PDA

View Full Version : Стигнах до дъното



Без коментар
06-14-2006, 09:36
Преди да започна същинската част искам на пожелая на никого да не се случва това,което се случи на мен.

И така,не знам откъде да започна просто.Наистина стигнах до дъното.В безисходица съм.Родителите ми ме мразят.Защо ли? Доскоро баща ми беше добър с мен,но докато не дойде злощастната 2005-та.Тогава отидох в ново училище с нови изисквания и не се справях добре.Естествено понасях какви ли не обиди,наказания,бой.Аз им казвах,че ми трябва време,но те не ме слушаха.Прежалих тази година и дойде 2006-та.Бях започнал що-годе да се оправям,но бавно,много бавно.По математика имах доста затруднения и те за това ми се караха най-вече.Не гледаха другите оценки а само тези по математика,физика и химия,по които бях най-зле.Да,пак понасях всякакъв вид подигравки.Те искаха да следвам математика или физика или химия,точно тези предмети,по които бях най-зле.Естествено от компютъра идваше всичко.Да,признавам си,че доста седях там,но по никакъв начин не съм си губил времето с тъпи игри,поради простата причина,че е слаб и не става вече за такива работи.Твърдяха,че щом съм "играл" трябва да правя нещо друго.Аз правех,но те пак не признаваха.Дори когато изработвах наистина качествени неща те пак не го забелязваха.Да,знам,че за да се учат компютри трябва и математика,но аз нямам никакво намерение да уча това.За натякванията за слабите оценки казах,сякаш това бе най-лошото,но не. Баща ми сервира цялата горчива истина-няма да инвестира никакви пари в образованието ми.Постоянно ми говори,че не изкарвам пари,но как бих могъл,при условие,че съм на 16 и ходя на училище.Изрита майка ми да се хване на работа и да издържа цялото семейство с някакви си 300 лева.Той също работи,но неговите пари си ги пази в банка и не дава пукнат грош за нас.Да оставим настрана това безпаричие,което ни мъчи а и отгоре на всичко той има намерение да ме изгони от вкъщи,когато направя 18.Каква ирония-единствения му син да отиде на улицата като куче.Бездарен съм според него и съм го приел това отдавна.Не знам какво да правя,да се самоубия ли,да избягам ли или да приема нещастната си съдба.Просто не знам.Накрая искам да пожелая на всички здраве и никога да не ви се случва нещо такова.

Благодаря ви.

06-14-2006, 10:06
tova koeto moga da ti kaja e nikoga ne zabravqi 4e si cenen 4ovek...az moje bi sam o6te malka da razbera kakvo 4yvstva6 no znam kakvo e da se razdeli6 s roditelite si,da bude6 4ernata ovca na koqto se karat,nikoi da ne te razbira....brat mi be6e taka sega toi e pri ba6ta mi a az pri maika mi no tova e dr tema prosto....i az nz kakvo da ti kaja o6te....puk i nadali az sam 4oveka koito moje da te razbere no prosto zapomni 4e kakvoto i da stane ti 6te go prejivee6 i 6te yspee6 da se opravi6 za6toto na 4ovek nikoga ne se sly4va ne6to koeto ne moje da preodolee... :cry:

06-14-2006, 10:09
i o6te ne6to tvoe zadaljenie e da jivee6 i ne si po malovajen ot nai golemiq bogata6 moje bi dori si po vajen i nyjen na horata dori da ne misli6 taka sega povqrvai mi sled vreme 6te vidi6 4e horata se nyjdaqt ot teb... :cry:

nbhjnb,
06-14-2006, 10:12
da,uvi ne vsi4ki roditeli sa kato tezi koito ni pokazvat po amerikanskite filmi i ne vsi4ki sa prekrsani,moej bi e moment,a moje bi ne e...stegni se,napani se da izbuta6 i tazi godina,neka nqkoi priqtel da ti pomaga po tezi predmeti da ti dade edno ramo,za da izkara6,a za izritvaneto -spokoino drugoto lqto 6te tragne6 malko na rabota i 6te si zadeli6 tvoi pari,ne e problem,a za 18 godini se napani da vzeze6 kakvoto iska6 ti v darjaven uni,6te si nameri6 work i 6te se sboguva6 s ba6ta ti.stiskai zabi i 6te se spravi6,samo gore glavata

06-14-2006, 10:13
akoti kaja 4e va6ite iskat nai dobroto za teb 6e stana banalna ,no tova e istina te iskat nai dobroto SPORED TQH za teb vsa6tnost iskat za teb tova koeto im e lipsvalo makar i spored teb tova da ne e nai dobroto :cry:

06-14-2006, 10:17
da ama ako go izgonqt ot vku6ti...1 naem e min 150E otkade tolkova pari??dori da si nameri rabota nqma da e zavur6il vis6e i zaplatata my nqma da e mn visoka

djigi
06-14-2006, 10:17
Винаги са ми били много странни родители, които искат детето им да учи нещо и след като те го искат => то трябва да учи точно това. Наистина родителите трябва да подтикват децата си да учат, но да им се карат, че имат ниска оценка...пък до колкото разбирам са те и били - абсолютно против боя съм, дори един шамар да е. Иначе и на мен не ми беше лесно първите две (8,9 клас) години в гимназията, точно по математика имах едва тройка едната година, а сега (от собствено желание) искам да кандидатсвам с математика. Самоубиството не е решение! Ако избягаш рано или късно пак ще се върнеш, защото сам казваш, че не работиш => няма как да се издържаш. А това, че си на 16 и ходиш на училище не значи, че не можеш да работиш. Имаш ли желание - има толкова много работа за ученици. Може би това бих те посъветвала - да започнеш работа най малкото, защото така имаш отговорност и малка свобода. Пък и като видят материалното от това, което правиш може да си променят мнението за теб.

06-14-2006, 10:32
da zapo4ne da raboti ok...no togava savsem 6e zareje y4eneto i tehnite 6e go izgonqt sa sigyrnost....

just_a_kid
06-14-2006, 10:51
da zapo4ne da raboti ok...no togava savsem 6e zareje y4eneto i tehnite 6e go izgonqt sa sigyrnost....

Е защо започването на работа трябва автоматично да означава напускане на училище?! Аз не съм много информирана по тези въпроси, но предполагам, че ако човек има желание, може да си намери такава работа, която да не пречи на учението. Колкото до изгонването - защо не се опиташ да поговориш с баща си и да разбереш какво по-точно цели с това и дали няма някакъв начин да го предотвратиш?

niki7o
06-14-2006, 11:06
taq godina deto idva se stegni i u4i zdravo nameri si rabota i ne pravi gluposti

RoyTheReaper
06-14-2006, 11:54
мисля че колкото и да си мислиш противното, на баща ти наистина му пука за теб. кара ти се за оценки, защото иска да те види успял после. и приказките му че няма да инвестира и че ще те изгони според мен са преувеличени. не мисля че ще иска да те прати на улицата, проваляйки ти живота и същевременно да изисква от теб висок успех в училище. още повече, защо мислиш че събира пари в банка? за себе си ли? какво ще ги прави? твърде вероятно е да спестява за следването ти.

като цяло, поведението на баща ти най вероятно не е това което изглежда. единствената му цел е да те кали за да ти е по-лесно после. подхода му може би не е най-правилния, но... всеки луд с номера си. само това че те кара да се готвиш по най-трудните ти предмети е грешка. математиката и физиката са ти трудни :arrow: сигурно си добър по литература и история. от теб може да стане дипломат или адвокат, и то доста по-успешен, отколкото програмист.

06-14-2006, 15:02
аз не сам казала 4е 6те напусне даскало просто брат ми иска да работи и когато по4на ми каза 4е ло6ото е 4е не му се у4и ве4е...не 4е е спрял но когато жиди6 жеднай 4е може6 и без да у4и6....

laynovoz
06-14-2006, 16:43
кой ти каза че за информационните технологии ти трябва математика? [-X
пич само искам да ти кажа че със сестра ми беше абсолютно същото,да не казвам и по зле (ама с мен са напълно различни) и тя им показа че е наистина много добра (на 22 е) и сега навсякъде говорят за нея и са хвалят наще наляво надясно и набързо забравиха предишните караници

06-14-2006, 16:53
Знаеш ли как можеш да го съсечеш много лошо. Значи сядаш си на задника и вкарваш някви висше и после, ако откаже да те издържа го съдиш и му зимаш сичките кинти. Защото по закон трябва да те издържа, ако запишеш висше до по-късно.

cool_kitty_:P
06-14-2006, 16:56
abe hora....vse pak my e ba6ta kakvoto i da e napravil....

laynovoz
06-14-2006, 17:02
abe hora....vse pak my e ba6ta kakvoto i da e napravil....
така си е

BAD_GIRL_
06-14-2006, 17:07
:arrow: Аз не съм много информирана по тези въпроси, но предполагам, че ако човек има желание, може да си намери такава работа, която да не пречи на учението. :mrgreen: 8) :wink: ;-) :smt014

Eimi_{}
06-17-2006, 21:15
Сестра ми е на 17 и работи без проблем.Чертае на компа и праща проектите по интернет.2-3 часа на ден са и напълно достатъчни.

missito_
06-23-2006, 19:27
abe hora....vse pak my e ba6ta kakvoto i da e napravil....
да,разбира се че е така.Но от това което чета разбирам че не са оженявали сина си и не са го окуражавали.дори и да не се е справял от начало не е трябвало да го наричат бездарен и т.н.,а да му вдъхнат кураж и да го разберат.едва ли нещо може да оправи положението,но аз лично ти предлагам въпреки че си на 16 да си намериш някъде работа която да не пречи на ученето ти а пък още повече че сега е лято и вместо да се шляеш им покажи че си отговорен и работи.пък тогава баща ти може и да си промени мнението.....

cherinka
06-23-2006, 23:00
ох извиням се предварително ама не съм прочела всички постове.. мернах тук там доста верни нещица... та само едно ще кажа... не е добре родителите така да се държат с децата си защото малко или много им оставят грозни белези върху детството и се заличават трудно. разбирам ся да беше да му се е карал баща му само заради учението... ама пък и той е испратил майка му за незнам си кви пари да работила и да ги издуржала.. кофти си е.. дай боже ся момчето да си учи, да порасне, да се ожени да си има дете и да не бъде такъв родител каквито са били неговите родители

bibonka
06-24-2006, 00:30
Boi za ocenki ??? Karanici za ocenki ??? Mne..takova neshto ne priemam...Chela sym zakona za zashtita na deteto..obadi se,podai oplakvane v policiqta...shtom vyv vas ne e hybavo...edno dete ima nyjda ot shtastie i lubov v semeistvoto,a ne ot boi,karanici i skandali za nekfi tupi,glupavi ocenki..ako iska shte ychi,ako ne iska nqma da ychi..negov si e jivota i shte pravi kakvoto si iska s nego...a nqkoi ot nashte da trygne d mi kazva kakvo da pravq...da,ama nikoi ne smee v nas da mi kaje kakvo da pravq:) poradi prostata prichina che pravq kakvoto si iskam...roditeli sa mi-znam tova ,obicham gi i im pomagam s kakvoto moga,no mnogo tdavna s pomoshta na nqkolko zverski skandala im dadoh da razberat che jivotyt si e moi i shte pravq kakvoto si iskam s nego...
E,ne sym propadnala - stydentka sym angliiska filologiq,nito psyvam,nito piq,nito vzimam narkotici,i treva ne pysha daje...
Prosto otstoqvaite si pravata- ako ne iskat s dobro-togava s losho...:)

Sarabi
06-27-2006, 22:49
i treva ne pysha daje...


Хиххи,това ме изкефи :lol: .
А по темата-наистина са ти родители и ти желаят доброто,но явно не зацепват,че ти провалят живота с болните си амбиции.Явно не разбират,че занимавайки се с нещо,което не ти харесва,ще ти направят живота черен,а не розов ... #-o Защо не поговориш с баща си?Кажи му какво мислиш!Ако не можеш да говориш спокойно,пък развикай му се,дано да му влезе в тиквата нещо...

strange__
06-28-2006, 09:23
Казваш,че си стигнал до дъното,а когато го стигнеш мжеш да вървиш само на горе,нали така?! :wink: Постарай се повече с оценките и тогва няма да има защо да се заяжда с теб.Бъди силен и се бори :idea:

BeBencEto
06-28-2006, 11:36
az mislq che trqbva da se stegnesh da se izpravish gordo i da pokajesh na bashta si che si svestno mom4e i 4e mojesh da napravish sichko koeto si pojelaesh da postignesh i da presledvash sqka edna svoq cel ...posle kato go narpavish i im dokaejsh 4e mojesh da se spravqsh s jivota idi pri bashta si i mu razkaji nakratko kakvo si postignal i si napravil i mu kaji 4e e bokluk zashtot nqma pravo da se tonasq s vas po tozi na4in!

06-28-2006, 11:44
hvani se na rabota ama ne zarqzvai u4ili6teto saberi pari i si kupi ili naemi apartament ili ka6ta zemi maika si pri tebe i go ostavqi toq deto ti se vodi ba6ta ne si bezdaren prosto ne si sbadnal negovite prevarnali se ve4e vav fix idei me4ti za teb

strange__
06-28-2006, 17:47
hvani se na rabota ama ne zarqzvai u4ili6teto saberi pari i si kupi ili naemi apartament ili ka6ta zemi maika si pri tebe i go ostavqi toq deto ti se vodi ba6ta ne si bezdaren prosto ne si sbadnal negovite prevarnali se ve4e vav fix idei me4ti za teb
Абе мацка,то така става,нали знаеш те навсякъде търсят 16 годишни момчета и им плащат толкова добре,че след година си купуват апартамент....имаш ли предства колко струва един апартамент в София(тук живея и знам най-добре как са цените) и то в по-забутаните квартали :shock: Айде не пълнете главата на момчето с глупости!Вярно,че трябва да се бори и тн,но нека бъде реалист.Някои хора цял живот не успяват да съберат пари да си купят собствено жилище ти го дваш като съвет за 16 годишно лапе....дори и под наем не е толкова лесно,направи една сметка:той каза,че майка му взимала 300 лева,еми то наема е горе долу толкова!Той дори и да си намери работа няма да е за повече от 100-150лв,с които ще трябва храна да се купува,сметки да се плащат...другото е глезотийки без които може да се мине,ноо не става!Живота не е толкова розов,колкото ви изглежда :idea:

Stephanie Jay
07-01-2006, 00:38
Съди баща ти за ущетяване в матерялен план психически тормоз :smt014

kisS``me
07-01-2006, 10:59
prosto go zaebi i si kaji AZ MOGA!!AZ SHTE SE SPRAVQ BE MAIKA MU....!!!zaradi tozi tormoz stani neshto,postigni neshto v jivota si!!!

Slipped Away
07-01-2006, 11:54
Недей да правиш глупости!Знам,че ти е тежно,но света не е свършил!Помисли за хората,които ще ти липсват и ти ще липсваш на тях!Говори с бащати и си изяснете нещата-вярвам,че ще стигнете до някакво решение-Успех!

macy_day_parade
08-08-2006, 11:15
cqw

naia
08-08-2006, 16:55
Ще трябва да си наемеш работа,да се отдръпнеш от тях да си намериш квартира да се учиш,да намериш любовта на живота си да се обичате и подкрепяте това ще те направи истински горд

JaklinA
08-08-2006, 19:38
Ami mojq bi 6te e nai dobre da mu dokaje6 4e ne si takuv za kakuvto toi te misli i naistina mnogo sujelqvam za teb :cry:

mechtaq_za_teb
08-09-2006, 19:00
pff spored men imash mnogo cenni kachestva,no roditelite ti ne go ocenqvat nai veche bashta ti.ucheneto naistina e vajno,no ne vinagi ocenqvaneto v uchilishte e naistina ocenqvane!vajno e staranieto i kakvo nauchavash za sebe si!

08-10-2006, 14:35
sas sigurnost neznam kakvo ti e zashtoto nikoga ne sam imal podoben problem,no te savetvam da se stegnesh v u4ilishte i da pravish kakvoto izkat i da zna36 4e stiskam palci.

Anna_Kyoyama
08-10-2006, 17:22
Хрумва ми начин по който да ги накараш да се замислят. Остави им прощално писмо с което им заявяваш, че ти е писнало от тях и ще се самоубиваш. После се покрий при някой. След два дена най-много, родителите ти ще си седнат на задниците и ще разберат, че без теб не могат. Друг вариант е да спреш да се храниш с тях. Отказвай всичко. В един момент ще се сепнат и ще разберат какво става. Пък ако не го направят, значи са пълни дървета.

08-15-2006, 19:49
Преди да започна същинската част искам на пожелая на никого да не се случва това,което се случи на мен.

И така,не знам откъде да започна просто.Наистина стигнах до дъното.В безисходица съм.Родителите ми ме мразят.Защо ли? Доскоро баща ми беше добър с мен,но докато не дойде злощастната 2005-та.Тогава отидох в ново училище с нови изисквания и не се справях добре.Естествено понасях какви ли не обиди,наказания,бой.Аз им казвах,че ми трябва време,но те не ме слушаха.Прежалих тази година и дойде 2006-та.Бях започнал що-годе да се оправям,но бавно,много бавно.По математика имах доста затруднения и те за това ми се караха най-вече.Не гледаха другите оценки а само тези по математика,физика и химия,по които бях най-зле.Да,пак понасях всякакъв вид подигравки.Те искаха да следвам математика или физика или химия,точно тези предмети,по които бях най-зле.Естествено от компютъра идваше всичко.Да,признавам си,че доста седях там,но по никакъв начин не съм си губил времето с тъпи игри,поради простата причина,че е слаб и не става вече за такива работи.Твърдяха,че щом съм "играл" трябва да правя нещо друго.Аз правех,но те пак не признаваха.Дори когато изработвах наистина качествени неща те пак не го забелязваха.Да,знам,че за да се учат компютри трябва и математика,но аз нямам никакво намерение да уча това.За натякванията за слабите оценки казах,сякаш това бе най-лошото,но не. Баща ми сервира цялата горчива истина-няма да инвестира никакви пари в образованието ми.Постоянно ми говори,че не изкарвам пари,но как бих могъл,при условие,че съм на 16 и ходя на училище.Изрита майка ми да се хване на работа и да издържа цялото семейство с някакви си 300 лева.Той също работи,но неговите пари си ги пази в банка и не дава пукнат грош за нас.Да оставим настрана това безпаричие,което ни мъчи а и отгоре на всичко той има намерение да ме изгони от вкъщи,когато направя 18.Каква ирония-единствения му син да отиде на улицата като куче.Бездарен съм според него и съм го приел това отдавна.Не знам какво да правя,да се самоубия ли,да избягам ли или да приема нещастната си съдба.Просто не знам.Накрая искам да пожелая на всички здраве и никога да не ви се случва нещо такова.

Благодаря ви.

ba6ta ti e prostak
6e ti kaja edno - ne jivei s misalta 4e jivota ti e proval
qsno e 4e nqma da go trae6 ve4no, edin den 6e mu kaje6 si ebe majkata, zasega si jivei prosto