PDA

View Full Version : Leshti...noseneto i razni specifiki...



AloisY
06-14-2006, 03:44
Zdraveite!
Temata mi e svurzana s le6tite nqkoi ot vas nosqt li le6ti?
|Kak se sprvqte s tqh trudnost li vie ili ve4e ste sviknali..
iskam su6to taka da popitam nqkolkosu6testveni vuprosa..le6tii po vreme na kupane bilo to kato si na basein ili na more mogat li da se zagubqt po nqkakuv na4in i kak moge da se zagubqt vuob6te?

I su6to taka imam edin mn seriozen vupros tezi koito nosqt le6ti sledovatelno imat nqkakvi problemi s o4ite...kak moge da se otsrani tozi problem 4uval sum za razni operacii koregirane na zrenieto? Molq malko informaciq...

blqqh
06-14-2006, 07:17
Ми ако си взимаш лещи,първоначално ще ти е гадно.Всяка сутрин и вечер трябва да си бъркаш в окото да ги слагаш и сваляш..Но се свиква.МДа чувала съм,че като се къпеш е хубаво да ги сваляш,но ако внимаваш можеш и с тях да си.Има си отделни разтвори,които трябва да си купуваш,но те не са толко скъпи,към 15 лева.Това е,което знам!

06-14-2006, 07:36
Наистина първоначално ще ти е трудно с махането и слагането,но после се свиква и вече няма да ти прави впечетление.При къпане лещите се махат,защото иначе ще ги загубиш.Говоря за меките лещи,при другите не знам как е.Разтворите-има 2 вида за промиване и за съхранение.Цената зависи от това дали са български или не-повярваи ми българските вършат същата работа като вносните ,но зената е много по ниска. :|

_Sweet_Love_
06-14-2006, 08:31
Да, има такива операции за коригиране на зрението, но не вярвам в трайността им. Още повече, че след като си носила лещи роговицата ти изтънява. При операцията за корекция на зрението се премахва част от роговицата и има вероятност след като си носила лещи да не ти направят операцията. Но аз като се замисля: "Защо например известните и богати актьори, певци и журналисти не си правят операции, ами си носят очилата?" Точно това ме кара да се съмнявам в трайността на тази операция. Знам, че тя може да се направи във Варна и струва 600 евро за едното око. Плюс това трябва да се направят няколко прегледа преди операцията, които струват още към 100 евро.
Относно лещите - свиква се и проблема със свалянето и слагането трае около 2 дни. След това всичко е много лесно и се прави за секунди. Поне с мен е така. Мога да се къпя с лещи, да плувам с лещи (моите са меки). Единствено не спя с тях, но и това ми се е случвало. На сутринта очите ти не се чувстват особено приятно. Но пък има и друг вид лещи, които се носят в продължение на 2 седмици и след това се махат за една нощ, за да починат очите и се слагат отново на другата сутрин. Те обаче са по-скъпи ( към 100 лева и двете). Обикновените са 40 лева и се сменят на 1 година. Разтвора е 20 лева. Така, че всичко ми излезе към 60 лева. След няколко месеца обаче разтвора ти свършва и трябва да си купиш нов, но пък няма нищо вечно.
И като заключение мога да кажа, че съм носила както очила, така и лещи, но лещите са много по-удобни. И все пак ако нямам нужда никога не бих носила лещи. И не разбирам приятелките си, които нямат проблеми с очите и носят цветни лещи. Това, което природата ни е дала е най-красиво.

djigi
06-14-2006, 08:58
Само да вметна, че след операция за корегиране на зрението има 3% вероятност да ослепееш трайно, което всъщност е по-лошо от това да не виждаш до някаква степен и да носиш очила/лещи.

_Sweet_Love_
06-15-2006, 16:29
Само да вметна, че след операция за корегиране на зрението има 3% вероятност да ослепееш трайно, което всъщност е по-лошо от това да не виждаш до някаква степен и да носиш очила/лещи.
Глупости!!! Кой "умник" ти каза това?

sarang
06-15-2006, 21:04
Само да вметна, че след операция за корегиране на зрението има 3% вероятност да ослепееш трайно, което всъщност е по-лошо от това да не виждаш до някаква степен и да носиш очила/лещи.
Глупости!!! Кой "умник" ти каза това?
Най-вероятно и го е казал някой лекар. Ти откъде си сигурна, че няма такава опасност? Очи са все пак.

_Sweet_Love_
06-16-2006, 09:12
http://www.standartnews.com/archive/2004/10/06/health/s4223_5.htm

06-16-2006, 16:01
Така - ако не гледаш под вода спокойно можеш да си с лещите на плаж (а то е нормално да не гледаш под вода), аз си изкарах цяло лято на море с тях. Проблеми с очите не могата да се получат, ако по начало нямаш проблеми с постявянето им (има хора, чийто очи сълзят постоянно ако са с лещо) - единственно може да чувстваш сухота в очите, но при това положение има капки нареичат се изкуствена сълза. Вече не е нужно да си купуваш 2 разтвора - за съхранение и за промивка - има разтвор на RENU, само с него 23 лв. е големият контейнер, стига за около 3 месеца. Един съвет от мен - като си свалиш лещата я промии леко в чаша с вода (гледай да е минерална) и след това я постави в контейнера с разтвора - така няма да има никакви власинки по лешата - мн са гадни и дразнят. Успех :wink:

eli^^^^
06-23-2006, 21:50
Da ti kaja az nosq le6ti ot 3g. no moite sa meki le6ti i se svalqt 3 pyti v meseca a ne kakto obiknovenno vsqka ve4er i nqmam nikakvi problemi!!!
dori zabravqm 4e sym s tqh ponqkoga
vse pak mn zavisi ot tova dali le6tite ti sa za korigirane na zrenieto ili za gyzariq:}}}}}}}}}
:shock:

07-10-2006, 17:27
Аз също ще дам мнение по този въпрос...
Тъй като имам комплекс относно очилата,от 1 година нося лещи!Първите 5 дена,докато се науча как се слагат,беше много трудно и неприятно!Лещите ми бяха предписани в частна клиника "Вижън".Когато лекарките ми позваха как се слагат изглеждаше страшно,а когато сам опитах...дори ми стана лошо!Но като свикнах,тези лещи ми олесниха живота!Слагам ги,когато излизам,а вечер си ги свалям!Така превъзмогнах проблема с очилата и срама!Вярвайте,не е толкова трудно за поддръжка!Само изплакваш ваничката,пълниш я с нов разтвор и ги промиваш 10 секунди!Като ги сложа,забравям за тях...Разбира се,имал съм и проблеми!Като съм я слагал на обратно е било доста неприятно,но това са редки случаи!Аз си купувам лещи на всеки 3 месеца(годността на моите е по 3 месеца,но има за всякакви срокове)!Не е много скъпо!По-важно е вашето самочувствие и лично усещане!Въпреки,че съм на 15 години спокойно мога да нося лещи!Не се страхувайте от това!Във Вижън са най-добрите специалисти,ходете там!Хората са професионалисти!Не рискувайте с квартални "специалисти"!

Сега искам и аз да задам няколколко въпроса:
1.Има ли значение възрастта,на която си за да ти се направи лазерна операция за корекция на късогледството?
2.Разяснете повече за лещите,с които мога да се къпя в морето като замина,защото моите не стават,а не ми се носят очила на плажа!

_Sweet_Love_
07-11-2006, 07:28
Във Вижън са най-добрите специалисти,ходете там!Хората са професионалисти!Не рискувайте с квартални "специалисти"!

Каква реклама! ТРябва да отидеш там и да искаш хоморар за рекламата!!!

jenny_e
07-11-2006, 12:36
Аз също ще дам мнение по този въпрос...
Тъй като имам комплекс относно очилата,от 1 година нося лещи!Първите 5 дена,докато се науча как се слагат,беше много трудно и неприятно!Лещите ми бяха предписани в частна клиника "Вижън".Когато лекарките ми позваха как се слагат изглеждаше страшно,а когато сам опитах...дори ми стана лошо!Но като свикнах,тези лещи ми олесниха живота!Слагам ги,когато излизам,а вечер си ги свалям!Така превъзмогнах проблема с очилата и срама!Вярвайте,не е толкова трудно за поддръжка!Само изплакваш ваничката,пълниш я с нов разтвор и ги промиваш 10 секунди!Като ги сложа,забравям за тях...Разбира се,имал съм и проблеми!Като съм я слагал на обратно е било доста неприятно,но това са редки случаи!Аз си купувам лещи на всеки 3 месеца(годността на моите е по 3 месеца,но има за всякакви срокове)!Не е много скъпо!По-важно е вашето самочувствие и лично усещане!Въпреки,че съм на 15 години спокойно мога да нося лещи!Не се страхувайте от това!Във Вижън са най-добрите специалисти,ходете там!Хората са професионалисти!Не рискувайте с квартални "специалисти"!

Сега искам и аз да задам няколколко въпроса:
1.Има ли значение възрастта,на която си за да ти се направи лазерна операция за корекция на късогледството?
2.Разяснете повече за лещите,с които мога да се къпя в морето като замина,защото моите не стават,а не ми се носят очила на плажа!

moga da otgovorq samo na 1-viq vupros, ne moje6 da si napravi6 lazerna operaciq predi da spre rasteja ti(pone as taka znam)

07-11-2006, 15:48
Във Вижън са най-добрите специалисти,ходете там!Хората са професионалисти!Не рискувайте с квартални "специалисти"!

Каква реклама! ТРябва да отидеш там и да искаш хоморар за рекламата!!!
Права си!Мерси за съвета!Хахаха

07-11-2006, 17:55
Да, има такива операции за коригиране на зрението, но не вярвам в трайността им. Още повече, че след като си носила лещи роговицата ти изтънява. При операцията за корекция на зрението се премахва част от роговицата и има вероятност след като си носила лещи да не ти направят операцията. Но аз като се замисля: "Защо например известните и богати актьори, певци и журналисти не си правят операции, ами си носят очилата?" Точно това ме кара да се съмнявам в трайността на тази операция. Знам, че тя може да се направи във Варна и струва 600 евро за едното око. Плюс това трябва да се направят няколко прегледа преди операцията, които струват още към 100 евро.
Относно лещите - свиква се и проблема със свалянето и слагането трае около 2 дни. След това всичко е много лесно и се прави за секунди. Поне с мен е така. Мога да се къпя с лещи, да плувам с лещи (моите са меки). Единствено не спя с тях, но и това ми се е случвало. На сутринта очите ти не се чувстват особено приятно. Но пък има и друг вид лещи, които се носят в продължение на 2 седмици и след това се махат за една нощ, за да починат очите и се слагат отново на другата сутрин. Те обаче са по-скъпи ( към 100 лева и двете). Обикновените са 40 лева и се сменят на 1 година. Разтвора е 20 лева. Така, че всичко ми излезе към 60 лева. След няколко месеца обаче разтвора ти свършва и трябва да си купиш нов, но пък няма нищо вечно.
И като заключение мога да кажа, че съм носила както очила, така и лещи, но лещите са много по-удобни. И все пак ако нямам нужда никога не бих носила лещи. И не разбирам приятелките си, които нямат проблеми с очите и носят цветни лещи. Това, което природата ни е дала е най-красиво.
Много те моля да ми обясниш повече за лещите,които носиш и най-вече,с които се къпеш в море,басейн и т.н.На колко години си и аз като съм на 15 мога ли да нося такива?Моля те...много е важно!

Makaveli.
07-11-2006, 18:16
Само да вметна, че след операция за корегиране на зрението има 3% вероятност да ослепееш трайно, което всъщност е по-лошо от това да не виждаш до някаква степен и да носиш очила/лещи.
Глупости!!! Кой "умник" ти каза това?
Най-вероятно и го е казал някой лекар. Ти откъде си сигурна, че няма такава опасност? Очи са все пак.
А ве вие нормални ли сте ве с лазерна корекция на зрението няма и 0.01% риск да ослепееш кви са тея глупости дето ги говорите ебахти :smt013

07-11-2006, 18:52
Да, има такива операции за коригиране на зрението, но не вярвам в трайността им. Още повече, че след като си носила лещи роговицата ти изтънява. При операцията за корекция на зрението се премахва част от роговицата и има вероятност след като си носила лещи да не ти направят операцията. Но аз като се замисля: "Защо например известните и богати актьори, певци и журналисти не си правят операции, ами си носят очилата?" Точно това ме кара да се съмнявам в трайността на тази операция. Знам, че тя може да се направи във Варна и струва 600 евро за едното око. Плюс това трябва да се направят няколко прегледа преди операцията, които струват още към 100 евро.
Относно лещите - свиква се и проблема със свалянето и слагането трае около 2 дни. След това всичко е много лесно и се прави за секунди. Поне с мен е така. Мога да се къпя с лещи, да плувам с лещи (моите са меки). Единствено не спя с тях, но и това ми се е случвало. На сутринта очите ти не се чувстват особено приятно. Но пък има и друг вид лещи, които се носят в продължение на 2 седмици и след това се махат за една нощ, за да починат очите и се слагат отново на другата сутрин. Те обаче са по-скъпи ( към 100 лева и двете). Обикновените са 40 лева и се сменят на 1 година. Разтвора е 20 лева. Така, че всичко ми излезе към 60 лева. След няколко месеца обаче разтвора ти свършва и трябва да си купиш нов, но пък няма нищо вечно.
И като заключение мога да кажа, че съм носила както очила, така и лещи, но лещите са много по-удобни. И все пак ако нямам нужда никога не бих носила лещи. И не разбирам приятелките си, които нямат проблеми с очите и носят цветни лещи. Това, което природата ни е дала е най-красиво.
Много те моля да ми обясниш повече за лещите,които носиш и най-вече,с които се къпеш в море,басейн и т.н.На колко години си и аз като съм на 15 мога ли да нося такива?Моля те...много е важно!
_Sweet_Love_ ,моля те да ми дадеш тези разяснения?

07-14-2006, 16:45
Моля ви! Тази информация е от изключително значение за мен! :!:

07-27-2006, 17:40
Ще помогне ли някой?

09-17-2007, 14:23
ne.

krem4et0
09-17-2007, 16:10
Стара тема!