PDA

View Full Version : malko orientacia za 7 klas



06-14-2006, 08:43
na dali tmata e to4no v tozi razdel i se izvioasniavam ako mn e ta iskam da vi popitam ponege sega svur6ih 6 kl i dogodina 6e sum 7 niakoi 6e mi razkage li malko pove4eko kude e vleznal kude se e podgotvial imena tel adresi na niakvi dobri 6koli za podgotovka mn vi molia i da mi dadete niakuv suvet kak da se spravia v 7 kl za6oto imam 4ustvoto 4e na izpita ot pritesnenie 6e blokiram :roll: mn mersi na tezi koito se otzovaha na pomo6 :smt016 a i su6o vie kude bihte mi predlogili da kandidatsvam ma iskam da e hubavo daskalo!

Fena
06-14-2006, 09:19
Зависи какво искаш да учиш....


Ако те влекат компютърните технологии и програмирането и си на територията на София:

http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=41893



Иначе продават справочници, в които пише за всички училища по-подробно :)

aMf1
06-14-2006, 09:22
ей нз но мой казаха че тази готина днешните 7мокласници са последни където ще къндидатстват с писане на тема по л-ра и решаване на задачи.До колкото разбрах маи до година ще са тестове по бг и математ. но да ти кажа често по добре е да си пишеш сам темата а не да ограждаш некви буквички ама тва си е лично мое мнение :-k
а относно в кое училище да учиш нз , нз от кой град си , кое по ти се отдава. щото не може да флезеш в училище къде се излучава биология и химия при положие че нищо не разбираш. то в седми клас ще идват директори на гимназии и техникуми в твоето у-ще и че ви го разяснят. до колкото до изпита какъвто и да е той,не се притеснявай .
мен ме беше много страх за моя ама като отидох и като видях че не е нищо по различно от тва сеедно имаш класно в твоито си у-ще ми мина тръпката и се успокоих. O:)
дано си ме разбрал кво съм ти писала и не се тревожи толко :wink:

06-14-2006, 09:33
oh nz...i az sam 7kl dogodina... :? ot mn mesta 4yvam 4e ne e mn stra6no no vse pak...E 6e se opravq nqma kade da hodq ...

forrzi
06-14-2006, 09:43
аз съм седми клас и след 5 дена иам изпиит
мисля че ше се справя ,обаче аз съм си претеснителна по природа и нинам просто!
иначе по темата-догодина ще сте с тестове,което е супер ШИБАНОООО
министерството ни задължи по-миналия петък ние седмокласниците да направим пробни тестове,които бяха същите като тези с които вие ще кандидатствате
и бих казала че е ОТВРАТИТЕЛЕН!обхваща много повече задачи и материал отколкото досегашните изпити,общо 40 въпроса
просто не ви завиждам :?
а и искам да кажа че такива пробни глупости се прайха само в няколко у-ща ..затва мое някой да е пропуснал
а за частни уроци-има достатъчно учителки,поразпитай тук таме и един съвет-ходи на частни уроци,а не на курсове

DarthRevan
06-14-2006, 09:56
amiii...da vi kaja nqma ot kakvo da se pritesnqvate...az bez nikva podgotovka vlqzoh v NPMG s matematika i informatika...i kato kazvam nikakva imam predvid 4e ne sym re6il edna zada4a izvyn teq v daskalo...i ne sym bil v SMG :) tova pyrvo...vtoro...koeto e po-vajnoto...nqma smisyl da se vliza v nqkvo izvestno elitno daskalo....kvo kato 6te u4i6 po cql den za da ima6 uspeh kolkoto nqkoi v kvartalnoto bez vyob6te da u4i? pove4e li 6te znae6? 6te znae6 pove4e 1-2 godini...posle nqma da pomni6 ni6to...po-dobre li 6te si nau4il vajnite ne6ta, koito 6te izpolzva6? mi v daskalo 6e gi u4i6 po-dobre ama onq ot kvartalnoto moje da otide na 4astni uroci bez nikakyv problem i 6te ima mnogo pove4e vreme da se zanimava s ne6tata koito go vlekat...taka vmesto naprimer da u4i po 5 4asa biologiq koqto mrazi i ne go vle4e, 6te se zanimava s programirane ili matematika ili ne6to takova...koeto mu trqbva naistina...

i taka moq syvet e: nabutaite se v nqkvo sredno dobro daskalo...hodete posle na uroci po kakvoto vi interesuva...bydete s mnogo svobodno vreme, dobyr uspeh v diplomata sled 12ti i seriozni znaniq v oblastta koqto vi vle4e!

Uspeh na sedmoklasnicite!!!

i'm so excited!
06-14-2006, 09:57
не съм сългасна, че е по-добре да си пишеш сам темата, ама въобще. първо, мисля, че седмокласниците са в прекалено 'крехка' възраст за да бъдат подлагани на такива изпити, най-малкото защото докарват невероятен стрес.... теста би бил определено по-добрия вариант, защото няма какво да се лъжем, децата НЕ СИ пишат сами темите, а зубрят готови теми наизуст, ровят се из книги, вестници, сайтове и какво ли не. чисто и просто на 14 не можеш да покриеш толкова много и високи изисквания и единственото, което ти остава, е да зубриш.

тва което се посъветвам авторката, е да кара по-спокойно, защото иначе до изпитите ще остане без нерви(:
изкарай си готино лято, почини си както трябва, купонясвай си, и щом почне даскалото се стягай, учи бавно и равномерно (имам предвид не оставяй всичко за края на годината) и всичко ще бъде ОК :D

06-14-2006, 10:21
mislite li 4e testovete sa po gadniq variant?6toto ot moeto daskalo 7klasnicite mi kazaha 4e bil elementaren,no ne moga da kaja 4e mn im vqrvam...6toto i bratov4edka mi e bila s testove i mi kaza 4e bilo mn gadno

kaua
06-14-2006, 10:43
Най-важното е да не се притесняваш...за изпита си вземи вода и шоколад(те помагат много) и останалото ще дойде само... :wink:

fallen
06-16-2006, 08:47
Аз също не мога да се съглася, че варианта с темата е по-лесен.. В училище ни задължиха да правим тестовете ви..Честно казано бяха плашещо лесни. Въпроси от сорта на " В коя от думите има грешка? " и други такива да се сравнят с писането на тема, която почти няма начин да е перфектна, защото все ще се намери нещо ''което не е така" ... Аз лично направих най-голямата грешка за всеки седмокласник , който го очаква тема - цяла година почти спах..Или иначе казано ще се побъркам, а изпита е след 3 дни. И понеже сега се "вразумих" отивам да уча :wink:
DarthRevan отчасти си прав, но помисли от друга гледна точка...Отиваш в кварталното училище пълно с абсолютни кретени и къде ще отидеш ти освен да станеш почти като тях...За това идеята с гимназия(ако си достатъчно умен за нея де :roll: ) винагие по-добър...

DarthRevan
06-16-2006, 12:16
fallen verno masovo horata dnes sa slaboharakterni otrepki ama...ako ima6 jelanie nqma da stane6 kato kretenite v kvartalnoto u4ili6te...a i v kraina smetka i v nego 6te ima nqkvi po-umni hora...osven ako ne sa qko slaboharakterni i da stanat nekvi ne6tastnici...ina4e ako 4ovek ima nqkvo super jelanie da u4i...nqma lo6o da e v elitnoto daskalo...koeto pyk mi napomnq....tam moje da sa po-umni...ama po-gotini hora li 6te sa? po-orientirani v jivota li 6te sa??? tova ne e zadyljitelno...a e po-vajnoto...

cool_kitty_:P
06-16-2006, 12:37
imam 1 fr koito vlezna v angliiskata kogato tq be6e 1 ot nai elitnite y4ili6ta no vupreki tova se subra s nai golemite otrepki v tva daskalo taka 4e vs zavisi ot 4oveka

Brrrrrrrrrrrrr
06-16-2006, 13:18
Ами аз съм от Габрово и след 7-ми клас влязох в Априловската гимназия. До сега ще ставам на 17 и това ще ми е последната година в гимназията. :(

forrzi
06-16-2006, 13:35
ъхъъм...
гимназия не се ли завършва след 18 годишна възраст?
че даже и на 19 в някой случай?

Black_Cat
06-16-2006, 16:13
na dali tmata e to4no v tozi razdel i se izvioasniavam ako mn e ta iskam da vi popitam ponege sega svur6ih 6 kl i dogodina 6e sum 7 niakoi 6e mi razkage li malko pove4eko kude e vleznal kude se e podgotvial imena tel adresi na niakvi dobri 6koli za podgotovka mn vi molia i da mi dadete niakuv suvet kak da se spravia v 7 kl za6oto imam 4ustvoto 4e na izpita ot pritesnenie 6e blokiram :roll: mn mersi na tezi koito se otzovaha na pomo6 :smt016 a i su6o vie kude bihte mi predlogili da kandidatsvam ma iskam da e hubavo daskalo!
ooooo vervai mi 4e 7mi klas e ujasno az edvam izbutah ina4e za u4ili6te az 6e kanditadstvam v npmg i mislq 4e tam e nai dobro ama ne se vliza mn lesno tam :smt118