PDA

View Full Version : Ако математиката не ти върви значи ли,че си аутсайдер



06-15-2006, 09:18
Много съм зле по мат.Само четворки имам и не знам какво да мисля вече и затова питам вас-ако математиката не ти върви значи ли,че няма да успееш в живота,значи ли,че няма да можеш да изкарваш много пари,значи ли,че си аутсайдер.Плс кажете ми :cry: .

RoyTheReaper
06-15-2006, 09:29
това ще ти създава известни проблеми, защото математиката е в основата на всичко което ни заобикаля. природните науки се основават изцяло на нея, а нейни елементи могат да се доловят и в хуманитарните.

все пак, това изобщо не означава че няма да успееш. не всички хора са математици, програмисти или архитекти. можеш да станеш адвокат, дипломат, журналист и пак ще изкарваш добри пари без математика.

djigi
06-15-2006, 09:32
Естесвено, че не! Какво значи да преуспееш в живота? Да работиш нещо, от което се изкарват много пари, независимо, че ти е неприятно. А и преуспяването само в парите ли се изразява.

06-15-2006, 09:49
Естесвено, че не! Какво значи да преуспееш в живота? Да работиш нещо, от което се изкарват много пари, независимо, че ти е неприятно. А и преуспяването само в парите ли се изразява.

Eми нещо такова :cry: .Ако нямаш пари си за никъде.Това е горчивата истина за жалост :cry: .

Дайте да задам по-така въпроса:ако съм зле по мат(сега съм 9-ти клас) и продължа така до 12-ти имам ли някакви шансове да намеря хубава и доходна работа?

Santino
06-15-2006, 11:16
Пич,
аз имам една такава теория (може би не само аз), че всеки е надарен в дадена област. Категорично и при мен тази област не е математиката (чукни 5). Но това не ме притиснява, не бива и ти да се притисняваш, че не я разбираш. По-късно (ако не сега) ще усетиш кое те влече, кое разбираш.
И така...към 12-ти клас си избери нещо за кандидатстване, което не включва гадната математика (както аз ще направя и вече направих) и отново ти казвам - не се притиснявай и не се тормози за глупости. Важното е, че парите можеш да си сметнеш, че можеш да разбереш дали те лъжат в магазина или не...тя за друго математиката не ти трябва. ;-)
В 7-ми клас на мен не ми вървеше и тръгнах на частни уроци. Изучавах я за изпитите. Подготвих се от абсолютна нула, карах още една година и осъзнах, че тази наука не е за мен. Мразим се с нея. :::

`Death`Whore`
06-15-2006, 11:18
Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.

Влади_26
06-15-2006, 13:40
Братле, притесненията са ти абсолютно неоснователни, повярвай ми. И на мен математиката никога не ми е вървяла и едвам връзвах троиката. И на много мой приятели не им върви, но сега работят доходни и добри работи които не включват математика. Мога да ти дам пример с един известен човек, които аз много уважавам. Той е една малка енциклопедия и винаги има отговор на всички въпроси. Казва се Ясен Петров. В предаванията си по радиото нерядко е споделял, че не знае какво е косинус и, че едвам е връзвал 3ката по математика.
Въпроса за преуспеваемостта в Бг е малко относителен. Щом един строителен работник с основно или едвам завършено средно образование, взима повече пари от университетски прподавател, за какво ли говориме?
Та не се притеснявай за математиката. С един приятел се шегувахме, че не познаваме човек които да е наред и да разбира тази наука.

a_curious_girl
06-15-2006, 14:16
Тва не е проблем.Е вярно си е че математиката е в основата на доста науки,но не е задължително да я разбираш изцяло.И все пак това може да ти създава известни проблеми

MiRaCuLiXbb
06-15-2006, 14:28
Не може да си добре във всичко. Ако другото ти върви хич да не ти пука.

light_purple
06-15-2006, 21:20
Много съм зле по мат.Само четворки имам и не знам какво да мисля вече и затова питам вас-ако математиката не ти върви значи ли,че няма да успееш в живота,значи ли,че няма да можеш да изкарваш много пари,значи ли,че си аутсайдер.Плс кажете ми :cry: .
kvi sa teia gluposti we?Po matematika 6te ti tribvat nai-osnovnite znania ot 1 do 4 klas ne viarvam na niakoi da mu triabva da iz4isli za kolko vreme turist sus skorost 3 km/h 6te stigne ot ruse do burgas primerno ili radiusa na gumata na koleloto si :D

belluci
06-16-2006, 04:20
Estestveno,4e ne zna4i.Matematikata e mnogo polezna nauka i e v osnovata na mnogo drugi,dori v izkustvoto ima matematika.Za sujalenie az q razbiram,malko mi trqbva,no izob6to ne i obru6tam osobeno vnimanie,za6toto prosto sum se naso4ila kum drugi ne6ta s koito 6te kandidatstvam i te sa mi dostatu4ni,za da se zanimavam i po-zadulbo4eno s matematika.

WILD__BOY
06-16-2006, 05:50
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s

Santino
06-16-2006, 08:00
Ше станеш баскетболист :smt044 :smt016

06-16-2006, 09:43
Hah zabavni ste spor nqma si4ki nauki heh amm biologiqta gegografiqta ne sa li prirodni nauki tova 4e ima cfiri v tqh ne zna4i 4e ima matematika da gi sotavim literaturata filosofiqta istoriqta i si4ki podobni.
O6te pove4e 4e ocenkite ne sa osoben kriterii za razbiraneto po daden predmet smisal takav kakvo kato ima6 6-ca imoje6 da re6ava6 kvadratni uravneniq ili nekvi funkcii kakvo 6ti pomogne tva osfen 4e se predpolaga 4e tree da te napravi po-umen no realno osven ako ne se zanimava6 profesionalno s ne6to koeto go iziskva tova edinstvenata polza 6te ti e 4e ima6 nenujna informaciq v glavata. Puk i 4estno kazano tova 4e moje6 da re6ava6 nekvi matemati4eski zada4i nqma da ti pomogne osobeno mnogo .. e vqrno e i 4e nqma da navredi no pa 4ak da se sduhva6 za takiva ne6ta. A tnostno rabotata kakva 6te si nameri6 nqma golqmo zna4eni kjakvo razbira6 v u4ili6te ili kakvi ocenki si imal a kolko moje6 i kolko ti stiska.6toto i 8-ca da ima6 ako ne moje6 da go proumee6 ili ne ti idva ot vutre ne struva6 ni6to 6toto v u4ebnicite e opisano kak stava i se davat primeri no v jivota rqdko se slu4va taka 4e si4ko da pasfa kato po u4ebnik :wink:
Ps aza toq deto pita ako ti varvi si4ko 6e kaja 4e 6ansa da ti varvi si4ko e mnogo malak za6tot edno e da ima6 6-ci i da si smotan zubar i da si misli6 4e siko ti varvi i savsem drugo e da si naistina prirodno nadaren s akul. Znae6 li kakva e razlikata razlikata e v tova 4e ediniqt si misli 4e znae i moje mnogo a drugiqt znae 4e znae i moje no nikoga dostata4no

Josefinne
06-16-2006, 14:42
Много съм зле по мат.Само четворки имам и не знам какво да мисля вече и затова питам вас-ако математиката не ти върви значи ли,че няма да успееш в живота,значи ли,че няма да можеш да изкарваш много пари,значи ли,че си аутсайдер.Плс кажете ми :cry: .

Значи, че ако си в СМГ мястото ни не е там :mrgreen:

darkness_lady
06-16-2006, 17:32
Много съм зле по мат.Само четворки имам и не знам какво да мисля вече и затова питам вас-ако математиката не ти върви значи ли,че няма да успееш в живота,значи ли,че няма да можеш да изкарваш много пари,значи ли,че си аутсайдер.Плс кажете ми :cry: .

Няма страшно, и аз съм същата, само че имам само петици, и никога от пети клас не ми достига за шестица! Не се бой, а учи здраво по останалите предмети. Например по всичко друго аз съм факир (НЕ И ЗУБЪР), но просто математиката не ми се удава. Вярно, мога да решавам задачи от първо и средно ниво, но става ли дума за задачи за отлична оценка, мозъка ми отказва. Всъщност при мен случая е малко гаден, защото знам материала, но много често отсъствам от даскало и това ми се отразява зле върху оценките. Все пак се дръж яко за другите предмети. Ако си от София, и си 5, 6 или 7 клас ти препоръчвам да кандидатстваш в НГДЕК (Национална Гимназия за Древни Езици и Култура.

FikyScHetOo
06-16-2006, 17:40
това ще ти създава известни проблеми, защото математиката е в основата на всичко което ни заобикаля. природните науки се основават изцяло на нея, а нейни елементи могат да се доловят и в хуманитарните.

все пак, това изобщо не означава че няма да успееш. не всички хора са математици, програмисти или архитекти. можеш да станеш адвокат, дипломат, журналист и пак ще изкарваш добри пари без математика.
Пък и да не ти върви нещо не значи, че си аутсайдер. Виж на поет/писател не му трябва математика, но на математически принципи и зависимости се основават почти всички науки (без литературата)

Boot
06-16-2006, 18:07
Вие луди ли сте? Много зле сте били - само петици имате? Ц ц ц.
Ми и аз съм зле по математика. Много зле. Но пък изобщо не ме вълнува, стига да завърша. Ще завърша.
Освен това вече имам много ясна идея какво искам да следвам(и в коя област ми се работи след това) и математика много приятно отсъства.
Всички хора са с различни насочености - кинтите зависят от професионалността ти, не дали знаеш математика.

06-16-2006, 18:56
Не значи, че си аутсайдер, значи че си мързел.
Математиката не ти върви защото си изпуснал/а началото и сега няма наваксване. Я си седни на задника...

06-16-2006, 20:17
Hah. Mejdudrugoto naistina nenavsqkyde ti trqbva matematika i sm napylno syglasna, 4e moje6 da si typ i da ima6 6ci ili umen i da ima6 nqkvi niski ocenki, prosto 6toto ne si belejkar ili ne6to ot sorta. Az naprimer imam 6ci po matematika, no ne razbiram ni6to - tova o6te vednyj pokazva subektivnostta na daskalo. Pyk i ne znam kyde v nemskiq ili angliiskiq moje6 da nameri6 matematika, a az to4no km ezicite sm se naso4ila.
Taka 4e gore glavata nameri si silata i si jivei jivota, za6toto tova 4e ne razbira6 ne6to ne ozna4ava, 4e ne moje6 da si dobyr(ili daje nai-dobriq) v ne6to drugo. Vypros na individualnost i interesi ;-)
Kolkoto do realizaciqta - da iska6 zna4i da moje6:}

WILD__BOY
06-16-2006, 21:32
Много съм зле по мат.Само четворки имам и не знам какво да мисля вече и затова питам вас-ако математиката не ти върви значи ли,че няма да успееш в живота,значи ли,че няма да можеш да изкарваш много пари,значи ли,че си аутсайдер.Плс кажете ми :cry: .

Значи, че ако си в СМГ мястото ни не е там :mrgreen:
За съжалени ги има, а как са влязли... НЕЗНАМ (Да бе!)

Avril_Lavigne:)
06-17-2006, 16:33
Много ясно,4е не то и аз съм зле с математиката,ама и не съм тръгнала да стажам инжинер!!! :lol:

Victorya
06-17-2006, 16:56
Боже!По математика съм кръгла нула!даже и за нула не ме бива.Ти се кахъриш за четворки!А аз да се гръмна ли като повече от 3 не съм видяла!Затфа пък с литературата съм на повече от 6!и какво мислиш че без математика съм заникъде!абе лъжеш се!математика голям праз!Аз няма да ставам финансов адвокат,аз ще съм си само адвокат.До 10 мога да броя така че ще се справя!А всички знаем че един адвокат също е добре платен!тъй че свиркай си!матамтиката може да върти света ама пък не е най важната! :lol: :lol: :wink: :wink:

empjori
06-17-2006, 21:17
И мен хич не ми върви проклетата математика. Всяка година едва изкарвам тройка на края (молете се във Вторник да изкарам поредната 3ка че....) А пък иначе предмети като История, География имам 6-ци от всякъде. Сега българския ми е проблем също, щото имам 4 там. :( :(
Тъй че въобще не си аутсайдер, спокойно. Ще станеш добър адвокат явно...

Стеф
07-09-2007, 17:04
Пич споко... аз от 8-ми клас нагоре по математика не съм изкаржал пожече от 5 но главно изкарвах 3 и тожа ми беше любимата оценка :o :P :) а сега работя като преводач в БТВ и изкарвам доста добри пари =D> ...

07-09-2007, 17:09
Напротив, ако ти върви си аутсайдер.

find_m3
07-09-2007, 17:39
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци

Violenza
07-09-2007, 17:52
Не е вярно.
По математика не съм толкова зле, но определено не може да се каже, че ми върви.
Силна съм по български, география и езиците...

07-09-2007, 18:01
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци
Да но кой ще иска да дружи с читанка?

KaTinCeTy
07-09-2007, 18:08
Az adski mnogo mrazq matematikata. Za kraq na godinata imah po vsi4ko '6' i samo po matematika '5'. Ot 6 klas hi4 ne q razbiram i daje minlata godina sedmi klas trugnah na uroci pak zaradi taq gadna matematika. :evil: No tva ne zna4i, 4e ne sam inteligentna i 4e drugite predmeti ne mi vurvqt. Vseki si e silen vuv svoqta oblast, a moqta sas sigurnost ne e matematika. :P

find_m3
07-09-2007, 18:10
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци
Да но кой ще иска да дружи с читанка?

О божее не говоря за зубърите.Не е така те се отличават.В класа ми 1-2ма нямат 6ци и се пак имаме 2ма зубъра.Не ми пука кой иска да дружи с мен.Стига да съм готин човек всеки ще иска дори и да съм зубър

07-09-2007, 18:15
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци
Да но кой ще иска да дружи с читанка?

О божее не говоря за зубърите.Не е така те се отличават.В класа ми 1-2ма нямат 6ци и се пак имаме 2ма зубъра.Не ми пука кой иска да дружи с мен.Стига да съм готин човек всеки ще иска дори и да съм зубър
Готин и зубър? Ти добре ли си? Какво ти става? Няма готини зубъри.

sun4e
07-09-2007, 18:24
То и на мене не ми върви тази математика.Съгласна съм с някой по горе,който каза,че всеки има нещо ,в което е силен.Рядко са тези дето ги бива във всичко.Не се отчайвай - просто няма защо.Ако не сега,то по нататък,ще видиш,че и теб нещо те влече. :D Аз съм на мение,че един човек,за да се нарече успял,той трябва да изпитва удоволстие от работата,която върши.Ти не можеш (или не би трябвало :roll: ) да работиш,нещо свързано с математика и то насила.Уверявам те изобщо няма да се чувтваш успял.
Но сега пък да не вземеш да зарежеш математиката.Напротив опитвай се все пак да я учиш.Това с нищо няма да ти навреди - ще ти развива логиката,защото една от причините да учим математика е ,за да ни развива логиката.
Успех! :)

find_m3
07-10-2007, 05:48
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци
Да но кой ще иска да дружи с читанка?

О божее не говоря за зубърите.Не е така те се отличават.В класа ми 1-2ма нямат 6ци и се пак имаме 2ма зубъра.Не ми пука кой иска да дружи с мен.Стига да съм готин човек всеки ще иска дори и да съм зубър
Готин и зубър? Ти добре ли си? Какво ти става? Няма готини зубъри.


Оффф добре не зубър просто умен....ОК?Не е казано че всички са зубъри просто някои са по -старателни и това си личи.Иначе са отракани колкото си искаш!

07-10-2007, 05:54
Не, разбира се. Това, че не разбираш математиката не значи че си аутсайдер, или че няма да успееш да се реализираш. И все пак не се отказвай от нея - ще ти е нужна за напред.






Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
А ако си силен и по трите предмета? :-s
Точно така!А ако си добър във всички предмети?Ако имаш пълно 6?Тогава ти се отварят всички врати.Не е като да имаш 5,50...Аз имам 5,60 и е една от най-ниските оценки в класа ми.Имам чувството че съм много тъпа а истината е че класа ми е просто много напред.Имам 4 по математика и 5 по БЕЛ и английски ..не знам как ще се оправям ако всички имат само 6ци
Да но кой ще иска да дружи с читанка?

О божее не говоря за зубърите.Не е така те се отличават.В класа ми 1-2ма нямат 6ци и се пак имаме 2ма зубъра.Не ми пука кой иска да дружи с мен.Стига да съм готин човек всеки ще иска дори и да съм зубър
Готин и зубър? Ти добре ли си? Какво ти става? Няма готини зубъри.


Оффф добре не зубър просто умен....ОК?Не е казано че всички са зубъри просто някои са по -старателни и това си личи.Иначе са отракани колкото си искаш!
:smt082

gabrielka@a
07-10-2007, 07:50
Не обичам математиката, но в училище почти всичко разбирах. И не съм съгласна с това, че всички науки са свързани с математиката. Обикновено хората или са добри в математиката, или са добри в литературата и историята.
Точно така!Освен това мисля,че е по-добре да знаеш езици в това време!

hay_lin_witch
07-10-2007, 07:54
tova 4e si po-zle s matematikata ne zna4i 4e si autsajder
naprimer na men matematikata mnogo mi vurvi,a moi priqtelki ,a nqkoi kazvat 4e sum zubar samo za6toto sum po-dobra po predmeta ot tqh
taka 4e mogat da te smqtat za outsajder i ako si dobur po predmeta

find_m3
07-10-2007, 08:09
С 2 думи значи че ако не ти върви математиката си Outside от най-желаните (и най-доходни) спецялности.Ако искаш медицина,право и каквото и да е друго трябва да имаш се 6ци защото местата са ограничени и не знам дали знаете но се приемат най-високите балове а твоя няма да е сред тях (както и моя) :-s

[B]a[N]D[i]T[k]a
07-10-2007, 11:01
NE!zashto da zna4i tova?ne vsi4ki profesii sa svurzani s tova.. :) az do sega si misleh 4e si aytsaider ako nhikoi v klasa ti ne te haresva i si sedish tam na posledniq 4in sami4ak .. i tai :) a matematikata ne se pritesnqvai :lol: bashta mi mn puti mi e govorel 4e i na izpit e ostaval daje po MAT .. no sq e lekar :smt005

find_m3
07-10-2007, 11:58
a[N]D[i]T[k]a]NE!zashto da zna4i tova?ne vsi4ki profesii sa svurzani s tova.. :) az do sega si misleh 4e si aytsaider ako nhikoi v klasa ti ne te haresva i si sedish tam na posledniq 4in sami4ak .. i tai :) a matematikata ne se pritesnqvai :lol: bashta mi mn puti mi e govorel 4e i na izpit e ostaval daje po MAT .. no sq e lekar :smt005

Абе я го питай баща ти колко му е дипломата?

sWeEt_SeEd
07-10-2007, 12:27
Ами, аз не съм 'зубър' даже супер много мразя тази дума, защо трябва да наричаме така хора, на които им се учи малко повече отколкото на другите. Имам си нормални оценки , не само 6-ци, успехът ми е над 5.50, но както и да е. По математика винаги съм била супер зле и не ми е било проблем, още след 7 клас някъде8, се примирих и си е ташак за мене, все ми е тая. Учитеката ми никога не ме е харесвала, не знам защо, но някак се държеше кофти, нито съм се заяждала, дъра-бъра както и да е.Та всяка година ми пишеше 4.Тази ми писа 5 и имам чуството ,че умря от яд.Аз понеже тази година се специализирах в преписването :mrgreen: и таквиа си ми бяха оценките.Общо взето ако стояха нещата така в нашият клас, всички тряаше да сме аутсайдери (специално по математика) освен две момчета-те си чаткат и благодарение на тях целият клас има горе-долу хубави оценки(който както успее да препише повече).Те решават всичко и разпращат листчета. :mrgreen:

rebel_kid
07-10-2007, 12:32
Хахха :lol: И ся кво? Като не съм добра по математика няма смисъл да живея ли? :?

mon4eto
07-10-2007, 13:00
Ako smqta6 da se zanimava6 s matematika zanapred opredeleno 6te si autsaider,no pak 6tom ne ti varvi za kvo da se pritesnqva6...stiga da znae6 da smqta6 i pak moje6 da si nameri6 dobra rabota.V kraq na krai6tata ne vsi4ki sme genii4eta 8-[

love is pain
07-11-2007, 08:23
И аз имам 4-ки по математика,но не се възприемам като аутсайдер ... :roll: трябва да видиш 2-те от моя клас които имат 6 -тици... даже ще намеря някоя снимка да кача...да видиш какво значи аутсайдер :smt005

love is pain
07-11-2007, 08:37
http://img256.imageshack.us/img256/9268/qnaqi1.th.png (http://img256.imageshack.us/my.php?image=qnaqi1.png)

http://img386.imageshack.us/img386/9457/qna1ty3.th.png (http://img386.imageshack.us/my.php?image=qna1ty3.png)

http://img262.imageshack.us/img262/2918/tetzzr9.th.png (http://img262.imageshack.us/my.php?image=tetzzr9.png)

http://img257.imageshack.us/img257/3605/tetz1sd5.th.png (http://img257.imageshack.us/my.php?image=tetz1sd5.png)

математиката не прощава на никой ... [-( :-& :-({|=

Spook
07-30-2007, 19:58
Май ще съм единствен който ще се опита да защити честта на най - точната наука. Дори срещу твърденията че математиката няма нищо общо с природните науки. Това е пълна глупост. Може би на нивото на което ги изучавате е така но за всеки природен закон известен на човека може да се запише математическа формула за изследването му. В биологията са закономерностите, и пропорциите които са повлияни от подреждането на днк съствните частици(дори за дъгата на черупкта на мида може да се запише формула :) ). В метеорологията, която се основава почти изцяло на география чрез математически формули се изчисляват поведението на бурите, скоростите на вятъра и посоката му. Квантовата физика, или изучаването на новите елементи и свойствата на атомите и ядрата им - всичко става по определен закон който най- точно се разбира и представя чрез математическа формула. Това са само малки примери. Може би единствената наука неповлияна от математиката е историята.

P.S. Грешно е схващането че който харесва математика не може да харесва и историята.

Slave4You
07-31-2007, 11:50
Не си ли чувал: "Кой за квото учил!". Не мисля че математика е в основата на всичко. Мама има една фр дето сега е в Белгия. Не разбира нищо нито от химия, физика, биология, математика ... абе нищо! Ама защото й вървят езиците получава 5000 евро на месец. Ако искаш да станеш архитект трябва да знаеш математика, ако искаш да ставаш екскурзовод-езици, ако искаш да станеш моден дизайнер-трябва да рисуваш добре. Щом не ти върви математиката няма да тръгваш да ставаш архитект. За това има хиляди професии-за всеки да има по нещо

Spook
08-01-2007, 19:12
Аз това и исках да кажа. Математиката е полезна за задълбоченото изучаване на всички природни науки, но няма нищо общо с професията на човек. Нищо не съм казвал за това. :smt018

08-01-2007, 23:43
Има два вида професии. Свързани с математиката и свързани с лъгането на останалите хора. Обикновено вторите са по-печеливши.

08-02-2007, 07:36
gluposti ne si autsider ima mn gotini hora deto prosto ne im vurvi v nqkoi predmet spoks ne se pritesnqvai za takiva drebolii

Novkov
08-02-2007, 09:03
Мене математиката не ми върви от както се помня от 5,6 клас колко мъки бяха докато завърша 12 клас :lol: Да не ти пука, че не ти върви :D

Mimka_sweet
08-02-2007, 09:05
Ц,значи,че си инсайдер :lol:

RoyTheReaper
08-02-2007, 10:12
Не винаги обаче причината да не ви върви математиката е във вас. Математиката не е чак толкова кошмарна, дори и за хора, които си падат по общите приказки. Може да се научи доста лесно стига да попаднете на подходящ учител или на подходящ учебник. :wink:

50cent
08-02-2007, 10:13
pi4 taq kurva mi pisa 5 dvoiki ne za godinata za sroka i 6teh da ostavam na ispit i nakraq za 2 dni napravih nevuzmojnoto nau4ih celiq o4ebnik po geometriq i po algebra iskarah edna 5ica i posle o6te edna i tam s drugite mi ocenki si gi popravih na 3ka no prez cqloto tva vreme bqh nai gotinoto mom4e na klasa 6tot horata sa me zapomnili 4e sum golqm kuponjiq a ne 4e imam 5 dvoiki i nakraq kato mi pisaha 3 vsi4ki ska4aha radvaha se za men

Novkov
08-02-2007, 11:13
Не винаги обаче причината да не ви върви математиката е във вас. Математиката не е чак толкова кошмарна, дори и за хора, които си падат по общите приказки. Може да се научи доста лесно стига да попаднете на подходящ учител или на подходящ учебник. :wink:

Tака е, учи се, пробвал съм и съм изкарвал убави оценки, ама аз лично имам някъква вътрешна неприязъм към този мил предмет :lol:

mechtaq_za_teb
08-02-2007, 11:43
Ako matematikata ne ti vyrvi,tova ne zna4i che nqma da uspeesh v jivota!Vqrno e,che pochti navsqkyde se iziskva malko matematika,zashtoto tq e v osnovata na vsichko,no 4ak pyk tolkova.Kakvo znachi da ne ti vyrvi po matematika?Oznachava da imash slabi ocenki!Ako ti se staraesh da zapomnqsh nai-vajnoto,znachi nqma ot kakvo da se pritesnqvash!Ponqkoga ocenkite ne sa realni,zatova ne im vqrvai!Uchi za sebe si!

08-02-2007, 16:22
Тва не е проблем.Е вярно си е че математиката е в основата на доста науки,но не е задължително да я разбираш изцяло.И все пак това може да ти създава известни проблеми
не си аутсайдер

assd
08-02-2007, 16:34
ахахаххааа уауахуахухахаух е тва ме разби :lol: :lol: :lol:
кви са тия работи, аз бях кръгла нула (математически израз хаха) по математика - пък сега съм студент в унсс (където си изкарах и висшата математика - математика 1 и математика 2) два изпита общо , че и микроикономика и макроикономика , които са много по-шибани и от висшата математика ! демек естствено че няма никакви проблеми че не разбираш нищо, даже си има известен чар - винаги може да помолиш някоя засукана колежка да ти пообясни (обясняваха нещо по кафетата ама аз така и не разбрах - хубаво че вадим пищови :lol: )
и тва за паррите не е верно 8)

08-03-2007, 13:06
Хахахаааааааааа..... Оооооооооо... Нееееее... това просто ме уби!
Ще дам съвсем пресен пример защо не трябва да се занимаваш с математика. Бившето ми гадже беше математик, с това го приеха и да следва. Издържах го 2 месеца и го разкарах.
Ами тоя бонак освен за косинусови теореми и за логаритми за друго не ми говореше! Накрая го приеха студент с математика и това беше най-голямото му постижение в живота. Няма приятели, не излиза никъде... по цял ден само задачи решава ... бахти все едно излизах с калкулатор. Сам си направи изводите дали си аутсайдер или не...

KiritoStarburst
01-25-2018, 17:28
хайде! Спокойно! Да аз съм 7 клас и имам известни трудности и ? изкарвам 3,4,5,6 и ?Да аз разбирам формите по математика въпроса какъв е учитела. Инженера е ел техника от математика толкова нужда няма!

KiritoStarburst
01-25-2018, 17:29
Имаш нужда главно от физика ,химия,биология и да за съжаление малко математика.поне изкарай 5 ! Късмет!