл.
И отново стигаме до първоначалната отправна точка, че няма значение какво слушаш...

`Death`Whore`
06-13-2006, 22:48
Повръщане и аз мразя, както и напивания и надрусвания. Което не пречи няколко метъла да се съберат, да пийнат малко /не всички метъли са пияници!/ и да слушат музика.

air_J
06-13-2006, 22:50
Драмата е, че ако чалгата е музика за простолюдието, то тогава простолюдието в България наброява близо 7 милиона души (ако допуснем, че сме 7 милиона и половина население). От това излиза, че близо 100% от населението ни спадат към простолюдието, което не говори никак добре за нацията ни. Да наречеш близо 100% от нацията ни "простолюдие" означава, че по-скоро има нещо сбъркано в теб самия, а не толкова в тези 7 (или нека да е по-малка цифрата, нека бъде 6 милиона) души, слушащи чалга по един или друг повод. Само да вметна, че това последното ако не се лъжа пак е мисъл на така често цитирания тук Карбовски, а ако се лъжа - то бъдете сигурни, това не е моя мисъл, а най-нагло я "крада" от някой, чието име в момента не мога да си спомня.
П.С.> Не се ли усещате, че ставате жалки с подобни спорове? Това за мен са примитивни спорове, пораждащи само конфликти. Със същия успех може да се питате кое е първо - яйцето, или кокошката.
П.С.2> С интерес ще наблюдавам по-нататъшния диалог по темата. В спорове по такива теми обикновенно се наблюдават низки страсти и елементарно поведение (естествено и дотук не липсват такива), а аз явно обичам да гледам сеир. :-({|=

Dr. Kazimbutt
06-13-2006, 23:04
oooo аз ще застана смело зад думите си- българите са простаци...
Прости сме. Убеждавам се в това все повече и повече с всеки изминал ден.

air_J
06-13-2006, 23:05
oooo аз ще застана смело зад думите си- българите са простаци...
въпреки, че малко завиши бройката на чалгарите според мен...
Ако допуснем, че са 6 милиона, то тогава съм я занижил. Явно скоро не си виждал какво е положението в българското село - 100% чалга. В градовете под 100 хиляди жители - близо 100% чалга. В градовете с над 100 хиляди жители - 75%+ чалга. Това е реалността, сам си направи сметка. Тук разбира се е редно да дефинираме какво се разбира под слушане на чалга - дали слушане изцяло на такъв тип музика, или се брой за слушане на чалга дори, когато те кефят 1-2-3 песни.
П.С.> Стига съм навлизал в глупави спорове. Лягам, че и без това стана късно. Съветвам ви и вие това да направите. :-({|=

Swinkenhoffer
06-14-2006, 12:36
оф, това не е истина ...

да не би чалгата и последователите й да са проблем номер 1 в момента, че да се обсъждат толкова разгорещено?!

щом се радват хората на това - ми, хубаво! нека им е весело!
какво те бърка тебе ... и всички, които само знаят - чалга това, чалга онова, да мре в кофите и не знам си какво! налагат ли ти го по насилствен начин, принуждават ли те да се чепиш на мазни кючеци - НЕ!
вярно е, че на моменти става досадно, ама след като по - голямата част от българите слушат това и явно смятат за "готяно" да ги гаврят- шъ трайш! :lol: нищо не може да се направи по този въпрос.

баси!о.О

всъщност е проблем, защото чалгата е като канарче в мина- показва наближаващата опасност. Харесването на чалгата и избуяването на простотията и неграмотноста сред младите хора е право пропорционална. Не казвам, че чалгата прави хората прости, а просто показва накъде отиваме, чалгата е резултат на поголовното изпростяване на народа и тоталната морална деградация. Висшите цености на българския народ в момента са пари, пиене, курви, мерцедеси и прочие неща, и чалгата е огледалното отражение на точно тази тенденция. Чалгата се натрапва навсякъде- пускам си телевизора- чалга, излизам по улиците- чалга, возя се в автобуса- чалга. Хората изпростяват и слушат чалга, слушат чалга и изпростяват- ето ви един омагьосан кръг от който няма излизане, а няколко хитри чичковци само се чудят коя курва съм съмнителни вокални и забележителни физически дадености да лансират като новата супер звезда. Какво ми хвалите текстовете, че били хубави- хубави са за хора, които не са прочели книга през живота си и са с ограничен кръгозор, нормално е да ти се стори хубав някой плосък чалга текст, ако не си чел примерно Яворов.

хъм, чалгата аз я възприемам като "отражение" на това, което се крие в съзнанието и душите на повечето хора. те така или иначе са си глуповати и едни веселки такива (държа да отбележа - НЕ ВСИЧКИ!!) и тази музика само ги допълва ... в нея явно откриват голяма част от идеалите си. ако не беше чалга щеше да е нещо друго. (говоря за супер върлите фенове на жанра)
ако си прост по рождение си оставаш такъв независимо какво слушаш. просто някои са до такава степен ограничени, че могат да възприемат само повърхностни песнопения и селско излагане на интимни части.

в крайна сметка това си е личен избор (както се каза) и толкова.
пука ми на мене кой какво слуша.

а колкото до дебелите чичковци, които предлагат яки каки за певачки - евала им правя. в случая са хванали "слабото" място на народа и го експлоатират по възможно най - добрия начин. жалко, че така се оставяме да ни водят, ама ... акъл, кво да го правиш.
сивото в-во на повечето люде явно е прекалено мързеливо, за да вникне в нещо по - пълноценно и даже интересно. или просто вече е закърняло тотално. поне на една част от нашето население.

музиката не е толкова водещ фактор. я след някоя друга година я слушаш, я не.

cool_kitty_:P
06-14-2006, 16:32
are molq vi se...da ne obijdame dymata 4alga...6toto 4alga na tyrski zna4i myzika za dy6ata tazi....(are 6e si zamul4a)taka nare4ena''4alga''e myzika za ...(pak 6e se vazdarja 6toto mrazq da psuvam a tyk dymite ot kultyrniq mi re4nik sa bezsilni)...

`Death`Whore`
06-14-2006, 16:34
Досега съм чувала поне 3 значения на думата "чалга". Хайде хората, които слушат такава музика, да се разберат какво означава всъщност и да кажат.

cool_kitty_:P
06-14-2006, 16:39
haha sa 6e po4ne roveneto po re4nicite i misleneto...nz...az li4no na tva my kazvam pymiq....i opredeleno ne sam ot horata koito kazvat 4e ''4algata ''e gadyst a vku6ti vurtqt ku4eci...dosta ne6ta sam izslu6ala i nz 6to ne me kefi prosto kato vidq nqkoq ''silikonena princesa''da vurti debeliq si zadnik mi stava lo6o...osobeno ako tva e nqkoq o6te po grozna i debela ot sasedniq klas koqto se pravi na kurva za da vpe4atli(za jalost nikoi ne q vijda)

Heaven_inhabitant_f
06-14-2006, 20:26
Много ми е смешно като чета разни комплексарски мнениица на така наречените металяги ...
Малоумен ли си? Не знаеш ли, че има и други стилове освен метъла?!


Добре,кажи ти какви стилове слушаш?

Dr. Kazimbutt
06-14-2006, 20:30
Heaven_inhabitant_f, слушам рок, блус, класическа музика и малко джаз.

Heaven_inhabitant_f
06-14-2006, 20:49
Heaven_inhabitant_f, слушам рок, блус, класическа музика и малко джаз.


И аз слушам това + ретро,черно,въобще всичко,което ми е на сърцето,ми нямам нищо против и чалга и искам да се науча да танцувам кючек и това прави ли ме тъпа,бавна,ограничена?(тук някои ще се направят на интересни и ще кажат "ДА") Не съм дива фенка налепила цялата си стена с плакати на Ивана,не подражавам на никоя чалга певица,просто слушам техните песни,не постоянно,но примерно няма песен,която да описва отношенията ми с приятеля ми по-добре от онази на Райна и Константин "и това е любов",от друга страна много често си слушам Frankie Miller- Jealousy (особено,когато гаджето е на купон без мен, а аз съм си самичка),като бързам за някъде и трябва да се облека и гримирам бързо си пускам или TOuch and go или Антик или някоя бърза чалга или нещо сръбско, като съм самичка и съм отчаяна и уморена слушам на Lenne Martin-Sitting down here,преди обичах да лежа и да слушам Bond.Руслана също много ме кефи. Какво ли не още има в моя winamp.

Сега да отговоря на въпроса все пак понеже одеве забравих,не не ме обижда,че те се обличат и изглеждат така,просто аз не го правя,защо трябва да се обиждам от нещо,която някой друг прави!

За Бога,хора,това е само музика,осъзнайте се!!!От кога да слушаш нещо, се равнява на това да си педофил,който прави секс с малки козлета?

06-14-2006, 20:59
Това ви е проблема на вас. Асоциирате музиката с псевдо-любовтта, която си мислите, че изпитвате. Не знам по-глупаво нещо от това да се кефиш на някоя песен, само защото ти на помня на гаджето...Соу Емо...Така е, вие живеете чалгата. Животът ви е поп-фолк.

Dr. Kazimbutt
06-14-2006, 21:00
Heaven_inhabitant_f, слушам рок, блус, класическа музика и малко джаз.
И аз слушам това + ретро,черно,въобще всичко,което ми е на сърцето,ми нямам нищо против и чалга и искам да се науча да танцувам кючек и това прави ли ме тъпа,бавна,ограничена?
Аз пък имам.

Колкото до кючека - той е простащина. Разбирай изказването ми както искаш.

Heaven_inhabitant_f
06-14-2006, 21:03
ми ти досега изреди все чалга...
само дето част от нея е на английски език...


А кое според теб не е чалга?

06-14-2006, 21:10
Направо ми се повръща, само като си помисля, че душата на Ботев скита нейде из Врачанския Балкан, лишена от покой и вижда как идеалите на неговите хора за духовна независимост и собствена култура и традиции биват доброволно потъпквани ОТ БЪЛГАРИ, които приемат разни традиционни ТУРСКИ танци, като кючека. Не ми пука как ще ви прозвучи това, НО ВИЕ НЯМАТЕ ПРАВО! НЯМАТЕ ШИБАНОТО ПРАВО ДА СЕ ГАВРИТЕ ТАКА С БЪЛГАРСКОТО. Боли ме като си представя стихотворения родени от болка като това за Балканджи Йово, който жертва всичко от себе си за да запази, най-ценното нещо в живота си чисто и неопетнено...

" - Даваш ли, даваш, Балканджи Йово,
хубава Яна на турска вяра?
- Море, войводо, глава си давам,
Яна не давам на турска вяра!"

За съжаление днес Яна сама отива при турците...
Дали апостолите щяха да са така нахъсани и така жертвоготовни ако имаха възможността да видят бъдещето...Нашето съвремие?

Heaven_inhabitant_f
06-14-2006, 21:13
музиката, която има някаква стойност, а не е просто еднодневка...
музика, която иска разбиране и усещане...

дай ми конкретен пример,ако не я знам,ще я сваля и ще я изслушам интересно ми е.

06-14-2006, 21:14
Имаше едни Las Ketchup, супер популярни бяха едно време. Къде са сега?
Ами тия O-zone? Защо сега никой не ги слуша масово?

air_J
06-14-2006, 21:15
Аз харесвам песента на Хиподил - Настъпи гроздобера. Даже сега съм си я пуснал! Гроздобера е настъпил, у-у-а... :-({|=
П.С.> Спора наистина е безсмислен и води до задънена улица (откакто съм потребител на форума са се водили десетки спорове на тази тема и все едно и също става - НИЩО!). :-({|=
П.С.2> Ако не друго, поне сеир има! :-({|=

06-14-2006, 21:16
Аз харесвам песента на Хиподил - Настъпи гроздобера. Даже сега съм си я пуснал! Гроздобера е настъпил, у-у-а... :-({|=
П.С.> Спора наистина е безсмислен и води до задънена улица (откакто съм потребител на форума са се водили десетки спорове на тази тема и все едно и също става - НИЩО!). :-({|=
П.С.2> Ако не друго, поне сеир има! :-({|=
Пич, ти ако си мислиш, че форумът е място където да си показваме снимките и да играем малоумни игри, значи бъркаш. Форумът е точно за спорове.

air_J
06-14-2006, 21:17
Имаше едни Las Ketchup, супер популярни бяха едно време. Къде са сега?
Ами тия O-zone? Защо сега никой не ги слуша масово?
Имаше и едни Los Del Rio, пееха Macarena. Имаше и едни Лос Хемелос и други, и други... По този повод - мъчно ми е за МелоТВМания! :-({|=

air_J
06-14-2006, 21:18
Аз харесвам песента на Хиподил - Настъпи гроздобера. Даже сега съм си я пуснал! Гроздобера е настъпил, у-у-а... :-({|=
П.С.> Спора наистина е безсмислен и води до задънена улица (откакто съм потребител на форума са се водили десетки спорове на тази тема и все едно и също става - НИЩО!). :-({|=
П.С.2> Ако не друго, поне сеир има! :-({|=
Пич, ти ако си мислиш, че форумът е място където да си показваме снимките и да играем малоумни игри, значи бъркаш. Форумът е точно за спорове.
Да ти ебем и споровете. Този точно ми се струва безсмислен, но щом те кефи - спори, аз в случая съм сеирджия и искренно се забавлявам. :-({|=

Dr. Kazimbutt
06-14-2006, 21:19
Дали апостолите щяха да са така нахъсани и така жертвоготовни ако имаха възможността да видят бъдещето...Нашето съвремие?
Щяха да се отчаят и нямаше да продължат начинанията си... а сега се обръщат в гробовете си.

06-14-2006, 21:26
Cocksparrer - We're Coming Back; I got Your Number
Всичко на Ramones и Pistols!!!

06-18-2006, 16:33
Абе хора сичко си е въпрос на вкус ](*,) и на някой "чалгари" не им харесва метълът,но не са тръгнали да правят по 20000000 теми нали?Всеки си има право на избор в тая шибана държава.Докато има кой да слуша "чалгата" тя ще се прави!Аз лично слушам и "чалга" и метъл и пънк и черно...Мамка му толкова ли сте ограничени бе хора? ](*,)

Метълката
06-18-2006, 16:51
ДОБРЕ БЕ МАМА МУ СТАРА, ЗАЩО НИКОЙ НА МОЯ ВЪПРОС НЕ ОТГОВОРИ А ВСЕКИ СИ ПЕЕ КВОТ ИСКА?!?
ТЕМАТА МИ НЕ Е МЕТЪЛ ВИЕС ЧАЛГА, ПИСНА МИ ДА ГО ПИША И НИКОЙ ДА НЕ ГО ЧЕТЕ. СЛУШАЙТЕ КВОТО ИСКТЕ, КВА СЪМ АЗ ДА ВИ СПИРАМ, ПРОСТО ВИ ПОПИТАХ ДАЛИ НЕ ВИ Е КОФТИ ЧЕ ТАКА ВИ ПОДЦЕНЯВАТ.ДЕБА ПОВЕЧЕ НЕМА ДА ВЛИЗАМ В ТАЯ ТЕМА, ВИЕ САМО ПИЕШЕ РЕПЛИКИ НАИЗУСТ СПОРЕД КЛЮЧОВИ ДУМИ И НЕ ОБЪЩАТЕ ВНИМАНИЕ НА ПИТАНЕТО. БАСИ.........

djigi
06-18-2006, 19:34
ПИСНА МИ ДА ГО ПИША И НИКОЙ ДА НЕ ГО ЧЕТЕ.
Май ти не четеш....

ДОБРЕ БЕ МАМА МУ СТАРА, ЗАЩО НИКОЙ НА МОЯ ВЪПРОС НЕ ОТГОВОРИ А ВСЕКИ СИ ПЕЕ КВОТ ИСКА?!?

Аз отговорих!

Метълката
06-18-2006, 19:52
Аз отговорих!
и тъй като си единствен/а, печелиш писмено поздравление.
и да, четях досега, но като гледам на повечето не им пука ква е темата, важно е да се изкажат.

beB_
06-18-2006, 20:13
Vsi4ko si e vapros na vkus.Na nqkoi im haresva na drugi ne


http://smilies.sofrayt.com/%5E/u/elvis.gif

cannabinoid
06-18-2006, 20:28
ХАхАХахаХАхах мислиш, че ма ебе там ко са крали, били с разтворени крака и силикони... Музиката ме кефи и си я слушам \:D/

Депутатска Щерка
06-18-2006, 22:18
Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика
Пише се риторичен.

Чуй няколко български народни песни, после чуй някоя чалгия. Няма начин да не усетиш разликата. Чалгата може да е музика на сърбите, турците и гърците, но не и на българите. Кога ще го разберете?

Скъпо дете, цялото младо поколение тъне в неграмотност. Ти също не падаш по-долу.
Пише се РЕТОРИЧЕН,идва от науката рЕторика.

Dr. Kazimbutt
06-18-2006, 22:25
Dr. Kazimbutt имам си култура и кои думички съм сгрешила?! И не съм туркиня и никога няма да бъда!
Посочи ми кои думи съм сгрешила?Защо се заяждаш това че като слушам чалга не значи че не мога да споря културно ? И чалгата откога е турска музика искаш да кажеш че етното е има разлика чалгата е музика на Сърбите,Българите и Гърците все пак ние сме Балкански страни и е нормално да имаме собствена музика
Пише се риторичен.

Чуй няколко български народни песни, после чуй някоя чалгия. Няма начин да не усетиш разликата. Чалгата може да е музика на сърбите, турците и гърците, но не и на българите. Кога ще го разберете?

Скъпо дете, цялото младо поколение тъне в неграмотност. Ти също не падаш по-долу.
Пише се РЕТОРИЧЕН,идва от науката рЕторика.
Аз тъна в неграмотност? :? Щом казваш...

`Death`Whore`
06-18-2006, 22:28
Я и двамата проверете в правописния речник, преди да се правите на разбирачи. В него пише, че са дублетни форми. Точка по въпроса.

`Death`Whore`
06-18-2006, 22:30
Странно. :shock:

djigi
06-19-2006, 09:44
Е, вече съвсем извън темата, но.... и аз знам, че са "дублетни форми". Обаче по-често съм го виждала с "и"

StiLL^LoVe
06-19-2006, 12:10
Досега съм чувала поне 3 значения на думата "чалга". Хайде хората, които слушат такава музика, да се разберат какво означава всъщност и да кажат.

Аз ще се опитам да дам пояснение.Начи чалгата е нещо от рода на Иванка,Кондьо,Джони,Теодор а,Малинка е тфа е чалгарияя.А поп-фолка е съвсем друго нещо.Що не вземе някой да изслуша албумите на Анелия и да си каже тфа чалга ли е или поп-фолк...От БГ певиците харесвам единствено Анелия,защото прави нещо различно,а не тъпи кючеци.А ако се наложи да слушам песни на други БГ изпълнители бих предпочела баладите.

`Death`Whore`
06-19-2006, 12:20
Не съм малоумна. Казах да се обясни турското значение на думата. Да беше прочела поне.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 12:40
Не съм малоумна. Казах да се обясни турското значение на думата. Да беше прочела поне.

И къде пише,че искаш турското значение ](*,) Не съм от екстрасенсите по канал 2001 :shock:

06-19-2006, 12:51
Не съм малоумна. Казах да се обясни турското значение на думата. Да беше прочела поне.

И къде пише,че искаш турското значение ](*,) Не съм от екстрасенсите по канал 2001 :shock:
Да, още по- глупава си...

`Death`Whore`
06-19-2006, 13:56
Говориш за български изпълнители. Вярно е, че българската музика не е много развита, но Графа има няколко невероятни балади, например. Защо не слушаш тях?

StiLL^LoVe
06-19-2006, 15:12
Слушам всякаква музика,но не харесвам мазните кючеци...Слушам Графа както и Металика,Скорпионс и т.н падам си по всякакъв стил музика.Исках да кажа,че чалга и поп-фолк са различни неща.Аз например никога не съм слушала кючек от Анелия,Гергана...Но пък Анелия в началото на кариерата си имаше няколко кавъра.На крадени идеи от клипове още не съм попадала.Но вижте друго са Ивана и Глория(певиците на народа)пффф всяко второ парче е кавър от сръбската музика.Наскоро слушах и албума на Магда и там е същотото положение.Ето това за мен не са певици.И мисля,че така се подиграват с публиката си.А да не започвам с темата за плейбека...

StiLL^LoVe
06-19-2006, 15:24
гледам ти подписа и ти се смея, но вземи кажи какво е поп-фолк...

И кое му е смешното на подписа ми :roll: Иначе поп-фолк СПОРЕД МЕН е смесица от поп,етно,денс и фолк.Но казах според мен.

Sapphir
06-19-2006, 15:30
гледам ти подписа и ти се смея, но вземи кажи какво е поп-фолк...
Вени се режат по дължина на ръката :roll:
Аз май мога да ти обясня каква е разликата.Виж сега- мацета,като това се срамуват да кажат, че слушат чалга и затова използват термина "поп-фолк",което се води "българската версия на Бритни Спиърс"-Сополиви вокали,лигава музика и мазен,гримиран вид на изпълнителките.И минават с думите "Чалга е Радо Шишарката, Гергана пее поп-фолк" само за да убеждават себе си в глупости от рода на това, че слушат стойностна музика
Ъ? :-D

Мен лично не ме е срам да си призная ,че си слушам точно мазна ЧАЛГА.. кво да ме е срам?? Слушам си и Сашо Роман и Радо Шишарката и Азис и Анелия и Гергана и Ивана и сичките му там Звезди и какво?

StiLL^LoVe
06-19-2006, 15:37
Ок аре слушам чалга и кфо некой ше ме съди ли кфо?Да не би тфа да е нещо обидно...?А колкото до подписа ми махнах картинката защото исках да сложа надписа,а ми пише че подписа е много дълъг.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 15:46
сега ти се радвам, че си чалга-емо... :lol:

а обидно няма... то си е за теб.... 8)
има си проявления- примерно начина ти на изразяване, бе копеуееее :lol:



ПП. яко депресия, а??? Слушаме Анелия и си режем вените?? :---)

Боже колко сте ограничени...Да съм казала,че картинката е свързана с настроението ми ?И се изразявам достатъчно добре като за 13 годишно лапе..И не слушам само Анелия копеуееее [-X

Sapphir
06-19-2006, 15:46
сега ти се радвам, че си чалга-емо... :lol:

а обидно няма... то си е за теб.... 8)
има си проявления- примерно начина ти на изразяване, бе копеуееее :lol:



ПП. яко депресия, а??? Слушаме Анелия и си режем вените?? :---)

Сега има една мънинка различка.. НЕ всички , които слушат чалга са еднакви, както и не всички метъли са еднакви,нали така? Има метъли с характерни облекла , аксесоари, има и нормални, аналогично е да има и чалгари,които са НОРМАЛНИ ХОРА , не използват думи като "копеуе" , и не се държат "чалгарски" . ЧАЛГАРИТЕ НЕ СА НАЙ-ГЕЛЕМИЯ ПРОБЛЕМ НА СТРАНАТА . Хахаха айде стига вече теми от рода на "ах, тези зли, зли, чалгари".

Sapphir
06-19-2006, 15:52
Ок аре слушам чалга и кфо некой ше ме съди ли кфо?Да не би тфа да е нещо обидно...?А колкото до подписа ми махнах картинката защото исках да сложа надписа,а ми пише че подписа е много дълъг.


:::


Хаха казвам НЕ ВСИЧКИ, а не АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ! хаха

StiLL^LoVe
06-19-2006, 15:53
ОоО аре моля ти се...Да ти кажа само,че тфа е момент на лиготия...Да не би хората слушашти друга музика да са по-образовани..?И не виждам как музиката ни учи да пишем а??

`Death`Whore`
06-19-2006, 15:55
Просто за повечето хора, слушащи просташка музика, правописът е глупост.

SuMmEr_F
06-19-2006, 15:55
о това не е музика.това са крадени текстове с крадени мелодий.това са наконтени грозници със 1 тон грим и силикон.и най-вече не мога да разбера какъв е смисълът да пее няква тъжна песен от сорта на "не мога да живея без теб" а да се кълчи просто ....
И ВСЕ ПАК ЩЕ СИ ПРИЗНАЯ ,ЧЕ СЛУШАМ ТАЗИ МУЗИКА :lol: :lol:

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:01
Еи орица бих ви казала само,че избора си е мой и даже до утре да ми говорите няма да спра да слушам тази музика...ОкК???Имам си прао на избор и съм го направила.А картинката еи сега ше си я сложа шото е якааа :smt019

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:03
ОоО аре моля ти се...Да ти кажа само,че тфа е момент на лиготия...Да не би хората слушашти друга музика да са по-образовани..?И не виждам как музиката ни учи да пишем а??

да речем, че досега за няколко изречения имаш достатъчно грешки, за да бъдеш скъсана на всеки един изпит...

а как музиката ни учи да пишем, еми няма как да се научиш при положение, че певците пеят и говорят по този начин...
като дойде някоя селска крава и стане звезда- може и да си я извадил от селото, но не си извадил селото от нея, а тя получава трибуна, а разни хлапета започват да я копират... :roll:

Все още не съм попадала на песен в която да пеят тфа,аре,кфо и т.н.

`Death`Whore`
06-19-2006, 16:04
А я превери дали в книжките /не новите/ се поставят запетаи.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:07
Пак казвам избора си е мой бе ...Ше си пиша както аз искам проблема си е мой...За кфо си усложнявате живота?Гледайте си вашата чиниика и се кефете бе...Пффф а аз ше си слушам кфато музика на мен ми е кеф! :smt018

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:14
Беги се снимай некъде по добре #-o Не виждам къф е смисъла да ми се месиш в живота а??

Sapphir
06-19-2006, 16:14
Музиката може да оказва някакво влияние върху правописните способности на даден индивид или на неговите изразни средства , но има и своите изключения.Спрете да водите този спор . Човек ако иска ще се научи да пише. Аз съм поискала и съм се научила,независимо от това,че слушам чалга.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:19
Ми подигравай се бе некой да те е спрял ...?Аз спирам с коментарите шото е безмислен този спор [-X

Dr. Kazimbutt
06-19-2006, 16:36
Аз съм поискала и съм се научила,независимо от това,че слушам чалга.
Не си се научила, но това е друг въпрос. :wink:

StiLL^LoVe, по-добре спри да пишеш по темата, защото само се излагаш. Загре ли кфо ти говора?

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:41
Не,не заграях нали се сещаш,че съм малко тъпичка понеже слушам чалга...

Sapphir
06-19-2006, 16:44
Аз съм поискала и съм се научила,независимо от това,че слушам чалга.
Не си се научила, но това е друг въпрос. :wink:

StiLL^LoVe, по-добре спри да пишеш по темата, защото само се излагаш. Загре ли кфо ти говора?

В такъв случай и аз мога да твърдя , че каквато и музика да слушаш ще си останеш прост. Примерно.. хаха

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:46
Абе ти малумен ли си не ти ли се е случвало да объркаш някой клавиш на клавиатурата?

Dr. Kazimbutt
06-19-2006, 16:51
Абе ти малумен ли си не ти ли се е случвало да объркаш някой клавиш на клавиатурата?
Разбирам да ти се случи веднъж-дваж, ама когато е системно, тогава нещата стават тревожни.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:52
Ами щом ти доставя удоволствие наслаждавай се на мига за да не отмине \:D/

Sapphir
06-19-2006, 16:53
Мишо Шамара] Искам да еба всички фенки,фенки
[Конса] Да изкъртя путките на всички женки,женки
[Мишо Шамара] Искам да ограбя всички банки,банки
[Конса] Но на пазара дърпам чанти,чанти

[Конса]
Кой сега ще пее?
Кой ще се смее?
Кой ще вземе кинтите и ще полудее? -
момчето,което
излиза от BMW-то
и се запътва точно там,където
хората танцуват,
други се шегуват,
а балъците завиждат и само псуват.
Трябва да ти кажа,
сега ще ти разкажа
с моите хора всеки ден съм на плажа.
Всички яки женки
са мои луди фенки,
няма да говоря - така стоят нещата.
Няма с теб да споря заболя ме чак главата,
моля те,скъпа отвори си краката!
Разбираш ли ме бе!
Чуваш ли ме бе!
Трябва да знаеш,че аз не съм добре!
А сега остави ме,
по-добре забрави ме,
мисля че знаеш все пак моето име.

Припев : x2

[Мишо Шамара]
Незнам дали ти сега си мой човек,
но Конса определено е мой човек,
да бе,мой човек
разбра ли,мой човек,
слушай какво ти казвам,мой човек:
аз съм напред,разбра ли,мой човек,
ако се ебавате ще ви мятам подред.
Аз ще те прееба
и ще те наеба,
запомни бе лайнар - майка ти да еба!
Ако продължаваш ти да се ебеш
приготви се много скоро ти да умреш.
Ти или си с мен,или не си с мен,
но от това въобще не ми пука на мен.
На къв ми се правиш ти?
На пич ли?
Ще те разкъсам като мечка Гризли.
Искам много пари,но ми миришат краката,
полудявам,когато стъпвам тук на земята.

Припев : x2

[Конса]
Ако искаш да си много напред
трябва да имаш късмет,
затова ще те водя в този куплет.
Аз не съм лош човек,
но съм много зает,
извини ме но ще се върна чак в 5.
Приготви го с лед,
всичко ще бъде наред,
тая вечер скъпа аз ще съм с теб,
ще те намажа с мед,
но спирам дотук,защото мой човек Шамара сега е
наред.

[Мишо Шамара]
От R&B клуб до Coppa Gabana,
с дрехи и парфюм от Dolce Gabbana,
тук ще остана,
за гъза ще те хвана,
защото работата е много ебана.
Аз съм лудо момче с черното BMW,
ти си с Мерцедес или с Порше.
Ако не те ебе,
запомни ме добре -
гъзарията не спира да ме тресе!

Припев : x4


Припев: (х2)
Еxcuse me miss,
но ти си гнусна, като целувка със език между Слави и Азис.
Ааа, ебати гнусната брада...

Ей мърша, ше ти еба путката маина бе, миризлив боклук ...
На майка ти в путката чуваш ли бе? чуваш ли бе мършо ..
Ще ти еба путката майна на тебе бе нещастник!!!
Колко пъти бе, колко пъти трябва да ти показвам че си нещастник бе?
Разбра ли бе мърша, на маика ти в путката!
Нещастно, брадато изчадие. Ти си супер селски боклук бе.
Путко мръсна, на майка ти в миризливата уста ше го дам чуваш ли бе боклук!
Ша та изям бе мърша, чуваш ли бе?! Майка ти е супер курва, ясно ли ти е?
Маика ти е курва, защото я ебахме всичките ясно ли ти е?
Следващият път ша те утрепа като те видя, заклевам се... ще те утрепя бе путко!!!


Това е малка част от българското рап творчество . Мислите ли , че това възпитава децата по - добре от чалгата, прави ги много по умни , отколкото чалгата, учи ги на много нови "думи и изрази" и ги кара да пишат правилно . Е, мисля , че на всеки нормален човек отговора ще е - НЕ. Е ,тогава защо всички обявяват чалгата за най-пропадналата музика. Споредн мен следния текст:

Как съм живял до днес без теб,
как не умрях от адска жажда?
Както река разпуква лед,
твоята нежност ме възражда.
Както семафор спира влак,
твойте очи ми дават знак
тихо да спра до теб, любима.

Искрен и нежен с мен бъди,
искрен до болка-аз те моля.
Друг ослепи ме с рой звезди,
друг ме превзе с фалшива роля.
Как да повярвам в твоя глас,
право на грешка нямам аз.
Няма в сърцето място за нови лъжи.

Припев:
Безгранично те жадувам,
безгранично се страхувам.
Тази обич е последна надежда
за мойто ранено сърце.

Вече видях самия ад,
вече видях любов безчестна.
Как да те пусна в моя свят,
нова сълза не бих понесла.
Как съм живял без теб не знам,
искрен ще бъда с теб и прям-
дай ми,поне прашинка надежда!

Припев:
Безгранично те жадувам
как съм живял без твоят зов?
безгранично се страхувам
вярвай във моятя любов
Тази обич е последна надежда,
искрица за нас.
Как съм живял без теб не знам,
искрен ще бъда с теб и прям-
дай ми,поне прашинка надежда!
Живея за теб (х2)
Безгранично те желая
как да повярвам в твоя глас
аз ще бъда с теб до края
право на грешка нямам аз
Тази обич е последна надежда
за мойто ранено сърце.

Как съм живял до днес без теб,
как не умрях от адска жажда?
Както река разпуква лед,
твоята нежност ме възражда.
Вече повярвах в твоя глас,
вече съм ти, а ти-съм аз,
мойто сърце живее,
живее,живее за теб,
как съм живял до днес без теб
живея за теб.
Как съм живял до днес без теб.
Живея, живея, за теб... живея за теб!

е доста по-добър от лириките на рапърите у нас.

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:53
Абе ти малумен ли си не ти ли се е случвало да объркаш някой клавиш на клавиатурата?
Разбирам да ти се случи веднъж-дваж, ама когато е системно, тогава нещата стават тревожни.

Аз говорех само за тази грешка =;

06-19-2006, 16:53
Ами щом ти доставя удоволствие наслаждавай се на мига , за да не отмине \:D/

`Death`Whore`
06-19-2006, 16:55
Ами, щом ти доставя удоволствие, наслаждавай се на мига , за да не отмине \:D/

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:55
Мишо Шамара] Искам да еба всички фенки,фенки
[Конса] Да изкъртя путките на всички женки,женки
[Мишо Шамара] Искам да ограбя всички банки,банки
[Конса] Но на пазара дърпам чанти,чанти

[Конса]
Кой сега ще пее?
Кой ще се смее?
Кой ще вземе кинтите и ще полудее? -
момчето,което
излиза от BMW-то
и се запътва точно там,където
хората танцуват,
други се шегуват,
а балъците завиждат и само псуват.
Трябва да ти кажа,
сега ще ти разкажа
с моите хора всеки ден съм на плажа.
Всички яки женки
са мои луди фенки,
няма да говоря - така стоят нещата.
Няма с теб да споря заболя ме чак главата,
моля те,скъпа отвори си краката!
Разбираш ли ме бе!
Чуваш ли ме бе!
Трябва да знаеш,че аз не съм добре!
А сега остави ме,
по-добре забрави ме,
мисля че знаеш все пак моето име.

Припев : x2

[Мишо Шамара]
Незнам дали ти сега си мой човек,
но Конса определено е мой човек,
да бе,мой човек
разбра ли,мой човек,
слушай какво ти казвам,мой човек:
аз съм напред,разбра ли,мой човек,
ако се ебавате ще ви мятам подред.
Аз ще те прееба
и ще те наеба,
запомни бе лайнар - майка ти да еба!
Ако продължаваш ти да се ебеш
приготви се много скоро ти да умреш.
Ти или си с мен,или не си с мен,
но от това въобще не ми пука на мен.
На къв ми се правиш ти?
На пич ли?
Ще те разкъсам като мечка Гризли.
Искам много пари,но ми миришат краката,
полудявам,когато стъпвам тук на земята.

Припев : x2

[Конса]
Ако искаш да си много напред
трябва да имаш късмет,
затова ще те водя в този куплет.
Аз не съм лош човек,
но съм много зает,
извини ме но ще се върна чак в 5.
Приготви го с лед,
всичко ще бъде наред,
тая вечер скъпа аз ще съм с теб,
ще те намажа с мед,
но спирам дотук,защото мой човек Шамара сега е
наред.

[Мишо Шамара]
От R&B клуб до Coppa Gabana,
с дрехи и парфюм от Dolce Gabbana,
тук ще остана,
за гъза ще те хвана,
защото работата е много ебана.
Аз съм лудо момче с черното BMW,
ти си с Мерцедес или с Порше.
Ако не те ебе,
запомни ме добре -
гъзарията не спира да ме тресе!

Припев : x4


Припев: (х2)
Еxcuse me miss,
но ти си гнусна, като целувка със език между Слави и Азис.
Ааа, ебати гнусната брада...

Ей мърша, ше ти еба путката маина бе, миризлив боклук ...
На майка ти в путката чуваш ли бе? чуваш ли бе мършо ..
Ще ти еба путката майна на тебе бе нещастник!!!
Колко пъти бе, колко пъти трябва да ти показвам че си нещастник бе?
Разбра ли бе мърша, на маика ти в путката!
Нещастно, брадато изчадие. Ти си супер селски боклук бе.
Путко мръсна, на майка ти в миризливата уста ше го дам чуваш ли бе боклук!
Ша та изям бе мърша, чуваш ли бе?! Майка ти е супер курва, ясно ли ти е?
Маика ти е курва, защото я ебахме всичките ясно ли ти е?
Следващият път ша те утрепа като те видя, заклевам се... ще те утрепя бе путко!!!


Това е малка част от българското рап творчество . Мислите ли , че това възпитава децата по - добре от чалгата, прави ги много по умни , отколкото чалгата, учи ги на много нови "думи и изрази" и ги кара да пишат правилно . Е, мисля , че на всеки нормален човек отговора ще е - НЕ. Е ,тогава защо всички обявяват чалгата за най-пропадналата музика. Споредн мен следния текст:

Как съм живял до днес без теб,
как не умрях от адска жажда?
Както река разпуква лед,
твоята нежност ме възражда.
Както семафор спира влак,
твойте очи ми дават знак
тихо да спра до теб, любима.

Искрен и нежен с мен бъди,
искрен до болка-аз те моля.
Друг ослепи ме с рой звезди,
друг ме превзе с фалшива роля.
Как да повярвам в твоя глас,
право на грешка нямам аз.
Няма в сърцето място за нови лъжи.

Припев:
Безгранично те жадувам,
безгранично се страхувам.
Тази обич е последна надежда
за мойто ранено сърце.

Вече видях самия ад,
вече видях любов безчестна.
Как да те пусна в моя свят,
нова сълза не бих понесла.
Как съм живял без теб не знам,
искрен ще бъда с теб и прям-
дай ми,поне прашинка надежда!

Припев:
Безгранично те жадувам
как съм живял без твоят зов?
безгранично се страхувам
вярвай във моятя любов
Тази обич е последна надежда,
искрица за нас.
Как съм живял без теб не знам,
искрен ще бъда с теб и прям-
дай ми,поне прашинка надежда!
Живея за теб (х2)
Безгранично те желая
как да повярвам в твоя глас
аз ще бъда с теб до края
право на грешка нямам аз
Тази обич е последна надежда
за мойто ранено сърце.

Как съм живял до днес без теб,
как не умрях от адска жажда?
Както река разпуква лед,
твоята нежност ме възражда.
Вече повярвах в твоя глас,
вече съм ти, а ти-съм аз,
мойто сърце живее,
живее,живее за теб,
как съм живял до днес без теб
живея за теб.
Как съм живял до днес без теб.
Живея, живея, за теб... живея за теб!

е доста по-добър от лириките на рапърите у нас.

А верно шо не праите тема "за рапарите" а???И за тяхното УМНО творчество :smt009

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:57
Мишо Шамара също е чалга..

Абе ти кфа музика слушаш?

06-19-2006, 16:58
Мишо Шамара също е чалга..

Абе ти кфа музика слушаш?
Ахахахаха...музиката да не би да се дели само на чалга и рап?

StiLL^LoVe
06-19-2006, 16:59
Мишо Шамара също е чалга..

Абе ти кфа музика слушаш?
Ахахахаха...музиката да не би да се дели само на чалга и рап?

Не нали за тфа питам бе

Sapphir
06-19-2006, 17:05
Гъз глава затрива
Валяк ( раздел МЕТЪЛ)


Тя беше готина мадама и си падаше по мен.
Излизахме често - почти всеки ден,
усмивката й беше най-красива на земята,
дори и всичките й зъби бяха във устата.
Готин маникюр и стегнати гърди,
устните открехнати - от тях страстта кипи.
Имах си гадже, самотата отлетя.
Спомням си навремето, че слаба беше тя.

Припев:
Гъз глава затрива.

Минаваха си дните, пълнееше от мен,
качваше най-малко по едно кило на ден.
Торти й купувах, пици, пасти с крем
и почна да нараства бързо нейния корем,
нямаше ги тия устни, нямаше ги тез гърди,
кат до кат сланина, почна тя да се поти.
Имах си гадже - тя беше хубаво момиче.
Самотата отлетя, но тя превърна се в добиче.

Много е по - хубаво от чалгата, да

06-19-2006, 17:24
http://img.ircimages.com/ircimages/7/f/7f62f3db1070d8d0c990f123e6080166.jpg =D> =D> =D>

cvetiiii
07-01-2006, 00:28
poprincip slu6am 4alga no ne sum nqkva ''fenka'' ot tipa na : ''ANELIQ TI SI VSI4KO ZA MEN ILI IVANA BEZ TEB NE MOGA DA JIVEQ''!!! v nikakuv slu4ai 4ak takova promivane na mozuka nqmam prosto mi e po-priqtno da slu6am ne6to za lubov v koeto ima doza xumor i jivot otkolkoto nqkoq pesen na metallica ili oniq otvratitelni grupi s ne miti ot 1 godina kosi!!! prosto sa ujasni! ili pesni na koito trqbva da si rejem venite! NE blagodarq! tvurdo za 4algata sum si osobeno kogato stava duma za kupon4e!

*Sumerian_Haze*
07-01-2006, 13:29
A kakuv e smisala da sedite i da sporite . Razbrahme 4e 4algata e tupa , vinagi e bila . I mene me hvashta qd kato gi gledam kak kradat i nqmashe da gi mrazq tolkoz mnogo ako ne bqha tolkoz smeshni i kradlivi . Prosti sa kato galfoni tva e qsno ot textovete si li4i . Tuka 4algarite shte dadat za primer bludkavite lubovni " liriki " na 4algarite , za da dokajat 4e ne sa tolkova glupavi . Samo deto za tolkoz vreme , taka i ne mojaha da si izmislqt druga tema . Qsno e i 4e e zatapqvashto da slushash tova podobie na musica . No ne moga da razbera zashto produljavate da sporite . Kato in haresva - da si slu6at bokluka i da zatapqvat oshte pove4e . As they wish ...

LuCkY_YoU
07-01-2006, 17:02
gledai si rabotata.6tom mi haresva, 6te q slu6am. ne otri4am 4e ima mn dolnoprobni par4eta, no az ne se kefq na ku4eci, a samo stoinosti i gotini pesni, koito ne sa malko. ne me interesuva koi kakvo kazva/misli, tova si e moe mnenie. i men primerno ne me kefi metala ama kazvam li vi ne6to?bas durja 4e polovinata ot horata koito sa se izkazali dotuk slu6at 4alga, no gi e strah da si priznaqt, koeto e dosta jalko...

fake
07-01-2006, 17:14
хахах
без съмнение, чалгата е зле
мега зле
адски гнусна е
но наскоро открих, че ако много се напия
и ми пуснат чалга, всъщност не ми пречи
не я харесвам, но не ми пука...

fake
07-01-2006, 17:15
=> метълке, малко ти е бил алкохола;)

guAMaHT
07-01-2006, 17:20
gledai si rabotata.6tom mi haresva, 6te q slu6am. ne otri4am 4e ima mn dolnoprobni par4eta, no az ne se kefq na ku4eci, a samo stoinosti i gotini pesni, koito ne sa malko. ne me interesuva koi kakvo kazva/misli, tova si e moe mnenie. i men primerno ne me kefi metala ama kazvam li vi ne6to?bas durja 4e polovinata ot horata koito sa se izkazali dotuk slu6at 4alga, no gi e strah da si priznaqt, koeto e dosta jalko...Чалга РуЛзЗзЗз :-D :lol: :lol: от метъл тръпки ме побиват.Аз съм горда да си призная Че сЛуШкаМ Поп ФоЛк

Dr. Kazimbutt
07-01-2006, 17:25
Само да те светна, че има и други стилове освен метъла.

guAMaHT
07-01-2006, 17:28
Само да те светна, че има и други стилове освен метъла.Знам и аз ги слушам слушам черно,R&B,рап,поп City :-D

fake
07-01-2006, 17:28
:lol: :lol: :lol:
за чалгарите всичко е метъл и чалга...и рап за тия по-просветените :lol:

guAMaHT
07-01-2006, 21:56
А и да ви кажа мислите ,че само наще поп-фолк каки са наконтени тей ли :shock: Значи например американските поп певици например Бритниту те са естествени красавици нямат никакъв грим така ли :shock: :roll: :-D

Dr. Kazimbutt
07-01-2006, 22:00
Къде намесваш американския поп? Тук става въпрос за чалгата в България, а не в Америка.

guAMaHT
07-01-2006, 22:16
Къде намесваш американския поп? Тук става въпрос за чалгата в България, а не в Америка.Ми казвате ,че са наконтени еди си кво силиконки ми хубаво цяла българия ще ги гледа баси ... да тръгнат без грим без нищо ли :roll: исках да кажа ,че не само в бг са така в сяка държава са така тей ,че кво искате и Рияна и Марая Кери и всички певици просто не разбирате ли ,че ша ги гледат цела БГ а те да тръгнат с някви угризани маникюри или пък нз кво не ,че съм голяма поп фолк фенка просто не мисля ,че трябва да ги мразим щото са гримирани и нагласени и знам ,че не са кой знай кви хубавици на живо виждала съм гергана изкуствена е ама да не мислите ,че и Кели Кларксън на живо е много хубава...нищу ,че ми е любима певица и да ви светна само ,че чалга се наричат мазните кючеци за маса , а на това му се казва Поп фолк ;)

porno
07-01-2006, 22:26
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

porno
07-01-2006, 22:29
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

Dr. Kazimbutt
07-01-2006, 22:33
чалга се наричат мазните кючеци за маса , а на това му се казва Поп фолк ;)
Поп-фолк е българското название на чалгата.

~~adi4ka
07-02-2006, 08:18
много съм далече от това да слушам чалга,но най-добрата ми приятелка е голяма фенка.Много сме си говорили,не за да ме накара аз да слушам,или аз да я накарам да спре.Реално като се заслушам в текста на някоя от така популярните хитове по сити или мтв..ами те не се различават особено от тези по Планета например!Взимаме една Бритни..някви любови,някви глупости..БЕП,Пусикет Долс,сяквите му там Араш,Пачанга и ония глупак,който пееше Ромпе(забравих му името)
Познавам много хора,които като ги питаш кво слушат казват,че са яко против чалгата,същевремнно въртят на регетон и някви глупости като Dont cha.Друг е въпроса,че според мен регетона е гооляма подигравка.
Та по тази логика би трябвало да заклеймим и попа,като нещо,което не става за слушане,а всеки от нас в даден момент е слушал поп,убедена съм!

ади4ка
07-02-2006, 10:13
да,и аз съм слушала..сега определено не слушам такива неща..осъзнала съм си грешката ;)
но ме дразнят някви кифли,които казват,че мразят чалга,а иначе слушкат по цял ден някви хитчета в които се пее същото,но на английски..а като е на английски значи е много готино и стойностно .. #-o

07-02-2006, 14:10
Мене лично ме вбеси някаква там певачка, която беше окрала ЕДНО КЪМ ЕДНО клипа на Evanescene My Immortal. Тая пикла подценява своята публика!!
Не ви ли е яд, че си давате парите за измислени герои?
Не ви ли е обидно, че така ви подценяват?

koq e taq mar6a deto smee da se podigrava s istinskata muzika!!!4algata ne e muzika tq e prosto izopa4avane na ne6tata 4algata provali balgariq....

guAMaHT
07-02-2006, 14:48
И коя е въпросната певица дето била окрала клипа?

guAMaHT
07-02-2006, 15:01
А да ви кажа една нова новинка :D Моделът Теди Андреева дето пее в рекламата на водка селект ся се отказва от професията на модел и ще става поп-фолко певица.И ако кажете ,че и тя е грозна чалгарка значи не сте добре....

guAMaHT
07-02-2006, 15:27
амииии да речем, че някои хора са я виждали без да е наконтена и прилича на брулено от северния вятър и градушка бостанско плашило...

но пък е много интелигентно момиче... :smt005интелигента нз ама умна щом е завършила английската гимназия с пълно 6 ;) aahhahaa освен ако не е подкупила някой даскали :smt005 :smt005 :smt005

ErinEverly
07-02-2006, 17:15
Мене лично ме вбеси някаква там певачка, която беше окрала ЕДНО КЪМ ЕДНО клипа на Evanescene My Immortal. Тая пикла подценява своята публика!!
Не ви ли е яд, че си давате парите за измислени герои?
Не ви ли е обидно, че така ви подценяват?

koq e taq mar6a deto smee da se podigrava s istinskata muzika!!!4algata ne e muzika tq e prosto izopa4avane na ne6tata 4algata provali balgariq....

А Еванесес са си чиста проба метъл комерс. Ае са очаквам сички "истински" метъли да ми се нахвърлят :lol: Квото и да си говорим разликата между Еванесес и Чалга певиците е че Ейми Лий е облечена и може поне малко да пее. Иначе и двете неща са комерс.

07-02-2006, 17:22
А Еванесес са си чиста проба метъл комерс. Ае са очаквам сички "истински" метъли да ми се нахвърлят :lol: Квото и да си говорим разликата между Еванесес и Чалга певиците е че Ейми Лий е облечена и може поне малко да пее. Иначе и двете неща са комерс.
Каза момичето, което нарече музиката на Менсън "качествен "метъл. Иначе Еванесес некфа нова група ли е о.О?
Според мен идеята беше, че повечето чалга клипове са крадени от някой друг.
Тъпа тема. Епичен спор.
Иначе и Дани Филт ми се струва, че сериозно подценява публиката си. Не ти ли е обидно, м?

Метълката
07-02-2006, 18:34
и как я подценява, м?
+ тва, аз метъл група която да:
1. пее на плейбек :lol: :lol: :lol:
2. плаща на друг да им пише текстове или песни, а да, и аранажира :lol: :lol:

не съм чувала.
говоря на 100 процента, не да работи съвместно с някои.

тва е жалкото.
а относно най-новата фолкаджийка - ми да е жива и здрава, кво от тва? не съм рекла, не съм ПРОПЯЛА гибеци. ма няма и да река, щото се уважавам.

PLAMENKO
07-02-2006, 18:41
важното е да става купона ... няма значение ква е музиката

Boot
07-02-2006, 18:44
Щото и сам не си вярва на бруталиите...

porno
07-02-2006, 20:57
ЦЕНЗУРА!!!

т. 2

.: machoka :.

ErinEverly
07-03-2006, 13:15
А Еванесес са си чиста проба метъл комерс. Ае са очаквам сички "истински" метъли да ми се нахвърлят :lol: Квото и да си говорим разликата между Еванесес и Чалга певиците е че Ейми Лий е облечена и може поне малко да пее. Иначе и двете неща са комерс.
Каза момичето, което нарече музиката на Менсън "качествен "метъл. Иначе Еванесес некфа нова група ли е о.О?
Според мен идеята беше, че повечето чалга клипове са крадени от някой друг.
Тъпа тема. Епичен спор.
Иначе и Дани Филт ми се струва, че сериозно подценява публиката си. Не ти ли е обидно, м?

Еми, да, Менсън саз си МЕТЪЛ!!! Ти май бъркаш думичките МЕТЪЛ с КОМЕРС. Еванесес не са метъл и това не зависи от това кога са създадени. Те просто не са метъл. А това че ти се смяташ за метъл/метълка само защото ги слушаш си е твоя грешка.

Дани Филт не залага на плейбек. Мога да ти дам линк към негово живо изпълнение. Той си пее наживо, а и неговото грачене води до сериозни проблеми с гласните струни, за което само мога да го уважавам. Това му е в стила на момчето, защо да не си го пее??? Все пак си е на живо и не лъже никого. Той си е метъл до мозъка на костите си, доколкото съм чела негови интервюта, така че напълно го защитавам.

i'm so excited!
07-03-2006, 13:36
защо така обиждате метъла?
имате ли си идея колко трудно се прави една метъл песен, колко работа, време, репетиции да нужни? имате ли си идея колко е трудно да свириш лайв, колко е изтощително? в същото време това ти доставя такава невероятна наслада, това е просто защото наистина обичаш да правиш това, което правиш, защото няма нищо по-хубаво от това посланието от сърцето ти да стигне до публиката и да успее да я развълнува и да успее да я накара да почувства това, което и ти чувстваш. като не ви харесва, не я слушате. но поне имайте уважение към чувствата и мислите на хората (защото всъщност музиката представлява точно това, нали?)

Boot
07-03-2006, 13:46
Това, цитираното, бях аз, бтв.
1. Менсън може да са метъл (макар че и тук може да се спори), но в никакъв случай не са качествен метъл.
2. Очевидно не усети иронията и не забеляза грешката си. Уотевъ...

3. Дани Филт. Да, пее момчето, признавам го. Даже понякога ми харесва. Признавам го, че пее и на живо. Браво на него. Обаче от тук почва с големите преструвки - то не е театър, не е шоу. Цялото му позиране (всъщност не само неговото) колко е "метъл до мозъка на костите си" е супер смешно и си е точно подценяване на публиката. Ако трябва да цитирам авторката на темата

Не ви ли е яд, че си давате парите за измислени герои?
Опа, забравих. В България всички си дават парите да си плащат нета, а не за измислени герои. (не че аз си ги давам, де.:evil: )


П.П. Прекрасно доказателство е, че, когато търсиш Marilyn Manson в
www.metal-observer.com
www.metal-archives.com
не намира никакви резултати. Дали са метъл? о.О

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 13:55
имате ли си идея колко трудно се прави една метъл песен, колко работа, време, репетиции да нужни?
Метъл песните хич не се правят трудно... там китарните сола са най-лесни; вокалите и барабаните - също. :wink:

Mo6no
07-03-2006, 14:02
П.П. Прекрасно доказателство е, че, когато търсиш Marilyn Manson в
www.metal-observer.com
www.metal-archives.com
не намира никакви резултати. Дали са метъл? о.О
Ами то и Rammstein ги няма в www.metal-archives.com. Странно, а аз винаги съм си мислил, че са метъл #-o

Boot
07-03-2006, 14:06
П.П. Прекрасно доказателство е, че, когато търсиш Marilyn Manson в
www.metal-observer.com
www.metal-archives.com
не намира никакви резултати. Дали са метъл? о.О
Ами то и Rammstein ги няма в www.metal-archives.com. Странно, а аз винаги съм си мислил, че са метъл #-o
Тихо сега. Важното е, че Менсън не са мятъл. И без това не го тача тойзи сайт.

i'm so excited!
07-03-2006, 14:20
имате ли си идея колко трудно се прави една метъл песен, колко работа, време, репетиции да нужни?
Метъл песните хич не се правят трудно... там китарните сола са най-лесни; вокалите и барабаните - също. :wink:
само дето има различни подстилове нали така?

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 18:16
имате ли си идея колко трудно се прави една метъл песен, колко работа, време, репетиции да нужни?
Метъл песните хич не се правят трудно... там китарните сола са най-лесни; вокалите и барабаните - също. :wink:
само дето има различни подстилове нали така?
Да, но казаното важи за всичките.

Mo6no
07-03-2006, 18:20
Искаш да кажеш, че барабаните в началото на Painkiller на Judas Priest се правят лесно така ли?Не съм съвсем убеден

ErinEverly
07-03-2006, 18:26
Искаш да кажеш, че барабаните в началото на Painkiller на Judas Priest се правят лесно така ли?Не съм съвсем убеден

Чакай малко... Да не замесваме рока към метала. Вярно че Бон Джови се водят Софт МЕТЪЛ, а Twisted Sister Глем МЕТЪЛ, но мисля че на всички ни е ясно че те са си рок. А рокът е съвсем друга палатка. Тук се говори за блек, дет и т.н. Въпреки че и аз не мисля че в метъла инструментала е елементарен. Ако беше - в БГ щеше да гъмжи от метъл банди....

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 18:52
Искаш да кажеш, че барабаните в началото на Painkiller на Judas Priest се правят лесно така ли?Не съм съвсем убеден
Добре, тогава нека изключим Judas Priest и някои банди, подобни на тях.

ErinEverly, в България гъмжи от групи, които свирят метъл. В момента това е модерно.

07-03-2006, 18:52
Който твърди, че метълът е лесна музика, значи е музикален инвалид.

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 18:55
Който твърди, че метълът е лесна музика, значи е музикален инвалид.
Дали?

07-03-2006, 18:56
Да.

Само не разбрах, за какви метъл групи говориш. Да свириш метъл в България било модерно? #-o

Boot
07-03-2006, 18:59
Ако беше - в БГ щеше да гъмжи от метъл банди....[/b]
Абе супер интересна си ми. Хем си държиш на твърдението, че си рокаджийка и ала бала и не разбираш от метъл сцената, хем се изцепваш някфи пълни глупости.

Извинявай, ама специално в София, всеки метъл, който може да свири на нещо или да пее има ПОНЕ по 2 банди. Смятай дали не гъмжи.

Иначе аз не мога да кажа дали метъла е лесна музика, защото нямам нужното музикално образование, обаче все ми се струва, че не е така. Все пак не опира ли всичко да сравнението с други стилове и реално погледнато не са много (макар че, да, има и такива), които са по-сложни от метъла...

07-03-2006, 19:01
О господи ще умра.
Всеки метъл има по две групи??? Нали не става дума, за групи, дето свирят по мазетата или в гаражите? Една група заявява за съществуването си тогава когато стъпи на сцена и след като издаде нещо на запис. До тогава...нищо. Положението на метъл групите специално в София хич не е добре.

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 19:10
Групата си е група, макар и без издаден албум или сценична изява. :wink:

ErinEverly
07-03-2006, 19:10
Ако беше - в БГ щеше да гъмжи от метъл банди....[/b]
Абе супер интересна си ми. Хем си държиш на твърдението, че си рокаджийка и ала бала и не разбираш от метъл сцената, хем се изцепваш някфи пълни глупости.

Извинявай, ама специално в София, всеки метъл, който може да свири на нещо или да пее има ПОНЕ по 2 банди. Смятай дали не гъмжи.

Иначе аз не мога да кажа дали метъла е лесна музика, защото нямам нужното музикално образование, обаче все ми се струва, че не е така. Все пак не опира ли всичко да сравнението с други стилове и реално погледнато не са много (макар че, да, има и такива), които са по-сложни от метъла...

1. Да, държа си на твърдението, лошо ли е???
2. Тва че съм рокаджийка означава че не слушам метъл и не познавам метъли така ли??? Еми, ако си мислиш така, значи много грешиш. Познавам много повече метъли, отколкото рокаджии и ще ти кажа че знам за какво става въпрос!!!
3. Може да има много групи, но колко са известни??? Аз говорих за известни. Не вярвам да мислиш че за мен Кредъл, например, и някоя бг групичка са на едно ниво.

Boot
07-03-2006, 19:16
Да, говорех за групи, които може на вас изобщо да не са ви известни, но
1. излизали са на сцена. не инцидентно.
2. имат записи.
За издаване не мога и не искам да говоря, защото там положението е плачевно. Но въпроса е, че хората си работят. Или аз попадам все на музиканти с по 2-3 групи всеки, знае ли човек...
Бтв има БГ групи, които ме радват много повече от Крейдъл и не привличат публика с евтин театър.

Обаче се съгласявам, че положението не е добре. Изобщо даже. Но не е това, за което го представяте...

Оф, я по-добре се върнете на чалгата и чалгарите, защото очевидно всички там се по-компетентни.

ErinEverly
07-03-2006, 19:21
Да, говорех за групи, които може на вас изобщо да не са ви известни, но
1. излизали са на сцена. не инцидентно.
2. имат записи.
За издаване не мога и не искам да говоря, защото там положението е плачевно. Но въпроса е, че хората си работят. Или аз попадам все на музиканти с по 2-3 групи всеки, знае ли човек...
Бтв има БГ групи, които ме радват много повече от Крейдъл и не привличат публика с евтин театър.

Обаче се съгласявам, че положението не е добре. Изобщо даже. Но не е това, за което го представяте...

Оф, я по-добре се върнете на чалгата и чалгарите, защото очевидно всички там се по-компетентни.

Чакай малко, аз не съм казала че няма талантливи бг метъл групи. Казах само че очевидно не са успяли да впечатлят някого, независимо от това колко са добри. За разлика от Кредъл. Както и да е, няма да се занимавам повече, защото на някои хора явно им е много кеф да излизат от спорове с обвинения за некомпетентност към човек, който дори не познават. Айде оставам те на мира да си се кефиш на голямата си компетентност!

07-03-2006, 19:27
Групата си е група, макар и без издаден албум или сценична изява. :wink:
Групата е едно голямо НИЩО, преди да бъде чута от някой. Една група не съществува без почитатели.

Boot
07-03-2006, 19:31
Пффф, аз изобщо не се имам за компетентна.
Крейдъл, както казах, залагат на тъпа смешна визия. Което само по себе си е ТЪПО. За това не ги уважавам.


Не вярвам да мислиш че за мен Кредъл, например, и някоя бг групичка са на едно ниво.
Това са твои думи. На мен това ми звучи, като "Крейдъл са яко добрите мятъли, а БГ групите за нищо не струват." Което си противоречи със
Чакай малко, аз не съм казала че няма талантливи бг метъл групи. Казах само че очевидно не са успяли да впечатлят някого, независимо от това колко са добри.
Тук "метълите" (нарочно в кавички, за да разбереш за кои точно метъли говоря) могат да се изкефят само на световноизвестни групички като Крейдъл и по тази смешна причина не са били впечатлени. Гарантирам ти, че хора, поне мъъъъничко навътре с нещата, могат лесно да забележат и да се впечатлят от някои бг групи.

Ние за какво говорим - за умения да си събираш публика със пози или за умения да изсвириш нещо и хората да умрат от кеф без да изглеждаш по абсурден начин?

Пак да кажа, че този спор изобщо не ми се води, щото съм гладна и защото е повече от безмислен. Факт.

х
07-03-2006, 19:34
ne mi e qsno temata za 4algarite li se kazva, ili za met1la... ili roka. kato iskate da si prikazvate-4atete si, a ako vi interasuva mnenieto na drugite-pusnete tema...no tova koeto pravite e glupavo!

po temata- haresvam 4alga, a ako 4algarite sa horata koito slu6at 4alga...da, za6to ne. a i ne se 4uvstvam izl1gana zatova 4e nqkoq si slojila selikon...za6to da s1m izl1gana. 6tom taka se haresva devoikata...a 4e pove4eto nemogat da peqt, tova e neusporvan fakt...i kakvo? az kato izkam hubav glas, otivam na opereta, ili opera, a za6to ne i koncert narodna muzika...? problem1t vi e 4e si mislite 4e da si met1l-anti4algar e mnogo moderno, i si mnogo gotina kato mrazi6 4algata i rozovite rokli4ki, no p1k si mnogo fashion, s izsuhleni ga6ti i teniska s merili mens1n. SPOKO, I AZ NA 14 TAKA SI MISLIH, no v edin hubav sl1n4ev den razbrah, 4e v stilnoto obleklo i tolerantnosta nqma ni6to lo6o! \:D/

a otnosno minidebatite za met1l grupite v bg...TAKIVA NQMA! za hubavo ili lo6o 5 intosiasta svire6ti v maze ne sa grupa! ](*,)

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 19:40
Групата си е група, макар и без издаден албум или сценична изява. :wink:
Групата е едно голямо НИЩО, преди да бъде чута от някой. Една група не съществува без почитатели.
Мисля, че истинските музиканти свирят кеф, а не за да си създават почитатели.

Групата съществува и без да бъде чута или видяна. Просто когато някой я чуе, тогава светът разбира за съществуването й.

х
07-03-2006, 20:10
Групата си е група, макар и без издаден албум или сценична изява. :wink:
Групата е едно голямо НИЩО, преди да бъде чута от някой. Една група не съществува без почитатели.
Мисля, че истинските музиканти свирят кеф, а не за да си създават почитатели.

Групата съществува и без да бъде чута или видяна. Просто когато някой я чуе, тогава светът разбира за съществуването й.

tova e mega golqma glupost!
az obi4am da si svirkam s usta ! vqrvam 4e edin den kogato horata me 4uqt 6te stana zvezda...samo 4e horata neznaqt, a az v1preki talanta si prod1ljavam da si svirkam samo kogato s1m sama, za6tot ne obi4am komersialnite svirki... nai dobre da si sviri6 sam na sebe si, i da vqrva6 4e si dob1r... :smt012 :smt011

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 20:22
Къде съм написал, че не трябва да се свири пред публика?

Когато свириш пред хора, не трябва да правиш това, което ще им хареса на тях, а това, което ти идва отвътре. Ако те харесат - харесат. Ако не - не. Това е.

Славата и парите не са били фикс-идея на нито един от добрите музиканти. Те са били наистина добри, затова са станали известни. Геният се забелязва отдалеч.

Boot
07-03-2006, 20:22
Не всички свирят, за да станат супер звезди. Това са изкривените виждания на масите.
Хората свирят за кеф! Самото свирене ти доставя удоволствие, не мисълта, че ако някой те чуе ще му хареса.

Аз си свиркам с уста, защото ми е весело. Не че си мисля, че съм добра или че държа някой да ме чуе. Щото ми доставя чиста наслада, примерно.

magesnik
07-03-2006, 20:27
Aбе една група като направи повече от 6 фена и трябва да се разпадне и членовете трябва да се самоубият,защото мейнстрийма е завладял групата и те вече не са ъбдърграунд. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

07-03-2006, 20:28
Групата си е група, макар и без издаден албум или сценична изява. :wink:
Групата е едно голямо НИЩО, преди да бъде чута от някой. Една група не съществува без почитатели.
Мисля, че истинските музиканти свирят кеф, а не за да си създават почитатели.

Групата съществува и без да бъде чута или видяна. Просто когато някой я чуе, тогава светът разбира за съществуването й.
Човече, музиката е изкуство. Всеки деец на някакъв вид изкуство го прави за другите. Така е. Дори да си свириш в гаража и да се правиш, че не ти пука какво мислят другите...пак не е така. Специално метъл музиката е музика за СВИРЕНЕ на живо. Колкото и да отричате, една група не е група преди да излезне да свири. Познавам хора от адски много групи, които свирят за кеф и пак свирят пред публика, защото тогава има споделяне, има връзка група-публика и публика-група, тогава се получава музика и тогава се усещата истинското и значение. Винаги подсъзнателно искаш някой да оцени труда ти. Това е абсолютен факт.

х
07-03-2006, 20:30
Не всички свирят, за да станат супер звезди. Това са изкривените виждания на масите.
Хората свирят за кеф! Самото свирене ти доставя удоволствие, не мисълта, че ако някой те чуе ще му хареса.

Аз си свиркам с уста, защото ми е весело. Не че си мисля, че съм добра или че държа някой да ме чуе. Щото ми доставя чиста наслада, примерно.


li4i si 4e nikoi ne se e zanimaval profesionalno s ne6to ot roda! pravq go za udovolstvie...nqma tak1v variant. bezsmisleno i egoisti4no e da prai6 izkustvo za sebe si! t1po e! da moje da ne stava duma za slava i pari, a za udovletvorenieto kato si go izsviri6 vk16ti i pred publika. v p1rviqt variqnt nqma6 stimol za razvitie...

Dr. Kazimbutt
07-03-2006, 20:32
Пак казвам: да се свири пред публика е хубаво, но не и когато започнеш да се чудиш какво да свириш, за да тя ти се кефи.

x, може да нямаш стимул, но имаш мотивация.

07-03-2006, 20:35
Пак казвам: да се свири пред публика е хубаво, но не и когато започнеш да се чудиш какво да свириш, за да тя ти се кефи.
Никой не говори за това. Метълът в голяма част от подстиловете си е екстровертен, т.е. насочен е към хората, което ще рече, че свиренето пред публика е задължително.

guAMaHT
07-03-2006, 20:59
Метълите не ни съдете ,че слушаме чалга а ния няма да ви съдим че слушате метъл кво толкоз :-D

Boot
07-04-2006, 08:26
Хех, естествено, че, ако се стравняваме с някои далеееечни страни изглеждаме жалки. И всъщност сме. Аз не го отричам. Въпроса беше, че има хора, които все още имат хъс да създават музика и със зъби и нокти се борят, за да го направят. В смисъл, че останалите твърдят, че сцена изобщо няма, което не е така - мижава е, но я има.

Пъ.Пъ. Твоята банда не концертира (хееехехе добра дума ;) ) щото сте несериозни ;)
Пъ. Пъ. Пъ. Metal Xmass-a беше гаден :)

07-04-2006, 18:38
Уви, и авторката на темата очевидно е тъпа путка, която като си мисли че се носи в черно и гледа лошо е повече от чалгарските курвета.
Бас държа, че като падне нощта обича да се размотава по чалгатеките, защото й е в кръвта. 90% от този тип момичета са бивши нереализирани чалгарки, които си отмъщяват на света, че по една или друга причина не са попаднали във "VIP" средите. Съжалявам, но това си е ФАКТ!

Метълката
07-04-2006, 19:43
Уви, не позна..... Недей да съдиш другите според себе си. Ма не ми се влиза в лични нападки сега с тебе, нема смисъл. Мноо ти разбира чутурата къде ходя и как гледам. Твой проблем.

07-05-2006, 21:06
ne se karaite v toq svqt na 4algata trqbva da se poddaRJAME :!: :mrgreen:

macy_day_parade
08-22-2006, 07:36
BeLiVe_Me`f:

ne se karaite v toq svqt na 4algata trqbva da se poddaRJAME

:smt107 :smt104

krem4et0
08-22-2006, 08:43
Аз слушам чалга от много години и се гордея с това.не е повлияла на умственото ми развитие,не е нарушила ценостнта ми система,не съм станала силиконова кукла.Мнението,че привърженизците не този стил са тъпи и просто хора е безпочвено.А да и не ми писва!
Влезте за бога в 21-ви век.Сега всеки е свободен да слуша всичко и трябва да сте повече толерантни.Писна ми да ме смятат за тъпа само,защотот слушам Преслава и Ивана.Стига с това разделение!
ПРЕСТАНЕТЕ!

krem4et0
08-22-2006, 08:49
А да и не мразя (както тука 1 потребителка се изказа)метълистите-аз съм гадже с такъв човек 2 години.И в нито 1 момент музикалните ни предпочитания не са пречели на връзката ни.да понеже се събираме с метълисти се слуша метъл,но мен не ме бърка и съм свикнала да не го чувам!Как ние едни от най-заклетите фенове на съответния стил да можем да се погаждаме,а вие дето не се и познавате да имате толково враждебно отношение 1 към друг?

RedChil
08-22-2006, 08:53
А да и не мразя (както тука 1 потребителка се изказа)металистите-аз съм гадже с такъв човек 2 години.И в нито 1 момент музикалните ни предпочитания не са пречели на връзката ни.да понеже се събираме с металисти се слуша метъл,но мен не ме бърка и съм свикнала да не го чувам!Как ние едни от най-заклетите фенове на съответния стил да можем да се погаждаме,а вие дето не се и познавате да имате толково враждебно отношение 1 към друг?
Да бе,личи си колко е метъл гаджето ти...
А !ПОВЕЧЕТО! фенове на чалгата са тъпи та вдлъбнати,така че не ми обяснявай,че хората били с погрешно мислене за тях.Пак повтарям !ПОВЕЧЕТО!.

machoka
08-22-2006, 08:55
krem4et0,

споко мацка, не всички са толкова тесногръди като повечето форумци ;)

krem4et0
08-22-2006, 09:00
Добре де. Нека се обосноват що не са такива. Аз до сега нищо конкретно от тях не прочетох.

Защото музиката не винаги е огледало на това, което си. А и не е достоверен признак, по който да се определя интелектуалният багаж на хората.
Съгласна съм!Има хиляди други неща,които ме определят що за човек съм и формират облика ми за пред света.Говоря за начин на обличане,възпитание,обща култура,предпочитани филми,предавания,спорт,дал ходя на театър или балет,каква литература предпочитм,какво мисля за Евросъюза,какво ми е отношението към политиката....нужно ли е да изреждам още.музиката е само 1 от нещата и всички,които съдят че аз съм ПРОСТА,защото слушам чалга са супер елементарни,здръстени и повърхностни хора.
А относно това за някой предимства на чалгата-ето ти какво ми дава на мен тя:
1.забвалява ме и ме кара да се отпусна
2Ако съм тъжна намирам съпричастност в мъката си в лицетао на някоя песен
3.текстовете на много песни са доста смислени,ама нали не слушаш-кака да знаеш.за теб чалгата е Ох,банана и тез червени домати.
4.достъпна е-мога да измина само няколко стотин километра и всеки ден мога да слушам и гледам любимката си.
5.Клиповете-от тях се уча да се гримирам добре и съм наистина добра в това.
6.пеенето-изненадах се,че някои певици пеят така добре,но 100% пеят по-добре от повечето поп изпълнителки.като чуя да речем Каризма как вият на умряло и ми се гади.
7.Толерантността-чалгата в нито 1 песен не осмива друг жанр и не подклажда омраза към феновете на другите стилове
хайде по-късно и останалите 3 ще се сетя!Става ли? :wink:

krem4et0
08-22-2006, 09:02
А да и не мразя (както тука 1 потребителка се изказа)металистите-аз съм гадже с такъв човек 2 години.И в нито 1 момент музикалните ни предпочитания не са пречели на връзката ни.да понеже се събираме с металисти се слуша метъл,но мен не ме бърка и съм свикнала да не го чувам!Как ние едни от най-заклетите фенове на съответния стил да можем да се погаждаме,а вие дето не се и познавате да имате толково враждебно отношение 1 към друг?
Да бе,личи си колко е метъл гаджето ти...
А !ПОВЕЧЕТО! фенове на чалгата са тъпи та вдлъбнати,така че не ми обяснявай,че хората били с погрешно мислене за тях.Пак повтарям !ПОВЕЧЕТО!.
Ами такъв е-ти ако щеш вярвай.Какво те тревожи,че е толерантен ли?Оле опази боже-1 метъл,който е толерантен-дайте да го бичуваме!

krem4et0
08-22-2006, 09:04
Приемам забележката!

machoka
08-22-2006, 09:57
krem4et0,

споко мацка, не всички са толкова тесногръди като повечето форумци ;)


друго си е професор от Консерваторията да напише в учебник по музика за 9-и клас, че върха на музикалните постижения в България след падането на комунизма са Преслава и Глория...

Ще го разбера кой е тази година и ще му се скарам :)

Mo6no
08-22-2006, 17:54
доста металяги са чалгари- факт...
Да. Аз съм един такъв. Аз сега съм си пуснал Opeth, но само, за да ми отчита песните в last.fm. Вдействителност слушам Гергана, Анелия, Преслава и Ивана на mp3 плеъра си.

Иначе факт е, че сред чалгарите тъпаците са повече, но това не означава, че щом човек слуша чалга е тъп. Аз никога не правя такова разделение. Преценявам хората по други фактори.

Eleonora
08-22-2006, 18:05
Оооооооо МАЙ ГОД!Чалгата бла..бла била тъпа,бла...бла.Ама точно за тая тъпа чалга вие сте изписали 20 страници.Защо се чалгата ви пречи.Но никой не може да отрече, че от некой строеж се чува чалга.От колата пак чалга.От некое купонче пак чалгиика.Колкото и човек да не я харесва, след 2-рата водка му е сеено Анелия ли е, или Saxon :?

Mo6no
08-22-2006, 18:08
Оооооооо МАЙ ГОД!Чалгата бла..бла била тъпа,бла...бла.Ама точно за тая тъпа чалга вие сте изписали 20 страници.Защо се чалгата ви пречи.Но никой не може да отрече, че от некой строеж се чува чалга.От колата пак чалга.От некое купонче пак чалгиика.Колкото и човек да не я харесва, след 2-рата водка му е сеено Анелия ли е, или Saxon :?
И имено това ми пречи елеонорче. А пък твърд алкохол изобщо не употребявам. :wink: А това, че се чува от строежите показва колко малко интелект е нужен, за да я разбереш.

priti_kiti
08-22-2006, 19:38
Оооооооо МАЙ ГОД!Чалгата бла..бла била тъпа,бла...бла.Ама точно за тая тъпа чалга вие сте изписали 20 страници.Защо се чалгата ви пречи.Но никой не може да отрече, че от некой строеж се чува чалга.От колата пак чалга.От некое купонче пак чалгиика.Колкото и човек да не я харесва, след 2-рата водка му е сеено Анелия ли е, или Saxon :? Лелеее ама и ти верно си много заблудена, на хората които им харесва музиката и я оценяват като такава, а не като фон на купона *няма да им е се едно* дали е Анелия или Саксън. :roll:
http://img99.imageshack.us/img99/8655/emoticons2098ru.gif