PDA

View Full Version : Есе-"Престъпността и влиянието й върху обществото"



06-13-2006, 17:08
Спешно ми трябва това есе до четвъртък :? Ако някой помогне поне с мъничко ще съм му много задължена [-o<

06-14-2006, 20:45
Всъщност утре е четвъртък, а сега е 21;30. Аз дъвча дъвка, слушам музика и гледам телевизия. Не мога да се концентрирам (за което се извинявам). Видях ти късно темата. Написах ти УВОД, но не знам кой клас си...не знаех какви думи да използвам - по-прости или по-сложни!? Питам за да не те хванат...тва учителя е голям лисугер :D .


Влиянието на престъпността върху обществото
(есе)

[]С всеки изминал ден все повече пред очите ни се разкрива деформирания човешки морал. Обществото развивайки се е променило драстично. Ценностната система е мотирала, мисленето на хората е изкривено. Развитието на обществото по широкият свят бележи връх на престъпността и по-конкретно бум на кражбите, убийствата, изнасилванията и прочие. Не по-различна е картината в нашата родина.Обезспокояващ е фактът, че според статистиките България е на едно от челните места по престъпления. Именно това ни и пречи да влезем по-бързо в голямото Европейско семейство.
[]Животът е една безкрайна борба. Низ от пътища и съвкупност от трудности. Обаче има както лесни, така и трудни пътища. През цялото съществуване на човек, той се бори за парчето хляб. Борбата се среща под различни форми. Една от тях е кражбата. Кражбата е в противовес на Божият закон (който гласи : "Не кради!"), на ценностната система, на морала.

Съмнявам се, че ще може да ти помогне, защото си започнах мисълта от по-далече. Но пък ако ти дойде вдъхновението и си втора смяна ще се радвам, че съм помогнал.

Извинявай още веднъж, че видях темата късно.

[] - по-навътре

06-19-2006, 13:07
Мм айде ако може още нещо да се напише по темата че тва не ми стига .. а и между другото съм 9 клас и ще е добре думичките и изриченията да са по простички .. мерси предварително :wink: