PDA

View Full Version : не мога да си простя



06-14-2006, 15:22
можеби тази тема не е за тук, но реших да ви помоля за съвет. преди почтдори не бях разбрала че има някакъв проблем. все още не знам каква е била причината да посегне на живота си. тя беше най-веселия и жизнерадостен човек които познавах, не и пукаше от нищо. и до сега не мога да го проумея мн ми е трудно да говоря за нея в минало време, виждам я в всяко второ момиче(знам че звучи тъпо) когато звънне телефона очаквам от другата страна да е тя. а най-лошото е че за смърта и обвинявам себеси, защото бях длъжна да усетя че има някакъв проблем, в този момент аз мислех за всчко и всички само не за нея.
кажете ми какво да направя все още я обичам твърде силно и не мога да си простя че не я спрях и една година най-добрата ми приятелка се самоуби и аз неможах да направя нищо за да я спра

meri88
06-14-2006, 15:50
sorry
kak o4akva6 nie da ti pomognem pri polojenie 4e s izvinenie ma ve4e e stanalo travmata e v teb....ti se obvinqva6 za neinata smurt,a moje bi nqma6 vina za tova ne6to,moje bi e imala problemi sas semeistvoto ili e stanalo ne6to koeto q e razo4arovalo i ne e iskala da go kaje dori na nai-dobrata si priqtelka

sunny_girl16
06-14-2006, 15:55
Ne biva da se obvinqvash sigurno ti e super gadno ne moga da si predstavq i edva li nqkoi ot nas moje.No trqbva da prodylji6 napred. Tq e trqbvalo da potyrsi pomoshtta ti :( trqbva da se uspokoi6 i da razbere6 4e ne ti si pri4inata ok?

06-14-2006, 18:27
moite saboleznovaniq, sajelqvam, mojebi pri4inata ne e v teb - ne se obvinqvai - ne e li ostavila pismo ili ne6to dr za da kaje pri4inata pone? Ot kolko vreme ne e sred jivite? :cry:

06-15-2006, 15:56
ми не нищо не беше оставила просто се беше нагълтала с лекарства и заспа за винаги. това беше преди почти една година

martin69
06-15-2006, 17:39
Moите най-искрени съболезнования, зная какво е да загубиш безвъзвротно най-добрия си приятел. Само не трябва да се обвиняваш, не прави грешката да се обвиняваш. Просто си спомняй за нея и знай че и тя те е обичала.

Brrrrrrrrrrrrr
06-15-2006, 18:54
Моите най-искрени съболезнования. :( Но ти не бива да обвиняваш себе си. Трябва, колкото и да ти е трудно да продължиш напред. Представям си колко е голяма загубата ти. Все пак това е била най-добрата ти приятелка. Аз не си и помислям да изгубя своята. Вероятно ти нямаш вина. Тя винаги ще ти липсва, но трябва да продължиш да гледаш напред, защото животът е САМО ЕДИН! Пожелавам ти ууспех и щастие за напред!

06-16-2006, 15:03
naistina ne biva da se samoobvinqva6 za slu4iloto se.tova e mnogo gadno da zagubi6 skap 4ovek-bilo to priqtel ili rodnina :( no ne trqbva da se ot4aiva6 jivota prodaljava makar i da e trudno trqbva da prodalji6 napred.

Josefinne
06-16-2006, 15:08
А защо се е самоубила в крайна сметка?
ВИж, за каквото и да е било, ти не си врачка, не си приписвай свръхчовешки способности. Сама казваш, че те изглеждала най-веселия човек на земята, тя не ти е доверила болката си, никой не е знаел какво й тежи, не го е изразявала, следователно - нямало е как някой да знае и да й помогне... Включително и ти. Сигурна съм, че ако беше усетила и най-малкото нещо щеше да направиш всичко възможно, защото личи си , че много я обичаш. Може би просто не се е чувствала на мястото си в този свят. Понякога това тежи твърде много...
Но ти трябва да продължиш напред - оичай я, никога не я забравяй, но тя едва ли би искала да продължаваш да страдаш така за нея, да не живееш живота си. Тя е направила своя избор, може би малко егоистично , като не е позволила на никой, който я обича да й помогне. Както се казва : Уважавай мъртивте, но живей с живите!

06-16-2006, 22:36
благодаря ви хора ще се опитам да да не се обра6там толкова често назад и винаги ще я пазя в сърцето си